инфо за телевизор и монитор, работещи едновременно

• alexd2
      alexd2
      Бронз
      искам да попитам ако някой може да ми каже как да си включа едновременно монитора и телевизора към един компютър, така че да ми показва различни неща, т.е. да действа като 1 цял монитор :)
      Мисля че съм го виждал някъде , но след като опитах сам да си го направя, не се получи... :f_biggrin:
  • 10 отговора
    • a111n
      a111n
      Начален
      Кажи какъв ти е хардуера (монитора и телевизора), каква ти е видеокартата и операционната система,,,
    • vico92
      vico92
      Бронз
      Кажи модел на видео картата , телевизора и евентуално на монитора.Това има значение.
    • alexd2
      alexd2
      Бронз
      Телевизора е LG 26", монитора е самсунг syncmaster 19.1", видеокарта: ATI Radeon HD 4800 Series, уиндоус 7.
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Здравей,

За съжаление това също не е достатъчно информация. Телевизорът и видео картата ти трябва да имат еднакви входове-изходи. Ако вече си ги връзвал, то просто трябва да намериш от софтуера на видео картата ти опцията Extend Desktop. В противен случай ще ти трябва кабел и правилни преходници, ако има нужда от тях естествено.

Поздрави,
      Камен
    • a111n
      a111n
      Начален
      Видеокартата ти има 2 DVI изхода:

Монитора ти си го вързал с кабел DVI-VGA
      Предполагам че имаш LCD, което най-вероятно има HDMI изход и за него ще ти трябва кабел DVI-HDMI.

Когато ги свържеш цъкаш с десния бутон на десктопа Screen Resolution и ако не виждаш и двата монитора даваш детект и после си правиш MAIN DISPLAY. LCD-то трябва съответно да го пуснеш на мод HDMI1 или HDMI2 и т.н. в зависимост на кой изход си свързал кабела.
      Може да направиш и настройките от програмата с видеокартата.
    • Gygri
      Gygri
      Сребро
      Здравей. И аз съм с някаква ATI и подобен телевизор. Под отметката за резолюциятати на видеокартата трябва да има лента с още опций, която трябва да нагласиш на landscape. Успех дано се получи.
    • vico92
      vico92
      Бронз
      Ще си позволява да те поправя a111n.LCD-то би трябвало да има hdmi вход а не изход или поне входа ще му трябва на момчето.Може би ще повторя някои от по горните коментари но все пак:
      Погледни си портовете отзад или с други думи там където си включваш монитора.Той е включен в единия изход на видео картата,а в другия ще включиш втория монитор/телевизор.Телевизора ти би трябвало да има HDMI вход където ще включиш единия край на HDMI кабела.Другия край ще го включиш във втория изход на видео картата.Сега вече има значение какъв кабел си взел.Ако видео картата ти е с подобни изходи http://www.newlaunches.com/entry_images/0808/12/HD-4870-X2-thumb-450x421.jpg значи ти трябва кабел,опоменат от a111n (DVI-HDMI).Другия вариант е да си вземеш обикновен HDMI кабел и да си вземеш и DVI-HDMI преходник : http://www.hometheaterhifi.com/volume_14_1/images/monoprice-cables-dvi-hdmi-adapter.jpg
      След като си свързал компютъра с телевизора можеш да направиш един рестарт на компютъра след което да влезеш в контролния панел на видео картата откъдето можеш да си избереш няколко варианта за разпределяне на картината между монитора и телевизора.Принципно има три варианта.Единия е Clone,чрез които ти ще виждаш на телевизора това което е и на монитора.Другите варианти са за вертикално и хоризонтално разпъване на картината като иконите ще останат на монитора а на телевизора ще остане празно място с фона отзад,който ти е на десктопа,където ще можеш да привлачваш прозорци от монитора или да отваряш програмите с десен бутон/run on ... или нещо подобно като команда.Старите видео карти правеха проблем заради разликата в резолюцията на монитора и на телевизора но това беше по времето когато LCD-тата бяха рядкост,така че не мисля че ще имаш проблеми с това.А и хардуера ти е съвременен.Успехи с подготовката и ако има други въпроси или аз съм написал нещо не като хората добавяйте и питайте. :)
    • alexd2
      alexd2
      Бронз
      Намерих HDMI изхода на телевизора, а свободният изход на видеокартата е като този от първия линк :) значи сега само остава да си намеря HDMI-DVI кабел и да ги свържа?

П.С. След като видеокартата ми има само 2 изхода, това означава ли че мога да включа максимум 2 екрана едновременно към компютъра?

П.С.2 Благодаря на всички, за отделеното внимание :)

Поздрави,
      Алекс
    • vico92
      vico92
      Бронз
      Можеш да си вземеш HDMI-DVI кабел или обикновен HDMI кабел с HDMI-DVI преходник (като на втория линк).След като ги свържеш,рестартираш компютъра и настройваш кое да ти играе първи и втрои монитор и съответно режима ,на който искаш да бъдат.масовите видео карти са с 2 изхода ,което значи че можеш да свържеш максимум 2 монитора.

П.С. Внимавай какъв HDMI кабел си вземаш.Има кабели по 20 лв , има и такива по 50 лв .Различават се.В германия бях гледал едни по 10 евро,които си бяха абсолютни боклуци.Вкъщи използвам един за 40 45 лв , който мисля че се водеше с позлатени накрайници.Вземи си кабела от специализиран магазин и ако има разлики в цената не се колебай да вземеш по скъпия.
    • a111n
      a111n
      Начален
      Не може да включиш над 2 монитора. Ще ти трябва или още 1на карта
      Цък

Или карта която поддържа сама 4 или повече монитора- но тя ще е много скъпа.