[Блог] Изграждане на банка с Камен

• darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ

Изграждане на банка с Камен

Здравейте на всички!

I. Въведение

Както някои от вас вече знаят, новата тренировка, която предлагам специално за българската общност на PokerStrategy.com ще се състои в започване с $50 начален капитал и игра спрямо материалите, достъпни за един начинаещ (Ниво Начален и Бронз). В тази тема, която неслучайно е именно в раздел покер блогове, ще обновявам прогреса си на микролимитите, както на масите, така и в ученето. Ще наблюдаваме и движението на банката ни, ще дискутираме впечатленията си от играта и от самите тренировки. Тези тренировки също така ще са мястото, където всеки начинаещ ще може да дойде и да зададе своите въпроси :]

II. Накратко за мен

Казвам се Камен и съм на 23 години. Играя главно NL кеш маси на лимити до NL400, онлайн и на живо, като това беше основния ми доход от средата на 2008. Член съм в PokerStrategy.com от почти 4 години, а работех като служител на свободна практика 2 години.
      От април 2011 се присъединих към екипа на PokerStrategy.com в Гибралтар като покер експерт. Освен това съм студент (вече задочно) в Страсбургския университет, където следвам информатика.

Първи сезон - SnG madness

Както може би вече знаете, след гласуване първият сезон на тренировките ще е на малко необичайния формат за мен SnG. Това означава, че ще се наложи да опресним малко знанията си, както и че ще имаме немалко ръце за публикуване във форума за анализ на ръце :f_cool: Ще започна без никакъв помощен софтуер, само с един файл на Еxel, в който да следим прогреса си :)
      Както винаги, ще си държим и един списък с цели :]

Налична банка: $50

Цели:
      Да прочета внимателно статиите за начален 0/3
      Да изгледам видеоматериалите към тях 0/3

Следваща тренировка: Сряда, 03.08 от 19:00 до 20:00 българско време
      Покер зала: Everest. Отворена за всички :s_love:

Пожелайте ми успех! :s_cool:

Поздрави,
      Камен
  • 169 отговора
    • arsenalpz
      arsenalpz
      Злато
      Успех с начинанието ще го следя!!! Мисля,че за начинаещи играчи ще е много полезно ако например ползваш Слона и без това е достъпен за всички.
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Първоначално публикувано от arsenalpz
      Успех с начинанието ще го следя!!! Мисля,че за начинаещи играчи ще е много полезно ако например ползваш Слона и без това е достъпен за всички.
      Радвам се, че ще ти е интересно :)

Мисля да ползвам PokerStrategy.com Elephant, но на по късен етап, за да не става твърде много информация от самото начало. Пък и, ако ще го ползваме само за следене на резултатите, един Excel файл ни е напълно достатъчен :)

Поздрави,
      Камен
    • stackmenot
      stackmenot
      Злато
      Много интересно звучи брат!
      На мен би ми било по-интересно нещо подобно за кеш, че сега навлизам в игрите (по принцип съм търнамент плейър).
      Успех в начинанието и дано да научиш много фишки да станат шаркс!
    • pokerboby
      pokerboby
      Сребро
      Много хубаво начинание! Пожелавам ти успех!
      Ще следя блага с интерес, много съжалявам, че няма да хвана първите тренировки, но няма да ми е зле на морето така, че по-често ще гледам как вървят нещата занапред.
      Каква е крайната цел ?
    • nitrol
      nitrol
      Бронз
      А що се отказа от кеша?
    • BaiIvanGekov
      BaiIvanGekov
      Бронз
      интересно ми стана едно таковаааа !!!
    • pidimitrova
      pidimitrova
      Бронз
      Щеше да е добре да е за кеш
    • Bot33
      Bot33
      Бронз
      Предполагам че в еверест е пълно с хора който като видят покет чивт и бият алл ин :) дано се справиш :) отначало се стреснах защото мислех че ще играеш в покерстарс пък там до нл10 плащат на всякаква карта така че се заинтригувах но после като прочетох че е за еверест се успокоих :) Има шанс :) Късмет Камене
      п.с Ако залата беше Старса предполагам че нямаше да стигнеш до нл10 още на 3 ден щеше да се откажеш и да си играеш на голямите лимити :)
    • 7Lucker
      7Lucker
      Бронз
      Excel файла какво си записваш броя турнири,вкараната сума и съответната печалба или използваш някоя от функциите за някакво пресмятание?
    • arsenalpz
      arsenalpz
      Злато
      Първоначално публикувано от Bot33
      Предполагам че в еверест е пълно с хора който като видят покет чивт и бият алл ин :) дано се справиш :) отначало се стреснах защото мислех че ще играеш в покерстарс пък там до нл10 плащат на всякаква карта така че се заинтригувах но после като прочетох че е за еверест се успокоих :) Има шанс :) Късмет Камене
      п.с Ако залата беше Старса предполагам че нямаше да стигнеш до нл10 още на 3 ден щеше да се откажеш и да си играеш на голямите лимити :)
      Не че нещо,но твърдението ти е супер глупаво.Първо пише,че ще играе СНГ не кеш и второ след като биеш НЛ400 не виждам начин да не можеш да биеш НЛ10 няма логика не мислиш ли?Или играчите на НЛ10 са по-добри?
    • nikolabo
      nikolabo
      Бронз
      Първоначално публикувано от Bot33
      Не се научихте, че да ви плащат е добре :facepalm:

Успех Камене, ще следя прогреса ти! Надявам се, че след това предизвикателство ще намериш време и за BSS такова.
    • novelsound
      novelsound
      Бронз
      И аз го правя това упражнение - изграждане на банка от както спряха тилта. Само че започнах с 10$ на нл2 в покерстарс. Въпреки че имам вече 15к ръце преднина пред Камен историята на начинанието е в блогът ми и може да направим едно своеобразно, задочно състезание Кеш срещу СНГ :f_biggrin:

Аз лично не съм привърженик на популярното твърдение, че е по-добре да се започне със СНГ и затова ще ми е интересно да видя резултатите. Също така с удоволствие ще отговоря ако някой има въпроси относно най-ниските нива кеш в старса.

gl hf
    • ximis
      ximis
      Бронз
      Интересно ще да е това мероприятие , желая ти успех и не се съмнявам , че ще се справиш с начинанието . Играта е доста софт , дори и на по-високите лимити :s_love: Интересно ми е да те питам какви снгс мислиш да играеш , защото на 1 $ ( предполагам от тях ще почнеш) няма почти никакъв трафик , а и в еверест трафика е основно на 6макс и ДОН.
    • kkki4uka2
      kkki4uka2
      Сребро
      Много интересно начинание. След краха на тилта аз също съм на това ниво. Ще го следя с интерес.
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Здравейте,

Радвам се, че има интерес!

@nitrol - Не съм се отказал от кеша, просто гласуването беше 50/50 за Кеш и СНГ и random.org реши в полза на турнирните маниаци :)

@7Lucker - Да, брой турнири, брой печалби, банка - Такива неща.

@arsenalpz - Малка поправка - не мисля, че бия онлайн НЛ400 (не ми е редовният лимит), играя го главно на живо, където със сигурност го бия :)

@ximis - Като цяло не ми е нужен много трафик, тъй като все пак тренировката е за начинаещи и няма да играем на много маси. Ако трябва ще се адаптираме и към ДОН и 6макс на по-късни етапи, една нова поредица на PetChoveka ще ми помогне много за второто :f_cool:

Днес ще прочета статиите и ще изгледам видеоматериалите и утре ги почваме!

Поздрави,
      Камен
    • Negreanu1976
      Negreanu1976
      Бронз
      Здравей Камене!

Чудесно начинание си започнал! На мен също ще ми бъде интересно, а и доста полезно да следя "развитието" ти. :f_grin:

Макар на повечето от нас да ни е по-интересна кеш играта, отчитам че турнирите /в това число и СНГ и ДОН/ допринасят много за развитието на всеки играч. Ще присъствам на тренировките когато мога.

P.S. Имам едно питане: Ще има ли някак публични частни тренировки по-нататък в начинаието /или в други тренировки/ или само ще наблюдаваме и анализираме твоят "прогрес" :f_cool: ? Ясно е, че няма как някой да играе вместо теб от твоят акаунт, но най-лесно откриваме грешките си когото някой коментира нашата игра.

Още веднъж поздравления!

Поздрави:
      Даниел
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Здравей,

Публични частни тренировки не се връзвавт с тематиката на тази тренировка, но винаги можеш да се запишеш в някоя от "редовните":
      [Обратна връзка] NL СГС Сребро: с darkonebg
      [Обратна връзка] NL СГС Бронз: с BattleHunter

Поздрави,
      Камен
    • Negreanu1976
      Negreanu1976
      Бронз
      Мерси, за информацията!

Поздрави:
      Даниел
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Здравейте отново! :)

Точно преди тренировката намерих време за учене :) Успях да свърша статиите за начален, направих и малък бонус :)

Цели:
      Да прочета внимателно статиите за начален
      Да изгледам видеоматериалите към тях

Бонус:

Завърших обучението в PokerStrategy.com ICM Trainer light! Програмата е много хубава и препоръчвам на всеки да завърши Десетта Урока там, преди да започне да играе СНГ турнири.
      Макар и да не съм се дънил на урок, пуш или фолд уменията ми са далеч от перфектни и ще се наложи доста да поработя над тях. Също така, ще си сваля табличките с началните ръце, тъй като все още не ги знам наизуст :tongue:

Очаквам ви след 1 час на тренировката!

Поздрави,
      Камен