HUNL/PLO блогът на SkyHighBG

• SkyHighBG
      SkyHighBG
      Бронз
      Здравейте на всички.

:spade: Съвсем накратко за мен:
      Казвам се Мариян, на 25 години съм и съм от София. В последните няколко години работя в банковата сфера и по специално се занимавам с кредитиране. Към този момент се преориентирам към друг работодател и именно това свободно време ще ми позволи да обърна малко повече внимание на покера. Нямам намерение да ставам професионалист, но поне ще мога да преценя какви умения имам.

:spade: Покер история:
      Играя покер (NLHE) с истински пари от септември 2010г. В началото депозирах в два сайта по 100$, защото ми беше любопитно да сравня софтуера и играчите. Стартирах със СНГ турнирчета. Банкрол мениджмънт си бях съставил сам - без да чета информация по темата. Гледах да имам 15-20 входа в най-общи линии. Тъй като нямах много време общо ми се събираха по няколко часа (3-5) на седмица. След като успях да стигна до около 500$ общо, в началото на 2011г се преорентирах към кеш игрите. Изтеглих парички и депозирах в друг сайт и с цел да полазя някой и друг бонус :) . Започнах да чета книги в свободното си време и да се опитвам да подобрявам играта си. В общи линии доста време съм брейк-ивън, но благодарение на рейкбек и бонуси имах някаква елементарна печалба. Банкрола ми стигна до около 800$ и поспрях да играя за около 2-3 седмици. Пробвал съм FL, NL, PL, SNG, MTT и PLO. Повечето ми опити определено оказаха негативно влияние върху капитала ми, но позитивно върху опита.

:spade: Къде и какво ще играя:
      Вчера депозирах в Tower Gaming (OnGame) и смятам да стартирам основно с 20NL HU, понякога 20NL SH и когато съм в настроение ще играя PLO (Изключилено много ме кефи тази игра :D ). Начален банкрол 500$.

:spade: Цел и съдържание на този блог:
      1) Мотивация.
      2) Забелязвам, че подобен род комуникация има положителен ефект върху повечето играчи. Надявам се в някаква степен блог за микро-HU да провокира интерес у вас и с радост ще приемам съвети, забележки и корекции (е може и малко подкрепа де :) ).
      3) Тук ще публикувам интересни ръце, графики и разни мисли.
      4) Със сигурност не съм специалист в HU, но ако информацията (било то от мен или други играчи) в този блог помогне на други хора ще съм много доволен.

:spade: Какво искам да постигна:
      1) Банкрол $1000+ до края на май.
      2) 4BB/100+ уинрейт на 20NL HU.
      3) Позитивен уинрейт на PLO.
  • 16 отговора
    • elpatseto
      elpatseto
      Бронз
      Здравей SkyHighBG,

Поздравления за блога!
      Харесва ми как си го оформил!Личи си, че си чиновник. :D
      На мен лично ще ми е много интересно да го следя заради HU формата. Честно казано никога не съм го опитвал.Пожелавам ти успех с поставените цели и само положителни графики да виждаме! :f_love:

Поздрави
      Пламен Георгиев
    • xwink93
      xwink93
      Бронз
      Браво,добре си го оформил искам да те помоля обаче ако имаш време да запишеш видео на HU,винаги ме е привличал този формат въпреки голямата вариация :)

Успех и зелената да е само на горе.
    • SkyHighBG
      SkyHighBG
      Бронз
      Мерси за пожеланията :)

Ето я и първата ми графика от ден 1 >

Черната линия е EV. Само около 4.5 бай-ина разлика за 900 ръце :facepalm: . Вчера единствените господа, които не успяха да съкаутнат са тези, които бяха дроуинг дед :) Всички останали, които си набиха парите с по-лошата ръка си хванаха аутовете на ривъра, като пичове :f_confused: Където имаше кулъри... все бях от "готината" страна, то за това и синята линия така изглежда :f_mad: Здраве да е.

Ето и 2 ръце, които обобщават какво се случваше в сесията:

Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.20(BB) Replayer
      Hero ($21.76)
      ($16.09)

Dealt to Hero Q:heart: K:club:

raises to $0.40, Hero raises to $1.20, calls $0.80

FLOP ($2.40) K:heart: 5:spade: 8:spade:

Hero bets $2, raises to $14.89 (AI), Hero calls $12.89

TURN ($32.18) K:heart: 5:spade: 8:spade: 7:diamond:

RIVER ($32.18) K:heart: 5:spade: 8:spade: 7:diamond: 6:diamond:

shows 8:diamond: 5:club:
      (Pre 35%, Flop 74.5%, Turn 81.8%)

Hero shows Q:heart: K:club:
      (Pre 65%, Flop 25.5%, Turn 18.2%)

wins $31.18

:spade:

Hero ($21.65)
      ($11.92)

Dealt to Hero T:spade: J:spade:

raises to $0.60, Hero calls $0.40

FLOP ($1.20) J:club: T:club: K:spade:

Hero checks, bets $1.20, Hero raises to $3.90, raises to $11.32 (AI), Hero calls $7.42

TURN ($23.84) J:club: T:club: K:spade: Q:club:

RIVER ($23.84) J:club: T:club: K:spade: Q:club: 5:spade:

Hero shows T:spade: J:spade:
      (Pre 49%, Flop 70.4%, Turn 56.8%)

shows 5:diamond: K:club:
      (Pre 51%, Flop 29.6%, Turn 43.2%)

wins $22.84
    • Ico0o
      Ico0o
      Бронз
      Ръката с KQ, не съм сигурен дали трябва да колваме този пуш, като дори и срещу флъш дроу с А пика не стоим много добре.
      Без информация за опонента бих фолднал след пуша му, защото при такъв вид игра винаги ще имаме по-удобни ситуации да му вземем стак.
    • elpatseto
      elpatseto
      Бронз
      Здравей,

Наистина кофти старт като за начало, но вярвам че това ще се оправи за напред. Във втората ръка наистина доста тъпо се е получило с тази 5-ца на ривъра.

Поздрави
      Пламен Георгиев
    • doychinov
      doychinov
      Бронз
      Съгласен съм с Ицо. Доста loose call първата ръка.

Постави се в позицията, на човек играещ NL1000 и ми кажи би ли направил същия call за $600 примерно?

Имаш супер draw heavy борд на масата и в много случаи (както и конкретния) ще си назад.

Малко резултати за конкретната ръка:

pokenum -h qh kc - 8d 5c -- kh 5s 8s
      Holdem Hi: 990 enumerated boards containing 8s 5s Kh
      cards win %win lose %lose tie %tie EV
      Kc Qh 252 25.45 738 74.55 0 0.00 0.255
      5c 8d 738 74.55 252 25.45 0 0.00 0.745

Малко при open-ended:

pokenum -h kc qh - 6c 7d -- 8s 5s kh
      Kc Qh 651 65.76 339 34.24 0 0.00 0.658
      6c 7d 339 34.24 651 65.76 0 0.00 0.342

Малко при flush draw:

pokenum -h kc qh - js 7s -- 8s 5s kh
      Kc Qh 601 60.71 389 39.29 0 0.00 0.607
      Js 7s 389 39.29 601 60.71 0 0.00 0.393

С две думи - лесен фолд. :)
    • SkyHighBG
      SkyHighBG
      Бронз
      Първоначално публикувано от doychinov
      Съгласен съм с Ицо. Доста loose call първата ръка.
      ...
      С две думи - лесен фолд. :)
      Първоначално публикувано от Ico0o
      Ръката с KQ, не съм сигурен дали трябва да колваме този пуш, като дори и срещу флъш дроу с А пика не стоим много добре.
      Без информация за опонента бих фолднал след пуша му, защото при такъв вид игра винаги ще имаме по-удобни ситуации да му вземем стак.
      По принцип срещу солиден играч не бих играл точно така, но този красавец е 90/10 за 83 ръце и имам бележки за него, че обръща ръка с шоудаун стойност в блъф, стаква се доста леко - КТо и за него ТПМК си е дъ нътс :)

Освен това в последните 10-12 ръце го 3-бетнах 3 пъти и може да бе започнал процедура по тилтене :D Това не съм го споменал по-горе, но е важно.

Сметките срещу ФД, ОЕСД и 2 чифта според мен не са точни, защото това далеч не е целият му рейндж. Срещу това от снимката съм 75/25.

• kymupa
      kymupa
      Бронз
      Не мисля, че можем да намерим фолд при ръката с KQ, защото той най-вероятно няма да играе по този начин много силните си ръце и ще ни оставим да заложим още един път.
      Много е вероятно да има някакъв дроу, с който иска да има максимално ФЕ или да блъфира.

Поздрави,
      Пламен
    • Ico0o
      Ico0o
      Бронз
      Ами ние дори и срещу нът флъш дроу не стоим толкова добре, камоли срещу комбо дроу или по-добри готови ръце, които във всеки един момент може да реши да играе по този начин.

Информацията, която имаме не е особено от полза, за това предпочитам фолда.

Все пак нямам много опит в хедз-ъп играта, но just my opinion.
    • doychinov
      doychinov
      Бронз
      Обобщението е просто: тъп кол на 3бет префлоп с 85о, лъкбоксване и солидно удряне на флопа и точно щото не подозираш, че 85о му е в рейнджа биваш стакнат.

Изводите всеки си ги прави.

Better luck next time! :f_thumbsup:
    • SkyHighBG
      SkyHighBG
      Бронз
      Първоначално публикувано от doychinov
      Обобщението е просто: тъп кол на 3бет префлоп с 85о, лъкбоксване и солидно удряне на флопа и точно щото не подозираш, че 85о му е в рейнджа биваш стакнат.

Изводите всеки си ги прави.

Better luck next time! :f_thumbsup:
      Ем да :) Нека да си колват пичовета така, аз като цяло нямам против.

Последните HU ръце бяха по-прилични и заличих малко от пасива, макар да съм все още около 5 бай-ина под ЕВ. Също така се получи и добра сесия на PLO масите.

BR=499$

(P.S. - Мислех да стартирам с 600$, но заради ограничения в депозирането на сайта - 250$ за 24 часа, реших, че мога да се справя и с 500$, който е достатъчен за първоначален бонус и що годе сносен банкрол, макар и сравнително агресивен за HU и PLO).
    • SkyHighBG
      SkyHighBG
      Бронз
      Ето една ръка, която ме вкарва в размисъл :) Конвертора нещо не е в час и за това съм добавил някой и друг ред да се чете ръката.

Някой ако ми покаже свестен конвертор за Онгейм Омаха ръце ще съм много благодарен.

Pot Limit Omaha Hi
      OnGame
      3 Players
      Convert hands with our PLO hand converter.

Stacks:
      UTG ($4.05)
      CO ($4.37)
      HERO BTN ($22.54) с тази ръка - 7:spade: J:spade: 9:spade: 10:heart:
      BB = 35$ stack

Pre-Flop: ($0, 3 players)
      UTG folds, CO calls $0.15, BTN raises to $0.60, BB calls $0.60, CO calls $0.60

Flop: 5:spade: Q:club: K:heart: ($1.95, 2 players)
      BB checks, CO checks, BTN bets $1.35, BB raises to $2.70, CO folds, BTN calls $2.70

Turn: A:club: ($8.70, 1 players)
      BB bets $7.20, BTN goes all-in $19.24, BB calls $19.24

River: 5:heart: ($54.38, 1 players, 1 all-in)

Final Pot: $45.68
      BTN shows7:spade: J:spade: 9:spade: 10:heart: shows4:club: 5:diamond: 5:club: 3:heart: BB wins $43.68 ( won +$21.14 ) BTN lost -$22.54CO lost -$0.60
    • boyanbozhidarov
      boyanbozhidarov
      Бронз
      Здрасти, SkyHighBG!

На флопа мисля, че чек в позиция е по-добре с/у двама. Реално ръката ти не стои много добре, имаш само 7 аута до нътс. От друга страна имаш и бекдор флъш и не искаш да фолдваш. А ако те чек/рейзнат "както трябва" (очевидно ББ има друго виждане за играта :facepalm: ), няма да можеш да продължиш и ще трябва да хвърлиш екуити.

Поздрави :spade:
    • SkyHighBG
      SkyHighBG
      Бронз
      Първоначално публикувано от boyanbozhidarov
      Здрасти, SkyHighBG!

На флопа мисля, че чек в позиция е по-добре с/у двама. Реално ръката ти не стои много добре, имаш само 7 аута до нътс. От друга страна имаш и бекдор флъш и не искаш да фолдваш. А ако те чек/рейзнат "както трябва" (очевидно ББ има друго виждане за играта :facepalm: ), няма да можеш да продължиш и ще трябва да хвърлиш екуити.

Поздрави :spade:
      Прав си, че при пот ч/р трябва да метна екуити. Чек е по-добре :)

Ето една ръка на която праснах 3 барела. Логиката ми :D - неговият донк най-вероятно е 7, 9, дроу или тъп ход да открадне пота. След кола му на флопа определено намалявам рейнджа до 89+, 68, T8. K :spade: на търна според мен е добра карта за 2-ри барел. А :heart: на ривъра също ми хареса, тъй като единствено А9 се подобрява. К9 предполагам би ме рейзнал на търна. Дроуовете пропускат, но не мога да разчитам на гола 2-ка и за това >>> 3-ти барел.
      Какво мислите за отиграването?

($14.32)
      Hero ($22.88)

Dealt to Hero T:diamond: 2:diamond:

Hero raises to $0.60, calls $0.40

FLOP ($1.20) 9:heart: 7:spade: 2:club:

bets $0.60, Hero raises to $2, calls $1.40

TURN ($5.20) 9:heart: 7:spade: 2:club: K:spade:

checks, Hero bets $3.90, calls $3.90

RIVER ($13) 9:heart: 7:spade: 2:club: K:spade: A:heart:

checks, Hero bets $16.38 (AI)
    • Ico0o
      Ico0o
      Бронз
      Мисля, че не ми харесва втория и третия барел след като сме видели, че не се отказва.

Ако бяхме колнали на флопа, тогава е ок да рейзнем и да заложим отново на ривъра, но не смятам, че достатъчно често рейзваш Ax на този борд за да го репрезентираш толкова силно, въпреки че диапазона на опонента не изглежда силен смятам, че ако е мислещ би те снапнал с 9x, да не говорим ако има 2 чифта..
    • SkyHighBG
      SkyHighBG
      Бронз
      И така, след няколкодневна почивка, днес се завърнах на масите. Поиграх малко HU, 5-max и PLO.
      Денят е меко казано отвратителен и честно казано ми се искаше изобщо да не бях сядал. Навсякъде беше пълна трагедия:

Hero ($23.40)
      ($19.50)

Dealt to Hero K:diamond: K:heart:

raises to $0.60, Hero raises to $1.80, raises to $19.50 (AI), Hero calls $17.70

FLOP ($39) J:spade: 5:spade: 4:spade:

TURN ($39) J:spade: 5:spade: 4:spade: 6:heart:

RIVER ($39) J:spade: 5:spade: 4:spade: 6:heart: 6:spade:

Hero shows K:diamond: K:heart:
      (Pre 87%, Flop 91.8%, Turn 88.6%)

shows Q:heart: 6:club:
      (Pre 13%, Flop 8.2%, Turn 11.4%)

wins $38

:facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:

($35.74)
      Hero ($21.95)

Dealt to Hero 7:diamond: 7:club:

Hero raises to $0.60, raises to $1.80, Hero calls $1.20

FLOP ($3.60) 4:club: K:spade: 7:spade:

bets $1.80, Hero calls $1.80

TURN ($7.20) 4:club: K:spade: 7:spade: 4:diamond:

bets $5.40, Hero calls $5.40

RIVER ($18) 4:club: K:spade: 7:spade: 4:diamond: J:diamond:

bets $13.50, Hero calls $12.95 (AI)

Hero shows 7:diamond: 7:club:
      (Pre 19%, Flop 87.5%, Turn 95.5%)

shows J:spade: J:club:
      (Pre 81%, Flop 12.5%, Turn 4.5%)

wins $42.35

Загубих и 3 ръце фул срещу фул (2 пъти ме ривърнаха и 1 път ме взеха на търна) за около 100-120 ръце общо (нямам тракер за Омаха).

И така - страхотен ден. Резултат -61$ (ЕВ +72$), без да броим PLO забавата, която и тя е нещо от рода на 30-40$ ЕВ разлика.
      BR = 440$