CHALLENGE: $150-1500 in 2 months

• kjweed
      kjweed
      Бронз
      Здравейте,

На първо място започвам това предизвикателство, понеже вярвам, че ще ми помогне да съм по сериозен в играта си. Че ангажирайки се с него, ще спазвам графика си по-стрикно и т.н.

$1500 не са нещо толкова трудно за 2 месеца като се започва с $150 (предполагам), но не мисля, че ще ми е прекалено лесно, понеже целта е да изградя банка от $1500, а не да направя печалба $1500. С играта ми си задоволявам битовите нужди, т.е. издържам се от нея почти напълно и това сигурно ще ме спъва.

Пиша няколко условия на предизвикателството за да стане по-ясно какво ще играе и по-колко:

1. Цел на предизвикателството:
      Събиране на банка от $1500

2. Период на предизвикателството:
      01/05/2011 - 31/06/2011

3. Игри на които ще се провежда предизвикателството:
      9man turbo SNG @PokerStars
      Смятам да играя и FPP сателити, с които да правя рейкбек, който също да се брои.

4. Обем, който се цели до края на периода на предизвикателството:
      6000 турнира

Правила, които трябва да спазвам:

1.Да играя по минимум 100 турнира на ден и да не изоставам от график.

2.Да подобрявам играта си с четене, анализи, наблюдения.

3.Да качвам ниво с минимум 100БI

4.Ако успея да се кача на $7 9man turbo SNG, преди да го направя да препроча книгата на Collin Moshman. Да чета малко по малко и от Phil Shaw.

Та това е.

Идеята ми се въртеше в главата от няколко дни, но изчаквах първо да наваксам с турнирите и така да пусна темата. В момента изоставам много от график. Пети ден е, а съм изиграл само 340 като тази вечер смятам да изиграя още 60 и да съм назад със сто турнира.

Банка нарастна добре и стигна до $246 за 340 турнира на $1.50. В момента целта ми е възможно най-скоро да я вдигна до $350, да изиграя 10-15 или повече FPP сателита за 33-55 турнирни долара, да кеш-аутна някаква малка сума, която да не наранява много банката и да ми позволява да играя спокойно на $3.50.

Ще гледам да поствам всеки ден резултатите като паралелно с това смятам да си поддържам и блога. Днес ще постна след като изиграя останалите 60 турнира.

Надявам се да ви бъде интересно. Надявам се и да рънна прекрасно и да стигна целта набързо, но тези неща само с надежди стават трудно. След това предизвикателство може да подхвана нещо по-екстремно.
      Засега това е добре. С него целя по-стабилна банка, която ми позволява да играя на по-средни лимити, на които да не се притеснявам за банката си или, че се връщам назад със всеки кеш-аут.

Айде здраве и щастие ви желая и се надявам да ви бъде интересно как се развиват нещата.
  • 14 отговора
    • oviss
      oviss
      Бронз
      Успех с предизвикателството, ще следя :tongue:
    • comodus14
      comodus14
      Бронз
      Нали знаеш, който играе печели , който не играе не печели ;) С теб съм. Ще следя с интерес.

П.С Ако си тракнат към ПС в тилта защо не се метнеш там. Само от рейкбек ше си изкарваш мн доволно с този обем ;) А на СНГ9 е важно да имаш рейкбек. А и софта е мн по добър за много маси сп мен
    • vengeance77
      vengeance77
      Бронз
      Успех с начинанието с това сериозно количество, което правиш не мисля, че ще имаш проблем:/.
      А рейкбека в старса, ако успееш да станеш злато със сигурност рейкбека е най-добър от всички останали зали.
      А и този месец има промоция много яка при това, за сребро +25 гущера, на 500 ВипТ билет за 11 гранд и отделно бонуси от ВИП стават 35% някъде + брутални седмични и месечни фрийроли за много гарантирани зелени и битката на планетите, като със сигурнос ще кешваш коляма орбита при такова количество.
      Поздрави.
    • kymupa
      kymupa
      Бронз
      Здравей kjweed,

Преди всичко искам да ти пожелая успех с начинанието.

То наистина е много интересно, но мисля, че е доста рисково, особено след като доходът ти зависи от покера. Също така според мен е много по-добро да си поставиш за цел нещо, което зависи от теб, защото спечелването на определена сума пари не зависи изцяло от теб.

Все пак ще следя с интерес начинанието ти и се надявам да успееш.

ПП: За период на предизвикателството си писал 01.05 - 31.06. Мисля, че си допуснал грешка.

Поздрави,
      Пламен
    • kjweed
      kjweed
      Бронз
      Благодаря ви за подкрепата!

comodus14, нещата с ФТ са малко сложни. Имам сигурно 3 акаунта там и за да играя ще трябва да се разправям със съпорт и дори и да ме приемат, което би било късмет ще се притеснявам, че могат да ми блокнат акаунта и да си имам проблеми. За рейкбек и PokerStars не е лош стига да играеш повечко и да знаеш как.

vengeance77, Златото този месец трябва да стане и на $1.50. По график правя с няколко стотни под 100VPP на ден, така че би трябвало да се стигне.

Би ли ми обяснил каква е тази промоция този месец и какъв е този билет. За 25-те долара да не би да става въпрос за бонус, който се купува от магазина за 2500FPP? Ако е така то няма смисъл в тези бонуси, освен ако не обменяш наистина много FPP, защото за 2520FPP пога да изиграя 12 сателита за Storm-a, като първите 6 взимат $11 билет. Имало е случаи, в които дори съм рънвал много добре на тях и съм правил 5 кеша за 7-8 турнира. Та мисълта ми е, че като ги ползваш за входовете стойността им се покачва доста.

При Batle of the Planets е малко трудно на 9man, особено за малката орбита, където нямаш шанс срещу играчите на 18-27man. На голямата орбита има начин да се влезе с един хубав рън. Снощи например бях 49-ти там за $10, но днес вече като дам преглед на предната седмица (неделя започва новата седмица) съм 62-ри, което ми носи $5. Тази седмица съм направил 61$ рейк и ако се бях задържал 49-ти 16% рейкбек щяха да са ми само от там. На по-горните лимити се надявам да е по-добре. Предполагам, че ще има по-малко редовни играчи на 18-27man.

Големите седмични турнири са оферта по принцип, но съм много куц в MTT. Особено пък като видя как има 10 000 регнати. Въпреки т'ва се надявам да кача бързо ниво и до последната неделя на юни да стана злато за да играя $100K. $30К Silver+ го играя от време на време, но основно за 2-3 удвоявания и няколко пуша, които да ми донесат 9 или 6 долара.

В следващия пост пускам цифри.
    • kjweed
      kjweed
      Бронз
      ДЕН 5 - ПРОВАЛ*

Изиграни турнири до сега: 340

ROI: 15.5%

ITM: 43.2

Печалба: $79.28

Банка: $246.1***

Рейк**: $61.20

Рейбек: $0

*Провал защото пак мощно изоставам от график. Днес спах до около 14h, след което изиграх 40 турнира и трябваше да изляза по задачки, които се вършат по принцип с удоволствие: хапване у леля, до заведението, в което бачка най-близкия приятел за правене на планове за музика и излизане с приятелката. Реших да не играя след 12 часа през нощта. Имам да наваксвам 160 турнира или 8 часа игра.

**След предните постове реших, че и на мен и на вас би ви било интересно да следим какъв рейкбек се прави в PokerStars и включих и това.

***Още в първия пост забравих да спомена, че започнах не с $150, а с $166, което не е от кой знае какво значение. Писах 150, 'щото изглежда по-добре.
    • kjweed
      kjweed
      Бронз
      Първоначално публикувано от kymupa
      Здравей kjweed,

Преди всичко искам да ти пожелая успех с начинанието.

То наистина е много интересно, но мисля, че е доста рисково, особено след като доходът ти зависи от покера. Също така според мен е много по-добро да си поставиш за цел нещо, което зависи от теб, защото спечелването на определена сума пари не зависи изцяло от теб.

Все пак ще следя с интерес начинанието ти и се надявам да успееш.

ПП: За период на предизвикателството си писал 01.05 - 31.06. Мисля, че си допуснал грешка.

Поздрави,
      Пламен
      Благодаря ти за пожеланието!

Наясно съм, с това, че не е добре да се поставят монетарни цели. За това казвам и това.
      На първо място започвам това предизвикателство, понеже вярвам, че ще ми помогне да съм по сериозен в играта си. Че ангажирайки се с него, ще спазвам графика си по-стриктно и т.н.

За това и имам обем, който целя и този обем смятам да го спазя дори и да приключа с предизвикателството по-рано. Имам проблем със сериозното отношение. Даже на моменти съм мислел, че е по-добре да играят стейкнат, понеже отговорността пред други май ми е по-важна от отговорността пред мен самия. За няколко месеца стабилен грайнд би трябвало да свикна и да се изчистят тези неща.

Относно грешката - да напълно нормално. Мен даже ми е страх да си чета постовете вече, че пиша абсолютните глупости. Като например "препроча" вместо "препрочета". Ще го прегледам за още, като не се съмнявам, че ще открия всевъзможните глупости.
    • niksy79
      niksy79
      Бронз
      Първоначално публикувано от vengeance77
      А и този месец има промоция много яка при това, за сребро +25 гущера, на 500 ВипТ билет за 11 гранд и отделно бонуси от ВИП стават 35% някъде + брутални седмични и месечни фрийроли за много гарантирани зелени и битката на планетите, като със сигурнос ще кешваш коляма орбита при такова количество.
      Поздрави.
      Сори за спама, но ми стана интересно: къде ги пише тези промоции, че не ги намирам из страницата на Покер Старс?

Относно начинанието подето от автора на блога - успех! Ще следя с интерес какво се случва, още повече, че и аз ги играя тези формати(ако става дума за турботата с 45 и нагоре човека :)
    • vengeance77
      vengeance77
      Бронз
      Ами от 01,06,2011 насам всеки път като си отворя старса и се логна ми изкарва съобщение, че ми отправят предизвикателство, при което, ако стана Силвър този месец, което е 138 пари рейк ще ми дадат бонус 25 гущера, а на 500ВИП точки и билет за 11 долара гранд, отделно са си другите бонуси, които са си редовни в старса.
      Поздрави.
    • niksy79
      niksy79
      Бронз
      Първоначално публикувано от vengeance77
      Ами от 01,06,2011 насам всеки път като си отворя старса и се логна ми изкарва съобщение, че ми отправят предизвикателство, при което, ако стана Силвър този месец, което е 138 пари рейк ще ми дадат бонус 25 гущера, а на 500ВИП точки и билет за 11 долара гранд, отделно са си другите бонуси, които са си редовни в старса.
      Поздрави.
      Аха, ясно, мерси! Явно е персонално - на мен не ми изкарва такова съобщения, но пък и аз редовно си ставам сребро или злато. Язък, няма да намажа от промоцията :)
    • kjweed
      kjweed
      Бронз
      ДЕН 6 - СЪК-АУТ

Изиграни турнири до сега: 380

Изиграни турнири днес: 40*

Печалба за деня: -$33

Банка: $217.31

Рейбек: $5 - BOP**

*Най-вероятно по-късно ще продължа с останалите 60 турнира, че много ме измъчиха предните 2 сесии.

**Battle of the Planets
    • plamenpetrov
      plamenpetrov
      Бронз
      Пожелавам ти успех с предизвикателстеото.
    • plamenpetrov
      plamenpetrov
      Бронз
      Здравей Бурджо,
      Помисли си за смяна на формата. На 9пл реика е много голям и не може да се правят пари, освен ако не си съеаршенно добър и играеш на високи лимит за да имаш печалба + реикбак.
      Препоръчвам ти Фифти50 или сит§го с над 45пл. Още веднъж ти пожелавам успех.
    • kjweed
      kjweed
      Бронз
      Здрасти, Пламене! Писал си отдавна но аз гледах, че последният пост е твой и мислех, че е този, в което ми пожелаваш успех! Благодаря ти за съвета и за пожеланието. Т'ва сме го говорили не веднъж с теб. Проблема пи фифтитата е, че при 20 маси игра на $1 си давам парите само за рейк. Пробвал съм няколко сесии и не ми е оферта, а %ITM ми е ок за DoN. До сега играта ми вървеше добре. Когато играя стабилно правя по 30BI на ден. Имах един гаден даунсуинг от 40BI и един от 10BI на $3.50, но смятам, че тези неща се случват навсякъде. Нивото на играчите пък е под критика. Сигурно помниш как се оплаквах, че играчите на $3.25 са адските донкове и адските късметлии, същото се случи и на $3.50.

За мен това предизвикателство е ЕPIC FAIL, понеже идеята ми беше да се ангажирам сериозно и да не изоставам от график.
      Депресирам се много и не мога да играя. Ставам супер късно, което ме депресира още повече. Взех си PC-то и дойдох в апартамента на сестра си да грайндя и да наваксам, но имаше само 1 ден, в който играх повече от 100 турнира. Вече втори ден не играя. Неделя правих RB само и изоставам със 600 турнира от графика :facepalm:

Качих се на $3.50 като вдигнах от $182 (имах страшен даунсуинг) до $362 за 4 дни като $55 ми дойдоха от 13 FPP сателита. Сега съм с банка $333 понеже ми тръгна кофти на $3.50.

Тук (в апартамента на сестра ми) е супер за грайнд обаче някакви помияри ми лаят всяка нощ до 5-6-7 AM и не може да се спи. Като почнат да чуруликат птичките заспивам, 'щото заглушават кучетата. Днес например станах в 17:30... :facepalm:

Сдуха също и го има и днес пак не съм играл.

Всеки ден се каня да ъпдейтвам, но все забравям или ме мързи.
      Надявам се довечера да постна цифри. И краткосрочни цели, които ме съмняват с т'ва настроение дето го имам.