Климатици

• DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Искам да взема подарък на родителите - климатик, въпроса ми е какъв да взема до 650-700лева, г/д добър.

Става въпрос за стая не по-голяма от 15 квадрата!

Много ще се радвам, ако ме насочите към марка и вид!

М
  • 46 отговора
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Вземи си тих климатик, който да духа и топло.
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Първоначално публикувано от StanislavI
      Вземи си тих климатик, който да духа и топло.
      Да със сигурност ще гледам да ги има тези параметри също така да е клас А/А

Но искам конкретна марка, която е добра, че вече съм разпеторен ...
    • comodus14
      comodus14
      Бронз
      Митак ако ше го ползват и зимата на топло, най-добре е инверторен, той си избива парите от сметките за ток. Според мен за качество при марките е много относително, защото половината се правят в Китай, а останалите в Турция. За мен най-добри са Дайкин и Фуджитсу, но знаеш , че при техниката всичко е на късмет. Особено внимание наистина обърни на шума, енергийният калс е лабораторно отчитан, така че е много относително. Иначе аз ползвам клас ААА(вентилатор :facepalm: :D :D :D ) но смятам да си взимам нещо и аз.

Поздрави
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      10q!

Инверторен ще бъде 100% но нямам идея кои са тихи, кои марки са стабилни и тн.

В тази сфера почти нищо не разбирам и съм като бебе както гледа крушка ... свети нещо там, ама какво е ...

За това питам, ако някой е взимал в тоя ценови клас да каже какво е взел и дали е доволен.

М
    • 4o4ity
      4o4ity
      Бронз
      Тоя където ми е в квартирата е Осака и е невероятен лятото,за 10 минути охлажда целия апартамент около 30кв.м.
      Лошото е че зимата като стане под 10 градуса и не ще да топли,само си духа един нормален въздух,нещо не може да загрее явно,но за лятото определено ти го препоръчвам.

Друго което съм чувал е че трябва ад гледаш големината на външното тяло,понеже от там става цялата магия до колкото съм запознат.Колкото по-голямо,толкова по-бързо ще върши работа.
    • comodus14
      comodus14
      Бронз
      Нали ти казвам за марките иначе на всеки си пише шума в децибели. И на консултанта никога не вярвай, те винаги пробутват каквото имат най-много. Казвам го щото и аз съм го правил :D :D :D продавал съм ги цяла година, но ние в Първомай работехме с 3 марки само :facepalm: Нипон бяха най-добрите. Шефката беше с такъв и освен това шефа ми ги монтираче и ми каза че са много добре направени. Но не мога да гарантирам. :)
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Хмм и аз май ще имам подобен проблем това лято.
      Тук студено не става, а и съм под наем, така че се ориентирам към нещо съвсем различно (подвижните без външно тяло). Доколкото знам почти ги няма в България, затова и не знам дали ще има идея, но все пак да попитам :s_biggrin:

Поздрави,
      Камен
    • misko69
      misko69
      Бронз
      Преди зимата поставих в хола Фуджитцу.На мен ми легна 900 лв.Не е инверторен,а минусов.Няма такова чудо,синът цяла зима изкара по къси ръкави,като много рядко му вдигаше градусите над 20.Имах чувство,че нещо дисплея на дистанционното е развален.Разбира се голямо значение има и състоянието на дограмата,външни стени,изложение.Аз лично цялата техника в къщи,климатици,телевизори и т.н. си я взимам само от една фирма,Петето може и да ги е чувал-Пулсар,а продавача ми е приятел и за момента според него това беше най-изгодно като съотношение цена-качество.
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Има всякакви тук, но разбира се са доста скъпи ...

Ние имаме къща и в тази стая в която искам да им сложа климатик е нещо като хол ... не е много голям за това си мисля, че климатик 9-тка ще свърши перфектна работа.

Аз на консултати не вярвам НИКОГА ... Аз мога много лесно да избера климатик, ама не ми се дават 1300-1500 лева :(

Та така ето изборите ми за сега:

http://technika.bg/product/2418/klimatik-multisplit-tip-invertor-fuji-rsm-9la.html

http://technika.bg/product/6858/klimatik-midea-ms9a-09hrdn1.html

http://technika.bg/product/2420/klimatik-multisplit-tip-invertor-fuji-rsa-14lacm.html

За съжаление няма как за тези пари да взема наистина качествените климатици, така, че ще трябва да се задоволят нашите с нещо по посредствено.

М
    • misko69
      misko69
      Бронз
      Първоначално публикувано от darkonebg
      Хмм и аз май ще имам подобен проблем това лято.
      Тук студено не става, а и съм под наем, така че се ориентирам към нещо съвсем различно (подвижните без външно тяло). Доколкото знам почти ги няма в България, затова и не знам дали ще има идея, но все пак да попитам :s_biggrin:

Поздрави,
      Камен
      Не се набутвай с тия мобилни...Помисли къде ще изкараш голямата тръба навън???Сестра ми имат в офиса един такъв паметник ;)
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Доколкото разбрах, тръбата се закрепя към прозореца? ?(
    • comodus14
      comodus14
      Бронз
      @Misko
      +1
      @Митак само не взимай 9-ка, вервай ми ;) поне 12-ка, разликата е малка. Хората из Европата ги слагат само на кабинки за пазачи ;) А и че ти гори повече ток от 12-ката, тъй като няма да се изкл. често.
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Първоначално публикувано от comodus14
      @Misko
      +1
      @Митак само не взимай 9-ка, вервай ми ;) поне 12-ка, разликата е малка. Хората из Европата ги слагат само на кабинки за пазачи ;) А и че ти гори повече ток от 12-ката, тъй като няма да се изкл. често.
      И аз това четох сега .. значи определено вече знам няколко неща:

АА клас
      Инвенторен
      12-ка
      Всичко друго но не турски и китайски

За сега вървим добре :heart:
    • swyfti
      swyfti
      Бронз
      Японски! По-скъпи са но си заслужават парите.
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Първоначално публикувано от swyfti
      Японски! По-скъпи са но си заслужават парите.
      Определено!

Остава само да избера модела г/д в тоя ценови диапазон и всичко ще бъде цветя и розички :club:
    • GramatikovBG
      GramatikovBG
      Бронз
      Не съм сигурен за този ценови клас. Преди 2-3 години когато купувах взех два Mitsubishi Heavy Industries и мога да ти кажа, че от средния клас няма по-добри. Имам приятел, който е в този бизнес и днес ще го разпитам какво ще препоръча за тези кв. и тези пари. Ще пиша по-късно.
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Първоначално публикувано от GramatikovBG
      Не съм сигурен за този ценови клас. Преди 2-3 години когато купувах взех два Mitsubishi Heavy Industries и мога да ти кажа, че от средния клас няма по-добри. Имам приятел, който е в този бизнес и днес ще го разпитам какво ще препоръча за тези кв. и тези пари. Ще пиша по-късно.
      10q! Много ще ми помогнеш с това
    • dum1ss
      dum1ss
      Бронз
      За тези пари можеш да вземеш качествен втора ръка Японски инвертор с COP 5,5.
      Над 10 години съм в бизнеса. Ако искаш, питай, но на лични да не излезе като реклама. :)
    • misko69
      misko69
      Бронз
      Първоначално публикувано от darkonebg
      Доколкото разбрах, тръбата се закрепя към прозореца? ?(
      Да де,аз това имах в предвид ;)