Преименуван!

• klavistratche
      klavistratche
      Бронз
      Мисля да списвам от време на време тук. Идеята ми е от около 2-3 сседмици но все не ми сотаваше време и за такива свободни съчинения.
      НО!!!
      Днес поне имам повод :)
      За месец и малко игра в Покерстарс първия ми приличен МТТ успех
      2ро място на 3.3 турнир. А можеше да е 1во, но нямах време да се главичкам още един час и кусур в хедсъпа и пробах да го взема на пауър ;)
      но руснака му с руснак играеше много предпазливо и на всеки мой по голям залог не плащаше освен ако не е 100% сигурен че доминира накрая ме би с покет КК като префлоп само чекна мойто доплащане от бутона а аз с 2 ниски чифта на търна реших да се пушна за близо 70ББ, а имаше К на флопа:(
      И все пак не съжалявам разликата в парите не е голяма няма и 30%, а тъпака не пожела да направим сделка.
      Успеха дойде с наистина много таит игра след 2 много лоши бед биита успях да си върна стака точно от тези 2ма който ме бедбиитнаха. през целия турнир не съм бил в Пуш Фолд фаза. Никога не паднах под 22 ББ. от виски около 550 ръце до ХУ бях изиграл под 10%. Спечелени с шоудаун около 75% от 16 мисля бяха, а без шоудаун 31 ръце.
      Стига толкова статистика ;) сега малка фотография на класирането ми:

• 81 отговора
    • neelton
      neelton
      Бронз
      Поздравления за успеха!
    • GramatikovBG
      GramatikovBG
      Бронз
      Браво и успех с блога само хубави новини като тази да слагаш :)
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Браво за успеха и честит блог!! Да се напълни с такива събития като гореспоменатото!

Поздрави,
      Деси
    • pastet89
      pastet89
      Бронз
      Браво, поздравления! Следващият път се замисли дали не си струва за разликата от 250$ не си струва да се "поглавичкаш" още час и половина, въпреки че както го описваш, така те е трапнал, че не си сбъркал в отиграването.
    • klavistratche
      klavistratche
      Бронз
      Няма какво да се замислям все пак аз играя основно за удоволствието от играта, а не заради печалбата. След 7 и половина часа игра, чакаща ме бременна жена в къщи която ми звъни през 20 мин да ме пита защо още съм на рабора мисля че мога да си позволя да взема 250$ по малко :)
      не че не ме е яд руснака беше не особено силен играч стака си го натрупа с повече късмет отколкото с умения все пак последните 2-3 часа топ 5 играхме на една маса и имах наблюдения върху играта му. Да може би беше по добър играч от мен, но това не прече с донк отигравания да натрупаш стак ;)
      Явно трябва да се понауча да играя малко по луз като влезна в парите иначе ми е доста трудничко да догонвам топ стаковете след балона.
      И за днес да спомена с малкото време с което разполагах (все пак днес не е работен ден и ми е трудно да играя покер по-продължително) реших да се драсна на един 1.1 МТТ с 1500 гарантирани. След 2 часа игра бях взел участие в невероятните 3 ръце 2 от които ББ едната загубих на шуодаун другата фолднах на бет на флопа, а 3тата от бутона с А9 реших да пробам кражба и ББ ми плати флопнах два чифта А9 и за моя не чак такава изненада ББ имаше А9 като мен та делнахме малкия блинд ;) И идва последната 4та ръка аз съм ББ, стак 2300 горе долу при блиндове 150/300 с АТо до бутона сички фолд, той плаща СБ плаща и аз решавам сега ми е момента да се метна пушвам, бутончето, естествено руснак ;) , ми колва като неговия стак е малко над 4к, сб фолдва показваме си картичките и познайте какво има русначето..... не не е това има 96о?!? е аз нали съм си леко каръче на флопа има х96 по натам даже и не ги гледах кави излизат щото бях изумен от играта му ;) та така безславно завърших на около 350 места от парите ;)
    • mainacity
      mainacity
      Бронз
      Майна да те искарат с Пловдивския nuts ..... кофти . Още по лошо е когато си от Пловдив и те вземат с тази ръка :)

Успех и да не попадаш следващия път на нея особено ако се падне на някой от Пловдив!!!!
    • ostromila
      ostromila
      Бронз
      Браво. Честито.
      Страхотно постижение.
      Нека все така да ти върви.
      Следващия път в таблицата да видим Първо Място.

Поздрави,
      ostromila
    • klavistratche
      klavistratche
      Бронз
      Мерси, мерси да ти се връща :) не само по награда да си диамант
    • pastet89
      pastet89
      Бронз
      @ klavistratche
      Да те питам всъщност, играеш ли много МТТ? От наща общност досега знаех само бах22, той ги мачка горе-долу, но и той самият се оплаква че са доста по малко +ЕВ от СНГ и са му доста по-трудни за игра. Та често ли играеш МТТ и какво ти е РОИто само за тях?
    • klavistratche
      klavistratche
      Бронз
      Здрасти Ники,
      играя доста МТТ и СнГ. До преди да се запиша в този прелестен сайт играех основно МТТ за конкретен рой Не мога да ти кажа, но без да смятам последната печалба съм малко над 200% ROI по груби сметки, а с нея може би клони към 300, но ми е много трудно да ти кажа вярна ли ми е сметката понеже не си водя никакви бележки за това а и доста съм смесвал. на лоша седмица на МТТ съм играл доста кеш. А СнГ играя за запълване на времето пак между МТТ-тата и нямам никаква представа как се движа конкретно. Единственото което мога да твърдя със сигрност е от ММТ съм напред, на кеш и на СнГ вероятно не.
      Сега да споделя за промоционалния турнир снощи. Тръгна доста добре на 10тата минута бях с над 6к стак и картите спряха след 2 ужасни бедбиита с KJ vs JT и QQ vs 99, последния час и нещо не ми дойде ръка с която дори да се опитам да влезна в ръка. При блиндове 400/800 и стак 2400 на ББ ми влезнаха АТо бутона доплати СБ същи и аз пушнах. Бутона ме плати, стака му беше към 6к и се изумих от решението му да затрие 1/3 от стака си с 96с, но както може би сте забелязали когато ми платят с нещо от сорта хитват направи си 2 чифта момчето и завърших 62ри.
      Но това е покера или биеш или те бият ;)
      Успех по масите на всички и дано не ви съкаутват като мен ;)
    • klavistratche
      klavistratche
      Бронз
      Днес съм що годе доволен от играта си въпреки, че в старс нещо не ми връзваше много много и попадах се на по големи покети от мойте, но за сметка на това в пацифик направих една СнГ сесиика и съм много доволен от нея ;) 50% ROI което си е направо приказно. Освен СнГтата поради непонятни и за мен причини се регнах във фрирола и след 2 и полвина часа супер таит игра взех цял долар!!! Да ми завиди човек на печалбата:) . Тъпото е че отпаднах с QQ vs AA с Q на флопа но асата се флъшнаха ;( а бях с доста голям стак. Спирам да го играя тоз фрирол, чиста загуба на време си е 1вата награда беше 16$ а за това време каквото и друго да играя финансовия резултат ще е по добър :)
    • pastet89
      pastet89
      Бронз
      хах да и аз така веднъц за час и половина захлебих половин доларче. Пълна загуба на време! БТВ тая вечер ще цъкнеш ли в бетфейр? И ника същия ли ти е? Да знам да се пазя ако те видя на масата, че на мен тва май ще ми е първото МТТ от покерстратежи ерата ми общо взето :baby:
    • klavistratche
      klavistratche
      Бронз
      Ники аз не играя в бетфеър МТТ в моента само в ПС и никъде другаде. Пробвах и в Пацифик ама там структурата е редко куца и играчите са малко и са дразнещи :)
      Иначе да споделя за вчерашния ден. Няма такъв просто, изиграх 8 МТТ и 7 Сателита абсолютно на всичко на което играх отпаднах с АА!! просто не е действително :) . На 2 от МТТтата влезнах в парите ама слабичко и не можах даже да покрия загубите от сателитите просто не ми беше ден то бе дране та знае ли се ;)
      днес разцъках няколко СнГ-та, около 20ина и съм напред 2 долара направо да не повярва човек ;) но поне не ме бедбийтваха а просто не ми идваха карти :) . В едното от СнГтата влезнах в парите без да съм изиграл 1 ръка, единствената ми печалба беше от бб като ми доплати СБ окъсял в предната ръка и пушна почти 1 ББ :) с 75о а аз с 23о ударих 2 чифта на търн и ривър ;) добре че нямаше повече та и тая ръка щеше да ми я вземе. Но не се оплаквам и отчайвам има време карти ще почнат да идват. Днес поиграх и малко кеш не го бях правил от може би месец пуснах си 4 маси в тилта и съм 5 $ напред от тях. СМС рулз с малки фигурки от време на време ;) Иначе като цяло деня ми е малко назад- около 4.5. В тилта си харесах един сателит за миниФТОПс 1.5 с 0.25 ко мисля да го заиграя и евентуално да се включа заедно с bah22 в някое турнирче ;)
      Айде стига толкова за днес, че ш зема да доскучея
    • pastet89
      pastet89
      Бронз
      Браво! Какви СНГ играеш и колко ти е банката? Играч с твоят опит според мен ако пробва 20$ ДОН ще е доста доволен от резултата ;)
    • klavistratche
      klavistratche
      Бронз
      Дон не ми допада :)
      Банката ми в 888 е към 150 в ПС към 1к а в тилта между 50 и 100
      не играя високи лимити до 5.5 горе долу рядко сядам на по големи лимити и честно казано едни от най омразните ми формати са с неограничен ребай ;) .
    • pastet89
      pastet89
      Бронз
      Батка не знам ти какво мислиш за ДОН-овете, но аз също играя в 888 и като ги виждам какви са кретени там (ти също трябва да си забелязал) нямам търпение да си изградя банката до 5$ и тогава поне докато съм в тази зала зарязвам изцяло СНГ и почвам ДОН. Убеден съм, че и десетките и двайските са супер лесни и дето викаш ти като нищо влизаш в парите без да си изиграл нито 1 ръка.
    • klavistratche
      klavistratche
      Бронз
      При дон проблема че ти трябва над 50% да си в парите иначи винаги си назад. а аз не мога да бъда пасивен когато имам карти. в Дон когато си с 2рия по големина стак и чип лидера пушне, а ти си с да кажем КК е много трудно решение да фолднеш, поне на мен трудно ми се отдава ;)
    • klavistratche
      klavistratche
      Бронз
      Днес не беше добър ден за моя покер ;(
      Цял ден съм бъбъл бой в тилта и то всеки път ме съкаутват само на един сателит успях да се класирам за някво турнирче с 250к награден фонд на 3ти януари. Иначе съкаут след съкаут. Познатата история.
      В ПС се драснах пак на това турнирче 3.3 и отпаднах 21ви с АК от утг срещу АА на бутона късмет кво да правиш ;) верно зех 10$ кат оизвадиш входа и рейка ама не си еработа ;( . статсовете за този турнир са ми както следва :
      During current Hold'em session you were dealt 391 hands and saw flop:
      - 16 out of 46 times while in big blind (34%)
      - 6 out of 46 times while in small blind (13%)
      - 12 out of 299 times in other positions (4%)
      - a total of 34 out of 391 (8%)
      Pots won at showdown - 8 of 10 (80%)
      Pots won without showdown - 26
      Те на това му викам аз тайт игра ;)
      и като се има предвид, че няколко от спечелените без шоудаун ръце са с 77, 55, JT и тем подобни трашове ;)
      както се казва Кард Дед един вид. Но ще изгрее слънце и на моята улица надявам се.
      Айде успех ви по масите и пак ш драсна, ако има за какво ;)
    • klavistratche
      klavistratche
      Бронз
      Отдавна не съм писал та ми е време май ;)
      Значи годината започна малко куцичко :( . По праниците нямах време да играя и са ме изместили от топ20 БГ а до 28ми бях в 20ката ;( . Спрях да играя в 888, много е куцо там не ме кефеше и се разкарах ш си играя за сега само в ПС и ФТ.
      На почти всички турнири които заиграх от началото на годината влизам в парите но нищо сериозно. се ме съкаутват или попадам на по висок чифт от моя. Пожелавам си през новата година да ми връзва повече със съкаутчетата.
      в ПС играя 6.5 СнГ интересно е ма го играя от скоро и сигурно за това ми е + РОЙ ;)
      Единственото хубаво което ми се случи във връзка с покера е, че си подарих за новата година ХЕМ много съм доволен. Сега остава някой да ми каже как аджеба се конвертират ръце от него че нещо не намирам такава опция, а гледам по анализите има такива на които пише : конвертирани с ХЕМ.
      Айде със здраве и дано следващото писане да е с някой приличен резултат ;)