Блогът на голямата риба

• BigFish2010
      BigFish2010
      Бронз
      :spade: Me, Myself & Poker

Здравейте покерстратези, ето че най-накрая реших да започна този блог,за който си мисля от 2 месеца.Първо да се представя-казвам се Тодор на 27г. от Пловдив.Играя покер от около 3 години като първите две и половина си бях абсолютния шаран,който припечелваше по някой $ от фрироли и после издухваше всичко на някоя кеш маса след 5 уискита или ако спечелех нещо повече кешаутвах цялата банка и после всичко от начало.Но няма да ви оттекчавам със славното си минало на покер акула :facepalm: занулила 10-ти банки заради глупости.
      Започнах да гледам на играта сериозно едва преди няколко месеца,когато останах без работа и имах доста свободно време.Реших,че сега е момента,ако искам да направя нещо повече в покер от това просто да се забавлявам вечер пред компютъра.До тогава бях прочел едва няколко статии от всички раздели и стратегии и общо взето се лутах из формати като муха без глава.Играе всичко,за което се сетите,но явно нещата не се получаваха.И в този момент видях,че започва състезанието на PS в Bet365(за мое щастие имах тракната сметка от началния си капитал-профукан разбира се)и реших,че ще участвам.Преместих цялата си банка,която възлизаше на точно $96 и започнах да плувам в морето от идиоти на NL5 в Bet365 като играя СГС.Така 3 месеца по-късно играя все още там,но за моя радост вече на NL50 и официално мога да кажа,че единствените доходи,които имам са от покер(с изключение на космическата сума от 155лв на месец,която получавам от държавата като безработен,но поне те стигат за цигари :D ).Разнообразявам от време на време играта с някое МТТ във Full Tilt през деня когато няма много трафик в Bet365.Дори наскоро записъх и първото си добро кешване от турнир там като спечелих Еarly Double B($5+$1) за $487 и за малко се разминах с наградата за Best double cash като в Early Double A бях някъде към 40-ти.

:heart: Бъдещето или какви са целите за напред

-Да победя NL50 където се намирам в момента с около 45BI или поне по-скоро да почна да шотвам NL100

-Да прочета всички статии по СГС-имам доста да наваксвам

-Да гледам повече видеота от тук и от DC(имам около 2gb,които така си стоят на компа)

-Да влезна в училището за акули на PS и да подобря играта си максимално

-Да поствам ръце за анализ във форума

Извън покера

-Да се запиша отново да уча след 3 годишно прекъсване-живот и здраве на есен

-Да изкарам едно невероятно лято,което планирам,но за това по нататък като стане реалност

Обещавам да пусна няколко графики и статистики от HM(koйто мисля,че е време да си купя)ако има интерес.Ще гледам да ъпдейтвам блога поне 2 пъти седмично с по интерсните неща,които ми се случат в покера,а и извън него.

Сега е време за малко покер ALL IN BABY

• 37 отговора
    • RedGeneral86
      RedGeneral86
      Бронз
      Станахме две рибки - при това платитени. Хайде, успех и с покера и с ученето! Какво учиш?
    • BigFish2010
      BigFish2010
      Бронз
      А ми в момента нищо,но силно се надявам да продължа Макроикономиката в ПУ на есен.Тея дни мисля да отида да видя колко стака ще искат да ми възстановят студентските права и да съм пак 2-ри курс.

ПП.Дай боже до 30 години да се дипломирам! :f_confused:
    • RedGeneral86
      RedGeneral86
      Бронз
      Ми, човек, аз тази година се дипломирах макроикономика и го намирам за крайно безполезно. На работодателите грам не им дремеше за дипломата ми. Излизаш без професия - дървен философ, който на една ракия може доста интересно и увлекателно да ти обясни какъв некадърник е Симеон Дянков, но за това пари никой не дава. Мен ако питаш, опитай да се прехвърлиш счетоводство или нещо такова. Поне излизаш с професия.
    • Ico0o
      Ico0o
      Бронз
      Мен ако питаш, ако учиш 4 години покер, ще имаш по-добра работа от колкото след 4 години в университет. :f_grin:
      Честит блог, ако ъпдейтваш редовно ще го следя. :f_grin:
    • palavIVO
      palavIVO
      Бронз
      Честит ти блог :s_biggrin: ...Ей такава риба да станеш, от акуловите :s_cool:

Ще го следя с интерес, особено защото си преминал през лимитите доста бързо! И аз трябва да го направя (ама трябва да спра да тегля ,за бога :facepalm:)

Поздрави,
      Иво
    • rosso1948
      rosso1948
      Бронз
      Мен ако питаш, ако учиш 4 години покер, ще имаш по-добра работа от колкото след 4 години в университет. :f_grin: :f_grin:

+1 с двете ръце !!!!

Честит блоК и успех :s_thumbsup:
    • BigFish2010
      BigFish2010
      Бронз
      Ето малко статистика за играта до сега:

Eто и една графика.Разбира се рънвам по EV-то,което не ме учудва много де.Не ми харесва ски пистата на Non Showdown winnigs,макар да изгледах всички клипчета на DC Red Thin Line,явно не съм разбрал много.
    • Ico0o
      Ico0o
      Бронз
      Доста солидно се движиш. Мога само да те поздравя за дисциплината. (за разлика от моята :facepalm:)

BTW, Тин ред лайн може доста да ни навреди, ако не внимаваме, така че не се коси, че не си научил нищо.
      Аз съм изгледал куп поредици, е не че не са ми помогнали да си подобря играта де, но докато изпробвам всичко ми е излязло доста скъпо.
    • BigFish2010
      BigFish2010
      Бронз
      Ето,че и първата сесия след началото на блога е история.2 часа игра около 500 ръце и профит от $7 :facepalm: .Нямаше много ситуации особенно такива за по 100бб,освен един All in блайд срещу блайд,където човека реши да ме 4бет/пушне с AQo и се надена на КК,които издържа и тъка.Като цяло добра сесия,но без особен профит след тази ръка:
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Преиграй ръка

$0.25/$0.5 No-Limit Hold'em (5 handed)

Known players:
      BB:
      $84.08
      MP3:
      $71.58
      CO:
      $26.50
      BU:
      $72.28
      SB (Hero):
      $52.00

Preflop: Hero is SB with 4, 4.
      MP3 calls $0.50, CO folds, BU raises to $1.50, Hero calls $1.25, BB folds, MP3 calls $1.00.

Flop: ($5) 6, 4, A (3 players)
      Hero checks, MP3 checks, BU bets $2.50, Hero calls $2.50, MP3 calls $2.50.

Turn: ($12.5) 9 (3 players)
      Hero bets $8.00, MP3 raises to $16.00, BU folds, Hero calls $8.00.

River: ($44.5) Q (2 players)
      Hero checks, MP3 bets $44.50, Hero calls $32.00(All-In).

Final Pot: $121.
      Results follow:

Hero shows three of a kind, fours(4 4).
      MP3 shows three of a kind, sixes(6 6).

MP3 wins with three of a kind, sixes(6 6).

Доста мислех за фолд на ривъра,но не издържах и колнах.Все пак сега като гледам ръката с този лимп/кол от животното(27/9) не се сещам за друга ръка,с която би направил това освен 66 и може би 99 понякога.Както и да е мисля да почина малко и после да си пусна двата Early double Jackpot ot 18:30 в Tilta.

ПП.Мисля,че даже е време да си отворя една биричка!
    • Ico0o
      Ico0o
      Бронз
      Интересно, че рънваш доста под ЕВ за цели 150,000 ръце. Мислил ли си да отвориш рейнджовете с които играеш ?
      Каква ти е стойността за WWSF за тези 150,000 ръце ?
      Какво мислиш за ХУ ? Виждам, че си пробвал на всеки лимит по малко.
    • shipochkin
      shipochkin
      Бронз
      good job Шарбев :) :s_thumbsup: . Успех с блога и дано те запишат в училището.

Как е на Нл50 , че имам 37БИ за там но се чуствам неуверен.
    • BigFish2010
      BigFish2010
      Бронз
      Добро утро на всички!И честит ви Release Yourself 500 от Roger Sanchez!
      Целия сет го има тук http://soundcloud.com/rogersanchez/ry-500-full

@Ico0o-Пробвам в момента да играя малко по-лууз от СО и BTN предимно,засега с променлив успех!За WWSF имам 35%,koeто честно казано няма идея малко ли или много! :facepalm: .Не съм сядал на HU маса никога,явно това са просто ситуации,където сме оставали само по двама и незнайно защо аз не съм станал(предполагам играчите са били такива с които съм искал да играя,та било то HU).

@shipochkin Ako питаш за играчите на NL50 честно да ти кажа няма много разлика oт тези на NL20.Почти всички от редовните на 20 се срещат и на 50,което не ме притеснява особенно+всичка риба и за съжаление много хора,които сядат на масите със стакове от по 15 до 30бб срещу които се играе малко по-трудно пост флоп.

ПП.От днес почвам отново да играя минимум по около 1500 ръце на ден,за да мога да избия бонуса,който ми остава в залата(около $400) и имам само месец да го направя.Дано да успея,че вече сме лято и е все по-трудно да се стои вкъщи на компа,като знаеш как ходят жените навън. :P
    • Ico0o
      Ico0o
      Бронз
      35% WWSF е прекалено ниско, което показва, че не се бориш за никой пот, без да имаш много добра ръка. Малко е странно и би било хубаво да започнеш да обръщаш повече внимание на тези работи, макар стила ти да е печеливш. :)
    • BigFish2010
      BigFish2010
      Бронз
      Леко ъпдейтче за играта от вчера докато си пийна първото кафенце,че още незнам къде се намирам.
      Както винаги не успях да изиграя 1500 ръце,което ще е добре да правя в следващия месец,ако искам да си изчистя оставащия бонус в залата.Пък и тези от бета вчера пуснали нов Reload до $280 и май ще се възползвам и от него :D .Много ги обичам техните бонуси-местиш парите от покер в спорт и после обратно и хоп Reload bonus-че за избиване.Дано и този път трика стане!
      Не успях да играя количество ръце,но за сметка на това качеството беше повече от добро и за 980 ръце успях да спечеля близо 8 BI за нивото! :s_love:
      Сега прегледах и ситуациите,но май не е имало нищо особенно.Учудващо колко лесно хората се стакват с посредствени ръце! :f_eek:

Преиграй ръка

$0.25/$0.5 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      BB (Hero):
      $54.05
      MP2:
      $27.30
      MP3:
      $52.44
      CO:
      $42.86
      BU:
      $100.90
      SB:
      $162.51

Preflop: Hero is BB with J, J.
      MP2 raises to $1.50, MP3 calls $1.50, 2 folds, SB calls $1.25, Hero raises to $8.00, MP2 folds, MP3 calls $6.50, SB folds.

Flop: ($19) 6, 9, 2 (2 players)
      Hero bets $13.50, MP3 calls $13.50.

Turn: ($46) 4 (2 players)
      Hero bets $32.55, MP3 calls $30.94.

River: ($109.49) 4 (2 players)

Final Pot: $109.49.
      Results follow:

Hero shows two pairs, jacks and fours(J J).
      MP3 shows two pairs, nines and fours(9 A).

Hero wins with two pairs, jacks and fours(J J).

А е тва тука вече беше чешката на тортата:

Преиграй ръка

$0.25/$0.5 No-Limit Hold'em (4 handed)

Known players:
      BB (Hero):
      $76.25
      CO:
      $15.64
      BU:
      $121.39
      SB:
      $107.85

Preflop: Hero is BB with 8, A.
      CO calls $0.50, BU folds, SB calls $0.25, Hero checks.

Flop: ($1.5) Q, A, A (3 players)
      SB checks, Hero checks, CO bets $1.00, SB calls $1.00, Hero calls $1.00.

Turn: ($4.5) 4 (3 players)
      SB bets $4.50, Hero calls $4.50, CO folds.

River: ($13.5) 4 (2 players)
      SB checks, Hero bets $29.00, SB calls $29.00.

Final Pot: $71.5.
      Results follow:

Hero shows a full-house, aces full of fours(8 A).
      SB shows two pairs, aces and fours(3 3).

Hero wins with a full-house, aces full of fours(8 A).

Реших отново да разнообразя и с няколко МТТ.Двата Early DOuble Jackpot в Тилта без успех.Играх и $2.20 фрузаута за българи в Старса,един от любимите ми турнири(особенно в чата адския смях),където от 67 записани успях да остана 3-ти за $30,което си Bankroll Boost за мен в Starsa и с $60 в сметка мисля да изиграя 10-тина $5 турнира пък квото стане.
      Освен това се наложи да изиграя и няколко $1.50 фифти в Старса или както там се казват SNG-та заради един приятел за да го убедя,че не трябва да си покер гуру за да ги биеш.

Планът за днес:
      1.Да изпия още 1 кафенце.
      2.Да направя минимум 3 двучасови сесии в Бета,все пак днес е събота и рибата би трябвало да е на пасажи.
      3.Да отворя и да изчистя лаптопа докато почивам,че вече мога да варя кафето на него.
    • Bot33
      Bot33
      Бронз
      3.Да отворя и да изчистя лаптопа докато почивам,че вече мога да варя кафето на него.

От както миско отвори темата за лап топа с боклуците всички взеха да ги чистят :) кога ли ще измислят лап топи който не се чистят :)
      Успех с блога :)
      Виждам все повече играчи от пловдив което ме подсеща скоро да направим пак едно събиране на по бира :)
    • phillllip
      phillllip
      Бронз
      Поздравления за успехите дотук. И още повече успехи за напред. Като ти видях статистиката досега се надъхах допълнително. Че аз само цикля къси маси на НЛ10 в старса и за 25к ръце разбрах че нищо не правя, освен рейк :D .
      Успех по масите :diamond:
    • BigFish2010
      BigFish2010
      Бронз
      Ето,че отново е време за леко ъпдейтче на блогчето на голямата риба.

Седмицата,която мина се оказа доста добра и може да се каже,че съм доволен от постигнатото като резултат.За съжаление пак не съм играл достатъчно и имам само 6400 ръце,от които над 2500 само събота и неделя.Играх разбира се и в някои други сайтове освен в Бет,но там е по-скоро за забавление и няма да споделям много резултати от там,понеже залата не позволява ползването на тракващи програми.Все пак ще кажа,че успях да направя и там една не лоша банка от 350 евро като започнах от фрирол преди време. :s_biggrin:
      Eто я графиката за седмицата:

ПП.Дори и вчера успях да почистя лаптопа и да му сменя термопастата на процесора и видео чипа.Сега вече успявам да си чуя мизиката,а не вечно бучащия вентилатор.Пускам си 2-ро кафенце и време за първата сесия за днес!
      Mисля да участвам в Rush Week-a на Full Tilt да видим какво ще излезе,макар почти никога да не съм играл Rush.Между другото някой да е теглил скоро пари от Тилта с Moneybookers?Мисля да си платя вече Holdem Manager-a,след като съм в Trial период вече 6 месеца :D ,ама тея от тилта не дават кинти нещо.
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Тоше, поздравления!

Много се радвам като виждам как стратезите крашват всичко по пътя си.
      Пожелавам ти много успех и нека картата винаги бъде с теб!

п.с: За съжаление МБ не е активно за теглене от ФТП към момента :)

Митко
    • BigFish2010
      BigFish2010
      Бронз
      Мерси успех и на теб по масите.
      Иначе току що се отказах от Rush Week-a!A това е нечовешко мъчение.Пуснах си 4 маси NL10 като набързо излетяха 2 стака с мойте овърпейри с/у сетове.Но не там е проблема-след 15 мин игра вече всичко пред очите ми се въртеше от тея постоянни местенки на играчите.Готино е,но за игра на много маси ми струва кофти идея.
    • 1
    • 2