Here comes nothing

• flavian93
      flavian93
      Бронз
      Здравейте, доста време обмислях дали да пусна свой собствен блог и дали има смисъл, но все пак реших да направя тази крачка.

[b]За мен[/b]
      Добре нека започна първо с това кой съм. Казвам се Владимир Лачовски на 18г. от град София. Уча в СГСАГ "Христо Ботев" и другата година живи и здрави завършвам средното си образование. Покер играя вече от около 2 години. За жалост съм голям нервак :facepalm: и, ако трябва да бъда честен съм издумкал доста банки и никога не съм успявал да извадя каквото и да било. Проблема е, че много се тилтвам и дори да съм -2$ побеснявам и не ставам докато не ги избия или съответно докато не се зануля. Правя и други грешки, които разбира се ги осъзнавам и ще дам всичко от себе си за да ги поправя. За това съм решил да започна абсолютно на чисто. Ще играя на NL2 и ще спазвам СГС. За сега съм изгледал 3 видео материала за СГС и съм си преписал:
      "Какво представлява стратегията на Големия стак"
      "Как да играеш преди флопа "
      "Как да играеш след флопа"
      Също така съм си принтирал и таблицата с началните ръце. Някой ще ме попита защо съм си губил толко време за да ги преписвам и ще му отговоря, че съм си ги преписал, защото предпочитам да са ми под ръка когато ми потрябват.

Ще започна с банка от 80$ в 888 Покер, няма да ползвам ХеМ, защото не мисля, че е назрял момента да си го закупя.

[b]Цели[/b]
      Не гоня някакви бързи постижения, просто искам с времето да се науча на самоконтрол и да успявам да играя правилно.

:spade: Да продължавам да чета и гледам материалите за СГС, както и да си ги пренасям на хартиен формат.

:spade: Да поствам ръце за анализи и да се самооценявам.

:spade: Да се справя с тилта.

:spade: Да посещавам тренировки

Постоянно ще ъпдейтвам блога си .Това е от мен, надявам се някои от Вас да ми следят блога и да ми дават полезни съвети и насоки, ако не живи и здрави. Пожелавам успех както на себе си така и на Вас. :s_cool:

Стартова банка: 80$
  • 6 отговора
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Честит блог! Желая ти успех с целите! :s_thumbsup:

Първоначално публикувано от flavian93
      :spade: Накрая на месеца да имам положителен профит
      Това няма как да го предвидиш, затова по-добре го махни от целите си, иначе рискуваш да сбъркаш и да тилтнеш, гонейки подобна цел.
      По-добре слагай цели като:
      - Да направя ХХХХХ ръце...
      - Да изчета еди-колко си статии... и т.н.

Първоначално публикувано от flavian93
      Постоянно ще ъпдейтвам блога си .
      Това е добре! Работи постоянно върху играта си и успеха сам ще дойде! ;)

Поздрави,
      Христо
    • flavian93
      flavian93
      Бронз
      Мерси за съвета :s_thumbsup:
    • mitkov93
      mitkov93
      Бронз
      Честит блог наборе! Този проблем с тилтването и аз го имам и сега реших да тръгна от нулата за да не треперя толкова над парите си.

Успех ти желая и да изградиш голяма банка. ;)
    • flavian93
      flavian93
      Бронз
      Благодаря ти Тони, да ти се връща. :P

Ето, че денят за мен приключи. Щях да ви покажа доста интересни ръце, но уви не знаех, че трябва да си включа настройка за запаметяване на ръцете. Играх около 5 часа НЛ2 на 4 маси, по едно време бях паднал до 70$ после качих до 86$ и приключвам деня на 80$. Искам да кажа, че статиите за СГС доста ми помогнаха, но все пак не мога да ги изпълнявам стриктно. Все пак ще кажа каква промяна забелязах в играта си, надявам се да ви е интересно.

- Вече не играя толкова много ръце
      - Успявам да се контролирам и да не се тилтвам толкова много
      - Съобразявам се с позицията си на масата
      - Играя по-агресивно
      - Блъфирам по-добре, тъй като знам кога е подходящ момент
      - Нямам чак толкова голям проблем да хвърля хубави карти
      - Не набивам излишни пари в пота

Ами общо взето това е, а едно от нещата, които не правя както е описано в СГС е да фолдвам някои първоначални ръце. Например KQs, ако някой е рейзнал от 2c на 4c просто не мога да ги хвърля.

Също така искам да кажа, че изгледах и си пренесох на хартиен формат:
      След флопа: ти имаш инициативата

Това е за днес от мен, надявам се да има интерес към блога ми и както казах да се дават полезни съвети и насоки, за което ще ви бъда много благодарен.

Успех по масите на всички! :s_cool:
    • viko1
      viko1
      Бронз
      Честит блог :) Пожелавам ти успех и много късмет. Ще следя блога ти с интерес :P

П.П: Написал си едно и също нещо :D

- Вече не играя толкова много ръце
      - Успявам да се контролирам и да не се тилтвам толкова много
      - Съобразявам се с позицията си на масата
      - Играя по-малко ръце
      - Играя по-агресивно
      - Блъфирам по-добре, тъй като знам кога е подходящ момент
      - Нямам чак толкова голям проблем да хвърля хубави карти
      - Не набивам излишни пари в пота

Не че е кой знае каква грешка, но просто обичам да се заяждам с хората :s_biggrin: :s_biggrin:

:spade: Късмет по масите и да "удавиш" рибките !!! :spade:
    • flavian93
      flavian93
      Бронз
      Благодаря ти, успех и много късмет и на теб. :s_thumbsup:

Случва се, снощи малко бързах да си легна и за това така :D