Долара ще сесрине до стотинки

• 28 отговора
    • xwink93
      xwink93
      Бронз
      аз си мисля,че временно може да се срине...но после пак ще си е по старо му.
      Все пак това все още е световната парична единица ако не се лъжа,и няма току така да стане центове/стотинки

бай дъ уей,що не пусна темата в общите покер дискусии
    • tur4ina
      tur4ina
      Бронз
      идва страхотна криза , сащ е на път да фалира такаче долара сащо
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      Еми изненадващо долара не намаля последните дни след новините за промяната на кредитния рейтинг, така че не се знае как ще реагира пазара. А чак до фалит няма да се стигне, но дори и да се стигне най-малкия ни проблем ще е курса на долара. Цялата икономика ще е доста "извратена".

Best,
      Kukki :s_love:
    • ArtOfKilling
      ArtOfKilling
      Бронз
      Тва никога неможе да стане- само спекулаций
    • RedGeneral86
      RedGeneral86
      Бронз
      Ами доларът няма да падне много според мен, понеже Гърция и Италия дърпат еврото надолу. Единственият резултат е, че златото скача.
    • BriscoBest
      BriscoBest
      Бронз
      Скоро очаквайте да се появи съвсем нова "световна" парична единица, която ще погълне долара и еврото, както и всички останали валути. Това е най-новата цел пред банкерите, управляващи световната банка.
    • Thuler
      Thuler
      Бронз
      Не, просто ще се върне златният стандарт. И който притежава всичкото злато ще владее света. Не случайно в момента израелски компании и фирми изкупуват масово златото. Долара и Еврото ако паднат златото ще се вдигне с 3-5 пъти.
    • shipochkin
      shipochkin
      Бронз
      Не случайно в момента израелски компании и фирми изкупуват масово златото.

Което ако е така означава , че долара едва ли ще падне спрямо еврото
    • sttoil
      sttoil
      Бронз
      Интересна тема, дано видим и по "компетентни" мнения.
      Аз разбрах, че парламента и конгреса в Сащ(Обама и опонентите му) са се разбрали относно външния дълг и за сега всичко е нормално.
    • tur4ina
      tur4ina
      Бронз
      Прав си
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Ами тогава в залите да го направят 0,05/0,1 жълтици .. кви са тия долари и евра :D :D :D :D :D :D
    • 4o4ity
      4o4ity
      Бронз
      По принцип всяка валута е обезпечена със злато,но проблема е друг,а именно че банките и банкерите обезпечават валута с друга такава,или иначе казано 5 милиона се обезпечават с 10,тея 5 служат за обезпечение на нови 2 и т.н.

Във филма "Zeitgeist" подробно е обяснено как 10милиарда се превръщат в 90 след като се използва горната схема с обезпеченията на пари с пари.

Имаше преди време предложение за нова обща Северноамериканска валута,която да се превърне в световна,но САЩ няма да го позволят,понеже след като $ е световна валута те могат да получават заеми и да спасяват иначе затъналата си икономика.

В новия филм за Обама също има доста конспирации,доста от който може да са верни.
    • RedGeneral86
      RedGeneral86
      Бронз
      Първоначално публикувано от 4o4ity
      По принцип всяка валута е обезпечена със злато...
      Напротив. Последната обезпечена със злато валута беше швейцарският франк, но и неговото златно покритие падна. Например ако намериш левова банкнота от осемдесетте години, там пише "Банкнотата е обезпечена със злато". Такова нещо няма вече на нито една банкнота. Това, което си гледал по "Цайтгайст" е така, но не за златно покритие, а за депозитно. Например ако банковата система събере депозити в размер на 10 милиарда, тя може да пусне на пазара още примерно 90 милиарда.
    • 4o4ity
      4o4ity
      Бронз
      Първоначално публикувано от RedGeneral86
      Това, което си гледал по "Цайтгайст" е така, но не за златно покритие, а за депозитно. Например ако банковата система събере депозити в размер на 10 милиарда, тя може да пусне на пазара още примерно 90 милиарда.
      Е аз не съм казал че тея 10 милиарда трябва да са обезпечени със злато,просто че от толкова могат да станат 90.
      Ебало си майката,що няма зала с левове,ще бъде най-яко :D :D :D :D :D :D

ама не е късно Бойко да направи лева световна валута,колкое за него да го стори :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:
    • sttoil
      sttoil
      Бронз
      Първоначално публикувано от 4o4ity

Ебало си майката,що няма зала с левове,ще бъде най-яко :D :D :D :D :D :D

ама не е късно Бойко да направи лева световна валута,колкое за него да го стори :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:
      Има :D ;)
    • Tancuvai
      Tancuvai
      Бронз
      Първоначално публикувано от petarvalchev
      Ами тогава в залите да го направят 0,05/0,1 жълтици .. кви са тия долари и евра :D :D :D :D :D :D
      :D :D :D :D :D :D :D :D :D
    • azllbg
      azllbg
      Бронз
      хахахаха фулт тилт това и чакат ... за да изплатят стотинки (голяма конспирация...)
    • RedGeneral86
      RedGeneral86
      Бронз
      В тази връзка вчера гледах "Измамата Обама". Много интересен филм в духа на "Цайтгайст". Но на мен трябва да ми се забрани достъп до конспиративни фирми, че много се зарибявам.
    • tur4ina
      tur4ina
      Бронз
      Много ще е тъпо ако долара стане 60 стотинки, копраим тогава
    • 1
    • 2