За компютърни специалисти :)?

• BaIvan
      BaIvan
      Бронз
      Защо когато вляза в сайта Ви в моят блог показалезът на мишката седи с пясъчното часовниче и постоянно мисли. Това се появи от вчера когато качвах 1 снимка, но тя не се качи и аз я изтрих после. Въпреки всичко винаги като вляза в блога си това пясачно часовниче седи до показалезът и мисли как да го оправя това, че ме дразни ?

Предварително благодаря.
  • 14 отговора
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Здравей BaIvan,

Пробвай да рестартираш твоя компютър и/или да използваш друг интернет броузер - например Mozilla Firefox.

Ако продължаваш да имаш проблеми, пиши отново тук.

Поздрави,
      Станислав
    • BaIvan
      BaIvan
      Бронз
      Продължавам да го имам. Ползвам опера. Немога да качвам и снимките не се появяват незнам защо...
    • arman4o90
      arman4o90
      Бронз
      Това и с двата браузъра ли се получава?
    • IvanPS
      IvanPS
      Бронз
      Здравей BaIvan,

Можеш ли да ни напишеш, както arman4o90 те е запитал, дали имаш този проблем, след като си опитал използването на алтернативен Интернет браузър - Google Chrome, Internet Explorer или Mozilla Firefox.

Поздрави,
      Иван
    • BaIvan
      BaIvan
      Бронз
      Пробвах с explorera и не се получава така. Но мен това не ме топли използвам опера и този проблем се получи скоро. Какъв е проблема и от къде идва не мисля да си махна операта заради проблемът който идва само в блогът в сайта ВИ. Не ми е рационално не може ли да намерим някакво решение на проблема?
    • IvanPS
      IvanPS
      Бронз
      Здравей BaIvan,

Проблемът е очевидно в твоя Интернет браузър, щом той не възниква с Explorer.

Разгледай настройките на програмата, като можеш да откриеш на какво се дължи даденото забавяне и появяването на 'часовника'.

Опитай освен това да изтеглиш последната версия на Flash за Opera, ако случайно проблемът идва от там.

Поздрави,
      Иван
    • arman4o90
      arman4o90
      Бронз
      И аз съм с опера, но нямам никъде в форума проблем. Обнови си я, ако не си го направил. Може също да си изчистиш бисквитките за pokertrategy.com. Ако не помоггне задай на опера в pokerstrategy.com да се маскира като IE.
    • kotsebotse
      kotsebotse
      Бронз
      Бай Иване, пробвай да си изтриеш кеша на браузъра.. не знам дали ще помогне, но няма да навреди :D

А тук админите сте като рекламни лица на ФФ, каквото и да стане - пробвайте с ФФ :facepalm: Стига вече с тия легенди за великия ФФ и лошия ИЕ, което поне 90% от хората, които го твърдят дори не знаят защо го твърдят.

@IvanPS, какво общо има флаша с курсора и то на страница където едва ли има някакъв флаш (блога му на бай Иван) ?(

П.П. Бай Иване стига гори тия гуми :D :D :D

Cheers,
      kotsebotse :s_cool:
    • arman4o90
      arman4o90
      Бронз
      офф: Бай Коце :) и аз не съм фен на ФФ, но каквото и да си говорим е на светлинни години пред IE. :)
    • mirod79
      mirod79
      Бронз
      В случая изобщо не става на върпос за браузъри .... а за някакъв останал кеш който не се знае къде е ....

За да нямаш този проблем с Opera след като толкова държиш изтрии цялата история на браузъра и въпреки това може да не се реши проблема. Ако има таг за снимка която я няма и той не може да я зареди .... докато при друг браузър може да има време за което ако не я зареди я игнорира.

Наистина за последните години Mozilla Firefox измества дългогодишния Internet Exlorer които се лансира и инсталира от Microsoft без да си го поискал.

Всички браузъри са пълни с грешки тъй като няма единен стандарт за кодиране на сайтовете .... то има, но даден елемент можеш да го имплементираш по няколко начина и всеки браузър си има собствено мнение.

Аз имам инсталирани почти всички версии на почти всички браузъри и мога да кажа, че сайтът на PokerStrategy изглежда много добре във всеки един от тях с изключение на една малка грешка, която е извън форума ..... но няма да кажа какво и откъде е :D

Трябва да им е гадно на разработчиците :s_cool: :s_cool: :s_cool:
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      Здравей mirod79,

Ще ни споделиш ли все пак каква е грешчицата, която си забелязал на нашата страница? Възможно е да сме пропуснали, но ако ни дадеш "жокер", ще предадем на разработчиците, които да потърсят проблема :)

Благодаря ти предварително :)

Поздрави,
      Надя
    • kotsebotse
      kotsebotse
      Бронз
      Първоначално публикувано от arman4o90
      офф: Бай Коце :) и аз не съм фен на ФФ, но каквото и да си говорим е на светлинни години пред IE. :)
      Естествено, желязно обяснение си дал и защо (bow)
      Я си пусни това с ФФ последна версия и после с ИЕ9:
      http://ie.microsoft.com/testdrive/performance/fishietank/

Първоначално публикувано от mirod79
      Всички браузъри са пълни с грешки тъй като няма единен стандарт за кодиране на сайтовете .... то има, но даден елемент можеш да го имплементираш по няколко начина и всеки браузър си има собствено мнение.
      true, то си има w3c конвенции, но е факт, че всеки браузър си има собствено мнение и неща, които работят под един браузър, не работят под друг.

А за кукитата - това са текстови файлове, в които браузъра може пази някаква информация като някакви user settings например, изтриването им ще помогне точно колкото и изтриването на всеки друг текстов файл от харда.

Cheers,
      kotsebotse :s_cool:
    • mirod79
      mirod79
      Бронз
      Първоначално публикувано от Nadia
      Здравей mirod79,

Ще ни споделиш ли все пак каква е грешчицата, която си забелязал на нашата страница? Възможно е да сме пропуснали, но ако ни дадеш "жокер", ще предадем на разработчиците, които да потърсят проблема :)

Поздрави,
      Надя
      Надя .... не е толкова грешка и не мисля, че идва от вашата система .... когато излизаш от сайта с "Logout" понякога прави текстовете ужасно големи ... но това според мене идва от Facebook кода който показва последното от Вашата страница там.

Като го видя другия път ще направя един скрийн да покажа. Незнам как е при различните браузъри при мене го правеше с Firefox 3.X.X а в момента основно ползвам версия 4 и незнам дали ще се появи :)
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      Първоначално публикувано от mirod79
      Първоначално публикувано от Nadia
      Здравей mirod79,

Поздрави,
      Надя
      Надя .... не е толкова грешка и не мисля, че идва от вашата система .... когато излизаш от сайта с "Logout" понякога прави текстовете ужасно големи ... но това според мене идва от Facebook кода който показва последното от Вашата страница там.

Като го видя другия път ще направя един скрийн да покажа. Незнам как е при различните браузъри при мене го правеше с Firefox 3.X.X а в момента основно ползвам версия 4 и незнам дали ще се появи :)
      Благодаря ти за информацията - моля те да ни кажеш (и покажеш, ако може), ако пак се появи :)

Поздрави,
      Надя