Помогнете на 1 индианец

• 20 отговора
    • PetChoveka
      PetChoveka
      Black
      Използваш монитора от настолния компютър и го свързваш към лаптопа, правиш настройки за 2 монитора / ако е ХР extend desctop / и си готов.
    • hohoho321
      hohoho321
      Бронз
      Свързах го с лаптопа , но на монитора пишеше , че няма сигнал , лаптопа също не дава индикация , че има нещо прикачено .
      От къде трябва да направя тази настройка (лаптопа е windows7 ) ?
    • saketo007
      saketo007
      Бронз
      даи един рестарт и ще го засече
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      Здравей hohoho321,

При windows7 леко са скрили / замаскирали опцията да прикачиш втори монитор ;)

Кликни с десния бутон на мишката върху десктопа си, избери Personalize, после долу вляво избери Display.

Горе вляво ще се появят различни опции, кликни върху Connect to a projector и избери коя опция предпочиташ от картинките :)

Поздрави,
      Надя
    • PokerConsole
      PokerConsole
      Бронз
      Здравей,

Много е важно когато го правиш това захранването на лаптопа и на монитора да са в един токов кръг или за по лесно ги сложи на един разклонител, защото иначе може да се получат фойерверки образно казано :D .Задалжително го направи така ,че иначе рискуваш да ти изгори и монитора и лаптопа.
    • GramatikovBG
      GramatikovBG
      Бронз
      Първоначално публикувано от PokerConsole
      Здравей,

Много е важно когато го правиш това захранването на лаптопа и на монитора да са в един токов кръг или за по лесно ги сложи на един разклонител, защото иначе може да се получат фойерверки образно казано :D .Задалжително го направи така ,че иначе рискуваш да ти изгори и монитора и лаптопа.
      Би ли обяснил защо? Това не е тролл, наистина искам да разбера.
    • PokerConsole
      PokerConsole
      Бронз
      Първоначално публикувано от GramatikovBG
      Здравей,

Не съм голям експерт по токовите системи (ако изобщо така се наричат). Главната причина идва от там ,че когато имаш два токови кръга независими един от друг тогава при тях може да се получи промяна в напрежението. Което за наште енерго дружества си е ежедневие. Всичко идва от там че ти вразваш монитора кам лаптопа.Когато напрежението не е еднакво при двете захранвания идва проблема. Познавам хора изпатили си по този начин.
    • hohoho321
      hohoho321
      Бронз
      Ией стана ,за щастие без фойерверки ;Д
      Мерси за съдействието .
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Здравей hohoho321,

Радваме се, че ти се е получило. :) Местя темата ти, защото не е покер дискусия.

Поздрави,
      Христо
    • LegionBG
      LegionBG
      Бронз
      Не съм голям експерт по токовите системи (ако изобщо така се наричат). Главната причина идва от там ,че когато имаш два токови кръга независими един от друг тогава при тях може да се получи промяна в напрежението. Което за наште енерго дружества си е ежедневие. Всичко идва от там че ти вразваш монитора кам лаптопа.Когато напрежението не е еднакво при двете захранвания идва проблема. Познавам хора изпатили си по този начин.
      Не, че съм голям капацитет но, това няма как да стане!

Освен ако не краднеш ток от комшията и той не е разбрал и не ти го е върнал тъпкано (примерно лекинко е окъсил за момент)! :D

Нашето енерго, няма как да ти пусне у вас, на различните кръгове различно напрежение, поради простата причина, че имаш главен бушон и кръговете са СЛЕД този бушон, сиреч ако ти подадат повече напрежение ще е еднакво за всички стаи, не само за 1.

Имаш различни консуматори и различна консумация, и все пак не знам каква свещенна глупост трябва да сътвориш за да успееш да направиш огромна разлика в кръговете.

А също така трябва да отбележа, че захранването на монитора е независимо от това на лаптопа. Може да се окаже кривинка, ако са в 1 захранване (примерно ако монитора се включва в захранването на монитора, но тук става задача с много акота, а както знаем акото цапа и мерише). Тока който се подава по кабела от лаптопа към монитора е достатъчно нищожен, че да не може да изгърми по каквито и да било параграфи. Освен ако не уцелиш дупката и не го набуташ някакси да ти окъси батерията.

Вкъщи телевизора ми е на тотално друг кръг от този на стационарния ми комп, от който редовно му подавам сигнал за да гледам някое и друго HD филмче. Не можеш да ме убедиш, че ще изгърми някой ден, поради която и да е от горе споменатите причини.

Поздрави,
      :evil:
    • PokerConsole
      PokerConsole
      Бронз
      Възможно е и да си прав аз си нямам понятие.Просто съм виждал подобни случай.

А това дали съм тръгнал да те убеждавам повярвай ми изобщо ми е се тая дали ще вярваш или не ;)

Поздрави
    • LegionBG
      LegionBG
      Бронз
      Приятелю, завършил съм механо-електротехника и са ми сравнително ясни нещата. Казвам сравнително, защото не съм фен и съм се занимавал с подобни деяния само в даскалото. Баща ми определено е капацитет и са му пределно ясни нещата (казвам го за да дам сравнение). А това за което ми казваш, определено съм навит да го видя. И както обичам да казвам no hard feelings ;)

Поздрави,
    • DIMIKER
      DIMIKER
      Бронз
      проблем може да възникне при включване в незаземен контакт
    • LegionBG
      LegionBG
      Бронз
      С твърде много неизвестни се борави, но пак казвам, кабела по който минава тока няма общо с този по който минава сигнала.

Както и да е, стига спамихме темата на човека! Важното е, че се е оправил! :)

• DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Първоначално публикувано от LegionBG
      Както и да е, стига спамихме темата на човека! Важното е, че се е оправил! :)
      Много си прав! ;)

М
    • phillllip
      phillllip
      Бронз
      Първоначално публикувано от GramatikovBG
      Здравей,

Направо уби цялата Енергетика с това изказване. Аз бая се посмях. Не се обиждай, ама такива изказвания са no comment. Проблема по скоро би станал ако са един токов дръг, а не на два различни - но и това е научна фантастика с некви пикливи 200-300W. Повече трябва да те притеснява възможността да ти спре нета когато държиш най-силната възможна и има поне един лош ол-ин и цъкаш на кол като обезумял, а то нямало нет. На мен ми се е случвало :D
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Здравейте,

Между другото това не знам слух ли е, какво ли, но казаното от @PokerConsole и аз съм го чувал. :s_confused:
      Но най-хубаво е да си имате UPS или хубав и надежден разклонител със защита, а не като моя от 3.50лв... :D

Поздрави,
      Христо
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      @PokerConsole
      Wait wat?

Били ли ми казал какво имат общо двете захранвания, особено лаптоп/монитор?
    • vico92
      vico92
      Бронз
      Съгласен съм да.Първо е добре бушоните ти да са от новите ,самоизключващите се.Отделно от това имам и разклонител към които съм навурзал разни неща,който също има защита срещу пренатоварване и токови удари.Като спре тока (рядко но става) UPS-а става много полезен.Важното е обаче и рутера да ти е вързан към него
    • 1
    • 2