Из дневниците на един новатор!

• Vermaks
      Vermaks
      Бронз
      Здравейте и от мен. Най-напред да се представя. Казвам се Кирил и съм на 24 години от Димитровград :) Обикновен човек - работа, приятелка, всичко както си му е реда. Докато един ден не срещнах покера :) За това има огромна заслуга приятелката ми, която ме запали да играя. От начало разцъквахме в фортегеймс. В фейсбука се регнах само колкото да видя що за покер е там. Но пък това може би беше сполучливият ход, защото именно от там от една рекламка открих ПокерСтратеджи. Регистирах се и си получих началният капитал. И се започна приключението :) 1ви ден бях напред с 10$тина долара, 2ри ден отново с 10$. След което се заредиха даунсинг-и. И ето в един блестящ момент оставам с 0.38$ (които не са достатъчни да седна дори на най-ниският лимит) :) ?( Но човек се учи от грешките си :f_biggrin: И може би тази ми загуба ме надъха още повече. Сега чета и препрочитам всеки ден по 1-2 статии. И да се мъча на фрийролчета. Знанията си казвад думата обаче и ето го един заветен миг - 1во място в фрийрол и билет за следващата стъпка от National Heads-Up Poker Championship Qualifiers в Full Tilt Poker. Макар и да е само квалификации и да няма никъква печалба все още, 1во място си е 1во място и радоста е огромна :) :s_cool: На 10ти е 2-ят кръг от квалификациите, където само 27 човека ще продължат към следващият кърг :) :) :) Не се мисля за толкова добър че да се наредя сред тях... Но пък понякога е нужно човек просто да си повярва в себе си! Така че стискайте палци и успех по масите!

ПС: И ако се засечем по мастите някъде се обаждайте, все пак всички сме едно семейство :)
      ПС2: Очаквайте продължение след турнира на 10ти

Поздрави: Vermaks,
      aka Lord_Makswell (Full Tilt Poker)
      aka IR_Carlos (Poker Stars)
  • 19 отговора
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      Здравей Кирил,

Поздравления за новия блог и за първото място!

Ще ти стискаме палци, защо и да не попаднеш сред щастливите 27?

Очакваме с нетърпение следващата ти публикация!

Поздрави,

Надя
    • Vermaks
      Vermaks
      Бронз
      Здравейте отново! Понеже съм новатор в покера, бих искал да дискутирам една моя доста често срещана грешка. Играя главно фрийрол турнири. Прочитам статиите за турнирите доста често и главно наблягам да спазвам началните ръце и управлението на банката. За съжаление доста често правя една много тъпа според мен грешка, от която често губя. В повечето случаи е когато блъфирам срещу 1 противник (в редки случаи и срещу 2ма) Ще дам следният пример:
      (Не знам как точно да пусна ръката защото е фрийрол и я ковертирах в сайтът който е даден от видео урокът) Ето линк към примера: Пример

Ситуациите са ми се случвали доста пъти дори и да не съм с А К точно, а примерно с 7 10, 4 Q, но със тях след като видя флопа удрям топ пеър или чакам стрейт или флъш.
      Промених малко играта като започнах да играя по-сдържано и започнах да завършвам на все по-горни позиции в турнирите. Но тази грешка все се намира начин да ме спъне.
      Дайте съвет какво да направя за да я избегна?
      Благодаря ви преварително!
    • falkoneti
      falkoneti
      Бронз
      При тази ситуация която си показал не мога да разбера за какъв блъф става въпрос,все пак действието свършва префлоп.Друг въпрос е че малките стакове чакат удобен момент да вкарат всичките си чипове в пота и ако ударят щте се върнат в играта.
    • Vermaks
      Vermaks
      Бронз
      Как ще свършва префлоп я погледни? И не говоря само за тази ситуация, ще дам примери довечера че със този не беше много удачен за да се разбере смисалът, който имам предвид.
    • falkoneti
      falkoneti
      Бронз
      От примера който си показал аз виждам 4-ма играчи които са ол-ин преди флопа,ако бъркам поправи ме ;)
    • Vermaks
      Vermaks
      Бронз
      Като дам на плеъра и на мен ми ги дава 4 човека, а иначе сме 9. Ето преписах ръката:

Pre-Flop (120, 9 players) Hero is MP1

gomy´s calls 50, Lentovskii calls 50, Hero raises to 250, 1 fold, inhisimage77 goes all-in 285, 1 fold, alexeymoscow calls 285, imad_poker89 goes all-in 1,360, 1 fold, gomy´s calls 1,310, Lentovskii folds, Hero goes all-in 5,865, alexeymoscow folds, gomy´s goes all-in 665

Flop (9,965, 4 players, 4 all-in)
      Q:spade: 4:heart: 10:club:

Turn (9,965, 4 players, 4 all-in)
      3:spade:

River (9,965, 4 players, 4 all-in)
      8:heart:

Final Pot: 9,965
      Hero shows high card Ace - K:heart: A:spade:
      inhisimage77 shows a pair of Eights - 9:diamond: 8:club:
      imad_poker89 shows a pair of Deuces - 2:heart: 2:diamond:
      gomy´s shows a pair of Queens - :diamond: Q:club:

gomy´s wins 6,125 (net +4,095)
      Hero collects 3,840 (net -2,030)
      Lentovskii lost 55
      inhisimage77 lost 290
      alexeymoscow lost 290
      imad_poker89 lost 1,365
    • SvetlanaKaleva
      SvetlanaKaleva
      Бронз
      Ем това е същата ръка, тук и четеримата сте алл ин пре-флоп
    • Vermaks
      Vermaks
      Бронз
      Както и да е, ръката е само примерна, въпросът е, кажете според вас дали правилно съм я изиграл? Защото доста често ми се случва така да губя и не само с АК в ръката, макар че с тях рейскам префлоп. Понякога като ударя топ пеър с кикър Q или K, или A все се намира някой да удари по-силна карта. Както и това с невъзможността да изгоня някой при блъф. А за примера аз нещо не съм разбрал falkoneti, че е искал да каже че сме останали само 4ма човека на ал ин, извинявам се за което.

ПС: Между другото както писах в 1вия си пост от блога си, когато загубих банкрола си се амбицирах още повече да играя. За сега смятам да понатрупам малко опит, въздържание и дисциплина в играта си. И скоро мисля да вложа някъква малка сума за старт (примерно около 20-30$)
      Но до тогава мисля да се осъвършенствам в фрийроли и за сега смятам че започвам да се справям доста добре.
      В Full Tuilt от фрийрол за 150$ достигнах 2 пъти до съответно 52-ро и 49-то място от 7500 играчи. За съжаление от 45-то място нагоре са платени :(
      В Poker Stars на турнира Daily Eighty Grand freeroll satellite с общ награден фонд $676,50 снощи достигнах до 103-то място (като наградният фонд се разпределя до 90-то място)
    • vladimir0v
      vladimir0v
      Глобален
      Новатор е човек, който измисля и прилага нови прийоми и дейности.
      Ти си НОВАК.

Има голяма разлика, научете го този майчин език.
    • falkoneti
      falkoneti
      Бронз
      Здравей Vermaks.Моят съвет е да си публикуваш ръцете за които имаш съмнения във форума за анализ на ръце за МТТ.Аз лично започнах същто с фрийроли в ПокерСтарс където за 3-4 месеца имах класиране в 0,5-1% от броя на играчите в цели 21 турнира,но въпреки това мисля че щте получиш по правилен отговор от анализаторите във форума за МТТ отколкото от мен.Относно Daily Eighty Grand freeroll satellite доста се учудих като ти прочетох поста защтото когато за последно играх там наградният фонд беше за последните 25 участника като от 1-5 получаваха билет за Daily Eighty Grand 200 000$,тогава се класирах 7-ми,та затова влезнах да проверя и видях че наистина са го променили,сега наградния фонд е за последните 60 играчи като от 1-во до 7-мо място взимат билет за турнира с гарантирани 200 000$(ех защто не беше така когато аз бях 7-ми :( ) п.п.Когато публикуваш ръце за МТТ е добре да уточниш в коя фаза на турнира е дадената ръка и евентуално дали имаш информация за опонентите.Дано да съм бил полезен.УСПЕХ.
    • Vermaks
      Vermaks
      Бронз
      Благодаря за съветите. Днес реших да депозирам малко лични средства и добавих 10$ в Покер Старс. От днес започвам да публикувам ръцете си за анализ.
    • Vermaks
      Vermaks
      Бронз
      Тази вечер е "Световният рекорд" на ПокерСтарс, та реших да драсна един два реда. Тъй като се лутах доста в фрийрола за българи и на 2-3 пъти влизах в парите. Сега мисля да се засиля за Световният рекорт :) Доста :s_biggrin: смело казано... Но ако има колеги от тук, надявам се да се засечем по масите! Успех на всички!
    • Vermaks
      Vermaks
      Бронз
      Здравейте отново. Искам да се обърна към вас за съвет. Но първо да ви разкажа малко история:

Започнах да играя с началеният капитал от тук във Фул Тилт. Но след едно известно време от около седмица явно неопитността ми си каза думата и изгубих началният си капитал.

След което реших да нарпавя една малка инвестиция и депозирах 10$ във Покер Старс. Съответно и там на НЛ почти бях изгубил капитала си. Съответно според мен правя прекалено много грешки но все пак покер играя от 3-4 месеца. И от банкрола ми бяха останали към 1$. И реших да си направя експеримент. Влезнах в Fixed Limit на 0.05/0.10 и със 0.50$ (толкова беше минимума на масата) направих 6$. След което смених масата и отново с 0.50$ направих към 5$.

Някък си не знам как да го обесня, но на Fixed Limit самите карти ми връзваха много повече от колкото на NoLimit.

Дайте съвет как да се ориентирам? Защото НЛ ме влече много повече. Но пък не мога да постигна напредък там. А на ФЛ не съм прочел нито една статия от стратегиите, а постигам резултат. Прилагам наученото от стратегиите за НЛ.
    • bakela
      bakela
      Бронз
      Вариацията ти е помогнала доста. Аз играя само FL и мога да ти кажа че не е лесно. Все пак може да прочетеш статиите за FL. На мен този вариант ми харесва повече от NL понеже мога да играя доста повече ръце и влизам постоянно в интересни ситуации. Не си мисли че си роден за ФЛ само от няколко ръце, а ако това е играта ти наистина ще почерпиш :f_biggrin:
    • venci63
      venci63
      Бронз
      Здравей!

Това, че изгубил началния си капитал, почти нищо не означава и не трябва да те притеснява. Доколкото разбирам, играл си NL кеш и нямаш много изиграни ръце. Вариацията в NL е много по-голяма от FL и дори добрите играчи могат да губят на къса дистанция. Не казваш на какъв лимит си играл; тези $50 може да са били недостатъчен банкрол.

Щом NL повече ти харесва, не се колебай и наблегни на него. Но трябва да се примириш и да приемеш, че ще плащаш и за в бъдеще неизбежната чирашка такса, докато по умения отстъпваш на опонентите си на даден лимит. Друг начин няма.
    • Vermaks
      Vermaks
      Бронз
      Скоро не бях писал тук, но днес реших да драсна 1-2 реда. След усърдно изучаване на стратегиите СМС и СГС. Бих искал да споделя мнението си за последната седмица. Сядам си аз на 2 масички в Покер Старс, със СМС, 2$ и табличката в ръка. Но това което се случва не мога да си го обесня. Сядам на една маса с 2$ и ги правя ~3$. След което по стратегия, ставам да се преместя на друга маса. Там обаче 2$ ми ги взимат, сядам на друга маса и взимам сменям масата и пак ме взимат. Равносметката е че загубите са повече от печалбите: 2$ загуба към ~1$ печалба. Може би е просто лош късмет. Но се преориентирах към Sit & Go. А на обикновенните маси с смяна на стратегията без да ставам от масата. Но защо така се получава? От една маса се взима, на друга се дава? Това е за последната седмица всеки път когато седна на обикновенна маса да играя.
    • kkki4uka2
      kkki4uka2
      Сребро
      Аз прилагам по следния начин СМС. Сядам на 4 маси едновременно. Играя в кейк покер. Случва се е да губя, но като цяло със СМС печеля 2*1.8 $ и да губя 2-равносметката е 1.6$ отгоре. Когато не върви съм на нула със рейк бека, а в дни като днешния :D съм загубил 1.5$ от блиндове и съм спечелил 11$. Не се отказвай. Смс върши работа.
    • falkoneti
      falkoneti
      Бронз
      Vermaks,по мое мнение проблема ти е в това че все ощте не можеш да се ориентираш кой формат е най подходящ за тебе.Изясни си го,достигни някое прилично ниво ,и чак тогава почни да пробваш други формати.УСПЕХ
    • Vermaks
      Vermaks
      Бронз
      Между другото, адски си прав falkoneti. Доста ми е объркано тъй като чета СМС/СГС и Sit & Go. Усещам си грешката на раздвоението и се опитвам да наблягам на основните неща в стратегиите, защото все още правя доста грешки, които сам си ги откривам. Например продължаващият залог. Като се стегна играя страшно много тайт, но тогава ми се е случвало с часове да нямам никъква карта. Като се заредят висока-ниска и това е. Както и да е с практиката човек се учи :) За това продължавам по план: учи-практикувай!