Малко глупав въпрос

• 10 отговора
    • 4o4ity
      4o4ity
      Бронз
      СМС е неприложима във Фултилт.Пробвай ССС или СГС.
    • ichimarugin1
      ichimarugin1
      Бронз
      Какво трябва да се има на предвид под неприложима
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      Здравей ichimarugin1,

Когато 4o4ity ти е казал, че стратегията е неприложима, е имал предвид следното:

Според стратегията на малкия стак, ти трябва да седнеш на масата с 20 големи блинда. Full Tilt Poker обаче преди време увеличиха минималния бай-ин на кеш масите си на 35 големи блинда.

Те отвориха и така наречените shallow маси, където минималният бай-ин е 20 големи блинда, но пък максималният бай-ин е 40 големи блинда. А едно от условията за това стратегията на малкия стак да е успешна, е да има най-много още двама играчи с малък стак, което е доста трудно на тези маси.

Защо не погледнеш най-новата ни стратегия, тази на средния стак?

Поздрави,
      Надя
    • ichimarugin1
      ichimarugin1
      Бронз
      Еми аз по принцип сядам на обикновенна маса кадето повечето от хорадата са с 100бб аз сядам с 40.Благодаря за насоката ще погледна стратегията на средния стак ,но така и не получих отговор на кои лимит да играя с началния бонус от 50$ защото играя на 4 маси.
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      Първоначално публикувано от ichimarugin1
      Еми аз по принцип сядам на обикновенна маса кадето повечето от хорадата са с 100бб аз сядам с 40.Благодаря за насоката ще погледна стратегията на средния стак ,но така и не получих отговор на кои лимит да играя с началния бонус от 50$ защото играя на 4 маси.
      Здравей,

В статията за управление на банката за стратегията на средния стак пише на кои лимити можеш да играеш, независимо от броя на масите, които играеш.

Поздрави,
      Надя
    • ichimarugin1
      ichimarugin1
      Бронз
      В управлението на банката не влиза на колко маси играеш важен е лимита така ли да разбирам ,защото аз си мислех че има значение и броя на масите които играеш.

А възможноста от даунсуинг би трябвало да е по-голяма на 4 маси на NL5 oтколкото на 1 маса ,поне така си го обеснявам аз.
    • elpatseto
      elpatseto
      Бронз
      Първоначално публикувано от ichimarugin1

А възможноста от даунсуинг би трябвало да е по-голяма на 4 маси на NL5 oтколкото на 1 маса ,поне така си го обеснявам аз.
      Здравей ichimarugin1,

Има нещо вярно ,но зависи от гледната точка. По принцип не сядаш да играеш за да загубиш, нали!? Другото което е плюс е, че ако на една маса те съкаунтнат в същото време на останалите може да се удвоиш. Все пак много рядко ще губиш на 4 маси едновременно с правилна игра нали!? Така че не мисли за парите, а за играта си на масите!

Това е в най-общи линии!

Поздрави
      Пламен Георгиев
    • ichimarugin1
      ichimarugin1
      Бронз
      Да прав си наистина с моята игра на 1 маса може би бих изгубил повече пари отколкото на четири .Докато чакам карти които да играя на 1 маса се побурквам и почвам да играя какви ли не .........
    • elpatseto
      elpatseto
      Бронз
      А, това е другият момент!

Както казваш, ако играеш на 1 маса и дълго време не ти влиза добра ръка, започваш да гледаш на Q9s по друг начин :D . Просто си отвори една маса, ако ти е скучно отвори втора, ако пак имаш време да се отплесваш трета и т.н. ,докато намериш баланс.

Успех! :f_biggrin:
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      Здравей ichimarugin1,

Само че внимавай с отварянето на маси: не е добре да отвориш прекалено много, защото това би се отразило на решенията ти, освен това е по-трудно да следиш опонентите си, ако играеш на 4 маси, отколкото на една или две.

Сам трябва да прецениш колко маси е оптималният брой за теб. Тази статия ще ти помогне да разгледаш различните аспекти на играта на много маси.

Поздрави,
      Надя