Влияние на покера върхуподрастващите

• RedGeneral86
      RedGeneral86
      Бронз
      Днес взех няколко стака на НЛ20 на едно момче от Испания, с което между другото се заговорихме в чата и разбрах, че е на 15. Истината е, че ме загриза съвестта. Едно е да обереш някой осъзнаващ риска и седнал да играе, друго е някое хлапе. И много сериозно взех да се замислям дали да не пиша на съпорта на залата, в която играя и да им кажа. От една страна винаги съм ненавиждал доносничеството. Още повече не е моя работа та решавам кое е добро или лошо за хлапето. А и то ако иска да си пилее парите, пак ще намери начин, само дето ще му конфискуват банката. От друга, ще ми е кофти да пропадне и аз да не съм си мръднал пръста за това (след като все пак мога да направя нещо).
      Ще ми е интересно да чуя мнения. Особено бих се радвал в темата да пише някой, запознат с влиянието на хазарта върху психиката на подрастващите. Доколко има риск това наистина да доведе до пристрастяване и трайни последици?
  • 34 отговора
    • GramatikovBG
      GramatikovBG
      Бронз
      /careface

Да раздават пари като имат, всеки сам трябва да понесе последствията.
    • N0pr3s3n7
      N0pr3s3n7
      Треньор
      Треньор
      Първоначално публикувано от GramatikovBG
      /careface

Да раздават пари като имат, всеки сам трябва да понесе последствията.
      +100000000000000000
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Първоначално публикувано от RedGeneral86
      Особено бих се радвал в темата да пише някой, запознат с влиянието на хазарта върху психиката на подрастващите.
      Човек, каква е тази тема? :f_eek: Покерът е за пълнолетни!
    • RedGeneral86
      RedGeneral86
      Бронз
      Мудкилър, би ли споделил кое точно правило наруших, че затвори темата? Просто имам известна морална дилема и затова реших да потърся мнението ви. Наясно съм, че покерът е за пълнолетни, просто разказах какво се случи.
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Здравей Ицо,

Не си нарушил правило. Темата беше временно затворена, докато се реши какво да се прави с нея. Тъй като става въпрос за малолетни, а доколкото знаеш на тях им е забранено да играят покер, то не би трябвало изобщо да се стига да обсъждане на този въпрос. Покер залите са строго против това непълнолетни да играят покер.

Не се вглъбявай чак толкова в ситуацията, защото може да си е правил майтап с теб, с цел да ти стане съвестно и да му върнеш парите. Най-добре го спомени на залата и те сами ще проверят и ще те уведомят. (тук не става въпрос за доносничество)
      Затова им взимай парите и не си чати много, много с тях. Аз си изключвам чата, ако е възможно, тъй като при игра на повече маси, това те разсейва допълнително. Там, където играеш, също е възможно това. ;)

Поздрави,
      Христо
    • AnimeWatch
      AnimeWatch
      модератор
      модератор
      Баламосва те според мен за да му върнеш парите.След като е на 15 как е депозирал за да играе :facepalm:
    • PetChoveka
      PetChoveka
      Black
      Едва ли може да се вярва на приказки в чата. Ако играя на 1 маса и загубя няколко стака, и опонента ми има желание да си чати, най-вероятно ще му обясня, че съм на 16, работя като събирач на ориз, за да мога да вкарвам пари в покера, тъжен съм и имам проблеми със семейството си, с което живеем в разпадаща се къща далеч от оризището ми. Ако сметна че това има шанс да ми върне парите.
      Все пак може и найстина да е непълнолетен, но нямам идея защо ще го пише в чата на залата... След като има пари и съзнателно се е регистрирал, ние нямаме отговорност за това което ще е случи, тъй като ние сме там, за да взимаме парите на хората / така написано също не звучи особенно "морално" /. Има си хора, които отговарят за тези неща, хлапето сигурно си има и родители, които да отговарят за него.
    • borgirr13
      borgirr13
      Бронз
      Баламосва те според мен за да му върнеш парите.След като е на 15 как е депозирал за да играе

Аз съм го правил когато бях на 17 ,после писах на залата,че съм объркал рождената си дата когато вече бях на 18 :D и от залата не ми махнаха акаунта и още си играя от него :D
    • dum1ss
      dum1ss
      Бронз
      А ако в стремежа си предпазиш малкия, вземеш , че пресечеш мераците на някои бъдещ супер про играч..... :)
      Мисля си,че това ни е вродено на нас Българите-да се грижим за децата до.....еди каква си възраст. А по света доколкото съм чувал не е така.
      Моето мнение е да оставиш все пак хлапето да играе.
    • borgirr13
      borgirr13
      Бронз
      Какво като е казал,че е момче ще му върнеш парите ли :D .Щом е в залата е играч и не трябва да те интересува какъв е ,взимаш му $ и готово,да се оправя ще му е за урок :)
    • kreatora3
      kreatora3
      Глобален
      Първоначално публикувано от PetChoveka
      Едва ли може да се вярва на приказки в чата. Ако играя на 1 маса и загубя няколко стака, и опонента ми има желание да си чати, най-вероятно ще му обясня, че съм на 16, работя като събирач на ориз, за да мога да вкарвам пари в покера, тъжен съм и имам проблеми със семейството си, с което живеем в разпадаща се къща далеч от оризището ми. Ако сметна че това има шанс да ми върне парите.
      Все пак може и найстина да е непълнолетен, но нямам идея защо ще го пише в чата на залата... След като има пари и съзнателно се е регистрирал, ние нямаме отговорност за това което ще е случи, тъй като ние сме там, за да взимаме парите на хората / така написано също не звучи особенно "морално" /. Има си хора, които отговарят за тези неща, хлапето сигурно си има и родители, които да отговарят за него.
      Да и се казваш Ти иМ :D
    • xwink93
      xwink93
      Бронз
      аз дори познавам лично много момчета и момичета нямащи 18 които си цъкат...
      горе имаше въпрос,как щели да се регистрират.
      Ами лесно,взимат самоличноста на някой друг.
      Примерно аз съм на 16 имам брат на 20,брат ми се казва Иван а аз Стоян.
      Разказвам му сичко на брата и той се навива,правя си акаунт с неговата рождена дата/име и т.н. когато ми поискат документи за верифициране пращам неговите само,че от отсрещната страна играя аз...айде докажи,че не играе Иван,а Стоян :D И Това го измислих само докато пишех...
    • AnimeWatch
      AnimeWatch
      модератор
      модератор
      Първоначално публикувано от xwink93
      аз дори познавам лично много момчета и момичета нямащи 18 които си цъкат...
      горе имаше въпрос,как щели да се регистрират.
      Ами лесно,взимат самоличноста на някой друг.
      Примерно аз съм на 16 имам брат на 20,брат ми се казва Иван а аз Стоян.
      Разказвам му сичко на брата и той се навива,правя си акаунт с неговата рождена дата/име и т.н. когато ми поискат документи за верифициране пращам неговите само,че от отсрещната страна играя аз...айде докажи,че не играе Иван,а Стоян :D И Това го измислих само докато пишех...
      Престъпен гений си ти :facepalm:
    • sleepbear
      sleepbear
      Злато
      Не мислите ли ,че всеки има път който трябва да извърви САМ..Дали е на 15 или 55 няма никакво значение ......
    • xwink93
      xwink93
      Бронз
      Първоначално публикувано от sleepbear
      Не мислите ли ,че всеки има път който трябва да извърви САМ..Дали е на 15 или 55 няма никакво значение ......
      че когато си на 15 не е законно,а когато си на 55 отдавна ще си навършил годините за да можеш да правиш всичко и да си носиш последствията.
    • kasius38
      kasius38
      Бронз
      Ти като играеш, да не си пропаднал? Ми ако се издигне хлапето?

Животът е хазарт...
      И аз играя.
      И ти играеш...
      Пък и той,
      и те...
      Хазартът,
      е подобен на пазара -
      отиваш си със празно портмоне!!! :D :rolleyes: ;) :] :facepalm:
    • marti1988
      marti1988
      Бронз
      Първоначално публикувано от PetChoveka
      PetChoveka определено в България имаш голямо бъдеще :D
      но едва ли на 15години ще играе на НЛ20 и все пак как ще е депозирал ,
    • sergo233
      sergo233
      Бронз
      PetChoveka определено в България имаш голямо бъдеще
      но едва ли на 15години ще играе на НЛ20 и все пак как ще е депозирал ,
      --------------------------------------------------
      При регистрирането си във Фул Тилт играех онлайн покер от неколко дена и изобщо не бях наясно с условията.Първия си депозит го направих от чужда карта,на единия от родителите ми,тъй като мислех че няма никво значение.След това съм дърпал пари на същата тая карта,изобщо не са ме питали нищо. =)
    • RedGeneral86
      RedGeneral86
      Бронз
      Е то депозирането най-лесно. Вземаш дебитната карта на мама, без да разбере или я лъжеш, че ти трябва, за да си платиш входа за някоя игра, или даваш на ръка парите на някой батко в 11 клас да ти депозира...
    • 1
    • 2