Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

• DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      ДОБРЕ ДОШЛИ В БЛОГА НА DimitarLyubenov

За мен:

Казвам се Димитър, както се вижда от никнейма ми :facepalm: и общо взето съм забъркан и работя в сферата на финансите, от малко повече от 5 години и за момента съм много доволен.

Родом съм от Пазарджик, този китен и красив град ... но вече 7 години живея в София.
      В началото бях в Студентски град, след това се преместих към Красно село и в момента живея в Младост с приятелката си :heart:

Нямам идея какво друго да ви кажа за мен, но ако ви интересува нещо друго може да питате - ще ви отговоря.

За покера:

Ах...този покер, познаваме се с него от повече от четири години :facepalm: . Започнах когато бях още в Студентски град, мислех за покера като обикновенна хазартна игра, без да чета статии, без да гледам видео материали, без да спазвам банкрол мениджмънт - предполагам знаете какъв е резултат :D - Банкрут след банкрут.

Така профуках две банки за отрицателно време и реших, че покера не е за мене, просто нямам късмет :s_frown:

След дълга почивка просто един ден отново реших, че е време да седна да играя покер. Знаех за PokerStrategy.com, но не мислех, че може с нещо да ми помогнат - е грешах. Регистрирах се, получих капитала и започнах да чета, да гледам видео материали, да комуникирам с другите потребители. Постепенно започвах да се чувствам все по уверен в играта си, и както следва започнах да увеличавам банката си.

Започнах да играя SNG 9-man във FTP, тогава GramatikovBG ми беше идола в покер отношение. Четях всеки негов пост, блога му, анализа на ръцете. Обаче в един момент се усети липсата ми на свободно време за покер и то точно в този формат. Цял ден на работа, след това обръщам внимание на приятелката си и нямаше как да правя обем SNG-та, а там обема има значение :s_biggrin:

Постепенно започнах да чета статии за СМС и започнах да играя, но залите промениха BI и стратегията вече не беше много ефективна :D
      Преминах към СГС, и от близо половин година само това играя (е с малки изключения)

В момента основно играя в зала Х, от къде са и най-големите ми печалби, подвизавам се на NL20, като от време на време шотвам NL50.

От няколко дни играя и в Everest Poker, защото имам много апетитни бонуси, които просто нямаше как да изпусна.

След изчистването на бонусите, ще събера всички си пари от покер залите и ще депозирам в някоя със стабилен трафик на NL50, слаби играчи и добър рейкбек.
      Това ще го реша към края на месеца, началото на другият като ще се допитам и до няколко приятелчета.

Основните причини към момента да съм печеливш играч според мен са:

:heart: PokerStrategy.com - всички статии, видеа и коментари с хората от форума.

:heart: Желанието ми да се развивам и уча

:heart: Групата в която участвам с хора от форума

:heart: Непрестанното преглеждане на сесиите и ръцете от форума и не само

:heart: Анти-тилт системата която съм развил (последните два месеца)

:heart: И не на последно място МАСИВНИЯТ банкрол мениджмънт, които спазвам - към момента е около 55BI за NL50.

Искам също така да изкажа благодарността си към всички хора от екипа на PokerStrategy.com за тези 50$ и знанията които ми предоставиха, благодарение на всичко това в момента се намирам на това положение.

Защо го правя този блог /ака: ЦЕЛИ/:

Основните цели до края на годината:
      :club: Поставяне на ясни дългосрочни цели в покер отношение
      :club: Поне 30-40К ръце на месец
      :club: Поне 5 статии и една книга на месец
      :club: Колкото се може повече суетове за месец
      :club: Поне 3 видео материал да изгледам на месец
      :club: Регюлар на NL100 до края на Септември
      :club: Банка от 10К до края на годината
      :club: Да имам мое място на което и АЗ да се оплаквам :D
      :club: Да имам място на което да споделям всичко от живота си
      :club: И не на последно място да мина моя колега moodkiller по постове във форума :facepalm: (mission impossible)

Други коментари:

:diamond: Не очаквайте да публикувам много графики за резултатите си (най-вероятно ще има само месечна), така съм решил за сега по ред причини.

:diamond: Не очаквайте да говоря само за покер, ще обсъждам и разни други неща които ме вълнуват

:diamond: Не се притеснявайте да питате или казвате каквото искате (стига да спазваме правилата на форума)

Сигурно съм изпуснал много неща, но какво да се прави всичко с времето си.

Ако сте стигнали до тук и сте прочели всичко това - то имате едно ЕВАЛА от мен и ви черпя една песен:

Поздрави,
      DimitarLyubenov
  • 289 отговора
    • DestinationAnywhere
      DestinationAnywhere
      Бронз
      Честит блог и успех!

Как успяваш да намериш време за 30-40к ръце при положение,че работиш и отделяш време и на приятелката си?
    • gunnerboy22
      gunnerboy22
      Бронз
      Честит блог :f_cool: Това за 1 книга на месец трудно ми се вижда :D Иначе, ако успееш да пишеш балансирано и за покер и за други неща ще се получи добре. Много страшна песен :f_ugly:
    • JohnGotty
      JohnGotty
      Бронз
      Честит блог и ако не е тайна сподели тая "антитилт система",която си разработил,че ми стана интересно. :)
    • 7Lucker
      7Lucker
      Бронз
      Страхотен блог,ще го чета с огромен интерес :P
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Охоооо... поздравления за блога! Ще го следя с интерес :s_biggrin:
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Първоначално публикувано от DestinationAnywhere
      Честит блог и успех!

Как успяваш да намериш време за 30-40к ръце при положение,че работиш и отделяш време и на приятелката си?
      Видях, че си ми писал съобщение, върнах ти отговор ;)

Първоначално публикувано от gunnerboy22
      Честит блог :f_cool: Това за 1 книга на месец трудно ми се вижда :D Иначе, ако успееш да пишеш балансирано и за покер и за други неща ще се получи добре. Много страшна песен :f_ugly:
      Аз също силно се съмнявам да изпълня тази цел ... но се надявам все пак да започна от някъде (ако ги имаше направени на филми вече да ги бях изгледал всичките :D )

Първоначално публикувано от JohnGotty
      Честит блог и ако не е тайна сподели тая "антитилт система",която си разработил,че ми стана интересно. :)
      Общо взето то е част взаимствана от статиите тук във форума, съвети от приятели и мои си екстравагантни нещица. Сега ще обесня малко по-подробно:
      :diamond: Стоп лос (3-4BI) в зависимост
      :diamond: Позитивно мислене, без значение какви карти получавам
      :diamond: Абсолютно спокойствие (постигам го със слушалки и приятна музичка)
      :diamond: Ароматни свещи (обожавам аромати на плодове, действат ми успокойтелно)
      :diamond: Не играя когато съм ядосан или изнервен за нещо друго извън покера
      :diamond: Правя кратки сесии с почивки (протичат до 1.5 часа) 15 мин почивка

Първоначално публикувано от 7Lucker
      Страхотен блог,ще го чета с огромен интерес :P
      Първоначално публикувано от StanislavI
      Охоооо... поздравления за блога! Ще го следя с интерес :s_biggrin:
      Благодаря ви :)

Съжалявам, че малко бавно може да отговарям на въпросите, но го правя когато имам свободно време в работа :)

М
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Честит блог Мите! Време ти беше... Надявам се да го пълниш с успехи!
      Песничката е много добра! ;)

Поздрави,
      Христо
    • noob3r
      noob3r
      Платина
      Честит блог!
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Хелло алл

Вчера беше тотален провал от към обем ръце. Причините малко странни :) За Малко да се наводня с шибаната пералня, нещо се прееба, а след това гледах тренировкта на Куки.

В момента чистя бонус в Еверест и от началото на месеца по скоро чистя бутилки с алкохол и се размотавам.

За това, за да изчистя бонуса ще трябва на ден да правя по 1.5К ръце, което в Еверест си е тегаво (спрямо и свободното време което имам за игра), но това ми е таргета, който ще трябва да спазвам от днес!

М
    • comodus14
      comodus14
      Бронз
      Честит блог. Много ми хареса увода. Пожелавам ти успех и ще следя с интерес :f_biggrin:
    • palavIVO
      palavIVO
      Бронз
      Митак,

Честит ти блог, ще се следи с интерес :D

Много успехи ти пожелавам в покер и житейско отношение!

Поздрави, Иво
    • Ico0o
      Ico0o
      Бронз
      Честит блог. :]

55 би за нл50 и играеш нл20 ? :facepalm:

Аре постни оная готината графика да откажеш хората от покера с нея. :O
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Мерси за пожеланията palavIVO & Ico0o

Ице, ще я пусна графиката, то и твоята в последно време чупи тавана!

Да знаете, когато сте на работа, обяд с бира не е много добра оферта - след това умираш за сън :tongue:

М
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Време е за лек ъпдейт.

Освен че нехая по цяла вечер и само се чудя къде да ходя и какво да пия нещата с чистенето на бонуса през седмицата вървяха много зле.

Бях направил около 4000 ръце за цялата седмица а това беше много лошо. За това вчера се принудих да играя 9 маси в еверест (там си е тегаво и няма ауто рибай) за да си наваксам за седмицата.

Постигнах го! Но жестоко ме боли китката и направо еднва си местя ръката.

В крайна сметка завърших деня на плюс с много съкаути и всякакви такива чудеса, довечера ще пусна една графика.

Плана за тази седмица е да откача от игра, защото следващата съм командировка и няма да мога да играя, а до 6-ти трябва да съм го изял този бонус.

Това е за сега от мен.

А щях да забравя, едно и едно поздравче:

М
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Здравейте

Пиша си един голям минус в покер отношение!

Нито съм ъпдейтвал блога!
      Нито изиграх ръцете които трябваше да направя!
      Но за сметка на това счупих графиката с малкото ръце които направих :D

Довечера като се прибера ще направя едно малко ъпдейтче и ще си поставя месечни цели за юни

Общо взето за месец Май имам не повече от 8-9 дена игра :facepalm:

М
    • vengeance77
      vengeance77
      Бронз
      Здравей, поздрави за блога, много много успехи и малко вариация ти желая.
      От друга страна ти се чудя как намираш толкова време, защото тези обеми, които правиш като играеш ми се струват монстър:/ поне за мен и непосилни откъм разполагаемо време:/.
      Иначе за постоянството, педпочитам да правя всеки ден по малко, отколкото да се изкъртя 5-10 дена:/, но това си е лична гледна точка.
      Поздрави.
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Както казах, ето го и ъпдейтчето за месец Май:

Имах адски много работа до 20-ти и почти нямах време за покер, вечер дори и да се освобождаваха няколко часа просто не ми се играеше защото бях супер изморен.
      След това една седмица бях в командировка и там пък въобще не съм играл. Върнах се в Б-я и се оказа, че имам херния и ходих по-доктори и все още ходя :(

Както и да е Юни мисля да се изкъртя от игра и да си наваксам, днес започнах стремглаво надолу и кам 800-тната ръка просто затворих покер клиента взех си бира от хладилника, псувах си 10 минутки и се опънах на дивана да гледам тъпо и да се чудя как един абсолютен балък ми взе три стака, all-in pre (АА,АА, QQ) и пред очите ми ги раздаде на другите абдали... :facepalm:

Малко по-късно ще поиграя още малко и дано положението е по-добре защото и без това съм много нервен в последно време.

Ето и "невероятната графика" за месец МАЙ :facepalm:

Айде със здраве и дано копелето дето ми взе стакчетата да си разля на клавиатурата боза!

п.с: Графиката е смесица м/у НЛ10 и НЛ25

п.с: Оставам си цели, че забравих да оставя :facepalm:

:heart: Минимум 25К ръце за месеца
      :heart: Започване изчистването на бонус в друга зала - в процес на решение съм коя да е залата.
      :heart: Анализ на играта си, един път седмично
      :heart: 2 видео материала
      :heart: да намаля бирата
      :heart: да ги разцепя от тупаници тоя месец и вариацията да е със мен

Митко
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Така... а ето го и днешният резултат.

Мислех да направя поне 1500 ръце, но след последните 50 просто реших, че няма смисъл да пикая с/у вятъра, все опикан ще си ходя :D

Ще се опитам да публикувам повече графики, знам че хората ги обичат :D

М
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Ама и ти се скъсал от ръце за Май месец, да ви завиди човек ей! :D