Имам нужда от помощ от по напреднали и играчи

• parkour003
      parkour003
      Глобален
      Моля ви да ми помогнете да разбера къде греша, значи да речем че играя на някой фрийрол и печеля сума от 5-10$, а понякога и повече, да речем в интервала 10-20$. Та незнам защо, но всеки път качвам тези пари до 20-30$ и като, че ли и без да се тилтвам започвам да ги губя постепенно, и накрая оставам с 0$... проблемът е, че не мога да разбера къде точно греша, може ли някой да ми отговори и да ми даде съвети!

Благодаря Ви предварително!
  • 20 отговора
    • stonecold690
      stonecold690
      Бронз
      Изчете ли статийте? Има много полезни неща,който ще научиш. И аз занулих 3-4 банки докато ми дойде акъла в главата да чета.Спазвай правилата за управление на банката и чети.По-добър съвет не мога да ти дам. ;)
    • parkour003
      parkour003
      Глобален
      Ами всъщност, като цяло изобщо не влизам в покерстратеджи, но просто не издържах и реших да взема съвети от вас, та в момента чета статии от една книга в Редактирано, но тук почти не съм чел нищо, а само следя сесии на други играчи. Благодаря ти за съвета, мисля, че ще те послушам.

Редактирано от moodkiller, съгласно форумните правила.
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Здравей parkour003 и добре дошъл във форума на PokerStrategy.com!

Много е трудно да ти кажем къде грешиш, като не знаем какво правиш. :) Като за начало, използваш ли някоя от стратегиите в нашия сайт - Статии за Покер Стратегии? Прочел ли си статиите поне за статус "Начален"?
      Най-вероятно не играеш правилно и не използваш стратегия. Може би си прекалено пасивен и лимпваш в повечето ръце, както и че се вкарваш в проблемни за теб ситуации. Но това са само предположения.

Ще се радваме да се представиш и да ни разкажеш за себе си в този раздел -> Представи се!

Поздрави,
      Христо
    • parkour003
      parkour003
      Глобален
      Ами по принцип като започна да играя в началото се справям перфеткно, абосолютно и само печеля, разбира се на минимални блиндове, но след това като се заигравам и минава доста време и в един момент започвам да губя да губя да губя и в крайна сметка изпадам в състоянието "тилт" и изгубвам всичко... дали грешката не ми е, че играя изключително продължително време!
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Здравей parkour003,

Ако мислиш, че тилта е виновен за загубите ти - ето тук имаш полезни статии и съвети как да се справиш с него: Психология и Дидактика

Редактирал съм едната ти публикация, защото рекламата на други афилиейт сайтове не е желателна във форума! Честно казано и аз стартирах от сайта, който си споменал и бавно и славно си губех парите, докато не попаднах на статиите в PokerStrategy.com. Kакто са те посъветвали преди мен - чети статиите, спазвай управлението на банката, гледай видео материали, присъствай на тренировки... Обучителния ти процес трябва да е като кръговрат.

Поздрави,
      Христо
    • parkour003
      parkour003
      Глобален
      Благодаря мерси, но като, че ли не ми харесва това, че тук в покерстратеджи сме като някакви роботи, всеки ден идват нови хора, всеки ти казва, чети тук и се очи с останалите, като че ли предпочитам да си се уча са, а не с цяла гвардия бъдещи покер играчи, но приемам всякакви съвети от вас и когато ми е нужно чета нужната информация от прекрасният ви сайт, благодаря ви много, че помагате на мен и на останлите ни колеги!
    • lelemalee
      lelemalee
      Бронз
      Благодаря мерси, но като, че ли не ми харесва това, че тук в покерстратеджи сме като някакви роботи

^^
      всеки ден идват нови хора, всеки ти казва, чети тук и се учи с останалите,

Това е най-добрия начин да подобриш нивото си.Когато се занимаваме с определена дейност ние търсим хора със същите интереси с цел да комуникираме и да се развиваме на max в тази дейност.Тук имаш прекрасната възможност да комуникираш с многото хора,който идват всеки ден,както и с професионалните трениори на покерстратеджи.
      като че ли предпочитам да си се уча сам

Да и сам войнът е войн!Спор няма!Но ти имаш прекрасната възможност да комуникираш с професионалисти на различни формати и лимити,което както казах трябва да е главната ти цел в развитието ти като покер играч.Няма нищо по-ценно от опита на по-опитните играчи!Интересното е,че и аз бях инат като теб и аз исках сам да откривам нещата и да се уча сам,но уроците ще са ти много скъпи както и времето много по-голямо.Недей да бъдеш такъв инат : )
    • RedGeneral86
      RedGeneral86
      Бронз
      Ако цитираме една народна поговорка "Разумният се учи от грешките на другите, а неразумният - само от собствените си".
      След като в покерстратеджи можеш да намериш много опит, предоставен от други играчи, защо да не се възползваш от този опит безплатно? Хората дават луди пари за знания, а ти тук ги получаваш без пари - всичко се плаща от залата, към която се тракнеш. Аз лично за 8 месеца увеличих банкатаси 18 ПЪТИ единствено благодарение на обучението си в Покерстратеджи.
      Никой не е казвал, че трябва сляпо да следваш инструкциите на треньорите и статиите, но те ти дават основите, на които да изградиш собствения си стил на игра. А и ти ще можеш да ни научиш на нещо, след като си придобил знания от друго място. А по-конкретно за въпроса ти - какво играеш - кеш, турнири, СНГ-та? на какви лимити?
    • parkour003
      parkour003
      Глобален
      Благодаря Ви много, и съм абсолютно съгласен с вас!

Та на въпроса, ами играя и в СНГ, и в турнири, и на кеш, та значи седна ли да играя сериозно почти винаги побеждавам в СНГ и турнири, а седна ли на кеш дори и сериозно, побеждавам побеждавам и в един момент се тилтвам, не мога да стана от компа... което знам, че е най-голямата ми грешка, и започвам да губя цялата си банка ! Ето! Мисля, че открих отговора, да не играя на кеш маси, а най-добре в турнир и СНГ, благодаря Ви отново!
      И определено мисля да продължа да Ви питам въпроси когато запецна някъде! Поздрави А. Станков :)

П.П. Също така мисля, че една от грешките ми е, че като седна на минимални лимити на кеш, защото банката ми не го позволява виждам, че побеждавам побеждавам и като, че ли се възгордявам и хоп решавам да се кача на по големи лимите, това също е голяма грешка, значи решил съм да си продължда да играя кеш, но на минимални лимити, докато не направя банка от порядъка на 100$, и видя ли най-малък признак на бъдещо тилтване, веднага да стана, да почина ден, седмица, месец, колкото се налага и след това да опитам отново, какво ще кажете за това, очаквам вашите отговори!
    • lelemalee
      lelemalee
      Бронз
      Здравей отново!
      Виждам,че нямаш дисциплина което е много лошо.Трябва стрикто на спазваш управлението на банката.Насочи се към един формат(
      та значи седна ли да играя сериозно почти винаги побеждавам в СНГ
      ) ,прочети всички достъпни за теб статии и си набави нужните БИ.Също така не забравяй да постваш ръце за анализ и да посещаваш тренировките.Бъди дисциплиниран и рано или късно ще усетиш промяната в играта ти и в теб самия.
      И определено мисля да продължа да Ви питам въпроси когато запецна някъде!

Всички ще ти помогнат с каквото могат : )
      Желая ти успех по масите
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Първоначално публикувано от lelemalee
      Здравей отново!
      Виждам,че нямаш дисциплина което е много лошо.Трябва стрикто на спазваш управлението на банката.Насочи се към един формат(
      та значи седна ли да играя сериозно почти винаги побеждавам в СНГ
      ) ,прочети всички достъпни за теб статии и си набави нужните БИ.Също така не забравяй да постваш ръце за анализ и да посещаваш тренировките.Бъди дисциплиниран и рано или късно ще усетиш промяната в играта ти и в теб самия.
      И определено мисля да продължа да Ви питам въпроси когато запецна някъде!

Всички ще ти помогнат с каквото могат : )
      Желая ти успех по масите
      Нямаше как да го кажа по-добре! Поздравления за добрия съвет !

Успех и на двамата, и ако имате въпроси естествено, знаете къде да ни намерите! :P

Поздрави,
      Камен
    • kymupa
      kymupa
      Бронз
      Здравей parkour003,

Ти имаш проблем, който имат повечето начинаещи играчи.

За да го разрешиш е нужно да си направиш план, който да следваш. Първо е най-добре да не играеш повече от един формат - избери си дали да играеш кеш или турнири. Ако играеш повече от един формат ще забавяш значително развитието си.
      Отделяй време за анализиране на играта си - за целта можеш да си изтеглиш tracking програма (нашият сайт предлага Elephant) и на всеки 5 часа игра отделяй по един час за анализ на играта си.
      Също така можеш да използваш форумите за анализ на ръце и нашите учебни материали.

Един съвет от мен е сесиите ти да не бъдат по продължителни от 90 мин, като след всеки 90 минути да имаш поне по 30 почивка!

Поздрави,
      Пламен
    • Jmunio
      Jmunio
      Бронз
      Аз пък снощи за втори път седнах на маса 0.25/0.50$ с останалите ми 35$ и ги направих 58 за нула време.
    • lelemalee
      lelemalee
      Бронз
      Аз пък снощи за втори път седнах на маса 0.25/0.50$ с останалите ми 35$ и ги направих 58 за нула време.

Здравей,
      Това не е нещо с което да се похвалиш : (
      Този начин на игра неминуемо ще те доведе до фалит за нула време.Нека цитирам част от статия на pokerstrategy.com
      Успехът не идва за ден, не е като да спечелиш от тотото - трябва да го планираш. Начинът, по който управляваш покер банката си днес, ще определи къде ще играеш утре. Ако сложиш всичките си пари на една карта днес, най-вероятно от утре ще можеш да играеш само в игри с виртуални пари.

Няма нужда да рискуваш цялата си банка от 35$ за +23$ с такъв огромен риск
    • Jmunio
      Jmunio
      Бронз
      Всичко е преценено ;)
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Здравей,
      Освен ако не смяташ да депозираш още поне около 1250$, ако ги загубиш, то преценката ти не е особено удачна.

Управлението на банката е най-важното нещо за всеки покер играч

Поздрави,
      Камен
    • lelemalee
      lelemalee
      Бронз
      От написаното от теб виждам,че лесно изпадаш в тилт,което означава че не е било преценено добре.Съветвам те никога повече да не го правиш с цел предпазване от фалит.Казвам,че лесно изпадаш в тилт с цел не да те обидя или засегна,а с цел да ти помогна.Явно загубите които си допуснал са те вкарали в тилт и си потърсил лошото решение да си върнеш бързо загубите.Както вече казах това по-бързо ще те занули от колкото ще печелиш.Какво щеше да стане ако ти беше раздадено AA и загубеше всичките си пари?Ще отворишe ли тема с популярното заглавие "Бет бийдс писна ми" "Покера е нагласен" и тн.?
      Горенаписаното е с цел да ти помогне,а не да те обиди или засегне по някакъв начин.
      Успех по масите : )
    • xperteNWE
      xperteNWE
      Бронз
      Първоначално публикувано от parkour003
      Моля ви да ми помогнете да разбера къде греша, значи да речем че играя на някой фрийрол и печеля сума от 5-10$, а понякога и повече, да речем в интервала 10-20$. Та незнам защо, но всеки път качвам тези пари до 20-30$ и като, че ли и без да се тилтвам започвам да ги губя постепенно, и накрая оставам с 0$... проблемът е, че не мога да разбера къде точно греша, може ли някой да ми отговори и да ми даде съвети!

Благодаря Ви предварително!
      Здравей ,

Аз ще ти препоръчам да прочетеш тази книга .. :) http://www.pokerstars.bg/poker/promotions/nelson/letsplaypoker.pdf Има какво да научиш от нея.

Поздрави
    • parkour003
      parkour003
      Глобален
      Благодаря на всички за отговорите!

Поздрави А. Станков :)
    • 1
    • 2