Мнения за операция

• DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Привет народе,

Понеже съм се убедил, че тук има хора с всякакви интереси реших да пусна една малко странна тема - която лично мен ме интересува в момента.

Трябва да си правя операция от херния, обаче искам да е безкръвна или така наречената (лапароскопска).

Та въпросите са ми:
      Някой правил ли си е този тип операция в близката една година?
      Къде я е правил и колко пари е излязла?
      Доволен ли е от възтановяването?

Пускам тези неща защото нямам време да мина през всички болници за да разбера къде колко пари е и какви са специалистите.

За момента ми казаха сума от 3000 лева (което си е бая), не че ги нямам, но ми се струва прекалено скъпо за една херния.

Благодаря на всички, които ще се включат!

Митко
  • 12 отговора
    • comodus14
      comodus14
      Бронз
      Здрасти. На един приятел така му махнаха далака и е много доволен, става бързо и не усещаш нищо. Само не мога да ти кажа колко струва :)
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      @comodus14
      Благодаря за мнението :)

И честито злато!
    • comodus14
      comodus14
      Бронз
      :s_biggrin:
    • comodus14
      comodus14
      Бронз
      Благодаря Митак :s_biggrin:
    • kjweed
      kjweed
      Бронз
      Хмм... Мислех, че ЗК покрива таки разходи. Тъпа работа.

Аз като бях ученик си спестих 1000 лева от процедури за разбиване на камъни в бъбрека.
      Няма ли болници, които работят със ЗК и вършат работа за 100-200 лева?
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Има болници, и те си покриват стандартната операция от здравната каса.
      Но аз не искам стандартната операция с която ме режат като прасенце (10-15см) и после се въстановявам 3 месеца и съм като бабе ;)

С тази операция се правят три дупки и през тях с уреди се работи 3D и за съжаление консумативите не се покриват от здравната каса :(

М
    • kjweed
      kjweed
      Бронз
      Първоначално публикувано от DimitarLyubenov
      С тази операция се правят три дупки и през тях с уреди се работи 3D и за съжаление консумативите не се покриват от здравната каса :(

М
      Същото и при мен - платих си само консумативи. Ама странно 3000 лева за консумативи да отидат...
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      И на мен ми се струва много за това пуснах темата за да попитам дали някой се е сблъсквал с тази здравна система и дали знае колко реално струва тази операция...

Дано се намери някой :P
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Явно няма хора с тоя проблем във форума, което е добре :D

М
    • accetone
      accetone
      Бронз
      Какъв вид ти е хернията и кой ти препоръчва да се оперираш?
      Откриха ми случайно Ингвинална херния и в края на 2001 година ми казаха, че има смисъл от операция само ако тръгне да излиза нещо. Точните думи на доктора бяха:
      Може цял живот да вдигаш тежки работи и да не се изсипеш, а може както си говорим сега да кихнеш и да се чудя в какво да ти събера червата :D
      Станаха почти 10 години и нямам никакви проблеми. Вдигал съм много сериозни тежести и нищо не ми се е случило.

Сега обаче като се замисля май ще е добре да ида на един преглед да видя какво е положението.

Ще се радвам да споделиш, каквото откриеш.
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Привет,

Имам абсолютно същата херния - ингвинална (от дясната страна)
      Първият доктор ми каза: Трябва да се оперира, мога да ти насроча час до 3-4 дена
      Вторият лекар каза: имаш херния, трябва да се оперира, малка е, но е по-добре да се оперира
      Третият лекар във ВМА ми каза (приятел на баща ми): Слушай сега, имаш херния, но е много малка, няма смисъл да я оперираш, но трябва да си много внимателен и да не вдигаш тежко за да не се изсипе. Но можеш спокойно да си седиш с нея но трябва да забравиш за активното спортуване.

Той прави тези лапроскопски операции (безкръвните) и каза, че операцията излиза около 3К.

Аз обичам да спортувам, и това определено не ме кефи за това искам да се оперирам, но най-вероятно ще бъде към октомври/ноември.

Просто е доста скъпа операцията и за товая питах дали някой се е оперирал и знае как стоят нещата с цените.

Аз не мога да си представя сега да вдигам тежко или да спортувам, то е леко потдуто и ме притеснява да се стане фалцет, че тогава ще си видя каквото ще си видя :)

Митко
    • accetone
      accetone
      Бронз
      И на мен военен доктор ми каза, че мога да си седя с хернията. Но щом ти е подута е по-добре да те ремонтират. За цени не съм се интересувал понеже не съм си го сложил като проблем, но цената няма значение, важен е човека, който ще свърши най-добре работата.