Mnogo sym dobyr na dota

• N0pr3s3n7
      N0pr3s3n7
      Платина
      :heart: За мен: :heart:

Казвам се Андрей,на 20 години съм и в момента уча компютърни системи и технологии в ТУ "София" ф-л Пловдив.Любовта ми към компютрите идва от мойте ранни години в коите непрестанно играех starcraft и warcraft 3 с брат ми и приятели.Прекарвах много време в залите , а по късно и в нас когато се занимавах с warcraft 3.Може би доста от вас знаят че доста от покер играчите(доста успелите,а и тези които печелят що годе добре за стандартите в България) имат "гейминг минало",като лично на мен това ми е помогнало доста в начина ми на мислене(бързо мислене и в конкретно в по-екстремни ситуации да достигам бързо да правилното решение).В училище математиката ми вървеше доста,за това реших и да продължа с нея,както и тя ми е спътник в покера.Та може би и заради "бекграунда" на моето развитие,а и по природа съм спортен човек(тренирам волейбол,играя футбол и всякакви спортни игри,обичам да тичам,да ходя на фитнес и т.н.:обичам да побеждавам и специално когато съм тренирал усърдно било то за warcraft 3 clan war или нещо друго,самата победата ми носи моралното удовлетворение че съм по-добър от моя опонент.)започнах своята покер "кариера" преди година и половина,малко след като се записах в ТУ Пловдив да следвам.Зариби ме един приятел който се отказа да учи за да играе покер.Тогава реших и аз да възобновя мойте опити(бях изпукал 50$ от покерстратеги година по рано за около 1 седмица опитвайки ССС)и да пробвам този път да променя нещата и не да загубя парите,а да ги удвоя,утроя и прочие.Написах free poker money в google и открих сайт в които даваха 10$ фрии без никакви други изисквания.Дълъг е периода в който се опитвах да си вдигна банката но беше факт,че след 5 месеца вече имах около 500 euro и се бях преместил да играя в PokerHeaven.Там играх около година където предимно играех NL10 SH(5max).Кешоутвах често и за това играех само NL10 и не исках да качвам лимитите защото се чуствах комфортно там.

:club: Цели: :club:

Преди около 7 месеца реших че е крайно време да спра да си губя времето и реших какво искам да постигна-да започна да края час по-скоро НЛ100-200 и да бъдя печеливш играч на тези лимити.Започнах да търся хора из пс.ком(покерстратеги.ком)с който да правя суит сесии,да коментирам ръце.Намерих няколко с който потдържам контакти и до ден днешен и коментираме постоянно ръце,но това не ми беше достатъчно,исках да се развивам повече.Наех си тренъор и започнах да играя все по смело на НЛ 25(да бия лимита с по-голям уинрейт) а й след 2 месеца обучение качих на НЛ40 като там също бях печеливш играч.След като 3-те месеца обучение, за който се бях договорил предварително с моят тренъор,изтекоха не се поколебах и продължих да търся по-нататъшно развитие , като бях доволен от резултатите които постигах.Така след кратки разговори с моят приятел от Warcraft 3- 2DHades,който мисля че е добре познат на комюнитото,той ми стана тренъор за момента.След около 2-3 коучинга с него започнах да бия НЛ40 и 50 с около 9-10бб/100(моментен уинрейт ми е около 6-7бб/100 комбиниран).Все пак не съм достигнал заветната си цел - НЛ100-200 (10бб/100) и затова продължих да търся свое развитие - и ето го на: NL SH Shark school организирано от BG.Pokerstrategy.com за което съм безкрайно благодарен на тренъорският екип,за това че ме избра,и ще се опитам дам всичко от себе си за да достигна моята цел,както и се надявам да покажа,че шансът който получавам няма да бъде пропилян и ще постигна добри резултати.Както вече видяхте от името на блога ми,в него ще отразявам детайлно обучението в училището,за да мога да дам шанс на играчите който нямаха възможност да бъдят приети,все пак да получат ценна информация и те да подобрят играта си.Също така ще поствам и ръце(играни от мен) за анализиране(от аудиторията-вас),което според мен е интересно занимание,а и мисля че това е пътят всеки един играч да усъвършенства играта си.Това е за сега от мен,ако се сетя нещо ще ъпдейтна :P
  • 161 отговора
    • BigFish2010
      BigFish2010
      Бронз
      Good luck bro!Ще се видим на училище! :)
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      Все пак не съм достигнал заветната си цел - НЛ100-200 (10бб/100)

Със сигурност 10bb/100 е постижимо за тези лимити, и има поне 10-тина човека които са имали такъв резултат в големите сайтове за над 250к ръце, но това не означава, че това е добра цел. Дори и да прескочим цялата идея, че такъв тип цели не са много сериозни, поради това, че ти трябват много ръце, през които както твоята игра, така и играта на опонентите ти ще се промени, то и не би трябвало да си на тези лимити, ако може да ги биеш толкова добре и трябва да търсиш развитие нагоре.

Best,
      Kukki :s_love:
    • sttoil
      sttoil
      Бронз
      Все едно слушам да приказват за мене :D
      И аз съм голям математик( Баба ми и Леля ми са учителки по математика).
      Уча КСТ, само че в Благоевград и играя и старкрафт. Само дето играя МТТ а не кеш :D
      Успех с блога и училището и дано по-бързо се установиш на НЛ100-200.
    • N0pr3s3n7
      N0pr3s3n7
      Платина
      @BigFish2010 мерси и на теб и ще се видим там :P

@KukkiwonBG като за "начална" цел и цел която исках да имам когато играех НЛ 10 за сега ми е "достатъчна".Естествено,че ако дай боже е постигна ще имам нови по мащабни цели ;)

@sttoil Ами имаш необходимите качества за покер играч , само се развивай в добра насока и ще имаш успехи :)
    • lnnocencio
      lnnocencio
      Бронз
      Много хубава история и ще следя с интерес как се развиваш, защото и аз съм имал минало на Warcraft 3 сцената, три години прекарах в Northrend , играейки соло, после малко мениджмънт и след това само DoTa за фън(тогава само ако знаех за покера щеше да съм доста по-напред сега :facepalm:) . Доста от целите ми се припокриват с твоите и като и аз съм амбициран да стигна далеко с покера и затова вече мисля за частен треньор :)

Радвам се, да срещна поредният колега от Warcraft.

Защо не разкажеш малко по-детайлно за частният коучинг.
      Късмет в училището! :)
    • Thuler
      Thuler
      Бронз
      Хаха :) 2D-Hades :) И аз едно време играех страшно много в B.net Може би сме се засичали - Моят аккаунт беше PsYHoPaTa, имах 2000 победи по турнири :s_cool:
    • N0pr3s3n7
      N0pr3s3n7
      Платина
      @Innocenio Ами за частните тренировки - "взимаш" нещата наготово,т.е. някой те обучава директни неща,които евентуално след време и сам ще разбереш.Според мен е изключително +EV(ако може така да се изразя) и няма равен - за кратко време научаваш доста "основни" покер аспетки от играта и неминуемо си подобряваш своята собствена.А иначе всичко друго е до договаряне,повечето тренъори си имат такса за час,но ако искаш да е продължително може да говориш с него да направите "договор" и да се договорите така да ви е удобно и на двамата.

@Thuler Ами аз бнет играех рядко,предимно тренирахме в GGClient а в б.нета бях с Блустър ранк 1 за двойки в европа когато ни беше най-силният период и цъкахме за националния ;)
    • maharabaduba
      maharabaduba
      Бронз
      Успех с целите, Андрейчо :D . На 15 юли и аз започвам да те гоня.

Поздрави,
      Андрей.
    • N0pr3s3n7
      N0pr3s3n7
      Платина
      Първоначално публикувано от maharabaduba
      Успех с целите, Андрейчо :D . На 15 юли и аз започвам да те гоня.

Поздрави,
      Андрей.
      Хаха , мерси адаш ! :) Успех и на теб ;)

Ето и първият научен урок:

[6/24/2011 11:41:01 PM] PS Kamen Markov: v pokera 1 nedoglejdane moje da ti kostva winrate-a za celiq den ili dori za nqkolko dni
      [6/24/2011 11:41:39 PM] PS Kamen Markov: otsega natatyk po vreme na igra se spirat 4atove, filmi, svirki ot gadjetata i t.n.

Когато играете покер,играйте само покер !Не се занимавайте с неща които отвличат вашето внимание
    • N0pr3s3n7
      N0pr3s3n7
      Платина
      Пиша ъпдейт защото съм хипер тилтнат :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: Играх току що дота и некви хора си мислят че играят в 50-ти роом когато играят хай левел руумовете :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Имах и кратка сесия по рано при която от 1000 ръце първите 300 бях - 3 стака с добри сетъпи :s_evil: и после поради това завърхих на нулата.Очаквам тренировката този петък с нетърпение и дано започнем да коментираме сериозно неща час по рано :s_biggrin:
    • N0pr3s3n7
      N0pr3s3n7
      Платина
      Минаха , отминаха вече около 2 седмици откакто почнахме училището и вече ни заляха с домашни,дори не успях да напиша 2-рото поради множество странични ангажименти и ще го предам малко по-късно.Видимо съм си подобрил играта със съветите на Куки и Камен но все пак остава невидимо за графиката ми :facepalm: :facepalm:

но все пак съм много доволен с моментната игра и ако не друго то,се чуствам доста комфортно на този лимит и имам голяма увереност че се справям доста добре.

Тъй като всички обичат да гледат графики ето и последната ми преди да депозирам пари през покерстратеджи , нищо не намеквам ... все пак :D :D

Ето и една ръка от анонимните маси.Спокойно може да давате мнения за нея :)

$0.25/$0.50 No Limit Holdem
      Prima
      6 Players
      Hand Conversion Powered by weaktight.com

Stacks:
      UTG Player 1 ($54.70)
      UTG+1 Player 2 ($53.84)
      CO Player 3 ($94.56)
      BTN Player 4 ($54.64)
      SB Player 5 ($15.08)
      BB N0pr3s3n7 ($89.41)

Pre-Flop: ($0.75, 6 players) N0pr3s3n7 is BB A:heart: 9:club:
      3 folds, Player 4 raises to $1.50, 1 fold, N0pr3s3n7 raises to $5.25, Player 4 calls $3.75

Flop: 4:spade: Q:club: K:heart: ($10.75, 2 players)
      N0pr3s3n7 bets $6.25, Player 4 calls $6.25

Turn: 7:heart: ($23.25, 2 players)
      N0pr3s3n7 bets $14, Player 4 folds

Final Pot: $37.25

N0pr3s3n7 wins $36.09 (net +$10.59)

Player 4 lost $11.50
    • petrakow
      petrakow
      Бронз
      Здрасти Андрей,

усетихме ние с теб от гнева на треньорите :D И мен ми взеха здравето тия домашни, направо се чувствам все едно съм обратно в училище :( Относно ръката, не мислиш ли, че ще имаш възможност да 3бетваш по- силни ръце префлоп, например А9с? Имаш ли добра причина да 3бетнше в случая ( БТН фолдва мн на 3бет) ? Иначе имаш ли каквато и да е информация за играча? Защото ако не плаща на флопа с 99-JJ, то нямаш много ФЕ на търна, може би от AQ.

Поздрави,
      Боби
    • N0pr3s3n7
      N0pr3s3n7
      Платина
      Първоначално публикувано от petrakow
      Здрасти Андрей,

усетихме ние с теб от гнева на треньорите :D И мен ми взеха здравето тия домашни, направо се чувствам все едно съм обратно в училище :( Относно ръката, не мислиш ли, че ще имаш възможност да 3бетваш по- силни ръце префлоп, например А9с? Имаш ли добра причина да 3бетнше в случая ( БТН фолдва мн на 3бет) ? Иначе имаш ли каквато и да е информация за играча? Защото ако не плаща на флопа с 99-JJ, то нямаш много ФЕ на търна, може би от AQ.

Поздрави,
      Боби
      Опонента ми беше с голям фолд ту 3бет + имаше голям 4бет.Т.е. той на този флоп няма AK,QQ,KK а има само KQ което ако не рейзне на флопа го няма вече защото беше сравнително доста агресивен.Единствено може да има QJs,QTs,KJs,KTs които може да ми платят 2 баррела и тук да вмъкна че щях да влезна алл ин на почти всеки ривър.Същевременно аз играех прекалено тайд без 3бет за около 100 ръце.

Ето и една ръка от вчера.Ще се радвам на мнения за нея :)

$0.25/$0.50 No Limit Holdem
      Prima
      6 Players
      Hand Conversion Powered by weaktight.com

Stacks:
      UTG Player 2 ($50)
      UTG+1 Player 3 ($57.59)
      CO Player 4 ($50.29)
      BTN Player 5 ($157.96)
      SB Player 6 ($89.41)
      BB N0pr3s3n7 ($73.04)

Pre-Flop: ($0.75, 6 players) N0pr3s3n7 is BB 3:heart: 6:diamond:
      4 folds, Player 6 calls $0.25, N0pr3s3n7 checks

Flop: 5:club: 2:spade: 2:heart: ($1, 2 players)
      Player 6 bets $0.50, N0pr3s3n7 raises to $1.50, Player 6 raises to $2.50, N0pr3s3n7 raises to $5, Player 6 calls $2.50

Turn: K:club: ($11, 2 players)
      Player 6 bets $3, N0pr3s3n7 raises to $9.50, Player 6 calls $6.50

River: 3:club: ($30, 2 players)
      Player 6 checks, N0pr3s3n7 bets $20, Player 6 calls $20

Final Pot: $70
    • Ico0o
      Ico0o
      Бронз
      [x] fail
    • petrakow
      petrakow
      Бронз
      [x] one word comment win
    • DIMIKER
      DIMIKER
      Бронз
      нали сте в училище за акули ....,а каква е тази ръка типична за фрийроли и микро лимити ?( ?( ?(
    • vengeance77
      vengeance77
      Бронз
      Първоначално публикувано от DIMIKER
      нали сте в училище за акули ....,а каква е тази ръка типична за фрийроли и микро лимити ?( ?( ?(
      Явно от прекалено много игра започват да се филмират много :f_biggrin: .
    • N0pr3s3n7
      N0pr3s3n7
      Платина
      Просто Ицо ни учи да риидваме опонентите и да се левелваме когато е необходимо :P
    • N0pr3s3n7
      N0pr3s3n7
      Платина
      Известно време се бях "загубил" и се лутах в играта си честно казано.Осъзнах това едва преди ден-два и реших да спра с всякакви глупости и да се съсредоточа и да намера точните проблеми и да се опитам да ги премахна.Спрях да играя анонимните маси (или поне ги намалих почти изцяло) и започнах на нормалните.Хората там са прекално слаби и като цяло само факта да седа от тяхно ляво ми носи печалби.Всичко друго е бонус :s_biggrin: :s_biggrin:

Ето и графиката от днес.

НЛ50+100.