yolov спира цигарите!

• Анкета
    • Ще успее ли Yolov да спре да пуши?

• 36
        Да
        58%
      • 26
        Не
        42%
      Общо: 62 гласове
    • yolov
      yolov
      Бронз
      Здравейте,

Донякъде вдъхновен от упоритостта и решителността на Деси, но в голяма степен след изводи, до които стигнах сам, реших да спра да пуша!

След няколко часа стават 2 дни от последната ми цигара. Това не е първият ми опит да спра, като за последните 2 години съм спирал няколко пъти за по 2 седмици до месец. Винаги са ми били проблем първите няколко дни, после идват 2 седмици без дори да се сещам да пуша, а накрая вече не мисля за нищо друго, освен за цигара! И да - казват, че когато в такъв момент запалиш - съжаляваш, защото хем си запалил отново, хем не ти е приятно. На мен обаче ми е! Няма да крия - винаги съм обичал да пуша... и затова съм и chain smoker, т.е. пуша от 8 години, по много и една след друга... което е и една от причините за решението!

Различното този път е, че от самото начало не ми се пуши!

Най-вече ще се радвам, ако бивши пушачи споделят как и защо са взели решението, през какво са минали, отказвайки и как са се справили.

Разбира се - всички мнения и препоръки са добре дошли!

Поздрави,
      yolov

П.П. Пожелайте ми успех и помагайте, иначе ще се изложа пред всички вас, но най-вече пред себе си! :)
  • 78 отговора
    • tanzjora
      tanzjora
      Бронз
      Ами пожелавам ти успех!
      Приятелката ми и тя сега ще ги отказва, знам че е трудно, но според мен всичко си зависи от волята. Пробвал ли си тези лепенките и дали вършат работа?
    • yolov
      yolov
      Бронз
      Не съм пробвал лепенки, нито табекс, nicorette, дъвки или каквото и да е. Всичките ми предишни опити са изтрайвали до месец без такива неща. Деси ме посъветва да си взема дъвки, до които да прибегна само ако наистина толкова ми се пуши, че всеки момент ще запаля. Мисля да се запася, за зор-заман :)
    • DIMIKER
      DIMIKER
      Бронз
      Първоначално публикувано от yolov
      Най-вече ще се радвам, ако бивши пушачи споделят как и защо са взели решението
      на този свят няма бивши к..ви и бивши пушачи ,рано или късно всички се връщат към старите навици :D
      ... и все пак ти пожелавам успех с начинанието :s_thumbsup:
    • yolov
      yolov
      Бронз
      Първоначално публикувано от DIMIKER
      ...на този свят няма бивши к..ви и бивши пушачи ,рано или късно всички се връщат към старите навици :D
      ... и все пак ти пожелавам успех с начинанието :s_thumbsup:
      Мерси! Вярвам, че не си прав... дори да си! :)
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Сашо!! Браво!! Много се радвам, че си решил да спреш и последва моите стъпки!!

Сега определено няма да се върна към цигарите. Нали трябва да ти давам пример. :P

Следващата стъпка е, отиваш и даваш 200 лева за подарък за себе си!! Това са парите за цигари, веднага ги похарчи за нещо хубаво. Ти го заслужаваш! :s_cool: Аз така направих и се радвам на новите си обувки!
    • yolov
      yolov
      Бронз
      Значи тук е моментът да поискам увеличение на заплатата от (поне) 200 лв (angel) :)
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Хаха!! А не, това повишение ти е от цигарите! :D

А, да... забравих да ти кажа, че със сигурност можем да говорим за намаляване на заплатата при провал! :s_evil:
    • yolov
      yolov
      Бронз
      (giggle) трябваше да пробвам :)

Ето това вече е повече от сериозен стимул!
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Ехеее, ако всички почнете така да ги отказвате, с нова тема... Накрая ще ви съединя темите в една обща! :evil:
      Това в кръга на шегата - ако ви помага и ви е стимул, няма лошо!

Йолов добави и анкета "ще успее" и "няма да успее"... :P Да има нещо за гласуване, хората обичат да гласуват. :rolleyes:

Успех с отказването на цигарите!

Поздрави,
      Христо
    • yolov
      yolov
      Бронз
      Аз мога ли да гласувам 'за' себе си... но ако някой ще прави странични залози на мой гръб - може да гласувам 'не', за да избия загубите, ако Деси ми резне заплатата (wasntme)

П.П. сериозно - аз в тази анкета няма да гласувам
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Първоначално публикувано от DessiP
      А, да... забравих да ти кажа, че със сигурност можем да говорим за намаляване на заплатата при провал! :s_evil:
      Ти, yolov, к'во? Спря цигарите да спестиш 200 лева и повишение за дублаж да си изпросиш? :facepalm: По-горе пише бизнес моделът на Деси. :)
    • yolov
      yolov
      Бронз
      Аз сериозно трябва да си измисля подарък :) ти си мислиш, че само се шегувам :) само трябва да реша какво
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Сашо, аз не се шегувам, купих си два чифта яки обувки! Трябва си награда, а и тези пари щеше да ги похарчиш за цигари. :s_cool:
    • misko69
      misko69
      Бронз
      Аз гласувах,че ще успее,за разлика от гласът ми за Деси ;)
      Между другото,преди 2-3 години,когато започна голямото покачване на цените на цигарите,от клиентите,които имах в магазина,ВСИЧКИ мъже ги отказаха от раз.От жените по спомен само една :facepalm: :facepalm: от около 10.
      Извод-мъжете имаме по-голям инат :s_evil: :s_evil:
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Хайде сега, misko69! Пак дискриминация тук! :s_mad:

Нищо, ще ти простя отново. :f_cool:

Трябва да направя нови залози, кой ще се справи, Сашо или Деси ?(
    • yolov
      yolov
      Бронз
      Ето тук може да си проличи кой е по-по-най... но искрено се надявам не само да не загубя предизвикателството, но нито Деси, нито аз да се върнем към този навик... все пак търсим win-win варианта :)
    • LuckyLucianooo
      LuckyLucianooo
      Бронз
      Успех, в спирането на цигарите. Аз също съм ги спирал няколко пъти като с всеки изминал път си подобрявам рекорда. 2 месеца е най- добрия. Неприятното е, че дори след толкова време пак ти се допушва. Настръхвах като чуя щракаща запалка или видя някой как пали цигара. Ама сега пак си ги пуфтя :(
    • yolov
      yolov
      Бронз
      Първоначално публикувано от LuckyLucianooo
      Успех, в спирането на цигарите. Аз също съм ги спирал няколко пъти като с всеки изминал път си подобрявам рекорда. 2 месеца е най- добрия. Неприятното е, че дори след толкова време пак ти се допушва. Настръхвах като чуя щракаща запалка или видя някой как пали цигара. Ама сега пак си ги пуфтя :(
      аз, честно казано, при последното спиране... в продължение на няколко седмици като хрътка надушвах от голямо разстояние цигарен дим... беше ми неприятно да се пуши около мен... въобще всички признаци, че никога няма да запаля отново! Да видим този път как ще се стекат нещата!

Освен да ти пожелая и ти да направиш още някой опит! Ако моята и на Деси инициативите послужат за пример на някого, не само ще се радваме, но и ще сме по-отговорни към себе си :)
    • misko69
      misko69
      Бронз
      Първоначално публикувано от LuckyLucianooo
      :D :D :D Малко офф,да Ви споделя как се запознах с Лъки...Не знаех,че е от PokerStrategy. Няколко вечери във фреерола за БГ във ФулТилт стояхме на една маса...Една вечер Лъки пише в чата-Пуши ми се,ама нямам огънче :D :D :facepalm: :facepalm: Един предложи да отиде от Варна до Бургас да му занесе,аз естествено съм по-далече и се отказах :tongue: :tongue: :tongue: