Странна работа

• LuckyLucianooo
      LuckyLucianooo
      Бронз
      Такаам. Закачам се в интернет през wireless, но от неделята нямам такъв или поне така си мисля. Днес си викам дай пак да пробвам и като отворя браузера (Лисицата), да кажем youtube, ми изписва, че месечния абонамент не е платен. Ок, но в момента ми отвори покерстратеджи(единствения сайт който ми отваря), отвори ми и ftp и играя безпроблемно, обаче други сайтове не ще ми да отваря изписвайки ми надписа за абонамента. Някакви идеи защо се получава така?

Edit: сега ми отвори и mtel и фейцбук, ама само през гугъл ми го отваря иначе не :D
  • 21 отговора
    • yolov
      yolov
      Бронз
      Освен да се обадиш на интернет доставчика си и да се скараш как така не си платил абонамента, пък имаш интернет! :)

Но иначе - аз не виждам логика в случващото се... въпреки че сигурно има логично обяснение.

Поздрави,
      yolov
    • LuckyLucianooo
      LuckyLucianooo
      Бронз
      Не аз плащам за интернета, а друг. В случая аз съм паразит който се възползва от това, че комшията е пич и не си е сложил парола. :D
    • gunnerboy22
      gunnerboy22
      Бронз
      Първоначално публикувано от LuckyLucianooo
      Не аз плащам за интернета, а друг. В случая аз съм паразит който се възползва от това, че комшията е пич и не си е сложил парола. :D
      Не е луд този, който яде баницата, а този, който му я дава :D Друго не мога да кажа по въпроса.
    • yolov
      yolov
      Бронз
      Надявам се, че не чете този форум :)
    • LuckyLucianooo
      LuckyLucianooo
      Бронз
      Първоначално публикувано от gunnerboy22
      Не е луд този, който яде баницата, а този, който му я дава :D Друго не мога да кажа по въпроса.
      И това какво общо има с проблема?

@yolov и да чете, не ми пука. От 1 година няма парола. Връзката е 2,5мб/с не е като да не съм теглил. Ако имаше нещо против щеше да си сложи парола все пак :)
    • gunnerboy22
      gunnerboy22
      Бронз
      Първоначално публикувано от gunnerboy22
      И това какво общо има с проблема?
      Добре ето ти по проблема. Някой път се случва да ми е много слаб интернета и мога да отварям саом АБВ пощата си ... Оправя се от само себе си след известно време - час-два.
    • tanzjora
      tanzjora
      Бронз
      Значи добре е , че не плащаш за нет от ЦЯЛА година :) ,но ! Както ти го ползваш, така и някой друг го ползва, а ти все пак играеш покер с пари. После да не кажеш ,че някой ти е хакнал нещо по компа :s_o:
    • LuckyLucianooo
      LuckyLucianooo
      Бронз
      Първоначално публикувано от tanzjora
      Значи добре е , че не плащаш за нет от ЦЯЛА година :) ,но ! Както ти го ползваш, така и някой друг го ползва, а ти все пак играеш покер с пари. После да не кажеш ,че някой ти е хакнал нещо по компа :s_o:
      Ако някой ще ми хаква покер акаунта ще го направи независимо дали интернета има парола или не. Винаги може да се осъществи пробив през глобалната мрежа. Хора хакнаха къде къде по- големи сайтове, че в моя лаптоп ли няма да влезнат :D

gunnerboy да се надяваме. Проблема все още си стои. Отварям няколко сайта, но само през гогле, иначе не :facepalm:
    • 4o4ity
      4o4ity
      Бронз
      Абе има бабички с интернет и идея си нямат че някой им краде нета,така че да не ви пука,да са си сложили парола+ това има и доста други програми които ти известяват че някой се е вързал към нета ти.

Иначе щом си го набарал да не ти пука :D
    • tanzjora
      tanzjora
      Бронз
      Аз имах предвид не само за покера, но вие си знаете ;)
    • gorianov
      gorianov
      Бронз
      Надявам знаеш че това е незаконно.Също така се надявам след време да не изревеш че покер залата ти е заключила акаунта.Така както ти ползваш интернета,така може да го ползва всеки в радиус от 100 м.,един да се случи да играе в същата зала и да прави измама и ще изгори и твоя акаунт.Относно проблема,не знам какво е,но може и вирус да е.
    • LuckyLucianooo
      LuckyLucianooo
      Бронз
      Wait, what?!? От кога е незаконно да ползваш незащитен wireless и за другото не си прав, но не ми се обяснява. Виж за вируса не ми дойде на акъла. Ще пусна антивирусната дано открие гада :rolleyes:
    • raulneo
      raulneo
      Сребро
      Wait, what?!? От кога е незаконно да ползваш незащитен wireless и за другото не си прав, но не ми се обяснява. Виж за вируса не ми дойде на акъла. Ще пусна антивирусната дано открие гада :rolleyes:
      Здрасти Лъки,най-вероятно е вирус,преди време имах подобен проблем и да ти кажа може и антивирусната да не помогне(при мен не го засече),но дори да го хване няма гаранция,че ще се оправи(тоя скапаняк си прави бек-ъп на харда),а лошото е и че след един преинстал пак се появи(не форматирах целия хард,а само C-то),така че ако се окаже наистина вирус,направо форматирай целия хард!
    • gorianov
      gorianov
      Бронз
      Когато мрежата е частна,а не обществена, е незаконно да ползваш wireless-а дори и незащитен.Щом взимаш нещо което не е твое и без разрешение,как му викаш на това?!Наказателния кодекс го нарича кражба.Както и да е,отклонихме се от основния въпрос.Друга причина за проблема ти може да е и интернет доставчика.Когато монтират рутер в дома повечето доставчици имат лимит за TTL връзките,т.е за броя компютри които едновременно да ползват мрежата.Те знаят че за едно домакинство,нормалната бройка е до 3 компютъра и когато засекат повече,просто ограничават ресурсите и затова едни сайтове ги отваряш,а други не.
    • Niki696
      Niki696
      Бронз
      Закачането към чужд wireless не е кражба. Престъпленията са регламентирани много точно в НК и за кражбата се указва в чл.194 /1/ от НК ,че трябва да имаме отнемане на движима вещ. Това изчерпва всички инсинуации,че закачането към чужд wireless е кражба.

:)
    • LegionBG
      LegionBG
      Бронз
      Първоначално публикувано от gorianov
      Когато монтират рутер в дома повечето доставчици имат лимит за TTL връзките,т.е за броя компютри които едновременно да ползват мрежата.Те знаят че за едно домакинство,нормалната бройка е до 3 компютъра и когато засекат повече,просто ограничават ресурсите и затова едни сайтове ги отваряш,а други не.
      Тук ще си позволя да не се съглася. TTL няма общо с това колко компютъра си навързал и ще обясня защо. TTL е Time To Live - време на живот за пакета. Когато TTL е сетнат на 1, трябва пакета да стига директно до сървъра, а не през каквото и да е било друго устройство (компютър), НО когато има включен NAT (Network Address Translation), този TTL могат да си го втъкнат където слънце не огрява.

Защо? Защото когато имаш включен NAT самия пакет може да се каже, че се разопакова и се опакова наново. След като се върне отговор от сървъра, пакета се "препакетира" отново и бива препращан към клеинта/компютъра.

Целта на занятието ограничаване по TTL, се използваше в зората на LAN мрежите, когато имаше хитри, но не до там хора които искаха много навързани компютри един след друг, но си нямаха идея какво е това NAT.

Относно проблема - когато спрат да ти се отварят страниците, направи следното Run -> CMD -> ping dir.bg - виж дали ще излезне нещо което да прилича на нормален пинг, т.е. да има sent, received и т.н. пакети. Ако няма такива, а ти все пак имаш интернет, опитай следната команда: ping yahoo.com -l 1024 -n 25, -l оказва големината на пакета 1024 е горе долу използваната от браузерите, виж когато свърши дали имаш sent received и най-вече loss!

Ако всичко мине без проблеми, опитай да си смениш DNSа. Ама ... кажи с горното какво е станало, че ме мързи да пиша, а днеска ме мързи и да мисля! :facepalm:

:evil:
    • xwink93
      xwink93
      Бронз
      Първоначално публикувано от tanzjora
      Ако някой ще ми хаква покер акаунта ще го направи независимо дали интернета има парола или не. Винаги може да се осъществи пробив през глобалната мрежа. Хора хакнаха къде къде по- големи сайтове, че в моя лаптоп ли няма да влезнат :D

gunnerboy да се надяваме. Проблема все още си стои. Отварям няколко сайта, но само през гогле, иначе не :facepalm:
      щом келеши (нямат 18+) хакнаха пентагона.... :facepalm:
    • LuckyLucianooo
      LuckyLucianooo
      Бронз
      LegionBG пинга ми към дир.бг е нормален и няма проблеми.

Вчера пуснах антивирусната- нищо съмнително. За съжаление проблема пак си стои. От сайтовете които съм си добавил към лентата с отметките ми отваря pokerstrategy, crispersound, mtel и google за всичко останало не става. През гугъл ми ги отваря на почивки- 1 път да, 1 път не. FTP и PokerStars хвърчат

Ако примерно въведа zamunda.net ръчно ми го отваря, но като щракна на лентата с отметките не ми го отваря. Ако въведа youtube.com ръчно не ми го отваря, но ако отворя някоя песен от запаметените в браузера ми я отваря. С vbox-a е същата работа :D . Тези неща тепърва ги разучавам и разбирам.

Еdit: мисля, че разбрах кой е виновникът за проблема. Май е лисицата, така като с opera и chrome нямам такъв проблем. Въведох сайтовете ръчно и щракнах върху отметките и всичко беше ток и жица. Май една преинсталация ще дойде добре. Някакъв шанс бисквитките да правят бела?!
    • LegionBG
      LegionBG
      Бронз
      Застреляй лисицата! :facepalm: :evil:
    • 1
    • 2