5 card drow

• Pencheva
      Pencheva
      Бронз
      Здравейте
      Аз играя предимно 5 card drow,но никъде не намирам видеа и обучителни статии за тази игра!
      Въпроса ми е дали някой може да направи нещо!!!
      Има толкова много литература за другите игри но не и за 5 card drow.
      Според мен играта е много интересна и има своята специфика!
      Надявам се някой да се амбицира и да се направи някое и друго видео :)
      5 Card Draw е най-старата форма на покера,а сега е почти забравена!!!
  • 9 отговора
    • elpatseto
      elpatseto
      Бронз
      Здравей Pencheva,

Наистина добро предложение. Съгласен съм с теб, че това е най-стария формат на покера и силно се надявам да намериш много стратези практикуващи този форма на игра. Аз също съм играл на 5 card drow и ще бъда много щастлив, ако се направи някаква образователна литература, било то във формата на видео или статии. Хубаво би било да има точно изразена стратегия, както и анализатор на ръце.

Виждам, че си с първа публикация във форума и те приветствам да ни се представиш в секцията Представи се, за да научим повече за теб!

Поздрави
      Пламен Георгиев
    • PokerConsole
      PokerConsole
      Бронз
      И аз бих се радвал на подобно видео или статия. Five card drow е първият покер формат който съм играл.
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Здравей Pencheva,

Благодаря ти за споделеното мнение и предложение!

Ние не предлагаме този формат и наистина не е най-популярният покер формат. Ако интересен нарасте, PokerStrategy.com биха работили над подобно съдържание.

Поздрави,
      Деси
    • Pencheva
      Pencheva
      Бронз
      Намерих няколко клипчета в Youtube,но те са много стари и няма особено полезна информация!
      Надявам се някой от треньорите на този сайт обърне внимание на моята тема,
      нали все пак сте покер училище???
      Би следвало да предлагате информация за всеки покер формат!
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Първоначално публикувано от Pencheva
      Намерих няколко клипчета в Youtube,но те са много стари и няма особено полезна информация!
      Надявам се някой от треньорите на този сайт обърне внимание на моята тема,
      нали все пак сте покер училище???
      Би следвало да предлагате информация за всеки покер формат!
      Здравей Pencheva,

Покерът има много варианти и за съжаление не е възможно да имаме учебни материали за всички покер формати.

Както ти е писала моята колежка, ако има интерес и от други членове на PokerStrategy.com, ще можем разработим подобно съдържание, но честно казано до сега не съм срещал други членове на форума, които да търсят информация за Five-card draw покер.

Поздрави,
      Станислав
    • Bibitooo
      Bibitooo
      Бронз
      Не знам само какво ще съдържа тази статия.В тази игра има само два-три трика ,които може да приложиш.Единия е нагъл блъф,като откажеш смяна на картите.Друг трик е ,като имаш тройка и смениш само една карта за заблуда ,че играеш за флъш или стрейт.Може да блъфираш ,като смениш и две карти ,а имаш само двойка.Всичко е друго е наблюдения на играчите,за какви ръце играят ,с какви ръце плащат и с какви залагат/рейзват.Сигурно някои хора ще ми се изнервят,но играта е елементарна.Всичко опира до това да наблюдаваш кой какво прави и да не плащаш висока цена за дроуване.Проблема също на тази игра е ,че няма как да знаеш дали си напред срещу някой ,който е сменил една карта.
    • Bibitooo
      Bibitooo
      Бронз
      Между другото и аз съм започнала с този формат и съм преминала през абсолютно всички формати на покера.Мога да ви кажа кой е най-печелившия от всички "нестандартни" формати и това са бадугите :D :D .Шанса да си завършиш drow-а до някаква силна ръка е минимален,само че никой не си прави труда да го изчисли и плаща в несвяст :D :D .Просто чакаш готова средна по сила ръка , залагаш и чек-колваш на последната улица.Или пък дроуваш и блъфираш на последната улица,ако другия(другите) са сменили карта.Най-големия проблем е трафика ,както и при другите по-слабо популярни игри.
    • Pencheva
      Pencheva
      Бронз
      на мен тези трикове са ми напълно ясни аз играя тази игра от 3 години
      Чудех се защо няма видеа и обучителни материали за 5 card drow
      Явно няма голям интерес към тази игра :(
    • boyanbozhidarov
      boyanbozhidarov
      Бронз
      Първоначално публикувано от Pencheva
      на мен тези трикове са ми напълно ясни аз играя тази игра от 3 години
      Чудех се защо няма видеа и обучителни материали за 5 card drow
      Явно няма голям интерес към тази игра :(
      Здрасти!

Можеш да прегледаш Super System (първото издание) на Дойл Брансън. Там има отделна глава за 5 Card Draw, написана от Майк Каро. Предполагам, че може и да ти е полезно. Няма кой знае колко "задълбочени" теории и т.н., но е добро начало.

А иначе "по-напреднали" стратегии ако търсиш ... не съм убеден дали ще намериш някъде. Просто играта е такава, че след като научиш математиката за очакван дял на стартовите ръце и дроус, трябва да разчиташ вече единствено и само на рийдовете си в/у опонентите (особено в No Limit/Pot Limit). Силно е да се каже, че може да се сравни със свара, но ....

Поздрави