Нещо като далавера

• xwink93
      xwink93
      Бронз
      Добър вечер,момчета/момичета.Днес се срещнах със един познат който живее от години във друг град,та поздравихме се седнахме да изпием по бира (те станаха по 8 де ...) и от дума на дума стигнахме до темата за парите.
      И той ми разказа едни неща за които до сега не бях се и замислял.
      Става въпрос за следното-

Направил е сървъри на WoW (2 сървъра) за които се плащало да си вземеш някакви работи за играта.
      И от това бил изкарвал 80 кинта над минималната....
      другото е-взимал части от компютри на старо (примерно РАМ и т.н.) които примерно ги взима на 10лв.Купува на старо и един касов апарат,от който вади бонове със имена на разни фирми. (стари/закрити и т.н.)
      и тези части ги продава като за нови,примерно както ги е взел на 10лв. той ги дава на 16-17 (или повече,не ми разказваше много подробно) и към тях дава този бон от касовият апарат.И от там вадел прилични пари (бил продавал във Aukro)
      Мисълта ми е,възможно ли е това или нещо ме "стяга" !?
      Не съм запознат със тия работи и се правех че му вярвам,според вас възможно ли е и ако е възможно няма ли опасност да го съдят или нещо такова ? Като го попитах за това той ми отговори,че нищо не може ли да му кажат защото продавал в нет-а :facepalm:
  • 21 отговора
    • numpaf
      numpaf
      Бронз
      За първото нищо не мога да ти кажа, от сървъри за WoW не разбирам. Второто обаче е чиста измама, за която носиш наказателна отговорност. Хванете се и работете честно, аман от селски тарикати X( .
    • xwink93
      xwink93
      Бронз
      Първоначално публикувано от numpaf
      За първото нищо не мога да ти кажа, от сървъри за WoW не разбирам. Второто обаче е чиста измама, за която носиш наказателна отговорност. Хванете се и работете честно, аман от селски тарикати X( .
      А ей това забравих да спомена...

Да помоля хората който не знаят да не ми казват "аман от селски тарикати" и т.н. защото аз нищо не съм направил и си бачкам като роб за 5 стака oт NL2 на ден.
      питах просто дали е възможно,а не някой да ми обеснява,че било измама...ами то от където и да го погледнеш е измама
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Второто е възможно, но е незаконно!
    • PetChoveka
      PetChoveka
      Black
      Това са простотии според мен. Най-малкото е това, че няма никакво развитие в цялата тая хава и дори да вадиш прилични пари, те няма да растат с течение на времети / освен ако не си купиш втори касов апарат или не си направиш още 4 сървъра - т.е да се занимаваш с още по-голяма тъпня. Бих предпочел да играя нл2 по 8 часа на ден, тъй като по-нататък като кача нл5 нещата стават по-добри, на нл10 ако съм с добър уинрейт могат да се правят доста разумни пари. Нагоре по лимитите вече говорим за доста приличен живот, като всичко това е легално и не те занимава с никакви допълнителни неща. Странно е как огромна част от хората не мислят за това какво е възможното им бъдеще, ако се занимават с дадено нещо...
    • vaskoicveti
      vaskoicveti
      Бронз
      Ми лично на мен ми се вижда съмнително.... най-малкото че той ги дава тия 10 лева за РАМ и се опитва да я продаде обаче в случая колкото повече време тя остава у него тя се обезценява след което дори за 10 лева няма да може да я продаде като нова... дори да е измама ми се вижда доста глупаво като цяло...

Ако е чак так'в тарикат и му се мислят толкова много схеми му дай реферал линка да цъка покер и ще влезе доста бързо в час с нещата... дори ще изкарва пари законно... доколкото е възможно за него :tongue: :tongue:
    • kymupa
      kymupa
      Бронз
      Първото е доста възможно. Аз също имам приятел, който се занимава със сървъри за игри и мога да кажа, че се печели доста прилично от тях. Дори си купи кола човека.

Второто е доста съмнително. Касовите апарати имат една платка, която се нарича памет. Когато някой ти продаде касов апарат на старо той е длъжен да си запази паметта, защото иначе рискува да бъдат правени злоупотреби с името на фирмата му.
    • xwink93
      xwink93
      Бронз
      към петимата-защо да няма развитие,ако спечели пари,и ги вложи в нови сървъри и т.н.
      а като играеш покер трябва да учиш и т.н. пък с това по-горе си бараш "тонколоните"

Но не трябва ли сървъра да е супер-дупер добър и известен за да има с какво да впечатли/привлече хора за да има потребление !? то ако е така всички можем да си направим сървъри със СМС система....

kymupa я раздуй още ако можеш,как стават работите,примерно аз и ти решаваме да си направим сървъри на ЦС имаме приличен компютър които да ги поддържа а от там на сетне какво правим ?
    • kymupa
      kymupa
      Бронз
      Еми не е особено трудно.

Намирате си приличен хост, купувате си домейн, правите си сайт и каните хора. Когато сървърите ви станат мега яки пускате услуги, които да се заплащат чрез СМС и има изключително много слабоумни, които пращат.
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Първоначално публикувано от xwink93

а като играеш покер трябва да учиш и т.н. пък с това по-горе си бараш "тонколоните"

Бараш си тонколоните и затъпяваш ....
      С извинение, обаче лесни пари НЯМА!!!
      Колкото по-рано го разбереш, толкова по-добре за теб. Брат ми е горе-долу на твоите години и е със същия акъл за далавери и такива работи. Добре, че го светнах навреме, че иначе освен да си навлече неприятности друго нямаше какво да стане. Не си мисли, че ти го казваме за лошо всичкото това.
    • xwink93
      xwink93
      Бронз
      Още във 2-рият си пост съм казал,че просто ми е любопитно как стават тези неща и че си бачкам и се подготвям да уча сериозно в чужбина пределно ясно ми е,че няма лесни пари и т.н. и че от такива дребни шмекерджийски работи ползва няма,просто съм любопитен как стават тези работи.Нищо повече,какво лошо има от това че питам и искам да знам ?
    • rosso1948
      rosso1948
      Бронз
      @xwink93
      Не ,че нещо ,но ще ми кажеш ли кой по дяволите си ти !!!! От 1 месец насам ти гледам постовете и спама в всички теми и ми напомняш на хора които нямат какво да правят по цял ден и които не пишат вече тук по една или друга причина !!!
    • xwink93
      xwink93
      Бронз
      Първоначално публикувано от rosso1948
      @xwink93
      Не ,че нещо ,но ще ми кажеш ли кой по дяволите си ти !!!! От 1 месец насам ти гледам постовете и спама в всички теми и ми напомняш на хора които нямат какво да правят по цял ден и които не пишат вече тук по една или друга причина !!!
      Не разбрах с какво ти преча но ОК,щом искаш...писал съм за себе си в темата "лексикон" пиша доста,защото имам много излишно време и го прекарвам повечето тук.Защото не излизам често от вкъщи и т.н.
      Не поствам ръце за анализ защото в момента не играя (защото успях да постигна супер трудното нещо да се зануля и сега чакам да събера некой лев и да си вкарам,както и да си верифицирам акаунта във МБ)

ЕГН,кръвна група и отпечатъци трябват ли ти !? "подяволите"
    • PetChoveka
      PetChoveka
      Black
      За да можеш да изкарваш достатъчно пари за да си бараш тонколоните трябва да имаш доста яки сървъри. Ще инвестираш в нови сървъри и кои ще играе в тях след като всички вече играят в старите. Именно идеята в покера е, че непрекъснато се учиш и учейки се ти можеш да мислиш нови и нови неща. Докъто пича баращ си колоните кво ще измисли? Ако си мислиш, че той сам е измислил тея "далавери" жестоко се лъжеш. Пари има навсякъде, просто в покера имат разумно висока очаквана печалба / ЕВ / и доста нисък риск фактор / шанса някой да те застреля(пребие) / от колкото в обикновенните далавери.
    • xwink93
      xwink93
      Бронз
      Странно защото когато го попитах кои са му сървърите и т.н. почна "аммми как да ти обесня,не ги знаеш и т.н." и се питам след като печели пари,трябва да играят доста хора и да са популярни...а той не иска да ми казва,значи ме лъжи.Както и да е,поне за 1-вото е възможно да се получи...
      Еми негова си работа.Просто ми стана любопитно,защото той както ми го разказа звучи все едно си режеш хляб...
    • PetChoveka
      PetChoveka
      Black
      Зависи си много от човека. Ако човек има воля и цел може да постигне всичко! Дали ще стане професионален покер играч или ще държи супер много сървъри и да вади яко пари.
    • 7Lucker
      7Lucker
      Бронз
      Аз лично се занимавам с Аукро,не като него незаконно,но мога да кажа,че е доста доходоносен сайт и ми помага да изчиствам доста стари и ненужни неща :)

Иначе е пълно с хора там,които продават доста стоки,така че може и да върти далавера там.

Аз лично използвам сайта за допълнителни доходи,които отиват за кафета и ядене :D
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Здравей xwink93,

За WoW е напълно възможно. Но дали твоя приятел те менти, не мога да знам. Иначе има много хора, които въртят далавери покрай тази игра. Някои правят менте сървъри, в които почваш с някакъв equipment, но ако искаш по-добър по бърз и лесен начин, пращаш СМС и получаваш. Някои продават злато в оригиналните сървъри дори. Събираш злато в играта и го продаваш за реални пари... Това си е почти като нормална работа, въпреки че от Blizzard (уж) строго следят за тези работи.

Поздрави,
      Христо
    • gunnerboy22
      gunnerboy22
      Бронз
      Първоначално публикувано от moodkiller
      Събираш злато в играта и го продаваш за реални пари... Това си е почти като нормална работа
      Даже мисля че професията се казваше Chinese Gold Farmer :D
    • DaedraLords
      DaedraLords
      Бронз
      За сърварите ще дам доста подробно обяснение. Първо напълно реални числа ти е казал. Брат ми подържаше ( и все още подържа) CS/MU и мисля че по едно време даже и WOW сървър. В най-добрите месеци правеше близо 1000 и нещо лв. на месец (при положение че е на 17-18 г. това е доста добро постижение.) Проблема с тези сървари е че трябва да се актуализират непрекъснато. Било самите игри или машините. Колкото до второто както казаха и другите си е чиста шмекерска история.
    • 1
    • 2