План за зима 2011

• PetChoveka
      PetChoveka
      Black
      Здравейте всички,

някои от вас ме познават, но за тези които не ме познават нека се представя. Казвам се Иван и съм на 21 години, като от почти година покера е единствения ми източник на финансови приходи, като за този период съм живял 1-2 месеца вкъщи, а останалото време съм прекарал по квартири и други места за временно пребиваване. В момента съм в апартамент под наем в Свети Влас, като тук ще остана цяло лято.
      Имам следната идея. Планувам тази зима да прекарам извън България в голяма къща или апартамент с други хора, които се занимават сериозно с покер. За сега съм се спрял на Испания като дестинация, тъй като цените са приемливи, а и стандарта е добър като цяло и условията са супер / също така не е студено зимата /. Целта ми с тази тема е да дам шанс на тези от вас, които желаят да се включат в това начинание, като съквартиранти с които да прекараме една интересна зима. Пускам темата още сега, за да имате време, което ако имате желание да отделите за развитието си като покер играч, тъй като на края аз ще избера кой или кои да взема, ако харесам представянето на въпросните хора.
      Няма да поставям някакви изисквания, просто всеки който има желание да се включи може да пише в темата или да се свърже с мен, като аз ще преценя дали би бил подходящ за начинанието. Знам че изглежда може би "несправедливо", тъй като аз ще избирам хората, но тъй като идеята е моя, а и аз ще се нагърбя с организацията и набирането на хора, мисля че мога да си позволя да избирам хората, с които да прекарам 4-5-6 месеца.
      Тук може да коментирате, да питате или да пишете каквото поискате свързано с начинанието, като още от сега казвам, че само сериозни хора ще бъдат избрани. Нищо лично към никой, но ако банкрола ви е колкото 1 месечен наем и играете нл5 или нл10, мястото ви не е там, можете да положите усилия и да поработите над тези неща до тогава, за да си дадете сами шанс.
      Също така, ако има много желаещи и то сериозни, можем да вземем повече от 1 къща или апартамент / къща ми звучи по-яко /, като дори тогава ще стане още по-голяма лудница. Идеята може да послужи и на други хора, които искат да се организират по този начин, стига да имат желание аз това.
      С течение на времето, когато започне да се заформя групата ще прегледам конкретни предложения за къщи и апартаменти под наем, като за сега това което гледах бяха къщи с по 3-4 спални за 700-800 евро на месец, което ми се вижда изключително приемливо, като се има предвид как са обзаведени и къде се намират.

ПС. Също така може да ви дойде мотириращо, че има доста хора, които са успели да направят добри постижения и да постигнат напредък само за няколко месеца. / звучи тъпо, но аз се считам като един от тях /, като може да проследите историята в блога ми - PetChoveka презареждане , за да видите, че това го можете и вие
  • 7 отговора
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Малко офф топик, но:

1) Защо точно зимата в Испания - там няма зима?
      2) Проверил ли си как стоят нещата с Испания, данъци и прочие?
      3) Повече от 3 месеца не може да пребивавате в чужда страна без необходимите документи, които вие няма да имате.

Просто на прима виста се сетих за тези неща, сигурен съм, че си ги обмислял.

М
    • PetChoveka
      PetChoveka
      Black
      Испания е приятно място, има добър изглед, стандарта е добър, няма данъци и такива неща за покера.
      А испания също така няма зима, което е добре, защото студа е лошо нещо, снега е лошо нещо, зимата в България е ужасно нещо / киша, 5 дневно извънредно положение като завали сняг, нищо не е на време и т.н. /
      Сега ми казаха, че това за 3те месеца било само за страни извън шенген / каквото и да значи това / и няма проблем с Испания
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      @DimitarLyubenov
      Поне в Холадния, ако имаш договор за наем, не ти трябват други документи.
      Отиваш в общината и ти дават документ. EZ game...

Какво значение има как седят нещата с данаците? Освен, ако Испания не затворят пазара, както Франция/Италия (и то ако стане самите зали вероятно ще го плащат за теб), то това че играеш от там не е причина да им плащаш данаци на тях. Като си от БГ си плащаш в БГ....

Това, че няма зима зимата прави Испания идеално място :s_biggrin:

@PetChoveka
      Ще ми се да можех и аз да правя такива неща. Това си е едно сериозно искарване на пари и помага доста и за подобряване на играта.

Best,
      Kukki :s_love:
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Първоначално публикувано от PetChoveka
      Сега ми казаха, че това за 3те месеца било само за страни извън шенген / каквото и да значи това / и няма проблем с Испания
      Ние сме извън шенген и скоро няма да сме там :)

А за зимата имаме различни разбирания, но разбрах защо искаш там ;)
      За данъците, не съм сигурен че няма, но се сетих за един пич които беше живял там, ако успееш да се свържеш с него ще получиш много инфо.
      Блога му - цЪк

Митко
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Или може да попита нас -
      1. Ние не сме в Шенген, но сме в Европейския Съюз. След 3 месеца се предполага, че трябва да отидеш до най-близката община и да кажеш, че живееш в Испания (на практика май почти никой не го прави). Това ще е просто формалност и по принцип не искат никакви документи там, освен документ за самоличност.
      2. Данъци за хазарта към момента в Испания няма.
      3. Препоръчвам горещо региона Costa del Sol :]

Поздрави,
      Камен
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Здравейте,

Като членове на Европейския съюз, можем да живеем в Испания неограничено време и без визи или други разрешителни.

Трябва ти само N.I.E. (Numero de Identidad de Extranjeros) което е нещо като ЕГН. Ако нямаш N.I.E ще имаш проблеми със сключването на договори с разни доставчици на услуги. За щастие NIE се изкарва като посетиш клона на полицията и си дадеш международен паспорт и текущ адрес в Испания.

Поздрави,
      Станислав
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Ние му викаме ЛНЧ (Личен номер на чужденеца), доколкото знам.

Стига формалности, минете към забавните неща :f_biggrin: