back in the city

• BattleHunter
      BattleHunter
      Бронз
      "там, където трима пънкари
      пият ракия от бутилка... кампари"

Здравейте отново : )

Минаха доста месеци от последния път в който блогвах, та за това реших да започна на чисто.

Повечето от вас предполагам ме познават, но за останалите ще се представя - казвам се Виктор, на 19 години съм (скоро 20 :/ ) и влязох в света на покера малко след 18тия си рожден ден. Занимавам се по-сериозно от последното четиримесечие на миналата година, а през Ноември напуснах работата си като "техникъл съпорт" точно след като си минах изпитателния срок, вдигаха ми заплатата до над 1100лв чисто и освен това бях приет на различен пост, свързан с по-малко работа.
      С радост мога да твърдя, че не съжалявам за решението си и единственото нещо, за което мога да съм нещастен е времето, което съм загубил в правене на неща за "губене на време" след като напуснах.

Но стига вече за миналото - ако покера ме е научил на едно нещо, то би било факта, че миналото не можем да го променим, но настоящето (а от там и бъдещето) са напълно в наши ръце и зависят единствено от готовността и решителността ни да направим правилната стъпка :)

Преди три дена се преместих временно да живея в Свети Влас, където ще остана докато стане време за изпитната сесия през Септември. Разбира се заедно с лаптопа си нося и вярното 22" мониторче (което все ми се струва малко, освен когато го мъкна насам натам :/ ) и имам намерение да пограйндя сериозно!

Но ето, че вече започва четвърти ден, а аз още дори не съм ходил на плаж! Лошото време беше малко срещу мен, но гостоприемството на PetChoveka също не помогна :р
      та сега поглеждам през прозореца и ми изглежда доста слънчево, та мисля да се престраша :f_cool:

П.С. скоро ще напиша какви цели имам за втората половина на този месец :D

П.С.2 имах стара традиция да завършвам всички по-дълги постове с песен. Не знам как сте с корейския/корейките, но точно сега в главата ми (и не само) е точно това:

• 11 отговора
    • GramatikovBG
      GramatikovBG
      Бронз
      Тези корейки като ги видя, освен за основното се сещам и за едни курабий от GSL.

Блогвай по-често и отивай на плажа за игра все ще се намери време..... някога.
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Като видях заглавието на новия ти блог, се сетих за най-подходящата песен и клип :D

А относно песента, която ти си постнал, си мисля, че Иван ти е повлиял лошо... :rolleyes:
    • BattleHunter
      BattleHunter
      Бронз
      хахахаха яка песничка :D :D клавиатурите бяха толкова рандом :D

иначе PetChoveka няма нищо общо с клипчето в първия пост, даже сигурно не би му харесала песента :Р Освен това мисля, че е хубаво да се спомене, за да се знае в бъдеще: той е по рускините, аз съм по азиатките :rolleyes:

Ето нагледен пример:

PetChoveka:

BattleHunter:

Сега малко по-сериозно

Последно време открих един от най-големите си недостатъци, а именно непостоянната си мотивация. Не ми се пише много по темата, но ето един цитат

Have you ever been really excited about a goal and then weeks later you lose your excitement? Of course you have, everyone has. Finding motivation is easy, keeping motivation is a challenge.
      При мен това мисля, че важи ама много яко. Когато се мотивирам за нещо, не просто го взимам присърце, ами направо го натягам до краен предел. Когато например неотдавна реших да се занимавам с PLO, исках да напредвам колкото се може по-бързо и мисля, че прекарах един месец, в който *пропусках много уни; *не излизах с приятели (тоест почти не излизах. Даже си спомням един момент, в който излязох навън за първи път от мн време и слънцето ми се стори в буквалния смисъл "заслепяващо"); *стоях по 10+ часа на компа, за да играя и уча.

Та когато нещо се прави толкова интензивно, то е нормално човек да се.. "burn out"-не (не се сещам подходяща дума на български :с ) и след известно време изобщо да не ми се докосва тази тема.. само за да намеря следващото нещо, което да ме "мотивира".

От доста време знам за този си недостатък, но сега за първи път събрах смелостта да си го призная пред себе си и да поема към правилния път на отстраняването му.

Но, нека погледнем сега и близкото бъдеще, в крайна сметка съм на морето и всичко е суепр яко :s_cool:

*До 31ви (ако не броя днес) има 16 дена. Ако предположим, че 2 са "почивни" искам да играя средно по 6 часа на ден => 84 часа.
      *В 7 от дните има турнир в Слънчев Брях, на който ще играя. При положение, че съм стейкнат за тях, присъствието е строго препоръчително :f_biggrin:
      *Задължително всеки ден трябва да преглеждам поне по 20 ръце - дали ще са от моя сесия, във форуми, ръце от филмчета, няма значение, но това е минимума
      *Задължително всеки ден поне по 2 видеа -> мотивационни / майндсет / NLHU / NL 6m / plo 6m, с бележки - изводи - въпроси

Експериментално* на края на ВСЕКИ ден ще си пиша в нещо като дневник по какъв начин съм се подобрил / какво ново съм научил днес. На края на месеца ще му направя ревю.

От към цели, това е, ако се сетя за още нещо ще добавям, но няма да ги намалям! ^_^

П.С. Друго важно нещо!! - някой да е срещал добри програми за физически упражнения, като за тотални флегми? Имам намерение да започна да се стягам, защото сега осъзнах, че не съм правил почти нищо физическо през последните.. година? две? И ако някой има наблюдения над някоя добра програма в нета бих се зарадвал ако я сподели :f_mad:

П.С.2 За малко да си забравя клипчето

В тази песен се крие много стратегия за игра срещу рибки!

So don't debate, play it straight
      you know he really doesn't get it anyway
      gonna play the field, and keep it real
      For you no way, for you no way
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Yо!

1/ И с двете момичета бих пил по една водка, но съм сигурен, че втората ще ми оповръща чаршафите, а.к.а не изглежда издръжлива на алкохол. Така че +1т. за рускинята.

2/ Проблема, който си споделил важи с пълна сила и за мен. Как се справяш с него?

3/ Относно програмата за физически упражнения ти препоръчвам този сайт - http://iwantsixpackabs.com/
      Има изградена програма как да изкараш 6-те плочки, но и доста упражнения за други части от тялото. Освен това не става само с regular training, човека е споделил целият цикъл и е включил interval training и supportive eating. Има доста фундаментални неща и добри основи. ;)
      Регистрацията изисква само e-mail, препоръчвам ти да дадеш някой по маловажен, защото после ще ти пускат от време на време нови упражнения и оферти (а е неприятно да ти пълнят main mail).
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      За 6 pack ти препоръчвам това -

Вече 3ти или 4ти месец ги правя почти всеки ден и ефект имаше още след първия месец. Много съм доволен от резултата, но трябва постоянство :)
    • iliabelichev
      iliabelichev
      Бронз
      Доста добре изглежда всичко, и аз съм по азиатките бтв :)
      Желая ви успех и на двамата, сигурен съм че ще се справите ! :s_love:
    • Ico0o
      Ico0o
      Бронз
      Остави интернет бодибилдърите и попитай някой приятел за нещо изпробвано. ;)

Бтв, за рускините съм. :]

Относно постоянната мотивация, имах само един период в кариерата ми (1 месец), през който бях постоянно мотивиран и това е защото бях наясно (черно на бяло), с това над какво трябва да работя и проверявах как съм работил над него след всяка сесия/ всяка седмица и прочие, което ме караше винаги да си мисля за следващата сесия и колко по-добре ще направя даденото нещо, което пък от своя страна ме караше да направя по-скоро следващата си сесия, заради интереса.

-Ицо.
    • PetChoveka
      PetChoveka
      Black
      Як блог си заформил. Но нещо не си разбрал правилно. Не съм за рускините, въпреки че са супер яки. Аз се кефя на добре изглеждащите жени като цяло. Няма място за расизъм тук :D Тая рускиня е по-добра от предишната, която искаше да постнеш, за това я предпочитам пред азиатката. За мотивацията можеш да си направиш график, на голям лист хартия и да го залепиш у вас. При мен вчера свърши работа, днес съм болен цял ден, за това не съм правил почти нищо, утре продължавам с графика. Също така намерих някакъв пси транс на компа си и той много помага за мотивацията и за това да играя концентрирано и да не оклюмвам по време на сесиите.
    • BigFish2010
      BigFish2010
      Бронз
      Много стратези станахме по морето!Успех на турнирите!
    • BattleHunter
      BattleHunter
      Бронз
      Последните няколко дена беше голяма касапница :D

Двама приятели бяха до днес на море малко по на юг от мен и реших в петък вечерта да им отида на гости за ден и половина. Още първата вечер се почнахме с някакви водки и ромове в едно нелошо местенце до плажа. Аз както обикновено реших, че ще е много яко да отида да плувам през нощта. Наистина беше яко :) . После пихме шотове и някакви момичета ни биха на джаги. Не просто ни биха, размазаха ни. Плувах пак. Всички решиха, че ще е яко да се поразходим с по едно bloody marry, като аз за първи път опитах от това нещо и стигнах до извода, че има вкус на маги "вкусна чашка" домат, но е по-гадно и за това се отцпих от колектива и си взех мента със спрайт. Стана сутрин - отидох да плувам пак, докато се настанявахме отново в заведението, от което бяхме тръгнали, защото се оказа, че правят много добри пици. Плувах отново.
      С последни сили се прибрахме до местенцето, където моите приятели бяха отседнали.

Следващия ден се събудихме изумително рано, с първи петли (към 13:00) и решихме да ходим на някакъв як плаж още по-на юг. Беше яко, ама аз прекарах повечето време на сянка, защото съм супер мега бял и изгарям лесно :P Пък и трябва да се пазя от тена, може да взема да хвана някакъв.
      После някакво врабче се изсра върху главата ми. Всички се посмяха и казаха, че било на късмет. Две минути по-късно, още едно този път ми центрира челото... what are the odds (да, преместих се от старото място, да движех се)? :f_mad:
      Вечерта имахме ремач (или 4) срещу същите момичета от вчера и този път... взехме една игра!_!! Разбира се след това те се стегнаха и ни попиляха, но поне това не е важното :D
      Пак откарахме с бири и шотове до сутринта, когато се прибрахме да "спим" 2 часа.. после моите хора си тръгнаха и аз едвам едвам се добрах до Свети Влас, за да ударя един сън като хората. И ето ме сега, пълен с енергия да разбивам ядки и чета души.

Добавена цел за месеца - да не пия кола. Просто рандом цел, с която да си тренирам дисциплината, защото принципно обичам кола, но прекалявам с нея.

• BattleHunter
      BattleHunter
      Бронз
      Върнах се успешно от морето преди няколко дена, носи бях донесъл лятно вирусче с мен и не му обърнах никакво внимание, докато вчера не се събудих с 39 градуса температура :(

Ще направя ъпдейт предния месец по-късно