еден впрос за поминат тест

• ajvaniste
      ajvaniste
      Начален
      Здраво на сите!
      Јас го поминав тестот на pokerstrategy,и читам дека предлагате само fulltilt.
      Ама јас имам вече account во fulltilt, но тои е само отворен преди некое време и имам играено само неколку freerols,не сум направил никокаш депосит,имам на него 0.18$.На мојот account јас немам оставено мои лични податоци име, презиме,улица, број.......итн.Сега не ми е јасно какво означава "АКО ИМАШ ВЕЧЕ СМЕТКА,ИЗБЕРИ ДРУГА САЛА".
      Дали можама сега да ја изберам fulltilt,и да си ги потполнам моите лични податоци(име презиме ,улица,број.....итн) или пак да направам нов account во fulltilt?Ако е возможно една варијанта од двете, кажете ми ве молам,ако не да чекам возможност во друга зала?Даите ми предлог какво да правам. Благодарам оданпред на сите што ќе ми одговорат.
      Сашо.....Македониа
  • 7 отговора
    • BigFish2010
      BigFish2010
      Бронз
      Нема да може брато!
    • tanzjora
      tanzjora
      Бронз
      Е как си си направил акаунт без да попълниш име, улица и т.н. ?
      Принципно ако не си вкарал никакви данни + е-мейл, може и да успееш :)
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Здравей Сашо,

За съжаление, ако вече имаш сметка във Full Tilt Poker няма да можем да ти изпратим $50 там. Моля те не си създавай втора сметка в покер залата, защото това е забранено и ще доведе до затваряне на всичките ти сметки там.

Ще се наложи да изчакаш докато започнем да предлагаме безплатните $50 в друга покер зала, в която нямаш регистрация. Очакваме скоро да има втора покер зала за безплатните $50, но не мога да ти кажа точно кога.

Поздрави,
      Станислав
    • ajvaniste
      ajvaniste
      Начален
      Јас имам само регистарција во fulltilt : ID, password i e-mail.
      Немам ништо друго,никакви податоци оставено там,не знаат моито име,всушност ништо не знаат за мене кои сум.Просто не ми е јасно зошто неможам да направам друг акаунт со комплетни податоци,и онака овој акаунт сега што го имам не го користам,јас играам во покерстарс.
      Ако има некои работи што не требе да се пишат во јавност,нека ми пише некој на мојот е-маил, ubitacen@gmail.com ,и нека ми каже какво става поточно.
      Tnx in advance...........Сашо
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Здравей Сашо,

Залите (както и ние) строго забраняват потребителите да имат повече от един акаунт на тяхно име. Ако си отвориш втора сметка рискуваш да имаш проблеми със залата и парите си в нея, като може да ти блокират акаунта и наличните средства.

Поздрави,
      Христо
    • regularion
      regularion
      Бронз
      сашо ако не и дал данни то спокойно можеш да си прейнсталираш уйндолса това няма да е втора сметка и така не би трябвало да си в нарушение
    • azllbg
      azllbg
      Бронз
      и си смени ип-то ! :)