Лятото свърши, а с него и парите. Ново начало - Стартова банка 50$.

• dogoargentino84
      dogoargentino84
      Бронз
      Здравейте, казвам се Красимир от Бургас на 26 години. Занимавам се с покер, хммм колко време да е станало вече, да кажем малко над година и половина. Не съм от хората които играят всеки божи ден по хх часа. Имало е дни, дори цели седмици в който въобще не съм мислил за покер. Това е пълноценна почивка за мен поне.

Баш началото

От някъде нещо съм чул за това "животно" Texas Hold'em, викам си ще вляза ей сегичка в ПокерСтарс и ще ги убия от бой. Колко да съм депозирал 10-15$ не повече. Сядам аз играя кеш, еее то било лесно. След няколко часа излезе, че няма да е толкова лесно щом касата ми показва 0. :facepalm:

Истинското начало

Така случайно с братовчед ми се заприказвахме за покер и ми каза за съществуването на PokerStrategy, било училище, че и 50$ давали. Хммм викам си на ум, какво ти училище това е игра на късмет. Кой знае тия какви мошеници са и каква уловка ще има за тези 50$ :D . Ама пък да взема да опитам аз. Регистрирам се, бреййй тоя тест за едни 50$ нямат уцелване тия отговори :D . Наложи се да по прочета някоя друга статия и се получиха нещата с теста. След изпращане на някоя друга снимчица на екипа да ме имат за спомен вече имах моите 50$ в Еверест. Поиграх малко кеш там на най-ниското ниво, после попаднах на една статия за ДоН турнирите в друг сайт и започнах да ги играя. Я колко интересно за 1 месец станаха 300$. Последва теглене и лутане из разни други зали, и пак теглене харчене на паричките, пак депозиране, пак започване почти от 0 и така многооооо време. Всички тегления за били не защото така ми е кефнало, а защото се е налагало да живея с някакви пари.

Работа, покер, пари

Работил съм, не е като да не съм работил, 6-7 годинки стаж си ги имам. Не ме мързи да работя за пари, за 350-450 лева даже не заслужават работодателите да им звънна и да ги напсувам. Затова ЯКО ПОКЕР. В България от покер може да се живее 300 пъти по добре отколкото да бачкаш за някой малоумник, и го заявявам най-отговорно това ми твърдение. Не съм станал милионер (нали постоянно тегля :D ), но и гладен и жаден не съм останал.

Малко история още

Последно бяха останал с някакви към 150-200$ във Фулл Тилт, след поредното теглене и един Петър (той си знае кой е :D ) ми каза:
      - Стига си се занимавал с тоя Фулл Тилт, дай да ти пратя 20-30$ в 888 да видиш как е пък ти ще ми пратиш във Фулл Тилт.
      В началото се дърпах, но накрая се съгласих. Малко след това и Фулл Тилт се срина. Там сега имам едни 100$ и едни 50$ които пътуват някъде из интернет пространството към NETELLER.

В момента

Играя в 888 благодарение на по горе споменатия пич. През моята покер кариера (ако въобще може да се нарече така) съм играл почти всички формати на покер (СнГ-9,18,27,45 човека, НЛ-пълни маси, малко ФЛ, ДоН, МТТ). Общо взето не съм играл HU и 6max.
      В момента съсредоточен върху МТТ в 888. За успехите си там какво да ви кажа, освен да сложа една снимцича без много да се обяснявам, че и пръстите ме заболяха.

И от Холдем Мениджъра една снимчица, която не е от всички МТТ-та а само от последните дни. Случва се понякога човек да преинсталира компютъра и затова така.

Мисля че е достатъчно като за начало на блог :) .

П.п. Моля ви се спрете да се тикате в 888, че всяко МТТ все повече започва да ми заприличва на БГ фреерола в Покерстарс :D :facepalm: . НЕ е хубаво в 888, НЕ идвайте повече :D :facepalm: . НАБЛЮДАВАМ ВИ ВСИЧКИТЕ ОТ ФОРУМА :D :facepalm: . Успех на всички ;)
  • 187 отговора
    • arsenalpz
      arsenalpz
      Злато
      Най-после и ти да направиш блог да гледаме как мачкаш рибата в 888.Айде дано скоро ги мачкаш и на по-високите лимити,че там са баш големите риби с пари :D :D :D :D
    • nadichka
      nadichka
      Бронз
      Честит блог и добро начало! :f_biggrin:
    • comodus14
      comodus14
      Бронз
      Беше време наистина. Само напред и нагоре да вървиш. И дано скоро да играем хедсъп на челинджа :D
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Честит блог! :s_thumbsup:
      С тези хубави МТТ графики, направо ме карате да се замислям за смяна на курса...

Поздрави,
      Христо
    • LuckyLucianooo
      LuckyLucianooo
      Бронз
      donargenino ходи ли до това кафе да играеш? Събират ли се хора. Някакво инфо да дадеш?

Благодаря
    • dogoargentino84
      dogoargentino84
      Бронз
      Не съм donargenino :facepalm: :D
      Дого Аржентино
      Приложение: Куче за лов на едър дивеч по покер масите :facepalm: :D
      Не съм ходил да видя за какво става дума, няма кой да се навие да дойде с мен, а сам ще ми е скучно. Като цяло на това кафе съм ходил преди време и повечето хора вътре са от малоумник нагоре (в стил, грамаден съм и съм тип), и малко странно ми е, че там може да стане нормална игра. Ще отида и ще видя все пак за какво става дума, дано не е някоя побългарена история само.

П.п. Голямо МЕРСИ за пожеланията.
    • vengeance77
      vengeance77
      Бронз
      Първоначално публикувано от moodkiller
      Честит блог! :s_thumbsup:
      С тези хубави МТТ графики, направо ме карате да се замислям за смяна на курса...

Поздрави,
      Христо
      Ще се сетиш най-накрая. Все пак по-добре късно отколкото никога:/. :D
    • dogoargentino84
      dogoargentino84
      Бронз
      Поиграх снощи ..... ръце хубави колкото искаш, на масата нищо хубаво не излизаше. Ривър ОТВРАТИТЕЛЕН, на който каквото му трябваше му излизаше на ривъра :( На едно приятно турнирче (1-во място почти 1000$) играчът преди мен беше малък стак пушна 77 вс мойте АQs и 77 му устискаха докрай. След няколко игри аз вече требваше да пушвам с 11 блинда ... 88 и същият сладур ми колна с АJs ..... флоп супер, търна и ривъра J J и играта приключи с моето 10-о място :(

П.п. Поне банката стана четири цифрена най-накрая. :)
    • comodus14
      comodus14
      Бронз
      Най ме кефят на борд АQ47 ти си с AQ залагаш на търна, а той се набива олин с 4J и удря 4 на ривъра хахах
    • dogoargentino84
      dogoargentino84
      Бронз
      Пак някакво 7-мо място 51$ .... на финалната маса ме отстрани играч от PokerStrategy dimitar80 ...... Пушнах от бутона А7с (с 6 блинда) и той на големия блинд ми плати с К9о (с 12-13 блинда). Турнира беше турбо, нещо не ме взе на сериозно и си ме перна де с два чифта :) ГГ. Нищо де живи здрави. Гледам Димитър е имал интересен блог, дано да почне да пише пак.
      Иначе банката си расте бавничко славничко, но аз не съм алчен. :)
    • LuckyLucianooo
      LuckyLucianooo
      Бронз
      Първоначално публикувано от dogoargentino84
      Не съм donargenino :facepalm: :D
      :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Леле човеко извинявай за обърквацията ама последните дни ми се случва да съм много пиян и напушен. Не знам къде ми е бил акъла :D .

бтв и аз съм ходил там юни месец и останах доволен. Повечето от реговете са печени и пускат някой друг лаф ;)
    • dogoargentino84
      dogoargentino84
      Бронз
      Няма проблем случва се човек да обърка. :) Не съм ходил все още да играя, скучно ще ми е сам предполагам, но ще гледам скоро да се пробвам. На живо съм играл един единствен път в Пловдив. Една скайп група имаме от доста време и така решихме един ден хем да се видим с някой от хората хем да изиграем едно турнирче. 5 лева вход и 5 лева адон и взех 65 лева, за съжаление имаше друг турнир след нашия и нямахме финална маса. Първите 10 човека еднакви пари, но пък беше готино, избих пътните и останаха за някоя бира и кюфтета :)

За играта онлайн тия дни ... пълна тъпотия, така пък един път не ми издържаха картите когато трябва. Нямаше да се ядосвам толкова, ако опонентите ме бият с по добра ръка, но те си ме бият с някакви боклуци.... съдба. Печеля някоя стотинка от време на време колкото да не е без хич :facepalm: :D

А Да спечелих и това ........ :) =) ;)
    • dogoargentino84
      dogoargentino84
      Бронз
      Бях поспрял МТТ-тата, малко така на кеш го карах, че ми беше писнало от балони и мин. кешвания и днеска така ги пробвах, то взе че стана интересно. :)

Финалната ръка ..... моите КК vs Q10s ..... На флопа една 10 и на търна още една 10 да се радва Аржентинската риба..... ;( Най-големият олигофрен на турнира стана 1-ви.
    • dogoargentino84
      dogoargentino84
      Бронз
      09/23/2011 $3,000 Guaranteed Turbo $15.00+$1.50 4/234 $263.25
      09/22/2011 $750 Guaranteed - 6 max $5.00+$0.50 1/190 $285.00

Еми справям се горе долу :) Нервирам се доста, но няма как да е иначе :)
      Интересни ситуации колкото иска човек, жалко само че излизам губещ от тях :) Все пак банката си расте малко по-малко + и тегля, което не е никак зле като за аматьорче :)

3к-то беше хубаво първото място малко над 900$ почти бях и чип лидер доста време. На финалната маса влязох 2-ри по чипове. Имаше един олигофрен, който съм го срещам доста често и е абсолютния некадърник, не знам как е стигнал финалната маса. Та той си ми провали турнира, както не един път е правил, но този път на финалната маса беше прекалено..... Както и да е не съм алчен, всичко се връща, ще го хвана някъде другаде и ще яде бой яко :D :facepalm:

Тениската от 888 пристигна същата е като на снимката. Само да уточня нещо за тези които в бъдеще мислят да спечелят (купят с точки) тениска и да имат да знаят като си я поръчват. Аз сам слаб и по магазините като си купувам тениски са ми L ..... Тениската на 888 и тя е L, ама тяхното L не е баш като по магазините. Горе долу се получава така ... ако носите XL си поръчвате L .... ако носите L си поръчвате М. :) Поне според мен е така дано не объркам някой :D :facepalm:

П.п. Има интересни МТТ с по стабилен вход :) и мислех и тема да пусна за стейкване, ама на риба като мене кой ли ще даде пари, та обмислям го още де :)
    • yago215
      yago215
      Бронз
      Здравей, Краси! Много успехи ти желая! Кефя се на хора, които успешно играят МТТ (сигурно защото аз обикновено нямам нерви за този формат). Дано този блог да се превърне в нещо като "comodus14 - 2nd edition", че и повече! :)
    • dogoargentino84
      dogoargentino84
      Бронз
      Мерси, мерси и на теб много успехи :)

Кой пък е тоя comodus14 .... аз него го бия със затворени очи :D :facepalm: (на покер, иначе не ми е в категорията) ... Много е слаб направо нямам думи аз не знам тоя човек защо въобще се мъчи с тоя покер :D :facepalm: Само си губи времето по покер масите, че и моето време губи, омръзнало ми е да го изхвърлям от МТТ-тата :D :facepalm: Той като види, че съм се записал за някое МТТ и се отписва :D :facepalm: Страх го е и го разбирам, омръзнало му е да го бия :D :facepalm: Аз като спя той тогава играе от страх да не ме срещне някъде по масите :D :facepalm:

П.п. Бъзикам се естествено .... :s_cool: С comodus14 сме приятелчета, учим се и си помагаме кой с каквото може :s_cool: :s_love:
    • comodus14
      comodus14
      Бронз
      Tи мене си ме бий :D ами тия малоумници дето ни скъсяват животеца ко да ги правим като тоя идиот днес :facepalm:
    • dogoargentino84
      dogoargentino84
      Бронз
      Не съм ти направил нищо аз ... рибока пед . . . те би. :evil: Може винаги да поспорим за ръката ти ... има и анализ знаеш. :evil: .... аз завърших 11-ти при което съм с +4$ яко нали ? 100 часа игра за 4$ ..... 10-то място идваше +34$ някъде. Много се ядосах .... да постна ръката в тоя блог да има за цвят. :s_cry:

Cassava Poker $20 + $2 No Limit Hold'em Tournament - t1250/t2500 Blinds - 5 players - View hand 1456221
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

CO: t49139 19.66 BBs
      BTN: t37688 15.08 BBs
      SB: t108609 43.44 BBs
      BB: t43201 17.28 BBs
      Hero (UTG): t37949 15.18 BBs

Pre Flop: (t3750) Hero is UTG with K :club: J :club:
      Hero raises to t5555, CO calls t5555, 3 folds

Flop: (t14860) T :diamond: 3 :club: Q :club: (2 players)
      Hero bets t8055, CO raises to t43334, Hero calls t24339 all in

Turn: (t79648) 3 :heart: (2 players - 1 is all in)

River: (t79648) 4 :heart: (2 players - 1 is all in)

Final Pot: t79648
      CO shows Q :heart: J :spade:
      Hero shows K :club: J :club:
      CO wins t69458
      (Rake: t10190)

...........................................................................

Този беше толкова тайт .... незнам как реши да я играе тази ръка :facepalm: 3 милиона АУТА и накрая един голям ... И аз съм си виновен да се ева .... Хем знам, че в 888 НЕ се правят малки рейзове, защото ти плаща половината маса X( :evil:
    • comodus14
      comodus14
      Бронз
      Тука играеш балон за финална и имаш стак колкото теб на ББ. Мен не ме кефи рейз тук. В зависимост от опонентите или пушвам или фолдвам. Трябва да играеш, за да си голям стак на финалната и точно тука имаш страшно много ФЕ, за да пушнеш според мен като и фолд не е грешно но аз предпочитам пуш тука с този опонент на ББ. Аз играя винаги много агресивно тука с такъв стак защото искам да седна на финалната с голям стак.Сега вече на флопа при това развитие мн неприятно се е получило :(

Моята ръка мисля, че си е ок

Пушвам 14 блинда с А5о от KO с/у нит с 10 блинда на ББ и мн лууз колващ идиот на БУ и тайт играч на СБ. Тука имам много фолд екуити поради следните причини

:spade: има 4 човека до ITM
      :heart: покривам нита на ББ трябва да колне много тайт иначе гори
      :diamond: СБ е таит и моя стак е около 40% от неговия пак тр да колне тайт, иначе рискува твърде много
      :spade: Имам си блокър все пак :)

Това че на рибока му влезе 55 и колна с 70% от стака си с двама зад него, единият от които го покрива вече си е кфти късмет :)