Въпрос за мобилен интернет

• VeskoFC
      VeskoFC
      Бронз
      Здравейте, ще минавам на мобилен интернет ( на Мтел) и искам да попитам
      как е скоростта извън 3Г покритието.. става ли за покер?
      Също така един приятел ми даде USB модема му да го пробвам (скороста беше прилична) но впечатление ми направи че модема загря много за 40-50 мин. сърфиране в интернет.. някои имал ли е проблеми с модема
  • 12 отговора
    • xwink93
      xwink93
      Бронз
      не знам за модема,но братовчедка ми и още 3-ма приятели са на нет към Мтел и е отвратителен,слаб прекъсва (не винаги но често...)
    • BigFish2010
      BigFish2010
      Бронз
      Незнам за МенТел,но аз ползва понякога мобилен интернет на глобул през телефона си.Т.е. имам предплатен трафик от 10Мб на месец на макс. скорост,която незнам точно колко кб/с,но след 10мб е нещо от сорта на 3-4 кб/с,но си ми върши супер работа за 4 маси в бет365.Не става за браузване и т.н,но кънектне ли се веднъж клиента(отнема 1-2 мин)после няма проблем и си цъкам колкото си искам.Най-яката част е,че таксата е 2лв на месец и трафика е неограничен. :D
    • vladimir0v
      vladimir0v
      Глобален
      Аз имах такъв интернет от Мтел в рамките на 1 година (договорът ми изтече на 21-ви май и не го поднових по ред причини).
      За тази година имам следните впечатления:
      Много стабилен в 3G, без проблеми се правят скорости над 500-600 к, почти до 1мб. Бях на неограничен с бърз трафик за първите 2.5 гб, но в повечето месеци "забравяха" да ми намалят скоростта след това и си браузех на бързия.
      Перфектен е за покер в 3Г.

Дотук добре, но това е само за зоните с 3Г.
      Извън тях, го ползвах много често, когато съм на път. Занимавам се със секция "Новини" в PokerStrategy.com и много често ми се е случвало интернетът да се губи, докато съм в движение и това ми съсипваше доста часове работа, както и много преработени новини. Така и не се осмелих да играя покер с него извън 3Г, защото би било -ЕВ. Иначе обхват има почти навсякъде, но тук-таме се губи и пак се връща.
    • PetChoveka
      PetChoveka
      Black
      Аз съм с мтелски и извън 3г пак си е екстра за покер. Скороста е бавна за всичко останало, но интернета е постоянен. Софтуера на мтел е доста скапан, но с малко помощ можеш да направиш устройството да върви без софтуер и директно да се свързва като модем през уиндоуса, което ти спестява многобройните крашове на софтуера. Първите 2.5гб както ти боясниха скороста е огън, после става доста бавна, но за покер е добре. Ако пътуваш можеш да губиш обхват, тъй като на места клетките не се препокриват и има дупки в покритието като цяло, но ако си на едно място дори и да няма 3г пак върши работа. При мен пък доста често забравят да ми презаредят трафика и си джиткам на бавната скорост и трябва да им звъня да си губя по 30-40 минути докъто обясня на 6-7 човека какво искам...
    • VeskoFC
      VeskoFC
      Бронз
      мерси за инфото
    • VeskoFC
      VeskoFC
      Бронз
      опа двоен пост :<
    • elpatseto
      elpatseto
      Бронз
      Първоначално публикувано от PetChoveka
      Софтуера на мтел е доста скапан, но с малко помощ можеш да направиш устройството да върви без софтуер и директно да се свързва като модем през уиндоуса, което ти спестява многобройните крашове на софтуера.
      Ванка,

Можеш ли да издадеш малко чалъми какво точно се пипа да заработи, че може би ще ми се наложи да ползвам подобно нещо?

Поздрави
      Пламен Георгиев
    • PetChoveka
      PetChoveka
      Black
      Като ти потрябва драсни в скайп и ще ти обясня, че и аз не съм точно сигурен как беше, трябва да поровя в моя, но ще го направим :)
    • elpatseto
      elpatseto
      Бронз
      ОК! Не ми е спешно.
    • gorianov
      gorianov
      Бронз
      Първоначално публикувано от elpatseto
      Първоначално публикувано от PetChoveka
      Софтуера на мтел е доста скапан, но с малко помощ можеш да направиш устройството да върви без софтуер и директно да се свързва като модем през уиндоуса, което ти спестява многобройните крашове на софтуера.
      Ванка,

Можеш ли да издадеш малко чалъми какво точно се пипа да заработи, че може би ще ми се наложи да ползвам подобно нещо?

Поздрави
      Пламен Георгиев
      Аз съм с мобилен на Глобул и съм го направил точно така,да работи като модем,без да минава през софтуеара.Става от network connections,отиваш на new connection wizard-next-connect to the internet-next-set up my connection manually-next-connect using a dial-up modem-next-там вече ти излиза празен прозорец и въвеждаш някакво име(примерно mtel)-next-следва нов прозорец,където въвеждаш номера за набиране,трябва да го намериш в софта на Мтел,там някъде го пише(за Глобул е *99#)-next-след това ще те пита за име и парола и да потвърдиш паролата,ако искаш въвеждаш,ако не искаш,просто го пропускаш и даваш-next-Finish.Това е всичко,вече устройството ти работи само като модем,не е нужно да активираш софта на Мтел.Цялата тази операция се прави след като си свързал устройството с компютъра,но не си активирал софта т.е не трябва да си свързан с интернет през софта на оператора.След като вече си създал новата network connection, спокойно можеш да деинсталнеш софта на Мтел или съответно Глобул.Надявам се да съм бил полезен.
    • elpatseto
      elpatseto
      Бронз
      Здравей gorianov,

Благодаря ти за изчерпателната информация. Със сигурност ще се възползвам, когато ми се наложи, а то ще е скоро. Сигурен съм, че и други съфорумци ще извлекат полза от написаното!

Поздрави
      Пламен Георгиев
    • kjweed
      kjweed
      Бронз
      Първоначално публикувано от BigFish2010
      Незнам за МенТел,но аз ползва понякога мобилен интернет на глобул през телефона си.Т.е. имам предплатен трафик от 10Мб на месец на макс. скорост,която незнам точно колко кб/с,но след 10мб е нещо от сорта на 3-4 кб/с,но си ми върши супер работа за 4 маси в бет365.Не става за браузване и т.н,но кънектне ли се веднъж клиента(отнема 1-2 мин)после няма проблем и си цъкам колкото си искам.Най-яката част е,че таксата е 2лв на месец и трафика е неограничен. :D
      Здрасти,

И аз съм с такъв интернет само че с 15-ката. Можеш ли да ми обясниш по-подробно как така играеш покер през телефона в bet365 и с какви телефони може да се играе?