Back to basics

• NRGBlaze
      NRGBlaze
      Бронз
      Здрасти!

По случай завръщането си към покера реших (както си му е реда) да започна покер блог. Идеята ми е да използвам аудиторията в сайта като начин да повиша дисциплината и концентрацията си - никой не обича да се излага пред другите :f_biggrin:

Понеже почти прекъснах покера за около година-година и половина, съмнявам се че много от вас ме познават, така че ще започна отначало...

Името ми е Дилян, на 27 години съм и съм от Варна (макар че в момента живея в София). Играя покер от няколко години, като както споменах малко по-нагоре прекъснах за около година и нещо понеже се наложи да изтегля покер сметката си (а не съм достатъчно упорит за да играя freeroll-и)

Играя НЛ Холдъм като повечето играчи - никога не съм играл на живо (освен няколко игри с приятели с игрални чипове) . През различни периоди от играта си съм преминал през повечето вариации на НЛ покера - играл съм СНГ, Двойно или нищо, МТТ, малък стак на 16-18 маси, 6max... Турнирната игра ми допада много, но се отказах от нея понеже е доста трудно да отделя достатъчно време за да я практикувам - след като спечелих 3-то място в 10+1 Rebuy турнир с околко 5000 човека и в екстаза си осъзнах че съм играл около 8 часа (а турнира започна в 11 вечерта) реших че е време да се върна към кеш игрите. Преди да прекъсна бях се съсредоточил върху HU кеш игри за около половин година.

Покера дотук винаги е бил за мен хоби, но ми доставя огромно удоволствие и по тази причина подхождам към играта си доста сериозно. Като всеки един начинаещ играч в миналото си съм прочел 2-3 покер книги, чел съм статии, видео материали, анализирал съм статистиките и ръцете си...

Наскоро реших да започна отново да играя и много бързо осъзнах че или играчите са станали доста по-добри, или аз играя много по-зле (а може би и двете). По тази причина започнах всичко отначало - депозирах 50$ и започнах да играя на пълни маси на НЛ10.

Оказа се доста по-трудно отколкото очаквах и въпреки че се старая да играя на сигурно за момента след известна доза лош късмет (говорим за 70%+ шанс за печалба, а не за 50/50) и доста солидна доза лоша игра (бях позабравил че на нл10 отговарят с почти всичко) банковата ми сметка не се повиши с много - за момента съм на 80$

Понеже този път смятам да подходя по-сериозно към играта си, мисля да започна да си поставям месечни цели.

За този месец целите ме ще бъдат:

- повишаване на теоретичните знания
      - плавен преход към 6max
      - повишаване на покер сметката до 150$ (нисък приоритет)

За момента играя без допълнителни HUD програми защото смятам че на толкова нисък лимит статистиките само ще ме объркат (противниците не винаги играят логично и по тази причина според мен е нужна единствено солидна игра)

Това е засега от мен - до скоро и успех на масите! :f_cool:
  • 8 отговора
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      Welcome back, sir!
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Поздравления Диляне! :heart:

Много успехи по масите, а съм сигурен, че с малко желание и упоритост ще ги имаш.

И да, прав си - играта е станала малко по-трудна, но съвсем малко :f_cool:

Успех и ще следя блога!

М
    • Cayenne500
      Cayenne500
      Бронз
      Само на мен ли ми прави впечатление, че нещо БРМ не е наред? 50$ за NL10?
      5 бай-ина бая оптимистични ми се виждат за лимит.
    • NRGBlaze
      NRGBlaze
      Бронз
      @kukki

Охоооо - здрасти! Радвам се че си още тук! Разбиваш ли вече високите лимити (сигурно отговора е ясен, но аз все пак да попитам) ;)

@dimitar

мерси за топлото посрещане, оценявам го!

@cayenne

абсолютно си прав че 5 бай-ина е доста оптимистично, но аз все пак имай предвид че не се сблъсквам за първи път с този лимит - знам какво да очаквам, а ако ме хване вариацията - ще депозирам още ако трябва. Предпочитам обаче да започна с депозит на колкото мога по-малка сума и да прибавя към нея само при нужда. Обикновено това е свързано с допълнително напрежение поради ограничената банкова сметка, но мисля че това е нещо, с което мога да се справя без то да повлияе на играта ми.

Целта ми е да премина колкото мога по-бързо (със стабилна игра без излишна агресия) на 6max маси на малко по-високо ниво, понеже там се чувствам по комфортно и мога да разгърна възможностите си по-добре. За целта смятам че най-добре ще бъде ако използвам агресивен БРМ (който да подобрявам с всяко покачено ниво или промяна на типа игра)
    • Cayenne500
      Cayenne500
      Бронз
      Ясно. В такъв случай много успехи по масите и бързо изкачване ти пожелавам. Без излишни депозити и нека ривъра бъде с теб :s_biggrin: .
    • NRGBlaze
      NRGBlaze
      Бронз
      НА ВЪРХА НА ВЪЛНАТА СЪМ!!! :f_biggrin:

Реших да опитам да се върна към 6max - час и половина по-късно бях с 2.5 бай-ина напред (макар че попаднах в доста груба ситуация на 5595 board - с JJ срещу 2 опонента съответно с QQ и флъш дроу която ми струваше 1.5 бай-ина)

Общо взето съм на upswing, получих много добри ръце (макар че с тях обирах главното блиндовете), но важното е, че:

- усетих че играх добре
      - попрегледах малко материали за математиката в покера защото усещам че има какво да добавя в тази насока
      - реших да попрегледам/да се включа в някои дискусии при оценяване на 6max ръце за да видя дали има нещо което да подобря в играта си и да проверя съответно какъв е мисловния процес на играчите на лимита.
      - започнах да се подготвям психически за предстоящия скоро downswing :f_grin:

@cayenne
      Забравих да ти благодаря за пожеланията! :f_love:
    • NRGBlaze
      NRGBlaze
      Бронз
      Хммммммм....

Колкото и да се подготвен да бях не очаквах нещо подобно - за последните няколко дни успях да вдигна банката си до 160$ и всичко вървеше идеално. Страхотно доволен бях от играта си и мачках наред.

И ТОГАВА СЕ СЛУЧИ!!!

[X] Doomswitch

За последните два дни почти не съм печелил потове, макар че може би има 2-3 в които не съм бил солиден фаворит.

Добрата новина е че успях да запазя самообладание (въпреки че се съмнявах че съм изгубил тренинг в тази насока) и успях въпреки загубите си да играя добре.

Лошата е че загубих доста голяма част от банката си - без значение какви ръце, всички паднаха под ножа.

Разбити аса, попове срещу Т2о, Т8о, Q9 още на флопа, сет срещу сет, макс фул срещу четворка, а в повечето от тях ръцете на противниците се подобряваха след като бутнат всичките си чипове на масата - направо подигравка...

Днес влязох в покер клиента твърдо решен да играя добра игра и след като от 5-6 изиграни ръце паднах в 2 (и с 15$ съответно) със АА срещу ТТ с allin на двуцветен флоп КТ5 и с 33 срещу 77 на Q93 флоп (7 на ривъра съответно).

В момента банката ми е почти на стартова позиция (65$), но аз се чувствам доста по-комфортно с играта си.

Нека да проверим кое ще свърши първо - банката ми или лошия късмет :f_biggrin:

Това е за мен засега - аз скачам обратно в мелето :f_cool:
    • NRGBlaze
      NRGBlaze
      Бронз
      Кратък ъпдейт от играта ми снощи.

въпреки че в началото не започнах много добре и банката ми спадна почти до 50$, в един момент везните се наклониха отново в моя полза и успях да дръпна с почти 3 байина за около час и половина.

Банка 79$ - отново съм в играта! :f_cool: