От нИщо-нЕщо

• sundancekid3
      sundancekid3
      Бронз
      Здравейте , казвам се Краси и съм на 27 год. Започнах да играя покер онлайн края на януари месец тази година . Винаги съм имал влечение към хазарта , но когато разбрах че всъщност покер може да се играе математически правилно и да печелиш в дългосрочен план си викам- това е мойта игра :) .

Така се почна :) . Първо бонуса на Покер Стратеджи в Кейк - лутане между ФЛ, НЛ4,НЛ10, 6max, фул ринг,шорт стак, фул стак и логичен фалит. После фрийроли , малки депозити , много тилт и никакъв банкрол мениджмънт - общо взето правил съм всички глупости , които всички знаем, че не трябва да се правят.

След поредното зануляване ( играех HU с 4 бай ина - wtf indeed :facepalm:) реших да си докажа , че ако спазвам елементарен банкрол мениджмънт мога да изградя прилична банка от нулата . Спрях се на Еверест заради шаста масите и започнах ... Началото(30.05) беше супер бавно и изнервящо , щото тея прословути шаста маси се оказаха ФЛ , и с много зор се навивах изобщо да сядам да играя . Както и да е , като събрах внушителните 0,55$ започнах да ги комбинирам с 0,10 + 0,01$ DoN , а при 2,70$ започнах и 0,25 + 0,02 $ DoN, като окончателно изоставих омразните ми шаста маси. Така събрах първите 6,00 $.С тях започнах да играя НЛ2 шорт стак , като станаха 20 започнах да отварям и по някоя маса с фул стак , а при 30 преминах изцяло към игра с пълен стак.

Към момента банката ми е 52,70 $ , като планът ми е следният

- 75 $ , да отварям по някоя маса НЛ5 (при 100$ минавам изцяло на НЛ5)
      - 150$ шотове на НЛ10 ( с 200$ - само НЛ10)
      - 300 $ - тегля и депозирам някъде с добър бонус и рейк бек , а от там sky is the limit :)

Ще свалям нива ( дано не се налага ) , както следва - под 60 $ само НЛ2; под 120$ само НЛ5 .

Правя този блог по няколко причини:

1) Да получа похвали и окуражителни отзиви :)
      2) Писна ми да си блъскам главата сам , за да открия как по-добре да изиграя дадена ръка и какви грешки допускам като цяло в играта си.
      3) Нежеланието да се излагам публично, да ме държи концентриран по време на сесиите , за да може да поствам само красиви графики и безупречно изиграни ръце :D
      4) Хората , които се съмняват да видят , че не е толкова трудно да започнеш от абсолютно кръглата нула .

Основните ъпдейти в този блог ще са графики , статистики ( след малко качвам досегашната история на начинанието), ръце за анализ и епизодични оплаквания от бедбийтс , надявам се на съвети и помощ от по- опитните и знаещи хора наоколо :) .
  • 112 отговора
    • Laxuhe
      Laxuhe
      Бронз
      Браво! Само нагоре!
      Успех! :f_cool:
    • sundancekid3
      sundancekid3
      Бронз
      Това е графиката от турнирите :

Графиката от кеша :

• sundancekid3
      sundancekid3
      Бронз
      Laxuhe мерси , ама за съжаление пожеланието "само нагоре" никак не се сбъдва :) . Вчера беше кофти ден , и ако продължавам така ще трябва да сменям заглавието на " от нищо - пак нищо "...

Това, което аз забелязвам че ми струва най - много пари са опитите за блъфове и мега рибешките колове ( WtSD ми е доста висок май?). И двете грешки се дължат на това , че се мисля за много добър , ама щом не мога да прегазя НЛ2 явно не е баш така. Мисля да извадя всякакви флоутове и дабъл барели с еър от арсенала си и да се върна към добрия стар weak-tight стил. Отделно от това на моменти изключвам тотално и цъкам по бутоните без изобщо да се замисля , с какво аджеба кретена отсреща би играл така .. Ето една ръка за илюстрация на последното:

Everest - $0.02 NL - Holdem - 9 players
      Hand converted by PokerTracker 3

MP+1: $2.02 ( 24/3,5/1,7)
      Hero (LP): $3.44
      CO: $1.99
      BTN: $2.46
      SB: $1.69
      BB: $3.13
      UTG: $0.96
      UTG+1: $1.09
      MP: $0.78

SB posts SB $0.01, BB posts BB $0.02

Pre Flop: ($0.03) Hero has A:club: A:heart:

fold, fold, fold, MP+1 calls $0.02, Hero raises to $0.10, fold, fold, fold, fold, MP+1 calls $0.08

Flop: ($0.23, 2 players) 2:diamond: 9:club: 8:spade:
      MP+1 checks, Hero bets $0.17, MP+1 calls $0.17

Turn: ($0.57, 2 players) K:spade:
      MP+1 checks, Hero bets $0.47, MP+1 raises to $1.75 and is all-in, Hero raises to $3.17 and is all-in

Сега като я гледам тая ръка , като че ли фолда е ясен - първо чек/рейз на търна едва ли е блъф . Опонента е сравнително пасивен и не би играл така КТ,КJ,KQ или пък да кажем TJ пики, АК е малко вероятно защото все пак рейзва някакви ръце - остават К8,К9,89 ,22 ,99 и 88 като най вероятни ...
      Ще се радвам да чуя и други мнения за ръката , щото аз си мисля някакви неща ама не знам да ли не са пълни глупости :f_confused: . Пък ако някой ми прегледа статсовете и намери още кусури - цена няма да има :)
    • PaPi92
      PaPi92
      Black
      Успех с блога и по масите най-вече.
      Не съм специалист по кеша, но според мен, въпреки че чек/кол флоп, чек/рейз търн показва доста сила, на тези лимити опонентите ще се стакват и с по-слаби ръце и трудно може да фолдеш асата си в тази ситуация.
      Нека някой от кеш играчите да си изкаже мнениетп също.
    • sergo233
      sergo233
      Бронз
      А в крайна сметка какво показа опонента ти?Щото си мисля,че щом е пасивен,а ти плаща рейза от ранна позиция едва ли е било но К9 К8,ами си е ударил сета на флопа още - 88 99 ?(
    • maharabaduba
      maharabaduba
      Бронз
      Първо искам да ти пожелая успех с начинанието и дано скоро достигнеш целите си.
      Правил съм нещо подобно, но от 0 до 100$. Бях в доста добър ъпсуинг и с повечко късмет и игра успях да го направя за 10-15 дни. Наблюденията ми са, че на ФЛ всички са от ниво "третокласник с проблеми" надолу. При НЛ късите маси също са пълни с касички. Oще веднъж успешно събиране на 300$.

Поздрави,
      Андрей.
    • sundancekid3
      sundancekid3
      Бронз
      @PaPi92, мерси за пожеланията .По принцип си прав за асата , но срещу въпросния тип , и начина по който се разви ръката просто не се връзва да има нещо ,което бия - тъй си мисля поне :f_grin:

@maharabaduba - благодаря и на теб - чул те Господ :) , но за сега няма изгледи да станат бързо нещата . Играя фул ринг за момента , не мога да се оплача от липса на риби ,но за съжаление и аз чат пат минавам в техните редици :facepalm:

@sergo - позна ръката , имаше деветки гадината ...
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Здравей sundancekid3,

Харесва ми как си оформил целите си! :s_thumbsup: Желая ти да ги покориш бързо!

Точно в Everest те съветвам да смениш дългите, с къси маси, поне на НЛ2, НЛ5 и НЛ10. Ще се видиш между риба и пара там. После ако искаш се връщай на пълните. ;)
      С банка от 50$ спокойно можеш да покориш НЛ2 къси маси и при 100$ да качиш на НЛ5. Ще го направиш за нула време.

Поздрави,
      Христо
    • sundancekid3
      sundancekid3
      Бронз
      Здравей Христо , мерси за съвета - послушах те и ги пробвах тея къси маси , пък то взе че ми хареса :) .

И без това планирах да премина към тях по - нататъка ... За 1000 ръце съм + 4,5$ , което не е зле като се има предвид че почти нямам опит на 6макс , а и повечето от ръцете, в които загубих стакове бях напред. Определено играта е доста по - интересна и приятна и не знам какво ме караше досега да играя само фул ринг .

Тъй че почвам да се образовам за 6макс , за да не се излагаме пред чужденците , а като натрупам повече обем ще постна статистики и някоя ръка да помагате :) ..
    • chokata
      chokata
      Бронз
      от нищо нещо,това ми мн познато само че завършва,всичко на ново :D
      Успех и дано не се прецакваш като мене
    • kriko92
      kriko92
      Бронз
      Здравей. И аз преди няколко дни изпробвах късите маси в Еверест и съм приятно изненадан от слабите опоненти. Пожелавам ти успех! :)

п.п. Как ти е ника в Еверест?
    • sundancekid3
      sundancekid3
      Бронз
      @chokata , дано не почваме от начало повече - нито аз нито ти :) . Успех и на теб

@kriko92 ника ми е CraftyFoxx - засичали ли сме се ?

Иначе преминаването към къси маси не върви толкова гладко колкото се надявах- за оклоло 3к ръце графиката ми мяза на ЕКГ . Интересното е , че червената линия ми е над нулата , а синята- под ...

Ето една ръка , която ми се струва интересна

Everest - $0.02 NL (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 3

BB: $2.39
      UTG: $2.54
      MP: $1.42
      Hero (CO): $2.48
      BTN: $0.97
      SB: $2.36

SB posts SB $0.01, BB posts BB $0.02

Pre Flop: ($0.03) Hero has J:diamond: Q:diamond:

fold, MP calls $0.02, Hero raises to $0.10, fold, fold, fold, MP calls $0.08

Flop: ($0.23, 2 players) 4:club: 9:club: T:diamond:
      MP checks, Hero bets $0.23, MP calls $0.23

Turn: ($0.69, 2 players) 2:diamond:
      MP checks, Hero bets $0.53, MP raises to $1.09 and is all-in, Hero raises to $2.15 and is all-in

River: ($2.87, 2 players) 9:diamond:

MP shows T:spade: T:heart: (Full House, Tens full of Nines) (Pre 53%, Flop 72%, Turn 70%)
      Hero shows J:diamond: Q:diamond: (Flush, Queen High) (Pre 47%, Flop 28%, Turn 30%)
      MP wins $2.69
    • gelev
      gelev
      Бронз
      Аз съм те засичал доста често. Моят nick е същия както тук. Успех :f_biggrin:
    • kriko92
      kriko92
      Бронз
      Засичали сме се, даже започнах да те избягвам по масите, когато си ми отляво, защото ми се стори добър играч :) Ника ми там е maistora1.
    • sundancekid3
      sundancekid3
      Бронз
      Здравейте , нещата не вървят много добре тези дни и банката ми в момента е около 45$.

Равносметката от 6макс за 6500 ръце е -2,73$ и 12,45$ рейк( поне да имах рейкбек).Стакове хвърчат нагоре-надолу , с АА съм на загуба, губих с А-хай флъш от стрейт флъш , с фул от каре и други такива красоти ..

Както и да е на кретените им връзва - нищо ново под слънцето. Аз далеч не играя перфектно , така че имам доста неща, върху които да работя. Хубавото е, че леко - полеко започвам да се отказвам от манията да "надигравам" рибата и да пробвам да взимам почти всеки пот, в който се забъркам . Надявам се скоро нещата да си дойдат на мястото.

Сега ще постна 1-2 ръце в секцията за анализ , че тука никой не им обръща внимание , а като наближа 10к ръце ( надявам се до утре вечер) , ще кача безобразната графика и статистики .

P.S. gelev , kriko - надявам се скоро да се засичаме по горните лимити :)
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Първоначално публикувано от sundancekid3
      Аз далеч не играя перфектно , така че имам доста неща, върху които да работя. Хубавото е, че леко - полеко започвам да се отказвам от манията да "надигравам" рибата и да пробвам да взимам почти всеки пот, в който се забъркам . Надявам се скоро нещата да си дойдат на мястото.
      Само за стойност играй! НЛ2 и НЛ5 ги карай само за стойност. Не се прави на герой. ;) Продължавай да работиш върху играта си и успеха сам ще дойде!

Поздрави,
      Христо
    • sundancekid3
      sundancekid3
      Бронз

Спрях да се правя на durrrr и резултата е на лице :) .

Банка 74,92$ .

Утре си заминавам за родния Бургас :f_cool: , и десетина дена няма да играя, а като се върна ще почна постепенно преминаване към НЛ5.

Играта на 6max определено много ми допада и мисля да се развивам в тази насока и HU за в бъдеще . Със сигурност имам доста лийкове за това ще постна и статистики (макар 9к ръце да не са убийствено много) , ако някой реши да ги прегледа и да помогне цена няма да има :)

Това е от мен за сега . Самопожелавам си приятно изкарване ( и вкарване :D ) на моренцето, а на вас успех по масите !

P.S. @moodkiller днеска като разглеждах бъдещата конкуренция на НЛ5 в Еверест , видях някой с твоя ник - предполагам си бил ти? Ако някога се случи да сме на една маса ти предлагам сделка - ти не ми връщаш банката в първи клас , а аз ще почерпя за пропуснатите ползи :D
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Аз съм бил. :rolleyes: Изпробвах 9 маси смесено НЛ5 и НЛ10, където имаше място за скромната ми особа. :)
      Не мисля да се задържам особено дълго обаче...

Поздрави,
      Христо
    • novelsound
      novelsound
      Бронз
      Защо с АА залагаш 0.17 в 0.23 на флопа, а с QJ 0.23 в 0.23 ?