Покер шоуто на jokerasheva(3-та серия)

• jokerasheva
      jokerasheva
      Бронз
      Здравейте колеги,
      За тези,които не ме познават от по-рано,едно кратко представяне:
      Казвам се Димитър Яламов,на 30 години съм,от град Велико Търново.
      Занимавам се с покер от няколко години,през по-голямата част от времето за удоволствие отколкото за реализиране на някакви конкретни печалби(това е основното,което ще опитам да променя чрез този блог).
      1-ва серия от моята покер кариера започна в Бет он Бет(споменавам залата,защото вече не съществува)-сравнително малка зала от Прима мрежата,която предлагаше много добри промоции и 30% фиксиран рейкбек,което за микролимитите,където рейка е убийствен си беше направо страхотно.Залата имаше и сравнително добър трафик,респективно достатъчно слаби играчи,от които да се печели и така успях за сравнително кратко време да натрупам достатъчно добра банка,за да започна да се издържам само от това.Професионалната ми покер кариера,продължи близо година и тогава-месец май 2009 година-дойде студения душ-Онлайм гейминг компанията,от която беше част моята зала обяви фалит и аз останах с някакви много скромни спестявания и без работа(естествено бях направил глупостта да държа почти цялата си банка в залата).Край на първа серия
      ЕПИЗОД 2:Покерстратеджи и Фул Тилт Покер
      След фалита първото нещо,което трябваше да направя беше да си намеря работа-успях да реша бързо този въпрос и за моя най-голяма радост работата,която си намерих беше стабилна и с добра заплата(за бг стандартите).Там съм и в момента
      След извесно време обаче(в интерес на истината доста скоро),покера започна да ми липсва.Така реших да започна да градя банка от фрийроли,като един приятел(също изгорял в Бет он Бет)ме светна за безплатните СнГ турнири в Еверест.Започнах да ги играя и постепенно преминах към кеш масите(ФЛ),където се справях сравнително добре,но исках да си намеря зала с по-голям трафик(в Еверест от ФЛ50 нагоре е доста слаб),а и да намеря материали,които да ми помогнат да подобря играта си.Тогава чух,че имало някакво покер училище,което не само предоставя безплатно покер материали,ами и дава $50 подарък.
      Така станах член на тази общност и взех началния капитал в ФТП-в началото доста се чудех,към кой покер формат да се ориентирам по-сериозно(нали в ФТП има трафик за всички,а в ПС статии и видео,колкото щеш),но след някой разговори с шефката(искрени благодарности)реших да заложа отново на ФЛ.Така лека-полека успях да прескоча микролимитите(с началния капитал на ПС)и да подобря играта си доста,с помоща на много хора от тази обност,на които искам да благодаря,но ще ми е трудно да ги изброя всичките.
      Това продължи до Януари месец тази година,когато компанията,за която работя реши да ме изпрати командировка в Египет.Многото ангажименти,които имах там ме принудиха да спра временно с покера-просто нямах никакво свободно време-и така 7 месеца.Когато се върнах от Египет в края на Юли с ужас установих,че Фул Тилт са сполетени от съдба подобна на тази на Бет он Бет-за щастие този път бях изтеглил почти всичко и не понесох почти никакви загуби.Така приключи втората чат от моята покер кариера
      Епизод3:Ladbrokes poker
      Сега започвам почти от нулата в нова зала-избрах тази,заради бързия софтуер и добрите промоции,които предлагат
      За съжеление нямат почти,да не кажа абсолютно никакъв трафик на ФЛ и затова съм принуден да мина в отбора НЛ играчите(поне засега)
      Стартирам от НЛ4 и не смятам да се качвам на друг лимит докато не събера(ако изобщо успея)поне 50БИ за следващия лимит.
      Засега толкова от мен(надявам се да имам време да ъпдейтвам и да ви държа в течение-ако изобщо някой се заинтересува от глупостите,които пиша)
      Поздрави на всички и успех по масите,
      Митко
      П.П.:всички,които сметки в Ладброукс,да ги закрият преди май месец догодина-очаквам някъде по това време да обявят фалит:Д
  • 20 отговора
    • Ico0o
      Ico0o
      Бронз
      Честит блог, Митак.

Добър избор за НЛ отбора. :s_evil:

Мачакай.
    • solarispoker
      solarispoker
      Бронз
      Я гледай ти кой се е завърнал...Welcome back и много успехи!
    • jokerasheva
      jokerasheva
      Бронз
      Благодаря момчета,
      @Ицо
      осъзнаваш ли,това означава,че ще ти отнеман от времето,за да помагаш:)
      @Марто
      Не съм се отказал и от ФЛ,просто засега искам да наблегна малко на НЛ играта,а занапред(в едно засега далечно бъдеще)целта ми е да се превърна в ХОРСЕ и 8-гейм грайндър,така че със сигурност ще продължавам да развивам и ФЛ играта си(или по-скоро ще почна наново да я развивам-както ми каза Камен днес покера не е като колелото и се забравя).Със сигурност ще прегледам наново всички материали,до които имам достъп,както и тези,които Жоро ми е пращал по-рано,но няма да мина и без твоята помощ.
      Така че стягайте се,защото смятам да ви тормозя занапред(в началото ще е по-малко,може би само с някоя и друга по-дискусионна ръка,защото материалите,с които разполагаме тук са напълно достатъчни да победим микролимитите.
      Желая ви много успехи,
      Митко
    • kymupa
      kymupa
      Бронз
      Welcome back, sir!

Честито и за правилния избор на игра - не се притеснявай, ще помагаме с каквото можем.

Относно това да събереш поне 50 БИ за следващото ниво - ооо НЕ. С basic знания няма да имаш никакъв проблем да биеш NL10 в Microgaming, така че и 20 БИ ще са достатъчни според мен.

Поздрави,
      Пламен
    • DilyanDimitrov
      DilyanDimitrov
      Бронз
      Здравей градски, айде много успехи да имаш и този път да не забравяш за блога.
      Успех!

П.С. Видя ли пирамидите в Египет? :)
    • jokerasheva
      jokerasheva
      Бронз
      Здравей Пачо,
      проблема е в това,че доста време бях напълно откъснат от покера и имам нужда от известно време,за да възвърна поне отчасти формата си-тук и вие ще помагате.Иначе като цяло знам,че имам предимство срещу повечето опоненти на НЛ2,4,10,но искам да ги мачкам,когато скоча на НЛ10,а затова ми трябва малко време,през което,така или иначе(най-вероятно)ще събера банката,за която говоря.Естествено ако се почувставам готов мога да се кача и с 20БИ,но времето ще покаже
      Позрави,
      Митко
    • jokerasheva
      jokerasheva
      Бронз
      Здрасти градски,
      със сигурност този път няма да забравям за блога(или поне силно се надявам да не се стига до там).
      За съжеление за 7 месеца успях да видя пирамидите само веднъж....от 4км разстояние
      П.П.:Видях,че си се ориентирал към ХУ СнГ турнирите-по едно време и аз разцъквах този формат,най-вече заради един бонус в тилта,но ако го подхванеш сериозно може да е много доходоносен-лошото е че няма правилна стратегия за този формат и могат да ти бъдат давани само ориентири-всичко друго е до майндсет и игра
      Успех и на теб и скоро да те видим на World HU Championship
    • niksy79
      niksy79
      Бронз
      Здрасти Митко, добре дошъл отново! Успешен старт в НЛ, очаквам да ги мачкаш много! :f_biggrin:
    • jokerasheva
      jokerasheva
      Бронз
      Здравей Ники,
      благодаря за пожеланията.
      Успех и на теб
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Честит блог, Митко!

[img]http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQrL9DTL0IRKulOYMpMwYhlEtPRRDLWsyBrmKXmtHpvjUIEW8jS[/img]
    • jokerasheva
      jokerasheva
      Бронз
      Време е и за първия ми ъпдейт,след създаването на блога-за съжеление обаче в него няма нищо положително
      Тази сутрин седнах да поиграя с голямо желание и сесията ми продължи цели....12 минути-напълно достатъчни да приключа на минус 4БИ,които съм си поставил засега като лимит(предвид скромната ми банка)
      Два пъти бях издухан от класическите AAvsKK(аз бях с асата)и AKsvsQQ(тук държах АК,а опонента беше агрофиш,който се стакваше на няколко пъти преди това префлоп с доста широк диапазон)
      В другите 2 ситуации се стигна до ол-ин на флопа,като и в двете ситуации мисля ги изиграх оптимално,но картата не беше с мен
      Първата беше флопнат нът стрейт с 86 от BB срещу двама,единия от които държеше ФД,който му излезе още на търна
      Втората ситуация беше в битка за блиндовете BBvsBU KQs resteal preflop,срещу много агресивен опонент
      На флопа имах OESD+back door FD+over cards(monster draw),който ми беше напълно достатъчен и след като опонента рейзна влязох ол-ин.Не успях да се подобря и приключих с играта за днес.
      Айде успех на всички,аз отивам да поработя и довечера ще се отдам на четене на статии и гледане на видеоматериали
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Първоначално публикувано от jokerasheva
      За съжеление нямат почти,да не кажа абсолютно никакъв трафик на ФЛ и затова съм принуден да мина в отбора НЛ играчите(поне засега)
      Добре дошъл отново Мите! Време беше да смениш, за да се научиш да играеш И покер! :) Очаквам редовни ъпдейти на прогреса ти. ;)
      Успехи!

Христо
    • jokerasheva
      jokerasheva
      Бронз
      Здравейте,
      @Деси,
      благодаря ти-държа да отбележа,че ти си главния виновник за създаването на този блог-онзи жълт картон,който ми показа как изглежда ме стресна доста и реших,че трябва да си имам блогче,в което мога да си спамя на воля,без опасност от наказания:) :) :)
      @Ице,
      ще се опитам да не те разочаровам и да ти предоставя достатъчно материал за коментиране(нали трябва да гониш рекорден брой постове).Ще се опитам да ъпдейтвам редовно прогреса,или по-скоро регреса си,който лъха от първия ми пост след създаването на този блог
      За НЛ отбора мога да кажа,че надали ще се задържа прекалено дълго в него(по-точно само в него),както и по-рано имам амбиции да усъвършенствам играта си във всички покер формати(естествено това няма да стане за един ден),а що се отнася до това кой играе истински покер,надали всички ще са съгласни с теб,че той е по НЛ кеш масите,ама това е въпрос,който няма еднозначен отговор и затова мисля да ти дам възможност да ме убедиш:)
      Както писах по-рано днес сега ще се отдам на някое видео,а утре сутрин ще пробвам да направя някоя по-сполучлива от днешната сесия
      Поздрави,
      Митко
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      ще се опитам да не те разочаровам и да ти предоставя достатъчно материал за коментиране(нали трябва да гониш рекорден брой постове)
      Не си поплюваш. Затапи ме! :facepalm:
      Мислех да кажа - "защото ми е интересен блога ти", ама след това вече няма. :tongue:

а що се отнася до това кой играе истински покер,надали всички ще са съгласни с теб,че той е по НЛ кеш масите
      Знаеш, че се шегувам. ;)
    • jokerasheva
      jokerasheva
      Бронз
      Здравейте отново,
      днешната сесия за моя най-голяма изненада беше далеч по-успешна от вчерашната и прикючи на около +600ВВ,което си е доста добре(около 250ВВ/час;80ВВ/100ръце).По-важното е обаче,че играх доста сносно,успявам да надигравам опонентите си и това ме окуражава.Естествено имаше и ситуации,които не отиграх оптимално,свързани най-вече с пропуснат валюбет на ривъра и явно ще трябва доста да поработя в тази насока
      @Ицо
      Знам,че се шегуваш,а що се отнася до затапването,не това беше целта ми,а и знам,че ще намериш начин да си го върнеш:) :)
      Поздрави и успех,
      Митко
    • misko69
      misko69
      Бронз
      На фреерола на Стратегито след като спукахме балона изведнъж ми се появи на масата. :P Тогава се сетих,че наистина доста време се беше изгубил от форума,а то си е имало добра причина.А за командировките ,питай ме мен,дето 4 години ръшках по чужбината и единствения град,в който съм се разхождал по забележителности остана Брюксел :facepalm: :facepalm: :facepalm:
      Желая ти успехи адашче. :heart: :heart:
    • jokerasheva
      jokerasheva
      Бронз
      Здравей адаш,
      вярно-и аз те видях на фрийрола на стратеджито-ти отпадна малко след като седнах на твоята маса(беше много шорт)-не че аз стигнах много по-далеч от теб(106 място,мисля че завърших)
      Благодаря ти за пожеланията,
      Успех и на теб
    • jokerasheva
      jokerasheva
      Бронз
      Здравейте,
      чудех се дали да пиша изобщо,защото съм много ядосан на самия себе си,но реших,че ще е по-добре да мога всеки път като отворя тази страница да си припомням тези моменти
      В последните 2 дни играя изключително слабо-като си преглеждам сесиите,след това,се чудя дали трябва да се смея или да плача-вярно,благодарение на слабите опоненти,резултатите са положителни,но това изобщо не ме радва-с подобна игра занапред не ме чака нищо добро.
      Поради тази причина смятам днес и утре да остана далеч от масите и да наблегна на теорията,за да мога да се абстрахирам от факта,че играя на НЛ4 и да започна да играя на нивото,на което трябва да бъда,а не на ниво,достатъчно да постигам положителни резултати на НЛ4(и то с голяма доза късмет)
      От мен засега толкова,
      Успех по масите
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Няма да се плашиш адаш, просто ти трябва малко време да се нагласиш към играчите и да си върнеш увереността.

М
    • 1
    • 2