Проблеми с очите и други такива гадни истории :)

• hohoho321
      hohoho321
      Бронз
      Хелоу

Този сайт е насочен към покер играчи :f_biggrin: .
      Тъй като тук се намират искам да попитам как/дали се справят с един характерен за тази дейност проблем - вредното за очите влияние на монитора .

Питам тъй като от както прекарвам доста време пред екрана очите ми стават .... като на жаба :/ - Имам вече стабилно синио около тях (особено частта около очите близо до носа ), торбичките се увеличават , сутринта съм доста подпухнал , имам някви ресни вече които отиват към бузите .

Като цяло зрението ми е супер , не нося очила виждам си перфектно ,но може би ако продължавам няма да е така повече .
      А най ме е яд че заради синио-черното около очите ставам нот куул . А по принцип съм готин :f_cool: :f_biggrin: .

И така дайте ми някакви съвети които биха ми помогнали . Да не играя прекалено + да не играя късно вечер ми е ясно . Също монитора ако може да го променя да е някакъв по не вредящ , може би някакви упражнения за очите - нз . Ако нямате идеи споделете как сте вие с очите и т.н .

п.с това се превръща в доста важна тема за мен защото се замислям дали изобщо си заслужава да играя ако това ще ми вреди на "прозореците ми към света" :f_eek:
  • 14 отговора
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Здравей hohoho321,

Какъв монитор използваш?

Аз имам диоптър и съм по 10 часа на ден пред компютър, но тъй като ползвам хубав TFT монитор всичко е наред с очите ми.

Може би просто имаш нужда от нов монитор.

Поздрави,
      Станислав
    • demskoto
      demskoto
      Бронз
      Ами бих ти препоръчал упражнения за очите след ставане от компютъра. То хубав монитор и по-малко висене е ясно, ама... След време дай боже да си купя много скъп и хубав монитор. Щаденето на очите ще е най-големия ми приоритет като избирам. Успех
    • accetone
      accetone
      Бронз
      Питам тъй като от както прекарвам доста време пред екрана очите ми стават .... като на жаба :/ - Имам вече стабилно синио около тях (особено частта около очите близо до носа ), торбичките се увеличават , сутринта съм доста подпухнал , имам някви ресни вече които отиват към бузите .

Като преминеш през цялата процедура по превръщане в зомби няма да ти пука за синините. :D

Най-вероятно не си доспиваш, затова подпухваш. Възможно е обаче да си бръкнал с мръсна ръка в окото и да си пипнал някоя инфекция. Ще е добре да те погледне специалист - Офталмолог. Даже ако идеш при двама за още едно мнение няма да е зле.
    • hohoho321
      hohoho321
      Бронз
      За мониторите - може наистина да е И там проблема . От началото на лятото се преместих на лаптопа , който е нов , но не е от по-скъпите и нз .
      Всъщност как определяме кой монитор е по-добър за очите - по скъпия ли :?
      Също ще си поиграя с настройките ще намаля евентуално цветности и такива работи които може да пречат . Може и проблема да е че го гледам от доста по-близо от колкото съм свикнал .

Но като цяло и когато си бях на ПЦ-то ( с ок ТФТ скрийн ) пак имаше подобни работи и нзз.

Ами бих ти препоръчал упражнения за очите след ставане от компютъра

намирам си някое от utube , right ?

Като преминеш през цялата процедура по превръщане в зомби няма да ти пука за синините.

nooooo няма да ставам зомбии :f_biggrin:

За подпухването нз ама определено не е някаква инфекция и такива работи и не е недоспиване - лягам си в 12 и ставам в 8-9 :f_biggrin: (всъщност доста се въртя преди да заспя де )
    • atanas670408
      atanas670408
      Глобален
      Аз като играя покер и печеля по-повече няма ми нищо на очите,но като си тилтна и веднага ми стават като на пияница :tongue:
    • iivanoff
      iivanoff
      Бронз
      Като начало мониторът е от голямо значение. Аз играя на лаптоп, въпреки че е с нормалния VAIO display, съм много доволен и не ми дразни на очите. Има сензор за светлината, като според това колко е светло/тъмно около мен се регулира и яркостта на екрана.

Упражненията за очите са задължителни (или поне аз си ги правя). Като цяло са 2 вида:
      - развдижване на очите - описване на кръгове и каквото още се сетиш. Прави се, защото погледът обхваща малък периметър и движението, което извършавт очите са много малки. Колкото и тъпо да звучи мускулите,които движат окото. един вид се схващат.
      - фокусиране на близки и дълги разстояния - пак се свързва с това, че погледът се фокусира на едно и също разстояние, което след време оказва влияние.

Важен фактор оказва и физическото състояние. Почивката е от голямо значение и ако имаш възможност не я пренебрегвай.
    • sttoil
      sttoil
      Бронз
      Потърси в нета една програмка за монитора: FLUX.
      Доста е полезна и помага.
    • demskoto
      demskoto
      Бронз
      Не по-скоро в гугъл ще ти излезнат доста резултати и си харесай. Мене най-любими са Z и осморка. За Z: движиш погледа по буквата - от най-горе вляво до най-горе дясно, после по диагонал да долу ляво и дясно накрая. След това по обратния начин. Другото дето ми харесва е: представяш си една легнала осмица(знака за безкрайност) и въртиш по нея колкото време ти е приятно и почувстваш отпускане. :facepalm: Смешно ми стана какви ги дрънкам и аз, но нали е за добро...
    • azllbg
      azllbg
      Бронз
      Първоначално публикувано от demskoto
      Не по-скоро в гугъл ще ти излезнат доста резултати и си харесай. Мене най-любими са Z и осморка. За Z: движиш погледа по буквата - от най-горе вляво до най-горе дясно, после по диагонал да долу ляво и дясно накрая. След това по обратния начин. Другото дето ми харесва е: представяш си една легнала осмица(знака за безкрайност) и въртиш по нея колкото време ти е приятно и почувстваш отпускане. :facepalm: Смешно ми стана какви ги дрънкам и аз, но нали е за добро...

хахаха по буквата Z ми се доспива :D
    • YordanAntov
      YordanAntov
      Бронз
      Първоначално публикувано от atanas670408
      Аз като играя покер и печеля по-повече няма ми нищо на очите,но като си тилтна и веднага ми стават като на пияница :tongue:

xaxaxaxaxa :D :D :D :D :D :D браво бе таман съм тилтнат и се погледнах в огледалото смятай спуках се от смях хахахахаха за пореден път се убеждавам че форума няма грешка браво на всички а атанас6704-там нещо си велик си хахахахахахаха
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      http://www.gunnars.com/

Вършат чудеса, но са малко скъпи или поне като изглеждат скъпи за нещо, което човек не очаква да дава пари. Аз си купих два чифта много доволен съм.

Best,
      Kukki :s_love:
    • atanas670408
      atanas670408
      Глобален
      Първоначално публикувано от YordanAntov
      Първоначално публикувано от atanas670408

xaxaxaxaxa :D :D :D :D :D :D браво бе таман съм тилтнат и се погледнах в огледалото смятай спуках се от смях хахахахаха за пореден път се убеждавам че форума няма грешка браво на всички а атанас6704-там нещо си велик си хахахахахахаха
      Преди два дена очите ми бяха като статусът ти,тъй като отпаднах на балона :facepalm: :D :s_confused:
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      То не е само до монитора, а и до претоварването. Ако ще и маска за електрожен да си сложиш и три чифта очила+най-добрите монитори на земята, ако претовариш очите си ще има последствия.

Аз в момента съм с зачервено дясно око, но то не може по 14-17 часа на ден да се блещиш пред пс-то и да няма последствия.

За това колкото се може по честичко си давайте почивки на очите, ползваите очила или капки за овлажняване и това е :)

Разбира се и хубави монитори, не лупи :D

M
    • hohoho321
      hohoho321
      Бронз
      ммммерси - видях доста нови и (най-вероятно) полезни неща :)

За буквата Z - щом ви е станало скучно мисля че е време да преминем към следващото ниво