To be NL30 or not to be ?!

• ibordd
      ibordd
      Бронз
      Така кой съм аз и с какво ще ви тормозя?!
      Казвам се Иван от София съм и съм на 22 ,следвам архитектура и от около година започнах да се интересувам от покер.
      Първата ми игра беше в Щатите ,като бях на бригада и хубаво ми взеха 20$ :f_confused:
      После във великия facebook намерих покер (ако може това там да се нарече покер) и се позабавлявах. После следват фриролите във покерстарс , фуллтилт и бодог където взех няколко пъти пари (24 от 3500 най-доброто постижение :f_biggrin: ) и така до преди месец ,когато една колежка ми каза за покерстратеджи.
      И ТАКА ! Лимит NL10,стратегия SSS , зала Everest .

:spade:

03.2010

След около 4 месеца игра след получаването на 50те долара какво се е случило.
      :spade: изиграл съм скромните 40к ръце грубо(твърде малко)
      :spade: докарал съм банката си до 140$
      :spade: смених залата с Кейк (заради рейк бека )
      :spade: качих лимит !

:spade: Март 2010

Цели

:heart: 20к ръце 31к/20к
      :heart: Да избия бонуса от 120$ в кейк поне до половината 65$
      :heart: да постигна статус злато SP 810

:spade: Aприл 2010

Цели

:spade: 40к ръце - 25k /40k
      :spade: Да изгледам всички видеота за СГС
      :spade: Да изчета всички статии за СГС
      :spade: Да публикувам ръце за анализ

Като цяло месец на опити и разучаване на СГС. За сега се здържам на пълни маси докато достигна банка за НЛ50 .(В момента съм на половината до НЛ25)

:spade: Май 2010

Играх малко СМС на НЛ25

Както и малко НЛ10 на къси маси

:spade: Юни 2010

NL10 6max Ladbrokes
  • 89 отговора
    • finchybg
      finchybg
      Бронз
      Здрасти,

поздравления за блога :)

Пожелавам ти много успехи по масите и възможно най-много позитивни ъпдейти!

Поздрави,
      finchybg
    • ibordd
      ibordd
      Бронз
      Декември започва добре !!!
      Банката вече е 80$ и скоро ще имам точки да конвертирам 5$ от summit точки (миналия месец се класирах за Vip summit клуба и получавам 200% бонус на точките ) и да се надяваме скоро да има банка за НЛ25 :f_love:

Днес не издържах на напрежението и пробвах НЛ25 на 4 маси и да си призная за час и половина ми изглежда дори по печелившо от НЛ10 защото имаше много играчи които плащаха с много посредствени ръце, НО както и да е трябва да се спазват правилата за банката !!!

Да се надявам до седмица 2 да мога да се похваля с вдигане на ниво :f_cool:
    • FunkFreaker
      FunkFreaker
      Бронз
      Всяка сумит точка генерира 0.004 долара, или иначе казано 1000 точки са 4 долара... препоръчвам ти да си пазиш тези точки за евентуални бъдещи промоции с тях :)
    • ibordd
      ibordd
      Бронз
      ИИИИИ начи голям късметлия съм вчера и днес ! 2пъти точно преди да стана от последната маса .... буквално последна ръка ми идват КК и си залагам 4 бб както си му е реда .... ре-рейиват ме аз доволен че ще зема някой друг лев и какво се оказва ...показват ми АА . Току що беше вторият такъв случай и направо ми стана смешно :D

Known players:
      Position
      CO
      BU

0,05/0,1 No-Limit Hold'em (9 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: Elephant 0.69 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is UTG1 with K:spade: , K:club: . CO posts a blind of $0,10.
      Hero raises to $0,50, 5 folds, BU raises to $2,15 (All-In), 2 folds, Hero calls $1,35 (All-In), BU gets uncalled bet back.

Flop: ($3,95) Q:heart: , J:heart: , 8:club:
      Turn: ($3,95) Q:spade:
      River: ($3,95) T:heart: (2 players)

Final Pot: $3,95

Както и да е "shit happens" продължаваме си да играем както си знаем .Вече вдигнах от 4 на 6 маси ,като не чувствам да нямам време за мислене или да допускам грешки .

Ето как се развиват нещата.

А сега е време за beer grinding :D
    • ibordd
      ibordd
      Бронз
      Мъка мъка ... Днес цял ден игра и съм твърде на минус .Като изключим няколкото бедбиитнати АА и АК също осъзнавам че по време на сесиите имам моменти на тилт ...

Known players:
      Position
      MP1
      MP2

0,05/0,1 No-Limit Hold'em (8 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: Elephant 0.69 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is BB with K:diamond: , Q:heart:
      UTG2 folds, MP1 calls $0,10, MP2 calls $0,10, 4 folds, Hero raises to $0,45, MP1 folds, MP2 calls $0,35.

Flop: ($1,05) 2:diamond: , 8:spade: , J:diamond: (2 players)
      Hero bets $0,60, MP2 calls $0,60.

Turn: ($2,25) K:club: (2 players)
      Hero bets $0,90 (All-In), MP2 calls $0,90.

River: ($4,05) 5:diamond: (2 players)

Final Pot: $4,05

това е доказателството.. човека направи флъш.

графиката заприлича на това ...

За сел си поставям до края на месеца да достигна до 125$ банка !
      И естествено да подобря играта си !
    • ibordd
      ibordd
      Бронз
      Сесия след сесия чакам графиката да тръгне нагоре ,но уви!
      Една седмица даунсуинга е налице.
      Тази вечер даже и трипс аса успяха да ми бед биитнат .... доста депресиращо. Бонусите помагат да не се ядосвам твърде много но тилта си е налице.
      Днешната сесия...
      VPIP 7.8%
      -18.7BB/100
      500 ръце

прогрес....
      49$ до НЛ25

Поздрави!
    • ibordd
      ibordd
      Бронз
      Чудна работа ... днес беше на мода АА да ми ги биитват със стрейт а КК със флъш. Работата загрубява , надявам се скоро да свърши този кошмар.
      Алелуя!
    • ibordd
      ibordd
      Бронз
      Алелуя! Серията отвратително лош късмет свърши.
      Последните 3 дена не бях играл защото нито имах време нито желание ,но днес реших да седна за малко преди да седна да правя някви курсови проекти ,ето го и резултата...

106ББ/100 :f_grin:
      Играх си абв стратегията и хората ми се набиваха с Q8s - Q high ...най-силната ръка срещу която се изправих беше АQo , даже не ми бедбиитнаха КК :D
      Аиде стига толкова ...
      Успех на всички по масите!
    • ibordd
      ibordd
      Бронз
      Токущо приключи участието ми в покерстратеджи турнира в Еверест с 5000$ добавени и 1$ вход.
      823 регистрирани ... моя милост отпадна 95 като от UTG2 се вкарах ол ин с покет 77 за 10100 при блиднове 400 800 и един пичага с 25000 ми колна с АТс и удари стрейта младежа :f_confused:
      Шанс ...въпреки че сум в парите мисля че можех и в топ 50 да влезна .

Това мое постижение ми докара опарената от даунсуинга банка до 49.50 :f_biggrin: back where we started .
      Уж си поставих за цел до коледа да сум на нл25 но май ще почака .
    • ibordd
      ibordd
      Бронз
      По празниците се оказа голям кеф да се играе . Пияните и заляни покер риби бяха в изобилие , а и късметът си играеше по правилата ,а не както предишните седмици да съм светлинни години под очаквания ми дял.Това изобилие ме накара малко и глупости да правя де .Имаше 1 2 доста лоши отигравания от моя страна за дето за миг реших че съм безсмъртен.
      Да се надявам и дните до нова година да са толкова приятни за игра :f_grin:
      Дано и ваще празници да са толкова весели като моите !
    • mishkagg
      mishkagg
      Бронз
      Първоначално публикувано от ibordd
      Уж си поставих за цел до коледа да сум на нл25 но май ще почака .
      Никога не си поставяй монетарни цели в игра като тази, където и късметът е намесен.

Най-често сценарият е: имам цел до определено време да съм на толкова пари, няма да мога на този лимит, да рискувам ли, да, мама му, ше се пробвам, е, вече съм доста назад.

Играй си играта и я подобрявай и резултатите ще дойдат сами.

Късмет и успех!
    • ibordd
      ibordd
      Бронз
      Сега като се замисля наистина беше глупаво да гоня такава цел !Мерси за коментара ти!Все още съм малко заблуден май :f_confused:
      След сесията ще се захвана по сериозно над развитието ми като МИСЛЕЩ играч, като преосмисля нещата , прочета статиите и изгледам видеотата наново и тогава да видим какви цели да си поставям.
      :club:
    • mishkagg
      mishkagg
      Бронз
      Ето още малко съвет за целите:

1. Поставяй си постижими цели.
      пример: непостижима цел: искам да съм най-добрия СМС играч. Не можеш да си, защото няма точни критерии за това кой е най-добър.
      постижима цел: искам да играя колкото мога по-добре!
      Как да я постигнеш? Разглеждай си ръцете, давай ги за анализ, анализирай и ти, вади си изводи и поуки.

2. За обема на игра
      Можеш да си поставиш цел да играеш по определен брой ръце на ден.

И се старай да ги играеш, независимо дали ти е гадно, кучето ти е болно, майка ти се е развикала и т.н. Това е професионалното отношение към играта.

Разбира се, понякога ще си толкова кисел, че ще мислиш, че ще играеш зле и само ще даряваш пари по масите. Тогава взимаш съзнателното решение да не играеш, за да не си вредиш сам. Но то вече е твое решение, а не е плод на някакво временно и маловажно разсейване.

Това на мен много ми помага.

пример с мен: имам си цел да играя поне по 40 турнира на ден, ако нямам други неща, които са по-важни за деня. Сам съм си сортирал кои са по-важни и се старая да ги спазвам.

Така, чрез ежедневните малки под-цели, аз се движа към голямата ми цел - да мога да играя спокойно на лимит от 22+2 и да имам една възвращаемост на инвестициите от поне 8% на 1000 турнира.

Сега съм на нивото от $6+0.5 и го бия спокойно, така че (надявам се) скоро, ще се кача на $11+1 и така нататък.

Такива цели изключително много ми помагат, защото много лесно се разсейвам и ми се размива общата картина.

Късмет и успех!
    • ibordd
      ibordd
      Бронз
      Мерси много за съветите !
      Само първо трябва да изиграя 7-те турнира в университета и да си защитя курсовия проект утре :)
    • ibordd
      ibordd
      Бронз
      Не бях отварял елефанта отдавна и реших да погледна какво е положениет.Картикната ми изглежда класическа хиитър в началото и брутален даунсуинг след това, типичен начинаещ. :f_biggrin

Последните няколко дена разпусках вечер с къси сесиики на НЛ2 и мамка му много добре ми действа да играя като извличам максимална стоийност от почти всички добри ръце които ми доидат .
      Сега в 7 ще играя седмичния вип фриирол за 5000 в еверест и ще пиша на мойта многобройна аудитория как съм стигнал до финалната маса :f_cool:
    • ibordd
      ibordd
      Бронз
      Нямам по безславен турнир до сега!
      Един час игра ... 1 малък пот спечелен от фрииплей и веднъж АQs от средна позиция 3бетнат ол ин и не можах да му платя . И така останал с 11бб чакам чакам оп А7о от късна позиция в нерейзнат пот и бам сб показа АJ и GG :f_mad:
      както и да е важното че играх правилно по моя преценка
      иначе НЛ2 РУУУУЛЗ :f_love:
    • ibordd
      ibordd
      Бронз
      След сесията с добре промит мозък продължам да се уча!
      :spade: Последната седмица имах доста колебания дали да зарежа смс и да почна снг да играя ,НО реших че няма да се предам докато не стана печеливш играч на смс и не стигна нл50 .Имам желанието ,имам натрупан определен опит вече . :spade:
      Така малко за екшъна тези дни...
      Изгледах наново клипчето на xarry за префлоп eкуити и определено ми стана по ясна картинката ... дори и положителния резултат е на лице !
      Вече играя на нл25 и за сега съм доволен. Нивото е доста ниско и поне по първи впечътления.

За фежруари не остана време да имам определени цели ,но за март мисля да започна да играя повече и да се опитам да стигна злато в ПС и camp 1 поне в Еверест.
      Ок достатъчен хаос е този пост стига толкова съм бълвал успех по масите!
    • ibordd
      ibordd
      Бронз
      Днес имах само час да отделя
      300 ръце +60бб
      VPIP% 7.8
      PFR% 7.5
      3Bet%6.3
      Agg Factor22
    • ibordd
      ibordd
      Бронз
      Днес сесията не беше много окуражаваща . Един час игра защото реших да спра за да не се тилтна . Почти 4 би надолу след ръце като тази

$0.15/$0.25 No Limit Holdem

Stacks:
      UTG Hero ($5.35)
      UTG+1 Mulldrifter ($30)
      MP1 ___Ronald___ ($5.40)
      MP2 SchoeneMaid ($23.20)
      MP3 EvePoka ($29.15)
      CO qBa1987 ($29.55)
      BTN C-O-D4 ($7.45)
      SB Nadia_83 ($24.10)
      BB Kokaroci ($5)

Pre-Flop: ($0.40, 9 players) Hero is UTG A A
      Hero bets $1, 3 folds, EvePoka calls $1, 4 folds

Flop: J J Q ($2.40, 2 players)
      Hero bets $1.70, EvePoka calls $1.70

Turn: A ($5.80, 2 players)
      Hero goes all-in $2.65, EvePoka calls $2.65

River: T ($11.10, 2 players, 1 all-in)

Final Pot: $11.10
      Hero shows
      A A
      EvePoka shows
      J J

EvePoka wins $10.55 (net +$5.20)

Hero lost $5.35

имаше и някакви други идиотски ръце но не се оплаквам ... изиграх си ги перфектно .
      Трябва малко повече да поиграя тези дни защото тези 300 ръце на ден ми се струват крайно малко (4-6 маси за час и половина).

Поздрави ... аз почвам да чета някоя статиика :)