Reise , Reise

• 42 отговора
    • provoman
      provoman
      Бронз
      здравей,
      реших да прочета какво имаш впредвид с рейс рейс реис - явно не е автобуссс. ;)

Всичко това което си написъл е вярно - и важи за всички ни!
      Аз съм почити двойно по-голям от теб и всеки ден чета, ползвам програми - мотивирам се и се мъча до късно през ноща (което е минус за мен и то голям)

За съжаление съм установил че човек много лесно се поддава на изкушението да къчи лимитите, да не се чувства концентриран но да седне да играе, да се тилтне и да изиграе някое по-тежно СНГ непосилно за банката му, да няма време и физически сили за голям турнир и да седне все пак...
      Мога да ти кажа че спазването на банката, чистата мисъл (сън предии игра поне 10-20 мин), добрата храна концентрацията !! върху всяка маргинална ситуация даже ще те доведът до постепенното изкачване нагоре!!!Анализиране след сесия на изиграванията! Търсене на лиика.Публикуване на ръцете!
      ПОСТЕПЕННОТО!!!! 3-4 години поне! Не за 3-4 месеца както ни се иска на всички!
      Моите авери които играят в монента и имат стабилни банки играят на лимити с които и аз се пробвам (което е грешка). Има време.

Щом си на 19 - учи играй, забавлявай се - учи играй, забавлявай се -учи играй, забавлявай се - нека покера да ти доставя и удоволствие.

Когато не ти се играе - не играй насила!

Може би ако не загубиш банката и спазваш дисциплина след 2-3 години може да четем за теб, но дотогава те чака много труд и учение (част от което е и в това учуилище на Покер стратежи).

УСПЕХ

п.с. Покера е развиваща се индустрия на въртене на пари, той няма да избяга. Бъразай бавно!
    • Crusible
      Crusible
      Бронз
      Успех с постигането на мастър плана :) И аз съм на НЛ10 и ще ми е интересно да следя напредъка ти.
    • hohoho321
      hohoho321
      Бронз
      СПАм :@–ц-(АВ№
    • Ico0o
      Ico0o
      Бронз
      Винаги може да настигнеш въпросните "другите", които го стигат за една година мид стейкса. Определено си мисля, че не са толкова малко тези хора. :facepalm:
      Btw, земи се стягай и ги настигай, че в нашата общност още май няма такива. :facepalm:
    • gunnerboy22
      gunnerboy22
      Бронз
      Честит блог. И аз съм на НЛ10, но ти пълни или къси маси играеш ? Къде ще учиш в София :) ?
    • ddoichev
      ddoichev
      Бронз
      Честит блог Адриан. Успех с целите :)

И аз играя НЛ10 къси маси във ФулТилт. Идеята ти за сует сесии ми харесва и ще се радвам да организираме такава.
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Честит блог и от мен! :s_biggrin:
      19 е идеална възраст за покер - сега ти е времето да станеш покер про ;) Успех!
      Хубаво е, че се мъчиш да си откриваш грешките!

Поздрави,
      Христо
    • hohoho321
      hohoho321
      Бронз
      Карти на английски на обратно ?! ?! ?
    • hohoho321
      hohoho321
      Бронз
      мапс ..
    • LiGuru
      LiGuru
      Бронз
      Честит блог и от мен! Дано се напълни с полезна информация и положителни емоции.

Няма waiting list в Бетфеар, което е по-скоро +, новия клиент е добър и "по-динамичен". Трафика е добър до НЛ50. Риба има, регове има, игра се получава по всяко време на денонощието.

Скапан съпорт, бавен и не адекватен що се касае до блокиране и от блокиране на сметки. Редовни проблеми с мрежата.

Общо взето хубава зала с повече + от колкото -

Поздрави.
    • neomar12
      neomar12
      Бронз
      Честит нов блог !
    • neomar12
      neomar12
      Бронз
      А в ямбол ли ще си през лятото, защото търся сериозни играчи за покер на живо , може и хедс ъп ако ти харесва ?
    • hohoho321
      hohoho321
      Бронз
      :f_o: :f_grin: :f_mad: :f_frown: :f_cry: :f_confused: :f_cry: :f_biggrin: :f_cool: :f_eek:

Въй сега забелязах че рипките са подредени по диагонал и никоя рибка няма досег с никооя рибка а само с акула !
    • hohoho321
      hohoho321
      Бронз
      ТХИС ис спартаааа !

Дюууд калм далн
    • Ico0o
      Ico0o
      Бронз
      И последно - VPIP/PFR ми са 26/22 . Как ви се струва това за 5-хандед маси ?

Прекалено лууз е, освен ако постфлоп играта ти не е две-три нива над тази на опонентите ти.

Тук имам неяснота за префлоп решението . Опонента е рег следователно има по тайт отварящ рейз от тази позиция - например 17% . Срещу тях съм койнфлип , но немога да колна , защото има мн хора след мен и като колнат ръката ми няма да стои добре . 3-бетнах като блъф , а всъщност ръката ми е равна по сила на диапазона му . Това значи , че се изолирам срещу по-силните му ръце , които ме доминират-същия ефект щях да постигна и с А2о. За да си изчистя неяснотиите ще постнам ръцете за анализ .

На коин флип си срещу диапазона му за отварящ рейз, а не за този, с който ще продължи след 3бета ти, като срещу него имаш 15-20%.
      Начина ти на мислене се доближава до правилния според мен и осъзнаваш, че превръщаш добра ръка в блъф, като цяло не е добра идея да 3бетваме срещу УТГ като блъф, поне не на този етап. Ако играчите след теб са лууз и често ще се включват поне двама или някой ще скуйзва не виждам проблема да фолднем префлоп.
      Дори и да не са такива пак ще имаме проблеми, тъй като асата, които не ни доминират от рейнджа на УТГ са малко и често ще се вкарваме в неприятни ситуации постфлоп с доминирана ръка.

Относно А9с, трябва да си зададеш няколко въпроса.

Каква част от рейнджа му са Ах комбинациите, както и каква част от рейнджа му са овърпеърите, каква част от тях са с :club: и по какъв начин би играл със всеки вид от комбинации. Еквилейтъра ще ти помогне тук.
      След като изчислиш всички тези работи и как стоиш срещу тези комбинации ще разбереш горе-долу кое отиграване би било с най-добро ЕВ.

-Ицо.
    • hohoho321
      hohoho321
      Бронз
      Прекалено лууз е, освен ако постфлоп играта ти не е две-три нива над тази на опонентите ти.

Ами ще се ограничавам явно :f_biggrin:

На коин флип си срещу диапазона му за отварящ рейз, а не за този, с който ще продължи след 3бета ти, като срещу него имаш 15-20%.

Дам , ясно ми беше , просто явно не съм се изразил разбираемо .

Каква част от рейнджа му са Ах комбинациите, както и каква част от рейнджа му са овърпеърите, каква част от тях са с и по какъв начин би играл със всеки вид от комбинации

Ами знам ли какво ли му е в главата на този пич . Изобщо на ниските лимити има всякакви странномислещи с различни гледни точки и различно разбиране и приемане на нещата хора .На високите лимити сигурно повечето от тях не присъстват , защото това инакомислие не е в правилна посока и са си останали на микросите / фалирали (надявам се аз да не (о)стана един от тях ) .
      Аз например бих пушнал на флопа всеки овърпеър и А:club: х , особено ако х=broadway.
      Мисля , че колкото повече мисля какво може да е имал той и какво е my best decision , всичко става все по объркано и неточно и като цяло нe time worthy .
    • hohoho321
      hohoho321
      Бронз
      След поглед отгоре върху блога мu открих 1 лийк - засега вътре е само TEXT TEXT TEXT , което го прави непривлекателен :Д .

Затова ще постна 1 суперcka картинка да влее живот между редовете ... Beware ..

Голямото пиле - символ на върховна и непоклатима мощ , господар на четвъртото измерение и с вечен имунитет срещу KFC .

енаф сейд
    • Ico0o
      Ico0o
      Бронз
      Един фейспалм на голямото пиле би бил много ефективен. Дано открия някъде. :facepalm: :D
    • hohoho321
      hohoho321
      Бронз
      Ами яя .яя