блогинг ис фън

• jaarJaar
      jaarJaar
      Платина
      Здравейте , начинаещи играчи, покер стратези, про-та, треньори и на тези, които имат цел в живота и на тези, които нямат. Едва ли някой ме познава, но нали за т'ва пиша тук. Да се запознаем, опознаем. Да споделям с вас тревогите си, победите си и най-вече провалите си. Колко оптимистично звучи.. Няма да навлизам в дълбоки мисли, защото си имам друг блог извън покера, където го правя, така че...

:diamond: За мен:

Име: Николай;
      Години: 18;
      Населено място: България, Бургас;
      Ръст; 1,75;
      Тегло: 66.9;
      Очи: Кафяви (в момента червени);
      Мисия: Много пари;
      Шанс за изпълняването на мисията; 0%

:diamond: История:

Започнах да играя покер преди 1 година. Предимно от миналото лято. Прекарах го в играене на покер с приятели и усъвършенстване на играта си. В началото играех мн. тайт, после преминах към мн. агресина игра, сега мисля, че смесвам двата стила и гледам да миксирам. Естествено, много зависи и от настроението, но гледам да се настроя за стила си игра преди да започне сесията. Май месец направих 18год., едва ги дочаках.. И така на 15 юли отидох в "Crystal Crown" да видя за к'во иде реч. Беше петък и турнира беше 20 евро с рибай. Имах си безплатен вход и си започнах да играя. 3тата ръка ми кракнаха асата и рибайнах. След т'ва взе, че ми тръгна играта и станах 2ри. И така грабнах 330 евро на 1вия си LIVE турнир. Чувството беше невероятно..
      Сега реших да започна да играя онлайн и да достигна "top of the world" ...
      Хаха и аз не си вярвам, но надеждата умира последна.

:diamond: Очаквания:

Общо взето нищо не очаквам или поне в началото. Ако стига до там , че да си увелича банката значително, тогава вече може да помисля, за някакви по-големи очаквания, но в момента просто ще си играя играта, ще публикувам тук, който иска ще помага и да видим к'во ще стане.

:diamond: Формат:

Формата, който ще играя е СНГ, 6 макс Турбо 1.50 . От време на време ще комбинирам и с 18, 45 и ще видя къде най-добре рънвам. Ще започна с 50 бай ина от 70$ и ще кача ниво на 200$. Ако падна под 150$ ще върна предишното и така. За сл. нива има време, така че да не си правя планове от сега.

:club: Случайни неща за мен:

Предимно съм МТТ играч. По кеша си падам само, когато съм в Тилт състояние, а това се случва доста често. Общо взето всеки път. Ще гледам този път да не така и ако имате някакви съвети относно него споделяйте. Главно и това е една от причините, поради която започвам тоя блог. За по-голяма дисциплина. Да се надяваме, че ще се получи.
      Любимата ми зала е Фултилт, но за жалост не е активна в момента и не мога да играя там, за това съм си избрал PokerStars.
      А .. и да, аз мразя покера. Просто той ме обича :f_love:

Това е от мен, ако имате някакви въпроси, не се колебайте и питайте. Днес не знам дали ще имам време да започна да играя, но очаквайте ъпдейт в следващите дни и за това как се развива начинанието ми. По принцип не съм търпелив и мн. тръдно ще издържа, но да се надявам, че ще успея да направя някой друг лев.. долар.. евро, няма зн.

Ще завърша с тази песен, от която мога да ви кажа, че ПРЪСКА ! :f_love:

• 15 отговора
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Първоначално публикувано от jaarJaar
      Мисия: Много пари;
      Шанс за изпълняването на мисията; 0%
      Винаги е хубаво да си позитивно настроен! :D

Честит блог и успехи както в покера, така и извън него! :s_thumbsup:

Поздрави,
      Христо
    • jaarJaar
      jaarJaar
      Платина
      Хола! Мисля, че е време да обновая необновения ми блог... Горното ми начинание се провали поради технически причини.. и малко алчни:D Играх сат. за съндей милион, спечлих го и реших да го цъкна.
      Какво се случи , може да видите тук - sunday warmup - последна ръка

Така.. След като не играх покер някакво време след тоя турнир, преди 2 дена, един фр. ми прати скромните 3$ , защото ми беше скучно.. По принцип аз не съм "грайндър" и кеш онлайн изобщо не играя , ама с 3$ к'во да правиш и почнах да играя кеш на 1/2 цента на 3 маси с по 1$ би. След 5 часа игра, излязах с +18 би. Взех , че се зарибих и реших да споделя с вас,.. От тук мисля, да почна да играя само кеш,.. докато не фалирам :D После пак ще си се върна на СНГ/МТТ... Ако не фалирам, значи съм мега добър и ще стана най-добрия грайндър в целия свят. :D
      Така, след една не толкова добра сесия неска съм с 14$. Мисля да продължа с тоя подход и да видим какво ще стане.. По-скоро аз, вас мн. не ви интересува :D ...
    • jaarJaar
      jaarJaar
      Платина
      За сега върви перфектно...
      Кое върви перфектно се чудите? ДА, скочих с парашут и не умрях.
      Глупости... Но след като спечеля някой WSOP тур, това ще е първото, което ще направя:) ...
      Вчера поиграх малко вечерта. Загубих няколко бина, но изиграх 1 снг и излязах малко напред и имах 17$. Вечерта бях на дискотека и се събудих преди 2 часа. Реших, че ми се играе 2/5 , отново почнах с 50бб. Отворих 5 маси и ръннах супер. След 1 час сесия излязах с + 7,5 buyin-а, което е страхотно. В момента банката ми е 36$ и се надявам да продължа така. По-късно ще поставя някой по-инт. ръце. ;Щ

• jaarJaar
      jaarJaar
      Платина
      здр, неска след като изиграх една 2 часова сесия съм 3,6 стака напред. Банката ми е 45$ и мисля, че за сега се справям добре. Като цяло сесията не започна добре и тръгнах с 2,5 стака назад, но после след няколко добри ръце се върнах. Като цяло с 50бб се играе сравнително лесно. Мисля , че са хората са достатъчно слаби и обикновено се стаквам на флопа или префлоп. Общо взето стратегията ми е такава, че да играя по-малко постфлоп или най-вече да се стакна на флопа ако ударя нещо добро. Доста добре ми се отплащат добрите ръце. Надявам се да продължа добре и за напред. Т'ва е от мен. По-късно не знам дали ще мога да играя, защото сиг. ще ходя да гледам мача. Айде късмет и на наще. :) )
    • parpan
      parpan
      Бронз
      Радвам се за доброто начало ;)
      А иначе на тези лимити(микро) винаги си се стаква човек на ПФ или флоп и след това се надяваш да ти издържат картите.
    • jaarJaar
      jaarJaar
      Платина

това ми е графиката за сега..

иии 2 ръце..

:diamond: 1вата ръка, лошия имаше JJ с J :spade:
      :diamond: 2рата... само колко лесно се играе в позиция :D

Known players:
      Position:
      Stack
      BB:
      $4,37
      CO:
      $1,74
      Hero:
      $1,9

0,01/0,02 No-Limit Hold'em (5 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: PokerStrategy.com Elephant 0.102 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is BU with 2:diamond: , 2:club:
      MP3 folds, CO raises to $0,06, Hero calls $0,06, SB folds, BB calls $0,04.

Flop: ($0,19) K:spade: , 6:spade: , 2:spade: (3 players)
      BB checks, CO bets $0,12, Hero raises to $1,84 (All-In), BB folds, CO calls $1,56 (All-In), Hero gets uncalled bet back (All-In).

Turn: ($3,55) 4:spade:
      River: ($3,55) 2:heart: (2 players)

Final Pot: $3,55

Known players:
      Position:
      Stack
      SB:
      $13,13
      Hero:
      $3,36

0,02/0,05 No-Limit Hold'em (6 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: PokerStrategy.com Elephant 0.102 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is BU with Q:spade: , J:spade:
      3 folds, Hero raises to $0,15, SB raises to $0,50, BB folds, Hero calls $0,35.

Flop: ($1,05) A:spade: , 5:spade: , 3:spade: (2 players)
      SB bets $1, Hero calls $1,00.

Turn: ($3,05) 8:heart: (2 players)
      SB bets $2,9, Hero calls $1,86 (All-In), SB gets uncalled bet back.

River: ($6,77) 4:heart: (2 players)

Final Pot: $6,77

Known players:
      Position:
      Stack
      SB:
      $3,97
      MP3:
      $5,12
      Hero:
      $13,98

0,02/0,05 No-Limit Hold'em (5 handed)

Preflop: Hero is BU with 6:diamond: , 6:club:
      MP3 raises to $0,15, CO folds, Hero calls $0,15, SB calls $0,13, BB folds.

Flop: ($0,50) J:heart: , 9:spade: , 3:club: (3 players)
      SB bets $0,05, MP3 calls $0,05, Hero raises to $0,45, SB calls $0,40, MP3 folds.

Turn: ($1,45) 6:heart: (2 players)
      SB checks, Hero bets $0,55, SB calls $0,55.

River: ($2,55) 4:spade: (2 players)
      SB checks, Hero bets $2,85, SB calls $2,82 (All-In), Hero gets uncalled bet back.

Final Pot: $8,19
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Здравей,

"Кеш играя само като съм в тилт" - това не е добре... Защо не се съсредоточиш в един формат? Не знам коя стратегия използваш за кеш маси, но 2-ра и 3-та ръка не ми харесват особено.
      Стака ти е много странен във всички ръце... В кеша имаш опцията да си допълваш стака, това не е МТТ. :)

Поздрави,
      Христо
    • jaarJaar
      jaarJaar
      Платина
      Както казах, реших да пробвам да играя кеш, защото просто ми потръгна. Не използвам никаква стратегия, защото тия за кеш в сайта не съм ги чел :D
      Може би ще ако направя по-голяма банка ще се замисля над някоя стратегия, над която да играя. За в момента просто експериментирам да видя до къде ще стигна. Влизам с 50бб и ако падна под 50 съм си го направил да ми го допълва. И играя на масите докато ми приключи сесията и за това съм с такива стакове, в смисъл не излизам като се удвоя, утроя и т.н..
    • kymupa
      kymupa
      Бронз
      Здравей,

Не използвам никаква стратегия, защото тия за кеш в сайта не съм ги чел
      Не е никак добра причина да не използваш никаква стратегия. Още повече, когато имаш толкова много статии и видео материали само на няколко клика разстояние...

Историята показва много играчи, които играят по тяхна си "собствена" стратегия, но общото между всички тях е че няма happy end.

Не казвам, че не може да се измисли нова стратегия, но най-често хората, които се заемат с това нямат нито имат опита, нито времето, което е нужно, за да се изгради.

Затова според е най-добре да попрегледаш стратегическите материали, за да няма ръцете като горните три.

Поздрави,
      Пламен
    • parpan
      parpan
      Бронз
      Ами за сега добре рънваш, но щом кеша ти върви, а и ти харесва, защо не прочетеш статийте, също така наистина е добра идея, когато съберем няколко стотинки повече на масата да станем, имам предвид като се удвоиш утроиш, нещо от сорта, защото точно с една ръка вс голям стак, може да загубиш спечеленото в сесията, а това поне на мен ми действаше доста обезкуражаващо.
    • jaarJaar
      jaarJaar
      Платина
      Ок, мерси за съветите. Утре ще прегледам стаиите. Така като гледам се доближавам най-много до ССС, така че ще видя за какво става въпрос :)
    • jaarJaar
      jaarJaar
      Платина
      здр. неска играх 2 часа и направих добра сесия. Започна зле и бях с окло 5-6 стака назад, но към края на сесията тръгна мн. добре и излязах с +4 стака. Ето графиката ми..

Все още не съм прочел статиите , но скоро и това ще стане. :)

в момента банката ми е 62$ като имам 10 VPP за 10$ бонус и 50 VPP за 10$ бонус от Vip Steller - а. Може би довечера ще се опитам да ги избия.

Оффтопик: направо ни разбиха снощи :[

Това е от мен за сега..
    • jaarJaar
      jaarJaar
      Платина
      Здр, да обобщя днеска какво стана...
      Първо около 4 до 6 направих една сесия и потръгна ужасно и трябваше да приключа с 5 стака назад. След това излязах и като се прибрах от 9:30 до сега направо се разбих. Реших да увелича масите от 6 на 9, първо тръгна добре и стигнах до 0та, после.. - 10 стака... Но след това реших, промених малко стила си и се получи добре. Приключих сесията с 2,5 стака напред или 6$... Избих бонус от 10$ от 1ст депозита и 10 стеллер-а. Тоест общо 20$ от бонуси... и в момента банката ми е 75$. Добре върви за сега... Ще поставя една снимка , която ми хареса.

ПС: докато я снимам ми фолдна горните KK и изпуснах добър пот.. :[
    • vengeance77
      vengeance77
      Бронз
      Малко са ти масите направи ги 25 и ще къртиш :facepalm: .
      Поздрави и успех.
    • jaarJaar
      jaarJaar
      Платина
      Мн. тежък месец. Направо се отчаях супер много. Чудя се за какво ли играя някой път..