It's A Trap!

• petrakow
      petrakow
      Бронз
      Здравейте!

Дойде време и аз да си направя блог. По принцип не съм много по писането, затова и досега нямах, но няма как - покрай членуването ми в покер училището дойде нареждане от по-висша инстанция да си отворя...so here it is! :)

Първо да се представя: Казвам се Боби, на 22 години съм, живея в София. Завършил съм немската гимназия в София, след това започнах следване в Карлсруе, Германия ( строително инженерство ), което прекъснах наскоро. Помня как се шегувах с приятели, че с мен ще стане точно както с Алън Кънингам, професионален покер играч, който е учил строително инженерство, но е прекъснал, за да стане професионален играч. Което идва да покаже, че във всяка шега има процент истина :facepalm:

Относно покер кариерата ми - запалих се по покера в 12 клас покрай приятели. Първо започнах да играя с виртуални пари, след това открих фрииролите. Още тогава усещах, че съм по-добър от повечето си съперници и така се стигна до победа в един фриирол, от който спечелих 107 евро. С гордост мога да твърдя, че досега не съм фалирал и само с парите от фриирола съм успял да развия покер кариерата си ( без да депозирам собствени средства ). Така започнах да играя кеш маси, станах победител на НЛ2 и оттам гледам да изкачвам нивата. В момента играя НЛ100 в Ладброукс, като благодарение на покера съм финансово независим вече година и половина.

Освен голямата ми страст - покера, се интересувам още от футбол, филми и сериали ( следя ужасно много такива ), гейминг ( преди няколко месеца си взех PS3 ). Обичам да слушам рок музика и чалга - heavy metal and turbo-folk :D Голям фен съм на Металика, бил съм им досега на 3 концерта ( и трите бяха умопомрачителни ). В свободното си време обичам да свиря техни парчета на китара, като от време на време и някое на музикалния гении Тони Стораро.

След тези разкрития допускам, че може да съм изгубил вече част от аудиторията си, още преди да съм я спечелил, затова ще вкарам графика за цвят. Следната графика е от текущия месец, като определено ръннвам доста горещо :s_cool:

ЕВ-линията нарочно не съм я сложил, да не си помислите случайно, че не съм poker god :facepalm: Шегата на страна, този месец наистина съм доста над ЕВ, за разлика от миналия, който премина в брейкивън. Причината за това е донякъде късмет, но много по-важно е, че започнах активно да работя върху играта си ( нещо, което препоръчвам на всеки). И наистина имам предвид активно! Сега като професионален покер играч имам всеки ден установен режим, който се стремя да спазвам стриктно.

В блога си мисля редовно да поствам както графики, така и интересни ръце от последната ми сесия. Ще се радвам на всякакви коментари, съвети, спам, предложения, пожелания, конструктивна критика и каквото още пожелаете :f_love:

Поздрави,
      Боби
  • 894 отговора
    • kotsebotse
      kotsebotse
      Бронз
      Боби, като видях заглавието очаквах блогът да започва с песен на Кондьо, не на Флойд :f_biggrin:

Успех с блога и покера, освен ако играеш срещу мен когато качиш лимита или ако на мен ми се наложи да сваля ;)

П.П. Нещо не виждам графиката..

Cheers,
      kotsebotse :s_cool:
    • petrakow
      petrakow
      Бронз
      Хахаха Коце, очаквах да има обърквания и обещавам на разочарованите да им се реванширам :D Мерси за пожеланията! Аз мислех този месец да почна да правя шотове на НЛ200, но ми се появиха доста разходи ( ще се местя на квартира и други разни ), така че ще го отложа малко. Иначе за когато това стане :гледай да ми оставиш малко риба и на мен, и се опитай да левелнеш реговете колкото се може повече, та да са с потрошено самочувствие като аз седна ;) Надявам се графиката сега да е ок.

Поздрави,
      Боби
    • Ico0o
      Ico0o
      Бронз
      Честит блог, Боби. :facepalm:

И да го поддържаш, както поддържаш побоя над нл100 :f_o:
    • petrakow
      petrakow
      Бронз
      Мерси, Ицо :facepalm: Ще се постарая да поддържам и двете неща :D
    • tashunkos
      tashunkos
      Бронз
      Честит блог, ще го следя с интерес :)
      За първи път виждам човек, който да харесва двете крайности на музиката!
      Това говори, че си широко скроен човек, а такива хора успяват навсякъде!
      Пожелавам много покер успехи и да ни радваш с хубави графики :)
      Поздрави
      Радо :)
    • petrakow
      petrakow
      Бронз
      @tashunkos

Благодаря ти за пожеланията и проявения интерес!

Този weekend бях извън София и се прибрах тази вечер. Реших да направя една кратка сесия, което беше грешка, защото се чувствах изнервен и е просто голяма жега :( Както и да е, направих няма и 1000 ръце, като завърших към половин бай-ин назад, въпреки че подарих два стака. Ето две от малкото ръце, които съм доволен как изиграх.

$0.50/$1 No Limit Holdem
      HoldemManager
      6 Players
      Hand Conversion Powered by weaktight.com

Stacks:
      UTG JustFoldpls ($50)
      UTG+1 Hero ($130)
      CO dflytrap ($125)
      BTN and247 ($107)
      SB RARugged ($100)
      BB KorabaMaika ($101)

Pre-Flop: ($1.50, 6 players) Hero is UTG+1 J:diamond: J:heart:
      1 fold, Hero raises to $3, 3 folds, KorabaMaika calls $2

Опонентът ми е доста лууз агресив българин ( надявам се не от тази общност :D ).

Flop: 10:diamond: 6:club: K:diamond: ($6.50, 2 players)
      KorabaMaika checks, Hero bets $4, KorabaMaika raises to $12.50, Hero calls $8.50

Като ме чек/рейзва на флопа той репрезентира ТТ/66 и дроуове. Общо взето никога не очаквам да чек/рейзне Кх без особена история, а ние преди тази ръка нямахме.

Turn: 10:club: ($31.50, 2 players)
      KorabaMaika bets $20.50, Hero calls $20.50

Търн картата е перфектна, защото вече ТТ е по-малко вероятно.

River: 3:spade: ($72.50, 2 players)
      KorabaMaika bets $64, Hero calls $64

На такъв брик ривър се почувствах задължен да платя, предвид че ме бият само 4 комбинации. :f_love:

Final Pot: $200.50
      KorabaMaika shows
      5:heart: 5:club:
      Hero shows
      J:diamond: J:heart:

Hero wins $197 (net +$97)

KorabaMaika lost $100

Като знам повечето българи как са, нищо чудно след тази ръка семейството ми да е отнеслно няколко поздрава :s_biggrin:

$0.50/$1 No Limit Holdem
      HoldemManager
      5 Players

Stacks:
      UTG Player 1 ($87.81)
      CO Player 3 ($153)
      BTN Hero ($100)
      SB Player 5 ($197)
      BB Player 6 ($78.70)

Pre-Flop: ($1.50, 5 players) Hero is BTN 2:diamond: A:diamond:
      2 folds, Hero raises to $2.50, Player 5 calls $2, 1 fold

Flop: 6:heart: J:club: Q:club: ($6, 2 players)
      Player 5 checks, Hero bets $4, Player 5 calls $4

Turn: 4:club: ($14, 2 players)
      Player 5 checks, Hero checks

River: K:club: ($14, 2 players)
      Player 5 bets $13, Hero raises to $26, Player 5 folds

Final Pot: $53
      Hero shows
      2:diamond: A:diamond:

Hero wins $51 (net +$18.50)

Player 5 lost $19.50

Тази тук е срещу някаква риба на анонимните маси. Общо взето с този залог на ривъра той има или нътс, или нищо. Не очаквам да заложи така примерно с Т :club: Х. А предвид колко широк е рейнджът на рибите очаквам да има доста еър. Затова и реших да минрейзна, не ми трябва да рейзвам повече, за да го накарам да фолдне еър :)

Поздрави,
      Боби
    • Ico0o
      Ico0o
      Бронз
      , въпреки че подарих два стака.

You are wellcome. :f_rolleyes:

Поздрави, Боби

Toва мисля, че може да го попромениш на "Поздрави, машината" :facepalm:
    • petrakow
      petrakow
      Бронз
      Xaxaxa ще видим, или машината, или маймуната, че пак почнах да тилтвам стакове :facepalm:
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Първоначално публикувано от kotsebotse
      Боби, като видях заглавието очаквах блогът да започва с песен на Кондьо, не на Флойд :f_biggrin:
      Аз си помислих за Бони М. :facepalm:

Честит блог и от мен! :s_thumbsup: Време ти беше някой да те накара, няма да се скътаваш! :D
    • palavIVO
      palavIVO
      Бронз
      Честит ти блог,братле:)

Само напред и нагоре в покер кариерата:)

Интересен ще бъде и ще бъде следен изкъсо :facepalm: :D , особено с такива "богати" графики :s_biggrin:

П.с. Аз също съм свирил Металика ,ама на барабани...някой ден можем да спретнем нещо ,че не съм свирил с години...,а ми е много гот...

П.с.с Слушам и чалга ... дори народно, циганско и т.н. като най-много ме радват надсвирванията между цигани...направо душата ми се отваря :D :facepalm:

Поздрави,Иво
    • Gack00
      Gack00
      Бронз
      Ще кажеш ли накратко как импортваш ръцете от Ладброукс в ХЕМ, че се въртя нещо не захващам
    • petrakow
      petrakow
      Бронз
      @moodkiller

Мерси :) Аз си мислех, че е много страшно да имаш блог, а то не боляло :D

@palavIVO

Мерси брато! Радвам се, че има интерес към блога ми. Много яко, че свириш ( си свирил ) на барабани. Ние сега с един приятел разучаваме китарите в Fade to black, така че верно може да пробваме нещо някой път :)

@Gack00

Натисни вдясно от Start Auto Import - click here to add auto import folders . Taм му дай Autodetect и виж дали фолдера на Ладброукс е в списъка ( при мен е C:\Microgaming\Poker\LadbrokesMPP
    • 4o4ity
      4o4ity
      Бронз
      Честит блог и от мен........не се стърпях :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:

• mishkagg
      mishkagg
      Бронз

Късмет и успех! :)
    • solarispoker
      solarispoker
      Бронз
      Хайде и от мен честит блог Боби! Много успехи!

Поздрави,
      Марто
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Гоу Гоу Боби!

Поздрави,
      Камен
    • atanas670408
      atanas670408
      Глобален
      Какво да ти пожелая освен "напред машинооо" :]
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Поздравления за блога!

Много бой и тъпаници по масите да им раздаваш :diamond:
    • petrakow
      petrakow
      Бронз
      Мерси на всички! Особено много ми допадат музикалните поздрави :D

Вчера в последния си пост бях написал, че спирам да играя. Да ама не, към 2 часа ми стана скучно и седнах пак. За описанието на масите ще използвам картинка:

До към 6 сутринта клечах с въдицата, затова и сега се чувствам доста скапан, но пък налових риба за няколко дни напред:

С така любимата на всички червена линия нещо не можем да се разберем за посоката, но докато не е стремглаво надолу аз съм ОК.
      Ето и няколко ръце:

$0.50/$1 No Limit Holdem
      HoldemManager
      5 Players

Stacks:
      UTG Player 5 ($168)
      CO Hero ($179)
      BTN Player 1 ($105)
      SB Player 3 ($111)
      BB Player 4 ($295)

Pre-Flop: ($1.50, 5 players) Hero is CO K:heart: K:club:
      Player 5 raises to $3, Hero raises to $11, 3 folds, Player 5 raises to $27, Hero raises to $55, Player 5 goes all-in $168, Hero calls $113

Flop: 8:spade: K:diamond: 10:heart: ($337.50, 2 players, 1 all-in)

Turn: 10:diamond: ($337.50, 2 players, 1 all-in)

River: 4:spade: ($337.50, 2 players, 1 all-in)

Final Pot: $337.50
      Player 5 shows
      3:diamond: 9:diamond:
      Hero shows
      K:heart: K:club:

Hero wins $334 (net +$166)

Player 5 lost $168

Тук отново нямам думи, затова :

$0.50/$1 No Limit Holdem
      HoldemManager
      6 Players

Stacks:
      UTG Player 3 ($100)
      UTG+1 Player 4 ($236)
      CO Player 5 ($94.50)
      BTN Hero ($103)
      SB Player 1 ($221)
      BB Player 2 ($111)

Pre-Flop: ($1.50, 6 players) Hero is BTN 10:club: 8:club:
      3 folds, Hero raises to $3, Player 1 calls $2.50, Player 2 calls $2

Flop: 6:club: 7:diamond: 9:club: ($9, 3 players)
      Player 1 checks, Player 2 checks, Hero bets $7, Player 1 raises to $16, Player 2 folds, Hero raises to $30, Player 1 raises to $217, Hero goes all-in $70.08

Turn: 9:diamond: ($209.16, 2 players, 1 all-in)

River: 3:heart: ($209.16, 2 players, 1 all-in)

Final Pot: $209.16
      Player 1 shows
      4:club: 5:club:
      Hero shows
      10:club: 8:club:

Hero wins $206 (net +$102.92)

Player 1 collects $116.92 (net -$103.08)
      Player 2 lost $3

На този подозирам, че му е станало лошо, защото след тази ръка стана от масата. На флопа е с 0.6% очакван дял :s_biggrin: :s_biggrin: :s_biggrin:

$0.50/$1 No Limit Holdem
      HoldemManager
      6 Players

Stacks:
      UTG Player 5 ($61.82)
      UTG+1 Player 6 ($100)
      CO Player 1 ($67.34)
      BTN Player 2 ($50.89)
      SB Player 3 ($115)
      BB Hero ($203)

Pre-Flop: ($1.50, 6 players) Hero is BB 8:club: 6:club:
      2 folds, Player 1 raises to $3, Player 2 calls $3, Player 3 calls $2.50, Hero calls $2

Flop: 6:heart: A:diamond: 7:heart: ($12, 4 players)
      Player 3 checks, Hero checks, Player 1 checks, Player 2 bets $1, Player 3 calls $1, Hero calls $1, Player 1 calls $1

Turn: 9:diamond: ($16, 4 players)
      Player 3 checks, Hero checks, Player 1 checks, Player 2 checks

River: 3:heart: ($16, 4 players)
      Player 3 checks, Hero checks, Player 1 bets $8, 1 fold, Player 3 folds, Hero raises to $24, Player 1 folds

Final Pot: $48
      Hero shows
      8:club: 6:club:

Hero wins $46.40 (net +$18.40)

За завършек един куиз: Кое е това нещо, което Player 1 е много малко вероятно да го има, Hero спокойно може да го има, и може да го репрезентираме с чек/рейз на ривъра?

Това е засега от мен, имаше още няколко интересни ръце, но може да ги постна по-късно, защото така или иначе днес май няма да играя покер.

Поздрави,
      Боби