Проблем при свързване на 2-ри монитор

• ximis
      ximis
      Бронз
      От няколко часа се опитвам да се справя с втория монитор ( някакъв стар 15- 16" ) , но безуспешно . Понеже не разбирам много от подобни работи ще постна линк на видео картата ми : http://www.nvidia.com/object/product_geforce_210_us.html . Монитора го включих в на единственото възможно място( същото като за първия ми монитор , но не е близко до него ) , но уви :( Ще се радвам на някакво съдействие :facepalm:
  • 13 отговора
    • LegionBG
      LegionBG
      Бронз
      Разликата идва от там, че се опитваш да включиш 2те карти едновременно. Тази на дъното и тази която ползваш с другия монитор. Честно казано не знам дали има вариант да го направиш и да работят. Аз лично не се сещам за начин. :(
    • ximis
      ximis
      Бронз
      Найс. Демек съм прецакан :D Иначе там където си вкючвам първия монитор има още някви входове ( същите като от картинката на линка ). Няма ли някакъв начин да се " нагласят " нещата :s_cry: ?
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Здравей,

Би ли уточнил в коя карта ползваш стария монитор (който работи), и в коя новия?

По принцип, когато включиш допълнителна видео карта, тя автоматично изключва интегрираната (понякога е възможно да работят двете заедно, трябва да има настройка за това в BIOS-а). Доколкото виждам обаче имаш два конектора на GeForce-a - Тоест най-лесно ще ти е да използваш и двата монитора на тази видео карта. За целта ще ти е необходима една такава джаджа -

За да можеш да вкараш и двата монитора. Би трябвало да е в кутията на видео картата ти. Ако нямаш, в най-близкия магазин за компютри би трябвало да ти я продадат за няколко лева. Казва се VGA към DVI конектор.

Поздрави,
      Камен
    • LegionBG
      LegionBG
      Бронз
      Първоначално публикувано от darkonebg
      Здравей,

Би ли уточнил в коя карта ползваш стария монитор (който работи), и в коя новия?

По принцип, когато включиш допълнителна видео карта, тя автоматично изключва интегрираната (понякога е възможно да работят двете заедно, трябва да има настройка за това в BIOS-а). Доколкото виждам обаче имаш два конектора на GeForce-a - Тоест най-лесно ще ти е да използваш и двата монитора на тази видео карта. За целта ще ти е необходима една такава джаджа -

За да можеш да вкараш и двата монитора. Би трябвало да е в кутията на видео картата ти. Ако нямаш, в най-близкия магазин за компютри би трябвало да ти я продадат за няколко лева. Казва се VGA към DVI конектор.

Поздрави,
      Камен
      Ти си гении бе Камене! или аз съм идиот... :facepalm:
      whatever дано се оправи ximis.
    • ximis
      ximis
      Бронз
      Ми в GeForce-ката си вкарвам първия си монитор , а явно втория се опитвам да го включа точно както обясни , Камене . Лошото е , че не знам къде са ми чаркалъците за компа а наоколо няма подобен магазин . Ще се радвам ако дадеш акъл как да пробвам да направя настройките от биос-а , за да работят и двете едновременно :) , пък ако не стане , ще се търси преходник :)
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      За BIOS-a си нямам и идея - BIOS-ите са различни, видеокартите рядко работят заедно, рядко са съвместими в Windows и т.н.
      Ако намериш такава джаджа ще си много по-доволен - plug&view :)

Поздрави,
      Камен
    • Kalinimal
      Kalinimal
      Бронз
      Пич забрави да накараш да работят двете карти. Ако искаш ми даваш адреса си и ти изпращам прехдника с наложен платеж - 4лв, разбира се транспорта е за твоя сметка ;) Работя в компютърна фирма.
    • kotsebotse
      kotsebotse
      Бронз
      Не може ли просто не вържеш втория монитор към VGA изхода на картата? Особено щом е стар, сигурно досега не си го карал през DVI..

Cheers,
      kotsebotse :s_cool:
    • Kalinimal
      Kalinimal
      Бронз
      Е ако другия му монитор е на DVI тази тема е безмислена.
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Аз предположих, че и двата са VGA, защото
      1) Старият му е вързан към картата
      2)
      Монитора го включих в на единственото възможно място( същото като за първия ми монитор
      Поздрави,
      Камен
    • kotsebotse
      kotsebotse
      Бронз
      Първоначално публикувано от Kalinimal
      Е ако другия му монитор е на DVI тази тема е безмислена.
      Хмм, да, аз реших, че първия му е на DVI, но ако първия е на VGA и втория трябва да е на VGA, си трябва преходниче, да :)
    • Kalinimal
      Kalinimal
      Бронз
      Между другото наскоро един клиент направи тест пред мен със 6 монитора, но използвахме така наречения - display port
      Та успяхме да го подкараме само под 7-ца, но необходимата конфигурация не постигнахме. Заработиха си 6-те, но той искаше точно определена конфигурация :f_cool:
    • ximis
      ximis
      Бронз
      И двата сана VGA и ще трябва преходниче. Kalinimal , мерси за предложението ,но няма смисъл да те занимавам , по-добре да се размърдам малко и да си го набавя някъде от тук .