Стол за компютър

• comodus14
      comodus14
      Бронз
      Здравейте. Днес четох някъде че било мн важно при по продължителна работа пред компа да имаш много добър стол. Някой ако е по навътре да препоръча нещо. Цената е без значение стига да е евтин :D

Поздрави ,

Петър
  • 34 отговора
    • stambeto8708
      stambeto8708
      Начален
      abe kakyvto i da vzemesh nqma da sgreshish(imam predvid da e nqkoi, koito si zaslujava) i ako iskash da se poglezish si vzemi s est. koja :)
    • comodus14
      comodus14
      Бронз
      Благодаря. И пиши на кирилица , че ще те смъмрят модераторите :)
    • kymupa
      kymupa
      Бронз
      Здравей stambeto8708,

Ще те помоля да пишеш на кирилица, тъй като това гласи [color=red][b]правило 3[/color][/b] от нашите форумни правила.

Поздрави,
      Пламен
    • hohoho321
      hohoho321
      Бронз
      Почти съм сигурен , че ако искаш да ти е наред гърба трябва да си седиш изправен . Това става като стола е стабилен и прав . В този смисъл тези малко продънени кожени въртящи се столове въпреки че са по удобни на теория ти изкривяват гърба повече - един от малкото случаи в които скъпото е по лошо
      Аз лично седя сега на 1 малко старовремски дървен ,но стабилен стол с 90градуса облегалка , но постоянно се въртя и нагласям и не седя както трябва.

Надявам се да съм ти бил от помощ , но със сигурност ще си по здрав и т.н като не седиш много на стол - не е това в природата на хората - поне за още 500-1000 години :D
    • comodus14
      comodus14
      Бронз
      Благодаря ти.Наистина пишеше, че е по- добре да си изправен. Иначе и аз съм на такъв, но на г**а не ми е удобно като постоя повече :D , а дали съм облегнат или не не ми пречи по-принцип.
    • hohoho321
      hohoho321
      Бронз
      Ами да трябва да си облегнат и изправен . Иначе както каза е доста трудно да поддържаш правилна стойка повече от половин час напр. и започват да те болят различни части на тялото .
      Но все пак неможем да играем покер прави :Д
    • excentrzm
      excentrzm
      Бронз
      С лаптопа в леглото .. НАЙ-ХУБАВОТО ! :) )
    • huli1
      huli1
      Бронз
      Първоначално публикувано от excentrzm
      С лаптопа в леглото .. НАЙ-ХУБАВОТО ! :) )
      Пробвал съм, но с жена май по- ми харесва :D :facepalm:
    • comodus14
      comodus14
      Бронз
      Само че аз да съм стола и да съм по кожен салон :facepalm: :facepalm: :facepalm:
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Здравейте,

Темата със стола наистина е много важна!

Най-ергономичния и добър стол се води Herman Miller Embody, аз съм имал удоволствието да го тествам и смятам, че си заслужава всеки цент от $1200 :s_cry: .

Повече информация тук:
      http://embody.hermanmiller.com/

Поздрави,
      Камен
    • comodus14
      comodus14
      Бронз
      Това ще ми е подаръка за милиона на старс :D
    • Dimitar81
      Dimitar81
      Бронз
      http://www.gearfire.net/10-reasons-to-use-an-exercise-ball-as-your-chair/
      Понякога играя покер и прав, пробвал съм и сесия със стоене на 1 крак по 50 мин - много освежаващо!
    • PaPi92
      PaPi92
      Black
      И аз бих се радвал, ако някой препоръча един добър стол за компютър.Много е важно стола да е качествен, след като се предполага, че покер играчите прекарват голяма част от денонощието седнали.
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Първоначално публикувано от PaPi92
      И аз бих се радвал, ако някой препоръча един добър стол за компютър.Много е важно стола да е качествен, след като се предполага, че покер играчите прекарват голяма част от денонощието седнали.
      Горният ми пост :)

Aко Embody ти е скъпо (на кой не му е :f_cry: ), можеш да разгледаш Aeron - цената му е около 40% по-ниска : http://hermanmiller.com/Products/Aeron-Chairs

Поздрави,
      Камен
    • comodus14
      comodus14
      Бронз

Адаш ето го стола дто си взех само че е с лъскави крака моя. 170 лева някъде е в Метро мисля, щото моя го взех от един приятел на далаверка. Много съм доволен :) Гледай да е над 130 лева по ефтините ми казаха че се развалят отдолу.
    • 7Lucker
      7Lucker
      Бронз
      Само ще ви кажа,че аз лично съм разочарован от тези столове тип президентски,имах такъв сега събира прах понеже механизма вътре стана на парчета....Не си заслужава 100+лв за стол,който ще ти върши работа 2 години.

Предпочитам един от 40,50 като едно време по компютърните зали някаква шантава пластмаса с някаква тапицерия на седалката,екстра са.Няма чупене този стол.
    • comodus14
      comodus14
      Бронз
      Свилене, аз съм го взел от вносителя на всички столове за големите вериги и той лично ми е гарантирал качеството специялно на този, а тия пластмасовите се чупят особено като стоят на студено или топло , зашото китаеца први всичко от рециклирана пластмаса ;) За две години в офиса на старата работа сме счупили 4 стола аз и колежката, а тя е не е 100 кила кат мене :)
    • kiril92
      kiril92
      Бронз
      http://www.metro.bg/pages/1102.aspx?0&mm=11190&cd=2&kd=10&pg=1
      В този каталог на 13 страница виж стола който е слонова кост .Цената му е добра 180 лева като мисля тези дни да мина да го видя да ли си струва ,че и аз съм решил да си взема стол до 200 лева
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Свилене, за такива ли говориш (23-27лв)?

Старият ми беше такъв - доста здрав и определено по-удобен от сегашният ми, който е 120лв. :(

Първоначално публикувано от darkonebg
      Aко Embody ти е скъпо (на кой не му е :f_cry: ), можеш да разгледаш Aeron - цената му е около 40% по-ниска : http://hermanmiller.com/Products/Aeron-Chairs
      Колко пари е Аерона? :rolleyes: Изглежда удобен!
      Edit: Видях цената, не си човек ти! :facepalm:

Първоначално публикувано от kiril92
      http://www.metro.bg/pages/1102.aspx?0&mm=11190&cd=2&kd=10&pg=1
      В този каталог на 13 страница виж стола който е слонова кост .Цената му е добра 180 лева като мисля тези дни да мина да го видя да ли си струва ,че и аз съм решил да си взема стол до 200 лева
      Изглежда добре, определено, но само дотам. Като го гледам едва ли ще е толкова удобен.
      Причини: Виж Аерона постнат от Камен - няма определено място за шията, като издутината на този от слоновата, ако си малко по висок тази издутина не ти идва на врата, ами на гърба. Аз съм 1.90м и се чувствам точно както ти казвам на повечето подобни столове. По-добре е да няма "околовратник" заради различната височина при хората. На по ниските пък ще им е като възглавница. Отделно извивката на облегалката - в него ще стоиш свит, прегърбен и ще се напрягаш при продължително седене, вместо да се чувстваш добре.

До сега съм седял само на един модел хубав офис стол, но за жалост фирмата, която го произвежда, затвори врати. ;(
    • 1
    • 2