Условия за стейкинг

• comodus14
      comodus14
      Бронз
      Отвярям тази тема, защото искам един път завинаги да се изясни на какви критерии тр да отговаряш за стейкинг. Смятам, че с изискаванията идват и някои противоречия. Те са:

1 :heart: "Трябва да си доказал се играч"

ОК, но аз например играя покер от 1.5 години. Нали разбирате че първо съм играл 4-5 месеци фрироли, после на 1 и 2 долара и т.н. Не може за това време да се играят всеки ден турнири и да се печелят по 5 на месец. Досега примерно се справям доста добре до 10$ лимит , но въпросът е че за това време имам мн. добри резултати от само 5-6 турнира, дали защото съм нямал банка или друго няма значение.Там инвестицията от време и вариацията е много голяма. Въпросът ми е значи ли това че ще се докажа след 5 години. Аз мисля че не.

2 :heart: . Аз, и не само аз, примерно пускаме оферти за стейкинг на турнири, който са от най ниските лимити и в които всеки ср стат играч може да се справи добре. Не мисля че трябва да се доказвам за тях. На тези лимити има едва 2-3 процента добри играчи.

3 :diamond: Имам чувството че критерий за успечен играч е такъв който от 300 турнира изиграни за 2 месеца на 10 маси има 50 долара печалба. Аз съм инвестирал в покера досега около 200$, защото съм нямал финансова възможност за повече, а дотук съм изтеглил около 3000$ от спечеленото в кратката ми кариера. За мен си съм печеливш играч.

4 :club: В момента има доста теми МиниФТОПС и SCOOP, защото всеки иска да се докаже на такъв престижен турнир а не на някой турнир в малка зала с 300 човека, който играят рулетка не покер.

5 :spade: Според мен най важното като спонсорираш играч( за ниско лимитни турнири) е да му дадеш шанс да докаже уменията си пред общността, да развие играта си и не на псоледно място може това да се окаже преломният момент в кариерата му. А колкото до парите мисля че никой от вас няма да фалира заради 5 или 10 долара, с които е стакнал някой.

6 :heart: Колкото за спонсорирането за големи турнири като Милиона и Warm up наистина там вече играчът тр да е на нивото на другите които играят защото иначе няма шанс и тук вече една инвестиция е с цел да се изкара печалба и по-малко да се развие играчът защото той за да е стигнал до там има необходимите умения.

7 :diamond: Аз не смятам че трябва да се спонсорират играчи, които или са регнати от вчера или пък от 2 години и имат само 3 публикации във форума. А има мн от нас които са доста добри, а не им се занимава да взимат участие във форумните теми. Това е мое наблюдение.

8 :club: Доста от "професионалистите" тук са доста грубиТова е моето мнение. Няма да забравя как едно момиче постна една ръка за пръв път и те я направиха за 2 стотинки ( говоря за тези които само цъкат с мишката без да знаят какво правят) и тя каза че повече никога няма да коментира нещо тук

С това завършвам.Моля всеки да напише и своето мнение. Все пак затова са дискусиите.

Поздрави на всички

Петър
  • 22 отговора
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Здравей comodus14,

Благодаря ти за детайлната тема!

Към този момент всеки регистриран потребител в PokerStrategy.com може да кандидаства за стейкване или за спонсориране. Нашите изисквания са:

От там нататък дали един кандидат ще получи финансиране или не, зависи от неговата кандидатура и най-вече от мнението на спонсорите за нея.

Моля отбележи, че няма конкретни критерий, на които да трябва да отговаряш, за да кандидастваш или да получиш спонсорство.

Ако си кандидаствал за спонсорство и не си получил такова, бих ти препоръчал да разгледаш темите на други играчи, който са успяли да привлечат спонсори и да видиш какво не ти достигнало.

Поздрави,
      Станислав
    • rosso1948
      rosso1948
      Бронз
      На всеки би се дал шанс,стига да е сериозен,постояннен и коректен към общноста ! Докажи се пред общноста (не че си Фил Айви) а че си коректен към нас и ние ще ти отвърнем.Не може човек с 2 мнения и 3 мозъчни клетки да иска и да му давам пари .Няма как да стане !! Всичко тръгна от оня пич дето през ноща нещо му се случило под завивките и от там ,....лавинообразно всички искат да са под юргана :D
    • misko69
      misko69
      Бронз
      Здрасти,Пете :heart:
      Не съм от активно стейкващите,но мога да ти напиша какво мисля по въпроса...
      1.Състояние на банката-първо и според мен най-важно условие. ;)
      2.Резултати на искащия стейк-освен известните сайтове,следя и всичко,което публикува във форума.Човек си изгражда някакво реноме.Ти сам си виждал какви искания за стейк има и е имало ?(
      3.Това за младите и новите играчи аз не го разбирам така.Всеки иска когато вложи някакви средства,да има по-голям процент възможност за печалба.Тука имаше едно такова стейкване,което завърши меко казано трагично...Не знам в крайна сметка дали момчето си върна парите на колегите...
      4.В момента аз съм си стейкнал играч от форума,който за мен се е доказал.Много съм доволен от резултатите,надявам се и той ;) Особенното е,че той дори не е искал такова нещо ;)
      Накратко това е от мен,надявам се да се получи интересна дискусия.
      Поздрави и успех!
      Митко ;)
    • comodus14
      comodus14
      Бронз
      Не идеята на темата не е че не съм доволен от това че не съм спонсориран. Нито се сърдя на някого нито нищо. Просто изразявам своето мнение по въпроса. Моля и другите колеги за това. Аз досега никого не съм стаквал с цел да спечеля нещо, а да помогна на играча да сбъдне една своя малк мечта да го наречем. Три пъти имам банка за МиниФтопс примерно, но все нещо ми изскача и трябва да изтегля пари(доста семейни разходи) и затова никога не съм играл на тях ;) Но сега ще играя единия тур паък каквото ще да става. :s_evil:
    • comodus14
      comodus14
      Бронз
      Misko браво :f_love: . Благодаря за коментара. Напълно съм съгласен за това което каза, а именно че наистина доста хора злоупотребиха с доверието на другите. Темата взе да набира скорост, което е добре. Накрая може да се дава като линк, с който да се отговаря на искащите стейкинг. :D

Аиде колеги, коментирайте моля :f_biggrin:
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      За да стейкна някой -
      1во - трябва да имам банка за да си го позволя.

2ро - Офертата на стейкващия!!! Това е най-важното според мен. Най-добрата оферта е колкото % съм си взел, толкова и да получа накрая. А не да се продават 100% от дяловете, а накрая да се дели 60/40 без значение в полза на кой. Така стейквания не рискува нищо, а накрая не взима кой знае колко по-малко от стейкващите, които рискуват 100%.
      ПРимерно имаш банка от 200$. Това означава, че може да играеш турнири до 2$ според БРМ. Но искаш да се пробваш в 1 турнир 10$ - нямаш нужната банка и пускаш тема за спонсорство. Според БРМ може да поемеш 2$ за вход-а, което е 20% -> офертата ти би трябвало да е 20% взимаш ти и 80% продаваш. Ако аз реша да ти купя 80%-те процента и ти спечелиш 1000$ примерно делим отново според процентите - ти взимаш 20% от 1000$, а аз 80%. Това за мен е оферта за спонсорство, над която винаги бих се замислил дали да стейкна някой, дори и банката ми да не го позволява.

Оферти от сорта на 100% стейкинг и делене на печалбата мисля, че бих имал интерес само на 2ма или може би 3ма играчи от форума. Т.е. само на доказали се.

3то - Бройката турнири, SnG или ръце (ако е на кеш маси) - Ясно е, че вариацията е огромна и ако те стейкват за 1, 2 или 3 турнира, вероятността да удариш нещо не е голяма. Затова ако пуснеш пакет от 20 турнира примерно мисля, че ще има по-голмям интерес.

4то - мнението ми за човека от форума и дали съм го срещал по масите - ясно е, че колкото по-активен е човек във форума, означава, че повече се интересува от самата игра и неговото развитие като покер играч. Това би било само в + за него => бих имал интерес да го стейкна.
      Ако съм засякъл някой по масите и имам наблюдение отностно играта му - доста често засичам хора от форума по масите и играта им ... е ужасна ... активни са във форума, но не бих ги стейкнал. Тук никове няма да споменава, тъй като всеки си има стил на игра, а и моята игра е далеч от перфектна.
      Това са за мен критериите, които ми влияят дали да стейкна някой или не.

Явно си афектиран, защо не си получил спонсорство за твоята тема и ще ти кажа защо аз не те спонсорирах. Когато пусна темата имах възможност да те стейкна. Не го направих защото офертата ти не ми допадна - 70/30 ако си в до топ 5 и 40/60 ако си нагоре. Така се получава, че на мен ми е по-изгодно да завършиш 6ти, отколкото 5ти или дори 4ти, а аз не искам в даден етап на турнира да се моля да отпаднеш. Можех това да ти го напиша в скайп, но гледам, че има и други подобни оферти от други хора и нека като прочетат това се замислят малко. Успех :)

И ако наистина видя оферта, добре изготвена, с добри условия бих стейкнал с удоволствие.

Надявам се сте ме разбрали какво искам да кажа.
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Първоначално публикувано от comodus14
      Аз досега никого не съм стаквал с цел да спечеля нещо, а да помогна на играча да сбъдне една своя малк мечта да го наречем.
      Тук мисля, че бъркаш. Или поне аз не мисля така. Стейкинга е инвестиция, от коята аз очаквам печалба. Никога няма да дам пари на играч, само за да си направи кефа, сбъдне мечта или нещо друго на ФТОПС, SCOOP, SM, EUREKA, WPT и т.н.
    • gunnerboy22
      gunnerboy22
      Бронз
      Определено като спонсорирам е с цел печалба. Не съм толкова богат, че да раздавам "шансове" някой да се развива. И за мен важно неща са да не е 100% стейкинг, а всеки с процента си и много рядко бих спонсорирал играч с изискване за 100% стейкинг. Броя на турнирите също е важен, както каза petarvalchev. Тези две неща и това дали играча е участвал в подобни турнири преди това са най - важните ми критерии.
    • comodus14
      comodus14
      Бронз
      Ето вече има няколко мнения. Давайте колеги да се изясни въпроса и да няма после сърдити ;)
    • kymupa
      kymupa
      Бронз
      Здравейте,

Харесва ми идеята за такава тема, защото форумът за стейкване се напълни с напълно несериозни оферти, които разбира се получават и съответните отговори. Не ми харесва, че накрая хората, които искат да бъдат стейкнати почват да се сърдят на хората, които им говорят истината и отказват да ги стейкнат.

Доста хора правят изключително несериозни теми и въобще не се вложили никакво мислене в темата си. Те просто не разбират, че темата те представя пред общността и ако не си я структурирал добре това е един голям минус. Затова съветът ми към всички е преди да публикувате темата си разгледайте другите, помислете над всички детайли и чак тогава я публикувайте.

Също така забелязвам, че доста хора искат стейкинг само за да си поиграят на нива, които са далеч от техните. Начетохме се на теми как някои хора, които играят $1-$2 турнири искат спонсорство за турнири за по $50 с предтекста, че са следили играта на тези нива и им се струва много софт.

Също така както казаха и по-горе доста се увеличиха темите, където хората искат спонсориране и пускат 100% за продажба, което определено е голяма оферта за тях, защото така няма какво да изгубят (е могат да изгубят уважението на някого примерно, но нали са ти дали парите...). Според мен всеки, който иска спонсорство трябва да взема 50% и да пуска другите 50%.

Също така и активността във форума трябва да е на лице - не мисля, че някой, който не е бил активен ще има много голям шанс да бъде стейкван. Най-добро впечатление прави участието във форумите за анализ на ръце и стратегически дискусии разбира се.

И все пак не мисля, че някой може да се сърди защо не са го стейкнали, защото напоследък доста зачестиха опитите за измами (някои хора дори си направиха по няколко акаунта с цел измами).

Поздрави,
      Пламен
    • comodus14
      comodus14
      Бронз
      Чудесно казано Пламене :)
    • Bot33
      Bot33
      Бронз
      не трябва ли да има постоянство в темата за стеикване> ако играч Х пусне тема за стеик и не вземе нищо после дали ще го спонсорира някой? или ако кешне доста голяма сума няма ли е правилно % дадени от стеикващите да се поемат на 50 % следващия път? примерно са го стеикнали за 200 $ печели 5000 следващата сесия(изнънредна само за същите хора който са го стеикнали) влизат с същия % но ще дадат 100 $ . но специално за мене трябва да се почне с малак стеик от 50-100 $ и да има постоянство няколко месеца
    • nikolabo
      nikolabo
      Бронз
      Точно за това ще играеш повече турнири, за да се намали вариацията. А тази твоя идея за намалянето на стейка си е лично решение на играча. Ако той желае ще си го напише в темата - ти не можеш по никакъв начин да го задължиш да прави нещо подобно.

Като цяло съм съгласен с почти всички неща казани от вас. Все пак:
      1. Да има блог! В блога можем да се запознаем с играча като личност, с характера му, а също така и да проследим неговата покер кариера. Това определено ще ни даде една доста обективна оценка.
      2. Да е активен във форумите за анализ за ръце. Така ще преценим на какво ниво е и дали ще се справи с предизвикателството което си е поставил.
      Това са най-важните неща за мен. Другото което казвате - играча да поеме част от стейка, определено е доста добра идея. В началото дори всички теми бяха така, но после някой реши, че ще играе "фриироли" и всички го последваха (разбира се има доказали се играчи, които могат да пускат подобни теми, като винаги ще се намерят спонсори ;) ). Много от темите за стейк за от неизгрели звезди или "млади играчи" търсещи развитие :) Повечето от тях са изгубили началния си капитал или първия си депозит и в спонсорирането виждат 2ри шанс.
    • comodus14
      comodus14
      Бронз
      Момчета може да давате темата като линк на някоя несериозна ;) тема за спонсорство
    • elpatseto
      elpatseto
      Бронз
      Момчета може да давате темата като линк на някоя несериозна ;) тема за спонсорство
      Здравей comodus14,

Всъщност не е много добра идея, тъй като може да бъде изтълкувано като нападка или подигравка към търсещият спонсорство. Има си точно описани правила за спонсориране и ако не са спазени, си има кой и начин да това да се оправи.

Никой не е задължен да стейква кандидатите и ако не проявява интерес то не би трябвало да отвръща с подобни действия!

Поздрави
      Пламен Георгиев
    • nikolabo
      nikolabo
      Бронз
      Не съм съгласен Пламене :) Ако отвориш темите са спонсориране ще видиш коментари от типа "поне напишете защо не искате да ме спонсорирате" и т.н.
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Е да, но няма как да задължиш някой да направи оферта, която на теб/мен ни е изгодна, нали? Той човека ако иска и 90/10 в негова полза при 100% стейк може да пусне и маркъп 500$ отгоре - това никой не го забранява. Въпроса вече е при такава оферта колко интерес ще има :)
    • comodus14
      comodus14
      Бронз
      И аз съм на мнението на nikolabo, защото първият път като пуснах офeрта и аз написах точно това :D
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Първоначално публикувано от elpatseto
      Здравей comodus14,

Всъщност не е много добра идея, тъй като може да бъде изтълкувано като нападка или подигравка към търсещият спонсорство. Има си точно описани правила за спонсориране и ако не са спазени, си има кой и начин да това да се оправи.

Никой не е задължен да стейква кандидатите и ако не проявява интерес то не би трябвало да отвръща с подобни действия!

Поздрави
      Пламен Георгиев
      Здравейте,

Аз съм напълно съгласен с elpatseto - ако дадена оферта не представлява интерес за вас, би следвало да се въздържате от коментари, критика и подигравки.

Единствено и само ако потребителя пита - защо никой не му отговаря и какво може да подобри, може да му се отговори и да му се обясни защо кандидатурата му не изглежда примамлива.

Поздрави,
      Станислав
    • 1
    • 2