Old man

• wiley68
      wiley68
      Бронз
      Здравейте,
      казвам се Илко на 43г.

Научих играта от pokerstrategy преди около месец, и ми стана доста интересно. Играя за удоволствие и за да си почивам по 2-3 часа вечер след уморителния работен ден.
      Оказа се доста интересно и реших и аз да си направя блог като останалите от Вас тук.
      Надявам се да го обновявам редовно, най-вече с цел да науча нещо за играта от по-добрите играчи тук. Не ползвам покер софтуер за статистики и поради тази причина ще ползвам блога си за тази цел, като си публикувам дневните статистики тук. За да мога да следя и анализирам играта си понеже не мога да помня :)

Направих си акаунт в няколко зали, но поради липса на време и пари :) започнах преди няколко дена в Everest с безплатните double SNG. Достигнах около 10$ и мисля да ги ползвам за нещо като начален капитал.

Цели:

1. Да доразвия играта си, предимно математическата и част.
      2. Да се опитам да играя и като цяло да се държа в рамките на това което Вие наричате Tight.
      3. Да достигна 50-100$ след което да пробвам зала от по-големите. Целта ми да мога да играя някой път с играчи които са много по-добро и професионално ниво от мен.
      4. Да поствам статистики за да мога да ги следя и анализирам
      5. Ако успея ще се опитам да постня някоя изиграна ръка за коментар.

Прочетох доста от материалите в pokerstrategy и именно това ме накара да харесам играта. В началото опитах да изуча стратегията за SNG и да я прилагам. Попаднах в конфликт на интереси, а именно много ми хареса играта в SNG, от друга страна най-много ми допадна стратегията на големия стак СГС. Затова си поставям следната цел :)

6. Да се опитам да играя SNG турнира на една маса със стратегията на големия стак СГС. Да видим колко бързо ще се стопи изкараната ми безплатна банка.
  • 331 отговора
    • Bero63
      Bero63
      Бронз
      Здравей старче :P . Честит ти блог и добре дошъл :)
    • misko69
      misko69
      Бронз
      А така,Илко!!!!
      Огън!!!Докажи им на младите,че възрастта не е от значение!!!
      Успех!
      Митко ;)
    • wiley68
      wiley68
      Бронз
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Страхотен блог Илко! И добри цели! :) Желая ти успех с блога и постигането на целите! ;)

Поздрави,
      Христо
    • wiley68
      wiley68
      Бронз
      Здравейте.

Реших че постоянното постване на графики в блога, особенно ако са с отрицателен коефициент на наклона не е особенно добро решение :) . Затова ще поствам тук статистиките си в четим текстов формат.

19.05.11 - банка: 19,00
      20.05.11 - изиграни SNG: 11бр.
      20.05.11 - резултат: +10,13
      20.05.11 - банка: 29,13

Нищо странно тази вечер. Предполагам с малко късмет добър за мен резултат (+10,13 $). Това прави около 53% от банката ми за тази сесия.

Засега карам по смесената си система СНГ+СГС.
      Играх през изминалия месец по малко в няколко зали и мисля, че забелязах нещо доста интересно в Everest-а спрямо другите. Става въпрос за това, че в Everest много по често на масата излизат стрейт дроу. Обмислям варианта да изоставя временно плащането на малките двойки в ръката 22-99, като го заменя с плащане при конекторите (мисля че така се казваха две поредни карти :) ). Може и да се лъжа в наблюдението си но най вероятно тези дни ще изпробвам идеята и ще я коментирам тук.
    • wiley68
      wiley68
      Бронз
      След два дни пробване на кеш маси, резултат е плачевен.

20.05.11 банка: 29.13
      21.5.11 резултат от глупави опити: -26.70
      21.5.11 банка: 2.43

Положителен резултат от цялата работа: Разбрах, че търпението е много важен момент от играта.
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Здравей,

Играй там където си най-добър и се чувстваш най-добре. Плувайки в свои води, ще ти донесе повече приходи.

Поздрави,
      Христо
    • wiley68
      wiley68
      Бронз
      Здравей, Христо.

Благодаря за съвета. Покер играя от 1-2 месеца, поради тази причина все още не съм се ориентирал кой вариант ще ми допадне най-много. засега само опитвам, но мисля, че ще се насоча към SNG.
      Единствения ми проблем, а той се оказва доста сериозен е времето ми за игра. Доста е разкъсано и малко. Когато пусна да играя няколко SNG едновременно винаги се оказва, че трябва да свърша и някаква друга работа, което означава че повечето от турнирите губя служебно или ги изигравам набърже за да си свърша работата.
      Въпреки тази причина SNG ми допада повече от КЕШ.
      А МТТ изобщо не пробвам, изключено е да вися няколко часа на компютъра без да мърдам :)
    • wiley68
      wiley68
      Бронз
      Днес по-добре. Успях да върна след няколко SNG част от банката.

21.05.11 банка: 2.43
      23.05.11 резултат: 17.02
      23.05.11 банка: 19.45

Беше почивен ден и успях да играя 2-3 часа един MTT турнир. Класирах се в парите 16 място: 8.30 $. Интересно нещо били тези турнири, особенно в последната си част, голяма веселба пада :)
    • 7Lucker
      7Lucker
      Бронз
      Кое МТТ си играл,ако не е тайна :)

Иначе ти желая успех в СнГ турнирите,там стават невероятни обрати :)
    • wiley68
      wiley68
      Бронз
      Първоначално публикувано от 7Lucker
      Кое МТТ си играл,ако не е тайна :)

Иначе ти желая успех в СнГ турнирите,там стават невероятни обрати :)
      7Lucker: Ами не го помня как се казваше, но беше с buy-in за 5,50$. Имаше около 400-500 играча и първите 25 бяха в наградите. Аз завърших 16.

Относно SNG-тата наистина има невероятни обрати. Днес ги изпитах на гърба си :)
      За няколко часа удвоих банката си и след три поредни тура на лимити, които изобщо не бяха за мойта банка я доведох до скромните 4$ :)

Но няма значение, отново един трудно научен урок: като чета статиите в pokerstrategy, и при условие, че ги смятам в по-голямата си част за напълно резонни, интересно защо не ги спазвам. имам предвид конкретно правилото за управление на банката. Явно от тук насетне ще трябва да играя само ниски лимити докато я изградя до към 50-100$.

Е поне видях какво е и на малко по-високите лимите. Не видях никаква разлика в играта. Също преобладаваха хора, които играят много и най-странни ръце :)

Ами, благодаря за поста 7Lucker, отивам да игря на ниските лимити :)
    • iliabelichev
      iliabelichev
      Бронз
      Успех и късмет от мен ! :)
    • 7Lucker
      7Lucker
      Бронз
      Докато не строшиш 1,2 банки няма как :) Не ти го пожелавам,но повечето начални играчи така правят.
    • Kireto
      Kireto
      Сребро
      BRM ?
    • wiley68
      wiley68
      Бронз
      Днес реших да се запра малко.
      Ще се позанимавам няколко дена с теория. Ще си преинсталирам компютъра, за да мога да си инсталирам слона и да поизуча как се борави с него.
      Все още се мотам доста в таблиците а ми се ще да ги знам наизуст за да мога да отделя краткото време за отговор на ръка за анализ на действията на опонентите, а не в прелистване на разни листи :)
    • PuhMecho
      PuhMecho
      Бронз
      Aз ли съм единственият играч, който играе без статистики, таблици, покерхендс, холдем мениджъри и тем подобни неща ? :)
      П.С. Освен това не чета и статии
    • dermendjiev
      dermendjiev
      Бронз
      Първоначално публикувано от Mtails
      Aз ли съм единственият играч, който играе без статистики, таблици, покерхендс, холдем мениджъри и тем подобни неща ? :)
      П.С. Освен това не чета и статии
      По отношение и на двете не си единствен (за жалост). За разлика от първото, четенето е задължително, освен ако не ти се зануляват банки, докато не откриеш топлата вода. Успех :)
    • PuhMecho
      PuhMecho
      Бронз
      В момента имам банка 37 500 долара, ще е малко трудно да ме занулят, освен ако не влезна на 100-200 лимит или 10-20 без лимит :) Съгласен съм, че литературата е хубаво нещо, но досега никога не съм се интересувал, всичко постигнато е само с цената на опита:)
    • veselinski
      veselinski
      Бронз
      Първоначално публикувано от Mtails
      В момента имам банка 37 500 долара, ще е малко трудно да ме занулят, освен ако не влезна на 100-200 лимит или 10-20 без лимит :) Съгласен съм, че литературата е хубаво нещо, но досега никога не съм се интересувал, всичко постигнато е само с цената на опита:)
      Не искам да излезне като заяждане, ама с каква цел всеки втори пост споменаваш колко ти е банката ? Като цяло за човек, който играе на тези лимити си доста money oriented и изобщо целия ти подход (без литература,софтуер и т.н.) е доста странен.