Компютър или лаптоп

• viko1
      viko1
      Бронз
      Здравейте :)
      Мисля скоро да си купя лаптоп/компютър понеже, този които използвам сега е много, ама наистина много бавен и някои покер зали ми засичат :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Трябва ми главно за покер и от време на време за някое филмче :)

Почити съм сигурен, че ще е компютър но все пак да се допитам до по опитните.
      Ако ще е лаптоп, ще е 15 до 17 инча а монитора ми в момента е 19 инча, имам си тонколонки буфер всичко.. само дето ми е бавен компютъра :D

Та въпроса е кое е по-добре лаптоп или компютър (Отново казвам, че ще е главно за покер)?? Да кажем че разполагам с 500 лв.
  • 18 отговора
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Щом бюджета ти е 500лв., то варианта лаптоп автоматично отпада :)
    • sttoil
      sttoil
      Бронз
      Лаптоп за покер ? (баси вица :D )
      Ще се имзъчиш доста ако си вземеш лаптоп специално за покер. Повярвай ми вече втора година страдам на моя 16" лаптоп и все не мога да се наканя да си взема ПС.
      Все си мислся, че ще дойде даунсуинг и ме е страх да правя толкова големи тегления от БРМ-а :D , а той така и не идва :D :D :D
      А и какво му е лошото от време на време да пускаш по някое филмче на ПС, дори е по-добре защото определено монитора ще е по-голям.
    • Thuler
      Thuler
      Бронз
      Определно си вземи PC ! На лаптоп се играе тегаво, особено ако решиш да пуснеш повече от 6 маси
    • DestinationAnywhere
      DestinationAnywhere
      Бронз
      Аз лично съм за лаптоп,поради мобилността,но за 500лв. няма смисъл да си вземаш лаптоп... Дори не знам какво можеш да си намериш.
      Трябва да отделиш минимум 1000лв.,ако искаш да е с що-годе добри параметри.
    • gunnerboy22
      gunnerboy22
      Бронз
      Първоначално публикувано от sttoil
      Все си мислся, че ще дойде даунсуинг и ме е страх да правя толкова големи тегления от БРМ-а :D , а той така и не идва :D :D :D
      Досега не бях виждал някой да се оплаква от липса на даунсуинг, но явно и такива хора има ... :D :D :D
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      С 500 лв. по-добре да пропуснеш лаптоп опцията.

Иначе с хубав лаптоп и хубав допълнителен монитор нещата са си супер.

Best,
      Kukki :s_love:
    • RedGeneral86
      RedGeneral86
      Бронз
      Вземи си таблет, сега е модерно...
      Извън шегата, и аз мисля, че ще е неудобно на лаптоп. По-добре монитор с широк екран - ще ти помогне значително при играта на много маси. От лаптоп има смисъл само ако много пътуваш, а предполагам, че покер ще си играеш най-вече от къщи.
      Все пак съм леко предубеден. В това отношение съм ужасен традиционалист, никога не съм имал лаптоп и не бих си купил без крайна нужда. За мен компютър е нещо с 4+ ядра, 22 инча и хубава видеокарта. А такъв лаптоп+ голям монитор ще излезе скъпо.
    • accetone
      accetone
      Бронз

+ Кутия със 7 вентилатора

Това ми излезе 650 лева. Гледам на 24'' монитор като се замислям за по-голям монитор с по-висока разделителна способност, но ще ми трябва друга видеокарта. Просто трябва да си потърсиш части на хубави цени. Ако частите са работили заедно без проблем още по-добре и по евтино :facepalm:
    • DaedraLords
      DaedraLords
      Бронз
      Тази машина нова струва около 850+ (само процесора ти е 350). А да се върнем на темата. Лаптоп забрави. Лесно се товари и много бързо остарява. Да не говорим, че за парите които ще вземеш някакъв среден клас лаптоп, ще можеш да си купиш PC което да е актуално в следващите 2-3 години. Моя съвет (като човек който се интересува от хардуеър) е да изчакаш есента да събереш повечко $ и да си купиш един хубав настолен комп. Даже бих ти помогнал с избора на чарколяците когато дойде момента. Лаптопа е голяма пре*авка ако става дума за съотношението цена/производителност/качество и е доста неудобен в сравнение с една хубава настолна машина когато граиндваш. :f_grin:
    • accetone
      accetone
      Бронз
      Viko1

С времето сам ще разбереш, че компютъра ти може да става по-бърз, затова е най-добре да се замислиш на първо място за една голяма удобна кутия и едно хубаво захранване. Кутията няма да я сменяш, а захранването ще работи 4-5 години в най-лошия случай. Дъното според мен трябва да е ASUS, а процесора да е Intel. По форумите ще намериш много хора, които си продават старите части. Не го правят понеже нещо се е скапало, а просто си правят ъпгрейд. Задължително трябва да имаш 2 нови харда с гаранция. Препоръчвам ти WD Black понеже са с 5 години гаранция. Задължително трябва да си купиш хубав монитор - 24'' 1920:1200 е около 300-350 лева. Ако си решил да изкарваш пари трябва да ти е удобно. От някоя верига магазини не ти препоръчвам да си купуваш защото ако даде дефект ще те мотаят 1 месец.

Тази машина нова струва около 850+ (само процесора ти е 350)

Само охлаждането на процесора ми е около 120 ново, вентилатори за кутията са около 100. Цената отива над 1200 с разни други екстри, а успях да си купя всичко само за 650. Като получих подарък - захранване (около 60 лева) и още една видео карта (6800gt 256bit - дадох 36 лева за ново охлаждане за картата, но за да я сложа трябва да преинсталирам Windows, а не ми се занимава).

Мисля, че си сглобих хубава машинка за прилична цена.

Следващото, което ще си купя ще е захранване като е възможно да не е 750W, а повече. След това друга видеокарта, с която да виждам на 32" с резолюция 2560/1600, след това ново дъно, процесор, рам, охлаждания и други. Споменах вече, че предпочитам дъно, процесор и рам да купя вече работили, защото ще взема охлаждането безплатно :D и че със сигурност ще работи и няма да ми създава проблеми.
      Само трябва да се поразровиш малко.
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Здравей viko1,

Както останалите са те посъветвали, с този бюджет си вземи компютър. С времето и изкачването на лимитите, бих ти препоръчала да си вземеш един хубав лаптоп и монитор.

Нещо подобно ще изглежда:
      [img]http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS8YIuzn4ElVfVwCSFaHrioyWhfR-cKb_qDK7A-kP67dn_sI0tkBg[/img]

1. Имаш комфорта да притежаваш лаптоп и да си мобилен.
      2. Имаш достатъчно голям екран. :)

Успех по масите!

Поздрави,
      Деси
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Момчета и момичета,

Не отчитате факта, че ако ще взима PC трябва да има наличен монитор... за 500лв може да конфигурира само кутията, но отделно ще му трябват и за монитор.
      Иначе цените се поизравниха, но все още лаптопите излизат по-скъпо. Въпрос на лична преценка е какво ще си вземеш, в зависимост от какво имаш нужда. Ако ти трябва мобилност, ще пътуваш с него, ако ще го местиш из стаите дори, ако искаш да си в леглото с компютъра - лаптопа е незаменим. Ако имаш вече бюро и монитор и си свикнал с настолен компютър - по-добре PC.

Поздрави,
      Христо
    • viko1
      viko1
      Бронз
      Благодаря ви много за коментарите :) Вече се убедих че трябва и ще се взема компютър. Бюро имам, монитор също (19 инча е но засега ми върши страхотна работа).

Почвам да си търся компютър, а ако някой от вас продава или знае някой сайт с прилични ПС-та втора употреба ще съм му благодарен да подаде едно рамо :P
    • RedGeneral86
      RedGeneral86
      Бронз
      Втора употреба не, но имам приятел, който е собственик на компютърна фирма и аз лично съм страшно доволен от услугите му - дава три години гаранция и т.н. Офисът на фирмата е в София. Понеже е забранено да се правят реклами във форума, ако искаш, пиши ми на лично да си дадеш скайпа и ще ти дам координати. Не искам да правя реклама на никого, препоръчвам го, просто защото наистина съм доволен, както и много мои приятели, клиенти на същата фирма.
    • viko1
      viko1
      Бронз
      Я кажете, тези параметри добри ли са горе долу :?

CPU: двуядрен 1.80 до 2.00 GHz
      RAM: 2 GB
      Video: 1 GB
      HD: 100 до 200 GB

Би трябвало всичко да ми върви без проблем (за покер залите говоря) нали ?
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Здравей viko1,

Конфигурацията вече остарява (освен видеото), но всички покер зали би трябвало да ти вървят без проблем!

Поздрави,
      Христо
    • maharabaduba
      maharabaduba
      Бронз
      3Д софтуера на ПКР може да ти прави проблем, но се съмнявам, че играеш там.

Поздрави,
      Андрей.
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Първоначално публикувано от maharabaduba
      3Д софтуера на ПКР може да ти прави проблем, но се съмнявам, че играеш там.

Поздрави,
      Андрей.
      Изтрих единият коментар, че имаше дабъл пост.

Вече софтуера им не е толкова тежък, имат и 2D обстановка за игра.

М