Фром Зироу ту Хироу

• novelsound
      novelsound
      Бронз
      След като спряха тилта се сетих, че във старс бях почнал от 0 до 1 000 000 челъндж, та викам да си го продължа! Миналата година някъде спечелих 10$ от фрийрола за българи та сега започнах с 10$ банка на нл2. Малко е кофти само с 5БИ но след една бърза забежка до към 3$ се стабилизирах и сега банката ми е десетина БИ, което си е направо лукс.

Така, докато чакам да пуснат тилта ще ръчкам микротата в старса и ще споделям тук впечатленията си от играта и някои спешъл тактикс. Ще се радвам ако съм полезен на хората които играят тия лимити.

Сутринта тряя да играя тенис за това по същество - от утре вечерта. До тогава, който има въпроси,мнения, впечатления и подобни за НЛ2 в Покерстарс - да се чувства като удома си.
  • 13 отговора
    • vengeance77
      vengeance77
      Бронз
      Здравей.
      Успех с начинанието и най-важния съвет: "Играеш само за стойност без излишни движения и ще ги размажеш".
      Поздрави.
    • huli1
      huli1
      Бронз
      Май доста хора, които играехме в Тилта трябва да почнем такива челънджи. :D
      И аз съм в момента с $12 спечелени от фрийрол, само че в Еверест. В момента се опитвам да си избера формат подходящ за банката ми :D :facepalm:

Успех :club:
    • novelsound
      novelsound
      Бронз
      Мноу харна сесийка тая вечер след като цял ден спах и играх тенис, ако продължавам така май няма да е много дълъг престоя на нл2, ама то не си и заслужава много много. Иде малко скучно с всички тия нитове.

Това ми направи най-голямо впечатление - много нитове и регове на по 4 и повече маси много повече от колкото очаквах. Това не е много добра новина за уинрейта ама кво да се прави, явно на тоя сайт всички са прота, няма кьорав донк да седне да почне да влиза всяка ръка ол ин префлоп да профука 5-6 стака...

Освен че не играят кой знае колко много ръце повечето играчи са и много пасивни почти никой не си защитава позицията префлоп( разбирай Бутона и Кътофа) също така много рядко флоутват флопа. За който не се е усетил все още става дума за 6 Мах. Поради тия причини е добре да се оупънва лууз от БУ КО даже и от УТГ+1. Но от БУ и КО спокойно може до към 60% опън, щото опън рейз 0.06 и Сибет 0.08 в 0.15 пот си е печаливш ход отсекаде.
      В блайнд вс балйнд когато ние сме СБ също газ до ламарината. Хората на тоя лимит не обичат да си защитават блайндовете и позицията, така че може да се крадне често. В общи линии срещу пасивни играчи е важно да имаме инициативата.

Относно Сибета: Когат съм в позиция 100% сибет си е далавера. Извън позиция чек-фолд е по-добре когато се пропуснали флопа яката, имам много малко екиути и флопа е ует (например 22 или А4о на 9 :club: Т :heart: J :heart:) Общо взето колкото по ует е борда толко по-зле се представя сибета без екуити извън позиция.

Относно флоута: Има някои индивиди дето флотват сибета и залагат много малко на търна (примерно 0.08 в 0.31) тва почти винаги значи че нямат нищо и рейза е печаливш още на търна. Иначе като цяло не е рийзънабъл да мисли човек че го флоутват когато колнат сибета, обикновено имат нещо ( разбирай поне гътшот)

Съвета "без излишни движения" не е лош, но трябва да внимава човек да не стане прекалено праволинеен както са почти всички на нл2 (а и не само) и така да улесни живота на опонентите си щото го е страх да флоутне или да рейзне флопа на блъф примерно. Излишните движения сами по себе си не са лошо нещо, напротив точно от тях се учи човек, но е важно да се правят с мисъл а не на рандъм щото от рандъм глупости човек не може нищо да научи. За мен е важно да се експериментира но да възможно най-обмислено. На нл2 имах досега учудващо добри резултати от блъфкечин, но все пак мисля че ин да лонг рън ще е по добре човек да експериментира със залозите за тънка стойност на търна и ривъра.

Хули, най-добрият формат за банката ти е тоя в който си най-добър.

И накрая рубриката: Мърдж ъф да дей:

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Преиграй ръка

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (5 handed)

Known players:
      CO:
      $3.94
      BU:
      $3.25
      SB:
      $3.94
      BB (Hero):
      $2.00
      MP3:
      $2.37

Preflop: Hero is BB with T, T.
      2 folds, BU calls $0.02, SB folds, Hero raises to $0.08, BU calls $0.06.

Flop: ($0.17) 5, 9, 8 (2 players)
      Hero bets $0.16, BU raises to $0.32, Hero calls $0.16.

Turn: ($0.81) J (2 players)
      Hero checks, BU bets $0.28, Hero calls $0.28.

River: ($1.37) A (2 players)
      Hero checks, BU bets $0.78, Hero calls $0.78.

Final Pot: $2.93.
      Results follow:

Hero shows a pair of tens(T T).
      BU shows a pair of eights(8 T).

Минрейза на флопа е доста интересен сам по себе си ама за него друг път. В случая си заслужава човек да види красивия мърдж който опонента прави на ривъра без да иска. Имайте предвид , че на тия лимити понякога се получават такива неща поради липсата на мисловна дейност или наличието на странни разбирания за покера. Тук изглежда лошия си мисли че има бест хенд на флопа а на ривъра вече прави блъф или пък нищо не си мисли не е лесно да се разбере - тряя да се внимава! :s_rolleyes:
    • novelsound
      novelsound
      Бронз
      За минрейза на флопа:

Като цяло минрейза на флопа си е яката раута, в Тилта обикновено по-слабите играчи го правеха с инста тайминг когато имат нътс и много рядко за блъф. Тука в старса на нл2 ситуацията е доста по-различна. От малката извадка която имам досега: 20-тина случая от които половината съм фолднал, а в останалите 10 резултатите са доста разнообразни.

1 нътс:

Преиграй ръка

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (3 handed)

Preflop: Hero is SB with 2, 2.
      BU calls $0.02, Hero calls $0.01, BB checks.

Flop: ($0.06) 2, 6, 5 (3 players)
      Hero bets $0.06, BB raises to $0.12, BU calls $0.12, Hero raises to $0.38, BB raises to $1.11, BU folds, Hero calls $0.73.

Turn: ($2.4) A (2 players)

River: ($2.4) 6 (2 players)

BB shows a straight, six high(4 3).

2 пъти блъф:

Преиграй ръка

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (6 handed)

Preflop: Hero is SB with 7, 6.
      4 folds, Hero raises to $0.06, BB calls $0.04.

Flop: ($0.12) 3, 7, 7 (2 players)
      Hero bets $0.08, BB raises to $0.16, Hero calls $0.08.

Turn: ($0.44) T (2 players)
      Hero checks, BB bets $0.04, Hero raises to $0.32, BB folds, Hero gets uncalled bet back.

Преиграй ръка

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (4 handed)

Preflop: Hero is CO with A, 5.
      Hero raises to $0.06, BU calls $0.06, SB folds, BB calls $0.04.

Flop: ($0.19) 3, 9, 7 (3 players)
      BB checks, Hero bets $0.10, BU raises to $0.20, BB folds, Hero calls $0.10.

Turn: ($0.59) 6 (2 players)
      Hero checks, BU bets $0.08, Hero raises to $0.30, BU folds, Hero gets uncalled bet back.

От тия примери макар и малко на брой може да заключим, че когато ни минрейзват с поляризиран рейндж(демек нътс или еър) ората обичат да играят честно след това: с нътс гледат да се нашият ол ин възможно най-бързо без да мислят за друго, а с еър се отказват с гейбет/фолд на търна. Тва е добре за нас щото е лесно да се играе срещу таквиз честни люде. Лошото е, че моята извадка показва, че минрейза рядко е с поляризиран рейндж и по-често е с марджинъл ръка като топ или секънд пеър и в тези случаи орицата не са толко честни.(както в ръката от рубриката "мърдж ъф да дей" от горния ми пост)

Ето още няколко подобни примера:

Преиграй ръка

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (4 handed)

Preflop: Hero is BB with Q, K.
      CO raises to $0.04, BU calls $0.04, SB folds, Hero calls $0.02.

Flop: ($0.13) K, 9, 4 (3 players)
      Hero bets $0.09, CO folds, BU raises to $0.18, Hero calls $0.09.

Turn: ($0.49) A (2 players)
      Hero checks, BU bets $0.30, Hero calls $0.30.

River: ($1.09) K (2 players)
      Hero checks, BU bets $0.74, Hero calls $0.74.

Results follow:

BU shows two pairs, kings and nines(9 5).
      Hero shows three of a kind, kings(Q K).

Преиграй ръка

Preflop: Hero is SB with K, Q.
      2 folds, BU calls $0.02, Hero raises to $0.08, BB calls $0.06, BU calls $0.06.

Flop: ($0.24) 9, K, 7 (3 players)
      Hero bets $0.18, BB raises to $0.36, BU folds, Hero calls $0.18.

Turn: ($0.96) J (2 players)
      Hero checks, BB bets $0.90, Hero raises to $1.36, BB calls $0.46.

River: ($3.68) 2 (2 players)

Results follow:

Hero shows a pair of kings(K Q).
      BB shows a pair of sevens(7 A).

Имам и още няколко в същия дух като горните 2 ръце ама не мога да ги покажа всичките тука. Все пак се вижда, че когато минрейзват с марджинъл мейд хенд ората си продължават на търна и ривъра и си плющят доволно големи залози. За блъф или за валю, трудно е да се каже. Най-вероятно за мърдж! За Херо обаче, въпросът е как да извлече максимална стойност, щото с тия големи залози на търна и ривъра е лесно да се объркат случаите когато имат нътс и когато имат марджинал мейд хенд(топ или секънд пеър).
      Аз намерих няколко мои ръце, в които фолдвам топ пеър срещу минрейз на флопа, щото съм си мислел че имат нътс, но сега като ги гледам тия ръце ми се струва, че вероятно е било по-добре да продължа до шоудаун. Така се получава, защото още нямам сигурен рийд с който да разграничавам случаите когато имат нътс от случаите когато имат марджинъл. Имам някои идеи и подозрения, но ще трябва да ги изпробвам в реални бойни действия първо и после ще пиша пак за минрейза.
      До тогва имайте предвид, че доста често минрейза на флопа на НЛ2 в Старс се оказва марджинъл мейд хенд(топ или секънд пеър). В моята извадка - 7 от 10 случая.
    • novelsound
      novelsound
      Бронз
      Утре отивам на риба и няма да ме има два дни, за това пускам бонус пост :s_cool:

Най-напред едно Допълнение за Сибета:

Следвайки разсъжденията от по-горния ми пост относно сибета, трябва да отбележа, че при една и съща честота на сибет от наша страна(например 100% сибет в позиция), то доходоността от тоя ми ти ход зависи от редица странични фактори, като аз тука ще спомена само един: времето от деня в което играем.
      Вечер като наизлязат повече донкове и реговете стават по-лууз, а и почват да стиймват повече и тогава трябва да сме осторожни, защото по всяка вероятност ще ни се наложи да намалим честота на опън-рейз/сибет хода, щото опонентите колват по-често.
      Сутрин когато има по-малко донки, реговете са по-тайт и можем по-често да си прилагаме хода печалившо.

Това естествено е съвсем незначителен едж и не трябва да се заблуждава човек, че ако не знае как да валю бетва или пък да фолдва ама си приоменя четотата на опън-рейз/сибет в зависимост от времето на деня има шанс да спечели нещо!!!

И да зема да уметна и една рисунка на квото съм играл досега. Червената линия показва нивото на концентрация на играча!!!

Не мога да разбера как да я накрам тая рисунка да е по-малка ама тряя да си лягам вече.

Годспийд!
    • Ico0o
      Ico0o
      Бронз
      Съвета "без излишни движения" не е лош, но трябва да внимава човек да не стане прекалено праволинеен както са почти всички на нл2 (а и не само) и така да улесни живота на опонентите си щото го е страх да флоутне или да рейзне флопа на блъф примерно

Искаш да кажеш, че опонентите ни на нл2 са толкова добри, че ако не флоутваме и не блъфираме няма да печелим или ?

Какви са тези странни и сложни работи за които говорите на нл2 изобщо не разбирам, може ли малко пояснение ?

+ това няма как 100% с-бет в позиция да е макс +ЕВ, не смятам, че е нужно да обяснявам защо, но ако ти е интересно ще си направя труда later.

И да зема да уметна и една рисунка на квото съм играл досега. Червената линия показва нивото на концентрация на играча!!!

Червената линия не показва нищо на нл2, lol.

Поздрави,
      Ицо.
    • vengeance77
      vengeance77
      Бронз
      @Ico0o +1

@novelsound - играчите са толкова слаби, като от неща от рода на позиция, стийл, рестийл, одс, ЕВ и ..... 90% нямат идея. Следователно най-печеливш е АБВ.. покерът. А мин рейза го правят понеже не знаят дори как, кога и в какъв размер да го правят :) , както и са основно Нити или прекалено Лууз и тук таме слаби ТАГ.

Поздрави и успех.

П.С. Между другото много хубав ъпсуинг имаш :) в сравнение с червената линия, която нищо не показва на НЛ2 ?(
    • novelsound
      novelsound
      Бронз
      Да темата за сибета в позиция е интересна. Разгледах си ръцете досега и като изключа мултиуей потовете и говорейки за ситуции когато имам само 1 противник то единственствено чеквам бихайнд когато ударя силно на сух борд. Например трипс на J :heart: 2 :diamond: J :club:
      Във всички други ситуации мисля, че сибет е по-добре. В случай, че пропускам нещо и знаете ситуации в които е чек бихайнд е по-добре от сибет, ще се радвам да споделите.
    • novelsound
      novelsound
      Бронз
      Един традиционно добър спот за Херо:

Преиграй ръка

Known players:
      MP3:
      $5.73
      CO:
      $1.44
      BU (Hero):
      $2.02
      SB:
      $0.77
      BB:
      $1.60

Preflop: Hero is BU with J, Q.
      2 folds, Hero raises to $0.06, SB folds, BB calls $0.04.

Flop: ($0.13) J, 3, 2 (2 players)
      BB checks, Hero bets $0.09, BB raises to $0.27, Hero calls $0.18.

Turn: ($0.67) 5 (2 players)
      BB bets $1.27(All-In), Hero calls $1.27.

River: ($3.21) T (2 players)

Final Pot: $3.21.
      Results follow:

Hero shows a pair of jacks(J Q).
      BB shows a pair of threes(3 6).

След сравниелно голям чек-рейз на флопа подозирах, че съм назад но тъй като не бях съвсем сигурен реших да пийлна и да видя какво ще направи на търна и евентуално шоудаун. Именно на търна дойдоха и добрите новини той напрви 2ри барел овърбет ол ин, който аз с радост платих, защото моят топ пеър със сигурност е напред срещу рейнджа на това отиграване!

Втори барел овърбет понякога правят по-слабите регове когато имат силен мейд хенд( с който биха се стакнали) но ги е страх да не ги аутдроунат. Когато случая не е такъв и въпросното отиграване го прави някой, за който нямам основания да смятам, че е рег, то спокойно мога да си платя дори със секънд пеър, защото очаквам да няма нищо.(Ако имаше силна ръка, щеше да заложи по-малко)

Наистина сега не мога да си спомня да съм плащал втори барел овърбет и да са ми показвали силна ръка. Все пак ще си прегледам всички ръце отново, а ако на някой му се е случвало нека сподели.

Дисклеймър: не важи за 3бетнати потове
    • novelsound
      novelsound
      Бронз
      Въоръжен с наблюденията си върху минрейза на флопа продължавам да изучавам и да се боря с тая подмолна тактика от страна на моите опоненти на нл2 в старса.

Преиграй ръка

Preflop: Hero is BU with 8, T.
      2 folds, Hero raises to $0.06, SB calls $0.05, BB folds.

Flop: ($0.14) K, T, 6 (2 players)
      SB checks, Hero bets $0.06, SB raises to $0.14, Hero calls $0.08.

Turn: ($0.42) K (2 players)
      SB bets $0.22, Hero calls $0.22.

River: ($0.86) 3 (2 players)
      SB checks, Hero checks.

Final Pot: $0.86.
      Results follow:

Hero shows two pairs, kings and tens(8 T).
      SB shows two pairs, kings and sixes(6 7).

Не е точно минрейз, но горе долу същото. С толкова слаб кикър е малко кофти, но все още си мисля, че е печалившо. С висок кикър(Q или А) е добре да се валюбетне ривъра. Като цяло впечатленията от първия ми пост относно този ход се затвърждават засега.
    • novelsound
      novelsound
      Бронз
      За ценообразуването при грешките:

Преиграй ръка

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (3 handed)

Known players:
      BB:
      $1.58
      BU (Hero):
      $2.21
      SB:
      $4.71

Preflop: Hero is BU with 5, 5.
      Hero raises to $0.06, SB raises to $2.26, BB calls $1.56(All-In), Hero calls $2.15(All-In).

Flop: ($6.05) J, 4, 7 (3 players)

Turn: ($6.05) 8 (3 players)

River: ($6.05) Q (3 players)

Hero shows a pair of fives(5 5).
      SB shows three of a kind, queens(Q Q).
      BB shows a pair of jacks(K J).

Тук се вижда един оптимистичен кол на Херо с отчетливи елементи на самоубийство. По груби сметки на ум в зависимост от рейнджовете които дадем на лошите колът е около 30-40ББ загуба.

Друга ръка:

Преиграй ръка

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      MP2:
      $5.00
      MP3:
      $2.00
      CO:
      $0.77
      BU (Hero):
      $5.94
      SB:
      $1.39
      BB:
      $4.62

Preflop: Hero is BU with 6, 8.
      2 folds, CO calls $0.02, Hero calls $0.02, SB folds, BB raises to $0.11, CO folds, Hero calls $0.09.

Flop: ($0.25) 9, 7, 3 (2 players)
      BB bets $0.19, Hero calls $0.19.

Turn: ($0.63) 5 (2 players)
      BB checks, Hero bets $0.54, BB calls $0.54.

River: ($1.71) T (2 players)
      BB checks, Hero bets $1.44, BB calls $1.44.

Final Pot: $4.59.
      Results follow:

BB shows a pair of kings(K K).
      Hero shows a straight, ten high(6 8).

Тук Херо се забърква в пот, 500бб дийп. Големият рейз прифлоп + сибета 0.19 в 0.25 навежда на мисълта, че лошият по всяка вероятност има ръка която смята за силна. На търна започва интерсното, Херо вече има нътс и следва да залага за стойност и той наистина 2 пъти залага почти пот и лошият си плаща. Въпросът е, какво щеше да стане ако Херо беше заложил 2 пъти целия пот? По не толкова груби сметки Херо щеше да е по-богат с 54ББ.

Две наглед съвсем различни ръце с различен изход, различни по вид грешки, единствено цената е сходна 40ББ и 54ББ.

Куул стъф... и както казва Джереми Роубард: "Донт джъст ду ит, тинк абаут ит!"
    • novelsound
      novelsound
      Бронз
      Поради налегналия ме мързел и честите ми странствания из родината не съм ъпдейтвал. Утре пак заминавам за няколко дена и като се върна ще играя вече нл5. Девет бай-ина би трябвало да са ми достатъчни, ако пък не са, ще грайндвам още на нл2. Също така ако земат, че пуснат тилта сигурно ще замразя тоя ми ти челъндж в старса за известно време.

Малко обем но от сърце !

• novelsound
      novelsound
      Бронз
      Лек ъпдейт:

На нл5 се случват доста интересни неща, но с тоя мизерен обем засега остават загадка за мен :f_confused: Ту съм на маса с много слаби и пасивни опоненти ту съм на маса кадето ме надиграват тотално с 3бетове, чек рейз на флопа и всякакви подобни подмолни тактики. Защо и как го правят... не знам. Оообаче много стиймват, особено вечер, което е добре за уинрейта ай гес.