Тренировките

• dogoargentino84
      dogoargentino84
      Бронз
      Разглеждах тренировките в другите общности и ми направи впечатление, че на доста места използваха програмите Mikogo и TeamViewer. Та направо на въпроса,... Кога ще имаме тренировка с Mikogo и ние в БГ. :)

П.п. Имаме си skype група и си правиме тренировки така, много удобна програмка. :)
  • 21 отговора
    • tanzjora
      tanzjora
      Бронз
      Ами добра идея, и аз съм за ;)
    • LetchLord
      LetchLord
      Бронз
      Първоначално публикувано от dogoargentino84
      Разглеждах тренировките в другите общности и ми направи впечатление, че на доста места използваха програмите Mikogo и TeamViewer. Та направо на въпроса,... Кога ще имаме тренировка с Mikogo и ние в БГ. :)
      Интересно.... кои общности правят тренировки с Mikogo и TeamViewer? Посочи някой пример ;)
    • PokerConsole
      PokerConsole
      Бронз
      Аз също съм ЗА провеждането на тренировките с подобен софтуер. По-лесно е за присъстващите и по-удобно.

Поздрави
    • dogoargentino84
      dogoargentino84
      Бронз
      Едните които видях бяха Италянците .... другите не мога да се сетя, но имаше 2-3 общности с тези програми.
    • comodus14
      comodus14
      Бронз
      Наистина идеята е мн добра :)
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Здравейте,

Благодаря за споделените мнения! PokerStrategy.com не може да задължи своите треньори да използват подобни програми. Всичко това става на добра воля, като всеки треньор трябва добре да прецени дали иска да предложи тази услуга. Предвид досегашния ни опит, не смятаме, че ще е полезно за тях да играят по този начин, виждам възможни изключения за статус Злато и нагоре, но отново рисковете не са малки и треньорите ни сами решават дали да предложат тази услуга.

Ние сме длъжни да отбележим, че рисковете от злоупотреби срещу треньорите са огромни. Благодарим ви за споделеното мнение!

Поздрави,
      Деси
    • sttoil
      sttoil
      Бронз
      Първоначално публикувано от LetchLord
      Първоначално публикувано от dogoargentino84
      Интересно.... кои общности правят тренировки с Mikogo и TeamViewer? Посочи някой пример ;)
      Преди време гледах тренировка на Унам, ако не ме лъже паметта.
      Правеше преглед на потребителската сесия със СНГ уизард-а и беше пуснал микого за участниците в тренировката.(беше избрал два, три турнира и симулира всички ситуации в тях).
    • arsenalpz
      arsenalpz
      Бронз
      И на Gerv на тренировката имаше микого.Според мен е яко пък и ще е по лесно за трениора,тъй като няма постоянно да му се налага да казва какви са му картите.
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      Здравейте,

Благодарим ви за мненията, но нека все пак оставим на нашите треньори да преценят дали са готови да поемат този риск и дали ще им е по-лесно или не :)

За съжаление заради предишни опити за злоупотреби трябва да сме още по-внимателни.

Поздрави,
      Надя
    • dogoargentino84
      dogoargentino84
      Бронз
      Да и статистики ще се виждат хъд мъд ..... диапазони, кражбички... много по интересно ще е ....
      Както и да е ясно е вече че няма да стане ! :evil:
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      Всички треньори са наясно с възможностите на TeamViewer/Mikogo. Ако те добавят достатъчно стойност към дадена тренировка не мисля, че някои ще се поколебае да ги използва.
      Очевидно до сега не е имало нужда от тях :f_eek:
    • PetChoveka
      PetChoveka
      Black
      Поради липсата на какъвто и да било смислен интернет доставчик при мен няма да мога да участвам в подобни тренировки за сега, като нямам представа дали по-нататък ще успея да намеря подходящ интернет доставчик.
      Също така според мен това може да се окаже доста объркващо за статус бронз и сребро, тъй като хъд статистиките може да бъдат доста объркващи на пръв поглед и ще се налага да се обяснява доста време и доста пъти за всеки закъснял. Също така може да има и доста опити за злоупотреби, когато става въпрос за игра в момента на тренировката.
    • solarispoker
      solarispoker
      Бронз
      Здравейте,

И аз смятам, че използването им по-скоро би създало повече неудобства, отколкото ползи особено за тренировките за ниски статуси.

Поздрави,
      Марто
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Здравейте на всички,

На теория всичко това звучи прекрасно, на практика обаче рядко се получава така, поради няколко причини:

1. Главната е лаг - особено при повече връзки, тези програми много често "забиват" или предават действието със закъснение, което е много по-лошо, отколкото факта, че не знаеш картите на играча примерно, когато гледаш директно от клиента (аз лично намирам това да не знаеш картите на треньора от време на време за добре, тъй като започваш да размишляваш с какво би играл така той, което е и главната цел). Също така цветовете са различни в тези програми и поради голямата каша много по-бързо те заболяват очите/главата.

2. Втората причина - броят участници. И Mikogo, и Teamviewer имат максимален брой участници, което ги прави доста неудобни за по-големи групи ( над 10 човека), тъй като се налага някой да "re-cast" образа, който самия той вижда, което увеличава още повече причините в 1. Лаг и лоша картина.

3. Третата причина - изключително трудно за нови (и недотам нови) потребители. Нови софтуери за инсталиране, id-та, пароли, които трябва да бъдат въведени на правилното място. Повечето участници в тренировките имат проблеми дори и със сегашния опростен формат, представете си да добавим още усложнения. Освен това не можем да сме на принципа - някои да влизат, някои не, тъй като това дали някой има достъп до картите на треньора или не променя страшно много начина за водене на тренировката, което ще е лошо за другата група.

4. Четвъртата и най-малка причина - увеличения шанс за злоупотреба. Няма да влизам в подробности тук, мисля че на всички им е ясно.

Поради горните четири съображения не смятам, че е добра идея тези два софтуера да бъдат използвани на всяка тренировка. Възможно е, и е добра идея те да се използват в някои промоционални тренировки за по-висок статус, където ще има и по-малко играчи, особено когато тренировката няма как да се проведе по друг начин (например Rush покер).

Ако имате въпроси и коментари, с удоволствие ще се надявам да ги чуя.

Поздрави,
      Камен
    • bah22
      bah22
      Треньор
      Треньор
      Засега не мисля да използвам тези програми при тренировките ми.

Все пак няма много голям смисъл(освен Rush), защото така или иначе успявам да коментирам какво имам в дадените ръце. От друга страна технически не знам колко ще ми е лесно с Teamviewer, защото имам 2 монитора, а в повечето случай играя и на 2-та.

Поздрави,
      Бах
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Здравейте,

С удоволствие мога да отбележа, че измислихме едно алтернативно решение, което ще ни позволи на се отърсим наведнъж от Причини 1,2,3 от предишния ми пост! Скоро ще направим тестова тренировка с този метод и ако всичко върви ок, той ще може да се използва в някои тренировки.

Поздрави,
      Камен
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Супер :) Ще чакаме с нетърпение :)
    • arsenalpz
      arsenalpz
      Бронз
      Видях в английската общтност на една тренировка като влезеш и цъкаш на някакъв линк и те препраща към сайт,в който гледахме монитора на тренера.
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Първоначално публикувано от arsenalpz
      Видях в английската общтност на една тренировка като влезеш и цъкаш на някакъв линк и те препраща към сайт,в който гледахме монитора на тренера.
      ;)
    • 1
    • 2