Блогът на BorislavIM в bgPokerStrategy

• BorislavIM
      BorislavIM
      Глобален
      Мислех да не правя блог, но след като днес прочетох няколко брилянтни умодостижения на тема покер-блог, реших че няма на къде повече да се изложа. Не искам да се заяждам с никого. Просто ми идва отвътре. Славната ми покер кариера започна в далечния 10.10.09 с бонуса.
      Залагам на дисциплината - всеки път като направя грешка се наказвам.
      Целта ми е всички да ме признаят за най-полезния играч на света. Ако някой още не е разбрал - да взимам най-много пари измежду всички покер играчи.
      Препоръчвам следните наказания при грешки (от опит):
      1. Лек до тежък електрошок - за целта използвайте електрическата мрежа + подходящ проводник.
      2. Изтезание чрез накисване в снега. За целта трябва да сте голи. При липса на сняг става и едночасов максимално студен душ.
      От моментния си опит разбрах две неща:
      1. Като играя грешно и печеля, съм много добър.
      2. Като играя правилно и губя, се събуждам, ставам от леглото и отивам до тоалетната.
      Тук ще пиша много и често. Може да пиша малко и рядко.
      Ако видите някъде този ник BorislavIM, палете яко дим. Със сигурност ще Ви победя. Рано или късно.
  • 66 отговора
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      @BorislavIM,

Поздравления за блога!

Искрено се надявам, че само се шегуваш и не се наказваш така! :D

Надявам се, че ще съумееш да играеш дисциплинирано!

Желая ти успех по масите!

@ всички, които четат това,

Моля да не пребягвате до мерките за наказване споменати по-горе. Споделяйте във форума, публикувайте ръце за анализ и четете!

Успех на всички!! :D

Поздрави,
      Деси
    • GramatikovBG
      GramatikovBG
      Бронз
      Успех с блога и с покера. Когато видя твой пост сядам удобно на стола преди да почна да го чета, защото винаги са с прекрасно чувство за хумор. А най-добрия начин за наказание, който съм открил е звъниш на приятели и тръгвате по клубовете pub crawl style!
    • BorislavIM
      BorislavIM
      Глобален
      Днес играх една ръка. Имам КК. Влизам ол-ин. Опонентът има 88. На ривър излиза 8 и той има три еднакви. Аз имам 2 еднакви. Той взе гърнето с мангизи. Викам - "Така ли бе?". Като се нервирах, причерне ми пред очите. Е сега ще ми стане само на тройки осмици. Взех едни носни кърпи. И оттам Ви казвам - трепах ги, трепах ги, напълно ги изтрепах. Ритах ги. Удрях ги. Дъвках ги. Мачках ги. На нищо ги направих тея носни кърпи. Те са си виновни. Как така опонентът ще печели ръката на ривър. По-добре да не ме нервират повече. Ще ги смачкам. Вярвайте ми. Няма да ги оставя. Ще ги порутя. Само да не ме нервират. Казвам Ви, ще ги направя на нищо. Само да посмеят да ме нервират. По-добре да не ме нервират.
      Играх и 77. Там спечелих. Бих им един целуфан на салфетките. Днес дано да издеянат.
    • BorislavIM
      BorislavIM
      Глобален
      Спечелих няколко ръце на ривъра, но ще си трая за това.
    • BorislavIM
      BorislavIM
      Глобален
      Бийтнаха ми фулхауса, с по-добър с дама на ривъра. Ще рева цяла нощ.
    • ibordd
      ibordd
      Бронз
      бедбиитнаха ми 2 трипса със стрейт 2 пъти КК със флъш и стрийт и 2 АА със трипс и стрейт за 1000 ръце тази вечер :) so don't worry ....be happy .... tararam ..ta ...ta ...tarararam :D
    • BorislavIM
      BorislavIM
      Глобален
      Така, за да не се губи смисъла ще пиша по-рядко. Колкото и да Ви се иска да пиша постоянно - съжелявам. Гледах една тренировка - цели 5 минути. Какво ново се случи при мен. Според мен всичко е пирамида. Констатирах, че не харесвам правилата. Не ми харесва, че някои самозвани играчи се смятат за по-добри от мен. Това има огромно значение. Друга важна констатация е, че се намирам в постоянен тилт или нещо подобно. Ето онзи ден например съм на UTG и си цъкам и идва една риба и оттам аз имам 23s пики и отварям и всички не фолдват. Останахме петима на флопа. Оттам аз имах петата по-добрина ръка - чифт двойки. Не спечелих пота. Важното е, че си взех поука - всичко е пирамида. Като че ли в момента не съм най-великия покер играч на света. Може би само така си мисля. Най-вероятно съм гениален и всъщност съм най-великият играч на покер в света. Ето например някакви неща за професионална нагласа и подобни. Защо ми е тази нагласа? Нали така и така всичко е пирамида. Ето вчера една тренировка - води я някакъв Али. Еми щом той може да играе на високите лимити значи и аз мога? Защо да не мога. Даже си измислих псевдоним за високите лимити - Isilkurrrr. Сега само трябва да си осигуря банка. Така, за да играя NL Hold'em с голям блинд 1000$. С колко да сядам на масата - ми със 200 големи блинда - да не ми се смеят другите. Това прави 200*1000$=200 000$ - двеста хилядарки в гущери - мамуу. Ще играя с поне 30 бай ина - за да спазвам правилото. Ако не спазвам правилото, ще ме отвлекат извънземни от CO и ще ме срещнат с Дойл Брънсън и овцата Доли. Така 30 бай ина - значи банка от 30*200 000$=6 000 000 $ - 6 милиона долара. Така имам два начина да ги направя.
      Първи начин - взимам 6$ от банката ми и чакам инфлацията да стане 1 милион процента - добра идея. Втори начин - играя НЛ2 - там съм с лузинг рейт 10бб на 100 ръце, което значи че ще загубя 6 милиона за 30 милиона ръце. Трябва само да направя още 2 998 000 ръце и съм готов. Тези пари после ще ми ги върнат като 100% рейкбек, щото залите са най-големите пичове и хоп - всичко е готово. Краткосрочната ми цел е до сряда да играя на най-високите лимити с най-известните професионалисти и да ги мачкам. Ще бъда много разочарован, ако не си постигна целта. Никой не искаме да бъда много разочарован
    • GramatikovBG
      GramatikovBG
      Бронз
      До сряда е възможно, но трябва доста игра поне на 3 маси да не кажа 4. А иначе и аз като open raise-вам с 23s и не взема ръката се побърквам. Ясно ми е, че залата наглася така, че да я загубя, но пак се ядосвам.
    • ibordd
      ibordd
      Бронз
      Повярвай ми знам какво ти е . И аз съм от 3 седмици в даунсуинг . както се радвах че всичко е ок и печеля малко но сигурно и бях с банка 110$ се започна някаква ужасия . С какъвто и чифт JJ+ да стигна до шоудаун ме бедбиитваха много жестоко. Започнах дори да си мисля да фолдвам АК префлоп защото не бях печелил ръка с тях от векове.
      и така банката се стопи със 70-80 $ и виждах края на моята покер кариера а като си преглеждам ръцете да кажем 1 от 15 съм играл с маргинални ръце всичко останало съм фаворит в ръката кат изключим изобилието от случаи в които съм с КК и влизам ол ин срещу АА.
      Опитай се да не се ядосваш на така късметлийските риби а да им се радваш и търпеливо да изчакаш и твоя кошмар да свърши.
    • kymupa
      kymupa
      Бронз
      Ами хайде и аз да споделя малко бед-бийт преживявания.
      Тази седмица ми е най-нещастната за цялата ми покер "кариера". Банката ми се стопи с около 30 долара (главно защото се отказах да играя в сряда иначе щеше да е по инфарктно). Защо се отказах в сряда ли? Ами това ми беше един от най-интересните дни в покера, след като 34о се оказаха нътс против мен, главно защото ме победиха 3 пъти с АК на ол-ин (и то не с чифт 3ки или 4ки) ами флъшовем, триксове и дори фулхаусове. Днес по някакъв начин успях да унищожа даунсуинга като спечелих 5 долара (което прави загубата ми на 25 долара вече) след като успях да миксна игра в стил ТАГ и ЛАГ и мисля, че опонентите ми останаха безучастни. Един такъв факт, как опонентите ми по никакъв начин не можеха да познаят какъв точно стил на игра имам е когато с стак от около 17 ББ се набутах ОЛ-ин с моите покет 5ци, и когато остана само ББ си фолдна деветките и ги показа,
    • BorislavIM
      BorislavIM
      Глобален
      Сега съм в християнски празници. Искам да се самоизтъкна като невероятен човек и въобще придобивка за света и ето излиза, че всеки свят иска да живея в него. Спрял съм се на няколко свята. Може би е възможно да ми помогнете, за да избера в кой да живея. Обаче човешката глупост е безкрайна, така че очевидно Вие притежавате крайно количество с тенденция да клони към безкрайно и е по-вероятно да не можете да ми помогнете. Хубавото е, че не можете и да ми попречите. Защо?
      Първият свят, който ми се предлага е на дърдорко. Дърдорко е запленен от покера, защото е гледал рекламите с Борис Бекер и Гус Хансен, но не може да направи елементарна разлика между Борис Бекер и Гус Хансен, нито между .net и .com. Регистрира се в ПС. Започва да се мазни на екипа и да гради изключителната си кариера. Обикновено дърдорко е с начален статус. В по-добрите дни стига до бронз, но по неведоми причини губи статуса.
      Вторият свят - това е живият човек. Играл е покер с приятелите си преди някоя оргия, както и във Фейсбуктъ, където раздава по няколко долара, за да популяризира играта. Социалният аспект е главен в неговото поведение. В богатия си опит от 300 ръце на живо в хола на гаджето си или в някое леснодостъпно сборище на самозванци, носещо гордото име клуб, бар, заведение или бардак, е разказал играта на не един или двама. Обикновено кариерата му протича с първоначална печалба, след което го хващат по-важните неща, защото от покера пари не се печелят, всичко е случайност, залата е против него. Така е, защото с първоначалния си бонус от 50$ се е регистрирал в 4 MTT с бай-ин 11$. Първият го е спечелил, защото притежава изключителен талант и си знае всичко необходимо и няма да даде на някакви книжни плъхове, които имат няколкостотин хиляди повече ръце от него да го учат и после като спечели APPT event да му се качват на главата. Другите три турнира отпада в ранния етап, поради процесите в кората на слънцето и защото си има по-важна работа. Покерът е само за кеф, от него пари само могат да се губят. Така е. Той го казва и точка по въпроса.
      Третият свят са професионалистите. Общото между тях е, че основният им доход идва от покер. Знае се, че знаят нещо и печелят редовно. Изказват се авторитетно. Основната разлика между тях, живият човек и дърдоркото е, че протата тук постват и се занимават с проблемите от покер естество, докато дърдоркото и живият човек - с личните си безинтересни тотални глупости, глезотии и комплекси за малоценност.
      Нещата са ясни. Всичко е пирамида.
    • BorislavIM
      BorislavIM
      Глобален
      Екшън на микролимитите: BorislavIM загуби $40 за 3 дни

BorislavIM приключи тази седмица със загуба от $20, като най-много пари му взеха останалите играчи. След това той извади още $20 от джоба си след много неуспешна сесия срещу няколко играчи.

BorislavIM не спираше да играе след рибното начало на декември за него, но сега той изглежда готов за нова порция екшън по рибните лимити.

Според базата данни за микролимитите, той е загубил малко над $40, изигравайки 1000 ръце.

3 дни, $-40

И докато Том "durrr" Дуан спеше, BorislavIM отново беше прегазен по масите, давайки малко над $40 на останалите, не и на него. Този, който спечели най-много от българина обаче, беше неизвестен, който прибра $8.

След толкова неуспешно коледуване, BorislavIM се приближи до нулата откакто играе на микролимитите. След изиграни 6666 ръце, той вече бе напред с $9, но след поредната си неуспешна сесия успя да се изстреля в списъка с губещите играчи.

Трябваха му около 1000 ръце по време на сесията по спортно ходене от събота, за да пропилее нови $20. Тази солидна загуба се дължи до голяма степен на Онзи "KRITTE14" Лошчичко, който спечели $4 от BorislavIM. Освен това, BorislavIM изгуби $4 от "hatters84" и $0.2 от "simmo505", с което увеличи загубите си за деня.

Ето и някои от най-големите потове с участието на BorislavIM в последните сесии:

$0.10/$0.20 No Limit Holdem
      888
      8 Players
      Hand Conversion Powered by weaktight.com

Stacks:
      UTG loco746 ($3.80)
      UTG+1 KRITTE14 ($20.94)
      MP1 rancor137 ($19.15)
      MP2 Hackl5 ($19.88)
      CO effectxd ($94.97)
      BTN maccol15 ($4.30)
      SB witten15 ($19.35)
      BB BorislavIM ($4)

Pre-Flop: ($0.30, 8 players) BorislavIM is BB 2:club: A:club:
      1 fold, KRITTE14 calls $0.20, 4 folds, witten15 calls $0.10, BorislavIM checks

Flop: K:club: K:diamond: Q:diamond: ($0.60, 3 players)
      witten15 checks, BorislavIM checks, KRITTE14 checks

Turn: K:spade: ($0.60, 3 players)
      witten15 checks, BorislavIM bets $0.34, KRITTE14 calls $0.34, witten15 folds

River: 3:club: ($1.28, 2 players)
      BorislavIM goes all-in $3.46, KRITTE14 calls $3.46

Final Pot: $8.20
      BorislavIM shows
      2:club: A:club:
      KRITTE14 shows
      K:heart: 7:heart:

KRITTE14 wins $7.79 (net +$3.79)

BorislavIM lost $4
      witten15 lost $0.20

$0.10/$0.20 No Limit Holdem
      888
      10 Players
      Hand Conversion Powered by weaktight.com

Stacks:
      UTG bogey888 ($6.36)
      UTG+1 kenviet ($7.41)
      UTG+2 brbZxx88 ($23.12)
      MP1 mariele6 ($22.42)
      MP2 pwain ($23.71)
      MP3 effectxd ($20.19)
      CO Hlusaboy0 ($16.36)
      BTN debmidav ($19.40)
      SB rancor137 ($30.41)
      BB BorislavIM ($3.70)

Pre-Flop: ($0.30, 10 players) BorislavIM is BB J:diamond: 10:heart:
      bogey888 calls $0.20, 1 fold, brbZxx88 calls $0.20, mariele6 calls $0.20, 5 folds, BorislavIM checks

Flop: 10:spade: 7:heart: 9:club: ($0.90, 4 players)
      BorislavIM bets $0.52, 2 folds, mariele6 calls $0.52

Turn: 5:spade: ($1.94, 2 players)
      BorislavIM bets $1.16, mariele6 calls $1.16

River: 4:heart: ($4.26, 2 players)
      BorislavIM goes all-in $1.82, mariele6 calls $1.82

Final Pot: $7.90
      BorislavIM shows
      J:diamond: 10:heart:
      mariele6 shows
      K:spade: 10:diamond:

mariele6 wins $7.51 (net +$3.81)

BorislavIM lost $3.70
      bogey888 lost $0.20
      brbZxx88 lost $0.20
    • ibordd
      ibordd
      Бронз
      и аз съм загубил не малко пари в опит да блъфирам "calling station".
      Когато си ВВ в лимпнат пот почти никога не вярват че имаш ръка (поне по мои наблюдения)
    • BorislavIM
      BorislavIM
      Глобален
      И двата пъти смятах, че съм напред. Фактически диапазоните им не позволяваха да ме бият, защото най-вероятно няколко от играчите на микролимитите са се събрали и са анализирали подробно играта ми, за да разберат как играя в напечените ситуации. "KRITTE14", "hatters85" и "simmo505" не са с червени статуси след тези ръце.
    • venci63
      venci63
      Бронз
      Първоначално публикувано от BorislavIM
      ... най-вероятно няколко от играчите на микролимитите са се събрали и са анализирали подробно играта ми, за да разберат как играя в напечените ситуации...
      Здравей, Борислав!

Чувството за хумор е нещо, което човек или го има по рождение, или го няма. Ти си от щастливците, които го имат :) ! Пожелавам ти да не го губиш никога!

P.S.
      $40 на ниво НЛ20 са само 2 пълни бай-ина, което за 1000 ръце е нищо. Малко преди Коледа аз потънах с 12 БИ за 1000 ръце на ПЛО100. Ти едва ли имаш нужда някой да те успокоява, това го пиша по-скоро за онези, които са в черна серия и мислят, че е дошла 2012 г. ;)

Не вярвайте на маите! Те са били в тилт, като са правили календара си!
    • pastet89
      pastet89
      Бронз
      Да, обаче той играе СМС, а по нея 40$ са 10 БИ на НЛ2. ;)
    • BorislavIM
      BorislavIM
      Глобален
      Така е на NL2 $40 с бай-ин един малък стак са 100BI, пък на NL20 са 10BI. Загубата е значима. Децата ми за поредна седмица останаха гладни. В интервю BorislavIM заявява, че все още не е разорен.
    • BorislavIM
      BorislavIM
      Глобален
      Всъщност какво се случи. Тъй като банката ми беше 7$ нямах друг избор освен да играя NL2. Играх и NL10 и NL20, но веча масите на NL20 бяха 3 и реално започнах да мисля, че ми доскучава. Имах 107$. Трябва да имам много пари - 107$ не са много пари. Затова вместо да седя със скучната смс и да гриндя, я по-добре да стана майстор на SNG HU и да правя многото пари. Добре де, но нямам стратегия.
      Няма проблем. Пиши SNG HU в интернет и първото, което ти се покаже го чети и толкова. И ето някакъв решава, че много разбира и ми обеснява как моят ROI ще расте, като го слушам. И така от BU 60% диапазон рейз, 75% cbet, без блъфове, следя действиата на противника. От BB рейз AJ+, AT- и K9+ лимп. Край, помислих си - хванах му цаката. Вече съм супер успешен играч на SNG HU и ще правя по 40$ на ден на 1$ турнири. Викам евала.
      Играх 450 турнира и какво се случи. Иначе се имат за нещо, но ето, оказа се, че са много прости момчета - ми казват, че добрите SNG HU играчи имат 10% ROI, ми ето аз имам 50%, значи съм много добър играч.
      За моя радост тези 50% са със знак минус. Оказа се, че аз съм много прост. Все пак съм човек от народа, простено ми е. Не съм Симеончо.
      И така набързо загубих 47$.
      Викам така ли. Знам по-добре.
      Седнах с останалите пари на 1SNG с 30$ вход. Противника спечели. Каква изненада. Викам оооо нашию, така ли бе.
      Останах с 26$. Викам край. Загубих ги и тея. Ще требва да се обръщам към чорапбанк или към бурканбанк. Отидехя ми спестяванията за трабант. Не е страшно. Нали съм просто момче от народа. Ще перкам пешачката. Без това не обичам да излизам.
      Викам я дай по-добре като съм я подкарал 5 за 4 поне да се резила докрай.
      Обаче ето го светлия лъч. Има 20$ SNG HU ALL-IN Every hand. Викам опа е тука ми е мястото. Най-накрая открих в кой формат съм силен.
      Влязох в един такъв турнир...
    • pastet89
      pastet89
      Бронз
      :s_o: Мама мия, то бива тилт бива ама чак толкоз ... :D Не прави така в бъдеще, моля те!