Психолог към Покерстратеджи

• RedGeneral86
      RedGeneral86
      Бронз
      Предполагам, шефовете на сайта са се сещали за това дълго преди мен, но все пак да пробвам да пусна идеята. Според мен би било полезно, ако в партньорство с Покерстратеджи работи квалифициран психолог, който срещу съответното заплащане да дава онлайн консултации играчите за по-лесно справяне с тилт, вманиачаване или хазартна зависимост. По-голямата част от обучението тук е преди всичко за техническата страна на покера, но както знаем, особено на по-високите лимити, психологията е също толкова важна. Идеята ми хрумна, след като разбрах, че в по-големите футболни отбори има психолози, работещи по мотивацията на футболистите.
  • 27 отговора
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Здравей RedGeneral86,

Благодаря ти за предложението!

Съгласен съм, че квалифициран психолог би могъл да помогне за справяне с тилта, но в същото време е трудно да се намери психолог, който и да е едновременно покер играч, за да знае какво точно означава Tilt и bad beat.

Ако имаш проблеми с тилта, бих ти препоръчал секцията Психология, видео материалите на същата тематика, както и активно участие в Skype групи, обсъждане на проблема с други опитни покер играчи и треньори.

Не се колебай да повдигнеш въпроса и в училището за покер, в което участваш в момента.

Поздрави,
      Станислав
    • sergo233
      sergo233
      Бронз
      Предполагам и психолозите във футболните отбори не са професионални футболисти и не знаят какво е 15 мача да не можеш да вкараш гол,а да са дали 50 милиона за теб(Фернандо Торес) :D Идеята е страхотна ,не толкова колкото психолога да помага при т.нар тилт и покер приоми ,а по-скоро да има една секция,в която да се наблегне на хазартната зависимост,начини за справяне,примери с които той се е сблъсквал,може би и малко теория за тренировка на психиката и спокойствие,защото стреса си е стрес,независимо дали играеш 11 часа турнир и си дал много пари да играеш в него,или търгуваш на борсата да речем.
    • Laxuhe
      Laxuhe
      Бронз
      Хммм..предложението е свежо :tongue:
      Аз сега ще съм 2ри курс Психология, изчакайте ме още 4-5 години [ :D ] и може и да измислим нещо.. :D :D
    • vengeance77
      vengeance77
      Бронз
      "Ако сам не си помогнеш никой не може да ти помогне!!!" -
      разковничето е в сивото вещество, което ни е направило доминиращия вид.

И аз имам все още проблеми, но работя над психологическата част, отбелязвам напредък и е въпрос на време да елиминирам негативните психологически последици породени от загубите, настройка за игра и влиянието на други външни фактори.

Освен това някой, ако има нужда може да отиде на консултация в БГ при психолог, където съм сигурен, че цените са доста ефтини, а не мога да разбера какво значение има дали психологът е покер играч или не:// :facepalm: .

Поздрави.
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      Здравейте,

Защо не си помагате един на друг?

Можете да отворите нова тема в секцията Общи покер дискусии или Нашите покер преживявания.

Така всеки ще може да споделя информация, с която разполага, истории, които е чул, съвети за справяне с тилта :)

Можете да си създадете и Skype група, в която да дискутирате.

Поздрави,
      Надя
    • excentrzm
      excentrzm
      Бронз
      Имам една приятелка , която си търси работа в момента.Има магистърска степен по психология и е минала 4 годишен курс по "Психо драма" . Ако има нещо ми пишете :)
    • DIMIKER
      DIMIKER
      Бронз
      Първоначално публикувано от excentrzm
      Имам една приятелка , която си търси работа в момента.Има магистърска степен по психология и е минала 4 годишен курс по "Психо драма" . Ако има нещо ми пишете :)
      в момента така сме психясали заради тилта че сме пълна Омирова драма с нюанси на саркастична трагикомедия граничеща с мазохистичен нихилизъм
      :D :D
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      Не е нужно психологът да е някакъв много добър играч, но трябва да има представа как работи играта, за което му трябва и опит с покер играчи. Примерно някои, които се занимава дълго време със спортна психология би могъл да започне да работи с покер играчи, но не и някои произволен човек завършил психология

Best,
      Kukki :s_love:
    • LiGuru
      LiGuru
      Бронз
      E чак пък психолог :D
      Вече усещам как ще има "тренировка" насаме с кукувичаря ...

Със сигурност един професионалист би могъл да помогне в някаква степен на продуцентите и треньорите да си вършат работата по-добре, но не виждам какво д-р Хахо може да направи с мен.

Виж ако извади 2.5к и ми върне нервите покрай ония нелицензирани шибаняци ... абе неам думи
    • RedGeneral86
      RedGeneral86
      Бронз
      Д-р Хахо може да ти помогне, като потърсите причините за тилт и съответно помогне да се разработят механизми за справяне с проблема. Както знаеш различните играчи имат различна устойчивост на тилт. И тези разлики много често идват от фактори извън покера - нагласата на човек като цяло, разбирания за живота, среда и т.н. Аз например имам проблема че не умея да губя, често ме избива на чест и заради това тилт лесно ме лови. Та един психолог би могъл да ти помогне с тези проблеми. Добре е да разбира от покер, но не е нужно да е кой знае какъв покерджия. Смятам, че един спортен психолог с известно обучение би могъл да се справи. Може да се провеждат "Тренировки" точно за справяне с тилт, подобряване на концентрацията, мотивация и не дай си боже, проблеми с хазартната зависимост. А идеята ние сами да си помагаме един на друг не че е лоша, но ми звучи повече като сбирки на анонимните алкохолици.
    • Laxuhe
      Laxuhe
      Бронз
      Първоначално публикувано от RedGeneral86
      Д-р Хахо може да ти помогне, като потърсите причините за тилт и съответно помогне да се разработят механизми за справяне с проблема. Както знаеш различните играчи имат различна устойчивост на тилт. И тези разлики много често идват от фактори извън покера - нагласата на човек като цяло, разбирания за живота, среда и т.н. Аз например имам проблема че не умея да губя, често ме избива на чест и заради това тилт лесно ме лови. Та един психолог би могъл да ти помогне с тези проблеми. Добре е да разбира от покер, но не е нужно да е кой знае какъв покерджия. Смятам, че един спортен психолог с известно обучение би могъл да се справи. Може да се провеждат "Тренировки" точно за справяне с тилт, подобряване на концентрацията, мотивация и не дай си боже, проблеми с хазартната зависимост. А идеята ние сами да си помагаме един на друг не че е лоша, но ми звучи повече като сбирки на анонимните алкохолици.
      +1
      Тъй като говорим за психолози искам да отбележа, че психолозите не са доктори, както си написал по-горе. Доктори са психиатрите. Те имат право да изписват лекарства и се занимават главно с психични болести и работят в клиники за душевно болни(наричани на жаргон "луди"). Психолозите от друга страна НЯМАТ право да изписват лекарства и се занимават с психични разстройства, различни личностни проблеми, депресии и т.н. С две думи за да ходиш при психолог не трябва да си луд, тъй като те главно се занимават със здрави хора. Та под Д-р Хахо(както си написал) всъщност се разбира психиатър, а не психолог, а ние говорим за психолог.. ;)
    • sneaker1212
      sneaker1212
      Бронз
      Най-добре да започнат да предлагат домашни прислужници

Доставка на храна по домете и.т.н
      И да зарежат тези глупости с покера..
      Представяш ли цял ден да се занимаваш с лумпени, който реват,че са изгубили с АА..след един месец психолога ще е за психиатър.
    • BattleHunter
      BattleHunter
      Треньор
      Треньор
      аз съм взел едносеместриален курс по "Въведение в Психоанализата" с 4ка. Освен това познавам доктори

квалифицирам ли се? :f_tongue:

Това на страна, съмнявам се, че би имало лесен начин да се наеме такъв човек и то не само заради факта, че психолози-поекр играчи се намират рядко..
    • Laxuhe
      Laxuhe
      Бронз
      Първоначално публикувано от sneaker1212
      Най-добре да започнат да предлагат домашни прислужници

Доставка на храна по домете и.т.н
      И да зарежат тези глупости с покера..
      Представяш ли цял ден да се занимаваш с лумпени, който реват,че са изгубили с АА..след един месец психолога ще е за психиатър.
      Един месец е много :D Пази БОЖЕ да не ми идват такива като завърша..ахахахах :D
    • Laxuhe
      Laxuhe
      Бронз
      Това на страна, съмнявам се, че би имало лесен начин да се наеме такъв човек и то не само заради факта, че психолози-поекр играчи се намират рядко..
      Както казах изчакайте 4 години да взема магистратурата и идвам да бачкам при вас.. :D :D

Пък и харесвам морето..ще ми хареса при вас в Гибралтар :D
    • LuckyLucianooo
      LuckyLucianooo
      Бронз
      Според мен за да може 1 (покер) психолог да ви помогне трябва да е усетил това на което се мъчим да се противопоствим всеки път докато играем покер. В противен случай той ще ви даде теоретични насоки които можете да прочетете и тук в раздел "Психология и дидактика". Има 1 приказка: "не слушай старило, а патило". Един човек не може ли сам да си помогне никой няма да му помогне. Да не говорим, че човешката психология е нещо строго индивидуално и сложно.

Като идея е добре, но на практика е трудно изпълнимо.
    • sneaker1212
      sneaker1212
      Бронз
      Да ще търсим психолози членове на gamblers addicted...
      Някой има лиси на идея какви ресурси би струвало-$$$
      19 общности да кажем 10 психолога за да е що годе качествена услугата..
    • LiGuru
      LiGuru
      Бронз
      Първоначално публикувано от Laxuhe
      +1
      Тъй като говорим за психолози искам да отбележа, че психолозите не са доктори, както си написал по-горе. Доктори са психиатрите.
      Как и да го гледаш доктор си е научна степен, има малък и голям доктор...

Има доктор по физика, математика, история и т.н.
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Здравейте,

Ще се радваме да дискутирате, но няма нужда да се превръща в спор. :) И двамата: психолог и психиатър предписват лекарства, така че са си доктори, а и LiGuru е прав, това е титла. Моля да я уважаваме и по темата да говорим. :s_cool:

Поздрави,
      Деси
    • 1
    • 2