Нотбук ?

• maharabaduba
      maharabaduba
      Бронз
      Мисля да си купувам нотбук. Ще го ползвам само за покер ( вероятно няма да ползвам ХЕМ на него ). Единственото изискване е да е евтин и да има 6 клетъчна батерия (незнам дали има повече). Някой може ли да ми каже ориентировъчна цена, от къде мога да си го взема и като цяло ще ми върши ли работа за 3-4 маси?

Поздрави,
      Андрей.
  • 5 отговора
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Здравей maharabaduba,

Колко ти е бюджета? Netbook или Notebook си търсиш?

Notebook, лаптоп или както се казва на български преносим компютър, продават в много магазини. Например laptop.bg

Препоръчвам ти да си вземеш лаптоп с максимално голяма резолюция на екрана. Така ще можеш да събираш повече маси на екрана.

Поздрави,
      Станислав
    • maharabaduba
      maharabaduba
      Бронз
      Нотбук. Определено не ми трябва нещо с голяма резолюция на екрана. В нас имам 2 монитора ( 22 инчови ) имам и лаптоп. Специално си търся нотбук, за да си го мъкна по-лесно наляво-надясно. Главната ми цел за закупуването му е да си пускам по 1-2 турнира докато пия някъде бира. Не е за грайнд.
      От финансова гледна точка ... мисля да мина възможно най-тънко. Не трябват големи изисквания, за да се подкара дадена покер платформа, а аз ще го ползвам само за това. Поради тази причина нямам намерение да се изхвърлям с характеристики. Ако е на оферта мисля да си взема и дори 2ра употреба. Все пак някаква ориентировъчна цена за тези минимални изисквания?
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Здравей maharabaduba,

Втора употреба лаптопи лично на мен не ми изглеждат много на далавера, тъй като обикновено са около 50-100лв по евтини от нов с гаранция и приблизителни характеристики. И най-важното - новият е с нова батерия, а не с преработена!!!
      Има и по-големи батерии от 6 клетъчните, но напоследък гледам масово са набутали 6 клетъчни.

Съветвам те да се насочиш към Lenovo или Asus. За мен лично това са най-здравите марки в жанра, с най-ниска цена за съотношението цена-качество. Друг евтин продукт е Acer, но там е 50/50 късмет дали ще случиш на добър. За останалите какви неща съм чел, чувал и виждал, просто и с нож не могат да ме накарат да дам пари за Toshiba, Fujitso-Siemens, Dell, HP, Acer (спрямо подредбата можеш да прецениш кой ми води класацията за най-лош).

Пример: Вече бившите ми колеги са фенове на марката Dell и преди да си купя моя лаптоп ги питах за мнения:
      "Ааа много съм доволен от него, само не ми работи сд-то, едно копче от клавиатурата и бързо загрява"
      "Много е добър, сд-то ми се развали първо, но аз и без това не го ползвам, имах и още проблеми, но иначе е супер"
      ... и т.н.

Както можеш да заключиш първото, което ще ти се скапе, ако избереш Dell е cd drive-a. Настолните им компютри също са зле, това че Dell са качествени и си заслужават парите е мит. Toshiba имаха цяла серия върната от пазар, заради самозапалващи се дънни платки при стартиране. Acer ако ги натиснеш малко по силно по-клавиатурата можеш да счупиш дънната платка и други проблеми. Най-редовния проблем на HP пък е да ти се отлепи видео картата (поне няколко приятели са ми се оплаквали от това, а има и доста форуми изписани) и после какви пари и разправии са за оправянето, лаптопа ти излиза златен.

Ето ти и един сайт, ако случайно мислиш да се задълбочиш в характеристики на лаптопа (помага и при решението за обикновено PC):

http://www.notebookcheck.net/

Много добър сайт, с 3D Mark video и CPU тестове на всички нови (и по стари) процесори и видео карти. Като скролнеш малко надолу от дясната страна имаш лист - Benchmarks and Hardware.

Ето и още един, предимно за настолни компютри. Има класации на кое е по-добро.

http://www.tomshardware.com/charts/

Поздрави,
      Христо
    • maharabaduba
      maharabaduba
      Бронз
      Мерси за изчерпателната информация. Искам само да добавя, че лаптопа ми е HP и до сега не съм имал проблеми с него. 1 път съм му чистил прахта и в момента е за преинсталация, но изцяло аз съм си виновен. За 2ра употреба имах предвид, да си взема нотбука от сервиз(който предлага 2ра употреба) и да си избера 1-2 нови компонента, като задължително сменя батерията.

Мерси отново за изчерпателния отговор.Поздрави, Андрей.
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Здравей отново,

Разбира се, аз не твърдя, че всеки модел от изброените марки ще прави проблеми, но че вероятността при тях да се случи нещо подобно е по-голяма, отколкото примерно при всеобщо тачените Lenovo Thinkpad на IBM. Не съм имал такова чудо (аз лично съм с Asus), но лоша дума за тях не съм чул и всичките им собственици са крайно доволни. Изпипани отвътре, малко дървени като визия, но много здрави и надеждни.

Иначе разгледай какви предложения имат фирмите за втора ръка, но лично аз те съветвам да се спреш на нов ако ще сменяш. А ако твоя HP си работи добре и ти върши работа - ползвай си го него, тъкмо няма да влагаш ненужни инвестиции. Смени му батерията с нова и така... :)

Поздрави,
      Христо