Работа-мнения и препоръки

• 4o4ity
      4o4ity
      Бронз
      Здравейте хора.
      Пускам тази тема защото днес ми предложиха работа в Хепи като барман и доста се колебая дали да започна понеже чувам доста противоречиви мнения от познати и от разни форуми,Та ако някой е работил там или има познати който са работили там бих бил благодарен да чуя мненията ви.
      От една страна е добре да бачкам там понеже е голяма верига ресторанти и ми осигуряват целогодишна работа,но от друга страна ще имат супер високи изисквания и не знам дали ще понеса всичките им глупости който ще изискват.Като барман съм работил доста и не ми е проблем да се справям с работата,но знам че са супер стриктни и незнам дали ще успея.Та ако някой има мнение да сподели :)
  • 24 отговора
    • maharabaduba
      maharabaduba
      Бронз
      Барманите не получават бакшиши. Едни приятелки са работили като сервитьорки и условията са били доста кофти. Големи работни смени, хората, които работят от повече време ти се правят на шефове и общо взето няма човешки взаимоотношения ( не говоря за цялата верига рабира се ). Не те отказвам, но определено не ти препоръчвам да работиш там. Идва лято. Намери си работа като барман на морето. Бакшиши, жени, плаж .... какво друго му трябва на човек.

П.П. Най-трудно се изкарват малко пари. Искам да каже, че където и да почнеш , няма да ти е лесно
    • elpatseto
      elpatseto
      Бронз
      Първоначално публикувано от maharabaduba
      Бакшиши, жени, плаж .... какво друго му трябва на човек.
      Покер и една добра бира! :D

@4o4ity - Ти си за брокер на недвижими имоти! ;)
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      В Хепи се плаща доста добре, и може да се каже че е много приятно място за работа (от приятели знам).
      Също така както си писал изискванията им са много високи!

От опит глава не боли, почваш - ако не те кефи се махаш и точка.

М
    • RedGeneral86
      RedGeneral86
      Бронз
      В университета един професор казваше "Работа ли е, не ми я хвали". Човекът ми преподаваше Икономика на труда, така че ги разбира тези неща.
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Първоначално публикувано от maharabaduba
      Барманите не получават бакшиши.
      Определено трябва да се замислиш върху това! Ако искаш да изкараш пари ти трябва "допир" с клиентите! Т.е барман на място където барът е основното, а не храната.

Не искам да те разочаровам, имаш си глава на раменете, ти си решаваш, но аз клоня към по скоро - не. Въпреки готините колежки - сервитьорки. :s_love:

Всичко опира до това, до колко спешно ти трябва работа все пак. Може да почнеш и да смениш после, ако си го закъсал финансово и имаш опцията да прекратиш договора бързо.

Поздрави,
      Христо
    • North14sofia
      North14sofia
      Бронз
      човече, аз също имам приятелка , която работи в хепи и условията не са хубави ! От друга страна в сферата на бараманството и сервитьорството по-добри условия трудно се срещат, сигурно знаеш, общо взето това си е як гърч с кофти условия навсякъде :)
    • 4o4ity
      4o4ity
      Бронз
      Благодаря за мненията на всички.Общо взето далаверата е следната:
      един почивен ден в седмицата и една смяна на ден който са:
      1.от 8 до 16 часа
      2.от 16 до 00часа
      3.от 00 до 8 часа

като се заплаща на час по 2.80лв което е добре.
      Правих си едни прости сметки и установих че на седмица ще имам по 6 смени което ще рече
      6*8=48часа*2.80=134.4лв*4седмици=537лв груби сметки,което е добра заплата.Все още не съм твърдо решен,но все повече клоня към "да"

Хора не познавам бармани който могат да се похвалят с бакшиши,в най-добрия случай бакшиша се дели по равно между целия персонал,така че съм свикнал без бакшиши.
      Друго което ме мотивира да започна е известното име на компанията и вратите който в последствие ще ми отвори.Имам в предвид че като си променя автобиографията и включа "Хепи" в местата който съм работил едва ли ще има ресторант който няма да ме вземе на работа.

Не ми се занимава с хотели по морето понеже е пълно с некви бунаци на който им се предлага олинклузив и се наливат като свине без да плащат.

И така като взема решение ще ви се похваля.
    • kjweed
      kjweed
      Бронз
      Ами, браво! Много хубаво щом имаш възможността да се чудиш и да избираш.
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      537лв. и като ти удържат 100лв за осигуровки, данъци и други простотии ще взимаш 450 лв. Ако търсиш разнообразие си заслужава. Иначе не. Хвани се барман в някой бар на плажа. Там бакшишите валят. Иначе барманите, които познаваш, дето не взимат бакшиши къде работят - в ресторант/пицария или в бар? Защото ако имат пряк достъп с клиента, повярвай ми, правят се доста добри пари от бакшиши.
    • xwink93
      xwink93
      Бронз
      така е,по морето може да изкараш доста прилична заплата + бакшиши,аз лично давам доста пари (когато имам) за бакшиши,защото ми е кеф когато бармана е вежлив,бърз,да не е захлупен общо взето да е пич.
    • 4o4ity
      4o4ity
      Бронз
      Абе хора не знам,обаче тая работа или има сервитиорки които прибират бакшишите или няма бакшиши изобщо.По мой наблюдение черноморието ни е пълно с поляци(който са супер бедни некви и супер селяни) и тук там някой хотел с немци,общо взето руснаците не са главната туристическа група.

Вълчев аз верно забравих да ги питам кой ще плаща осигуровките,но една заплата от рода на 500-550лв е ок за тази работа.

Моите познати-двама са на Верди(дружба) и имам други познати който са на Малибу(Златните) не вземат почти никакви бакшиши,като се има впредвид че Малибу е дискотека.Общо взето жена да си :D

@xwink93-понеже и аз работя като барман винаги оставям бакшиш,освен ако ми е направило впечатление нещо много грубо или че я карат през пръсти,но повярвай малко са хората който мислят като теб и мен,особено поляците.

Айде стига писах,ще я мисля,пък ще видим.

Още веднъж благодаря на всички който изказахте мнение по темата :)
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Първоначално публикувано от 4o4ity

Вълчев аз верно забравих да ги питам кой ще плаща осигуровките,но една заплата от рода на 500-550лв е ок за тази работа.

Работих в така да се каже конкуренция на Хепи, но работата е идентична. Да взимаш 500-550 лв е ок, но чисто ще взимаш около 400-450. Иначе работата не е кой знае каква, нямаш достъп с клиентите, което си има и своите плюсове (не се занимаваш с простотии), а само изпълняваш поръчките, които сервитьорките ти носят (да налееш 5 бири и да направиш 2 кафета + 3 коли, примерно). Ти си знаеш.

Иначе като барман, ако имаш достъп с клиенти бакшиши можеш да си докараш. А и все пак трябва сам да накараш клиента да ти остави. А това не всеки го може. Един вид трябва да можеш да си "заработиш" бакшиша. Познавам хора, които работят като бармани в барове и заработват по около 100 лв. бакшиши на ден по време на сезона. Но това не се постига, като просто направиш един коктейл на клиента. Трябва да му направиш шоуто. Така, че зависи ...
    • 4o4ity
      4o4ity
      Бронз
      Е да определено зависи много от човека,как ще му го поднесеш и направиш(коктейла) и т.н.
      Ами ще видя да ги питам тея кой ще плаща осигуровките и ако не съм или не ми ги удържат май ще почвам.Става въпрос за това Хепи което е срещу Винса,до Ароденс,така че като почна може да заповядате :D :D :D :D :D
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Ами успех :) Както ти казаха нищо не ти пречи да пробваш и ако не ти допада им биеш шута :) Да споделиш мнение как е :)
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Като ти чета мненията, ти почти си го решил, така че защо ни питаш? :)

Като цяло аз съм говорил повече със софийски бармани и не знам как е "при вас". Ако ти харесва и те устройва - защо не? Почвай, пък ако не е добре - се махаш. ;)

Поздрави,
      Христо
    • DESSSBG
      DESSSBG
      Бронз
      На никой не му бъхти "като изоглавен", но такава е действителността. "Живота е толкова несправедлив"- както казва един мой колега. И затова много се опитват да печелят без да работят много много. Замисляли ли сте се за мулти левъл маркетинг... ?
    • 4o4ity
      4o4ity
      Бронз
      Не,аз като цяло ми харесва да работя каро барман,но поне да си заслужава и да мога да си покривам разходите,не да работя за некви 300лв 6 дни в седмицата.

М/у другото днес съм на друго интервю в сладкарница "Неделя" :D :D :D :D
      и от някакъв хотел "Преслав" на Златните,ама като го видях изобщо няма да ходя на интервю там,то голяма кочина.

Малко е ташак да съм в сладкарница,но от друга страна ако ме устройват условията и най-вече заплащането съм склонен да почна.Ще видим все пак кво ще измисля.

Ако някой друг се колебае за нещо да пише в тая тема,аз не съм я пуснал само за мене си :)

Айде чао че имам да уча и след интервюто пак ще пиша.
      Хубаво е когато имаш избор къде да започнеш :f_cool: :f_cool: :f_cool:
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Дали ще си в Хепи или в Неделя няма значение. Работата ще е идентична. Просто в едното ще наливаш повече бири, а в другото сокчета :) Гледай където плащат повече и условията са им по-добри там отивай :)
    • ate1977
      ate1977
      Бронз
      4o4ity , брат ми работи от 8 год. в Хепи и това което знам от него е, че не е добре, но не е и зле :facepalm: С две думи, ще си взимаш чисто парите защото осигуровките са ти на по-малко пари и ти ги поема фирмата.Понякога ще работиш и повече часове,но те също ти се заплащат на стандартната ставка ,в случая 2,80лв. на час.Моя съвет е ,започни ,а ако изкочи нещо по-добро , кой от къде е и си вдигаш чукалата :D
    • 1
    • 2