Увеличаване на началния капитал

• miro138slav2
      miro138slav2
      Бронз
      Здравейте първо на всички покер любители и професионалисти! А наскоро си взех началния капитал от 50 долара,но нещо в играта ми куца!Прочетох началните статий и бронз статийте,и не знам може би аз нещо не съм разбрал,но виждам в тях някои неща,които си противоречът(не съм на 100% сигурен за нещата,които ще кажа,затова и не казвам,че са на 100% така)

1.В един от клиповете,които гледах пише да се започне на NL10 ,което е 0.05-0.10 блиндове,но пише че трябва да си с 2 долара, а на тези маси аз намирам такива ,които минималния стак трябва да е 3,5,затова аз играя с 4 долара!
      2.Тези 2 долара няма да ми стигнат до никъде,тъй като пък гледах някаде из статийте,че трябва да имаш стак за 40 големи блинда.
      3.Също така доколкото разбрах трябва да имам 25 бай-ина,но след като немога да сам с 2 долара на маса0.05-0.10 и аз съм с 4 долара аз имам доста по малко бай-инове.

Целта ми е NL holdem и на това играя,надявам се да ми кажете как точно да играя,за да развия мойта банка занапред.Получих бонуса от PS в петък ,мисля че беше и в момента имам 45 долара.Играя стратегия на малкия стак и грешката ,която съм си открил до момента е ,че по някой път се изкушавам да играя ръка,която таблицата ми забранява,например това ,че в ранна позиция рейзвам с AQ,което не трябва да правя.Според мен трябва да слеза на NL5,не съм сигурен нали NL5 беше с блиндове 0.02-0.05,та на него ,мисля че като за начало ще е по-добре да играя и най-важното този лимит е според банката ми ! Играя покер от 2 години ,но не сериозно а на моменти.Преди играех фрийроли в определен период от време,след това си давах почивка известно време и пак.Често също играя и с приятели.Надявам се да ми дадете съвети какво да правя за да развия банката си.В момента тегля програмата на PokerStrategy,PokerStrategy Elephat.Очаквам съветите ви!
  • 9 отговора
    • vaskoicveti
      vaskoicveti
      Бронз
      http://www.youtube.com/watch?v=fc26OCOrG2A

наблегни на shallow масите
    • milenn8
      milenn8
      Бронз
      Здравей miro138slav2, нещата които си изброил, че си противоречът е, защото са взети от три различни стратегии.А те са Стратегия на голямия стак(СГС) , стратегия ма малкия стак(СМС) и стратегия на средният стак(ССС).Трябва да избереш една от тези стратегии и да четеш статии и гледаш видео материали само за нея докато я разбереш, за да не се бъркаш.
    • miro138slav2
      miro138slav2
      Бронз
      ОК Ще разгледам по-внимателно тези стратегий,макар че съм се ориентирал към СМС и чета статии основно за нея.Какво представляват тези shallow маси ? Кажете къде да играя и дали да сваля на долния лимит?
    • vaskoicveti
      vaskoicveti
      Бронз
      Maси на който можеш да седнеш с 20бб
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Здравей miro138slav2,

За съжаление Стратегията на малкия стак не може да се практикува във всички покер зали, заради невъзможността да седнеш на маса с 20 big blinds.

В миналото тази стратегията на малкия стак можеше да се практикува почти навсякъде, но това вече не е така. Затова и създадохме Стратегията на средния стак (ССС) и ти препоръчвам да се запознаеш с нея. Освен статии за ССС, ще откриеш и видео материали, като днес публикувахме и едно видео за ССС за начинаещи.

Поздрави,
      Станислав
    • arman4o90
      arman4o90
      Бронз
      Shallow масите са с зеленичко:

• kotsebotse
      kotsebotse
      Бронз
      Здравей miro138slav2,

Наистина нещо си омешал стратегиите явно. Ако си решил да играеш по СМС, това ще е доста трудно, тъй като вече повечето зали имат минимум, с който можеш да седнеш на масата. Сядайки с 40 големи блинда, ти вече не играеш по СМС, тъй като тя е разработена за игра с 15-25 блинда, от там идват и проблемите ти с банкрол мениджмънта, защото ако сядаш на НЛ10 с 20 големи блинда т.е. $2 ще имаш необходимите 25 стака за правилно управление на банката.
      Това което са те посъветвали за shallow масите (ако изобщо ги има в залата, в която играеш) бих те посъветвал да го пренебрегнеш. Както и в самата стратегия е описано, тя е разработена за маси, на които има достатъчен брой хора с пълен стак. Тази стратегия експолатира именно тези големи стакове, затова и много хора, които играят с пълен стак мразят шортстакърите (аз лично ги обичам де :s_evil: ). На shallow масите няма хора с пълни стакове и стратегията в оригиналния и вид едва ли работи добре.
      Тъй като това ограничение за минималния buy-in няма как да го избегнеш, най- добре си избери друга стратегия, както те е посъветвал Станислав като аз бих ти препоръчал СГС най- малкото защото доста повече хора играят по нея и ще можеш да получиш повече съвети, има повече материали за нея, както и форуми за анализ, в които можеш да разгледаш множество ръце, които други хора са изиграли, както и разбира се да постваш свои ръце, в които си изпитал затруднения.

Cheers,
      kotsebotse :s_cool:
    • huli1
      huli1
      Бронз
      Здравей,

Ако си взел началния капитал във Фуллтилт, мисля че няма да можеш да практикуваш СМС, заради ограничението от мин 35 big blinds.
      На shallow масите можеш да седнеш с 20 big blinds, но там също няма да играеш оптимално, т.к. СМС е разработена за игра срещу опоненти с пълен стак - 100big blinds, а там максимума е 40...

Както те е посъветвал StanislavI, можеш да пробваш Стратегията на средния стак - тя е подобна на СМС, опростена е и подходяща за начинаещи.

Също така можеш да играеш на NL2 - 0.01/0.02. Така ще рискуваш по-малка част от банката си, докато посвикнеш и натрупаш опит.

Успех! :club:

Едит: Оп, Коцето ме е изпреварил :)
    • miro138slav2
      miro138slav2
      Бронз
      Благодаря за съветите!Ще се насоча към СГС или ССС и явно тази вечер ако успея да инсталирам Elephanta ,защото ми дава най различни ерори от сорта на 28P01 ще разгледам статийте за стратегийте и ще играя утре може би или по-късно на маса с ниски лимити :)