Политика,държава и вашите възгледи

• sergo233
      sergo233
      Бронз
      Здравейте,пичове,като всяка отговорна общност,съставена главно от млади хора,би трябвало да има една тема във форума,в която всеки,който иска да представи своите виждания относно държавата,в която живеем,какво му харесва и с какво не е съгласен.Тази вечер прочетох,че изчезналото 11 годишно момче в Шумен е било заклано от 21 годишен младеж заради 30 стотинки,което ме кара да мисля че нещо в тая държава не е наред,а то не е единичен случай.Та насоките,по които може да стане дискусия са.

-Какво е за вас да сте българи?
      -Симпатизирате ли на някоя определена партия и защо?
      -Кои са политиците,които мислите че са честни и некорумпирани?
      -Какво може да се промени в положителна насока в страната ни?
      -Какво ви харесва в тая държава и какво не?

...и какво ли още не.Ще се радвам на всяко изказано мнение =)
  • 28 отговора
    • Thuler
      Thuler
      Бронз
      Много хубава тема, поздрави за автора. Днес младите хора са изключително аполитични и остават шепа от безродници, комунисти, мафиоти, национални предатели, експлоатотари и чужденци да ги ограбват.
      По-горе посочените днес са поставили българското население в матрица която ги кара да работят без договори, с нищожни заплати. Обикновенния гражданин е длъжен да плаща най-висосиките сметки и да се тъпчи с отрови, подложен е на истински геноцид с най-лошата здравеопазна система..... Няма да продължавам нататака защото ще стане цял роман.

Политически ми възгледи : национален социалист- защитавайки българщината и борейки се за едно здраво правителство изградено от етнически българи защитавайки националните интереси на България и работещо за социалното благоденствие на своя народ и общество. Също и съм идеен наследник на Съюза на българските национални легиони.

Симпатизант и бивш член съм на БНС, който не я е чувал сигурно знае кой е Боян Расате.

За политици които мисля, че са честни и некорумпирани ми е много трудно да се сетя (защото няма такива) но за мен един политик трябва преди всичко да защитава българските интереси.

В страната на абсурдите, най-големия мафиот иска да става президент (Алексей Петров), марионетката на мафията и същество което излъчва толкова много простата е министър прецедател (Бойко Тиквата), противоконститационната партия ДПС играе регулатор, а разни мургави неща продават гласовете си трудно може да се промени нещо освен с военен преврат :facepalm: :facepalm: :facepalm:

България над всичко !
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Първоначално публикувано от Thuler
      който не я е чувал сигурно знае кой е Боян Расате.
      :facepalm:
      По-добре да не бях чувал за него...

трудно може да се промени нещо освен с военен преврат
      Да бе, предлагам да взимаме вили, сопи, мотики, копачи, кремъклийки, пищови, кой каквото има и да тръгнем да се избиваме!
      ...
      Оп, чакай, това не беше ли сценарий от преди няколко века? :f_confused:

България над всичко !
      И се сещаме за България и се тупаме в гърдите какви националисти сме, само когато има някакво събитие, значима дата или трети март, като обикновено това става само във форумите. :)
      Пример: Темата за България от вчера.

След това отново изхвърляме боклуците си сред природата й и се оплакваме колко ни ощетяват държавниците. Защо тогава трябва да градим fake имидж какви националисти сме?
    • LuckyLucianooo
      LuckyLucianooo
      Бронз
      Звучи сурово, но е прав moodkiller.

Българите само на война се обединяваме :rolleyes:
    • Thuler
      Thuler
      Бронз
      Moodkiller отностно Боян не ти е харесала някоя от истините които е казал или си видял себе си в някои от хората които е нападнал ? :evil: Последното му участие в ТВ7 от вчера - получи се много добро предаване - ТУК

Еми аз си излизам редовно на празници и шествия - 12 февруари - Луков Марш, 3 март, 20 април, 6 септември, 9 септември ( възпоменателните шествия за жертвите на комунизма) 22 септември, 27 ноември (шествие против ньойския договор). И още и още .... Това че голяма част от хората предпочитат да деградират по кафета и компютри не означава, че няма и млади осъзнати българи.

Лично аз не знам някои български патриот да си хвърля боклуците където и да е... така че и този аргумент отпада.

По-добре на бунт с ножове и вилици отколкото поредните избори на които всички партии ще купуват масово гласове и още по-масово ще се фалшифицират :facepalm: И това всичко съм го видял с очите си, така че бъди надалеч от мисълта, че говоря празни приказки
    • RedGeneral86
      RedGeneral86
      Бронз
      20 април
      Интересно ми е дали тогава празнуваш априлското въстание?
    • RedGeneral86
      RedGeneral86
      Бронз
      Та, по темата. По убеждения съм социалист. Смятам, че държавата ни и светът като цяло трябва да бъдат едно по-добро и социално място за живеене. 10% от хората по света държат 90% от парите и експлоатират труда на останалите. Над два милиарда живеят в крайна бедност и само един милиард по света имат висок стандарт.Мисля че трябва да има преразпределение на богатствата в полза на нуждаещите се и хората да получават справедливо заплащане за труда си. Трябва хората да имат достъп до безплатно образование, здравеопазване и шанс за развитие.

На въпросите по-горе.
      - Обичам родината си с всичките й хубави и лоши страни и съм горд, че съм българин. Националната ни принадлежност е част от самите нас и да се отречем от нея е като да се отречем от самите себе си. И да се гордееш, и да не се гордееш, пак си си българин, така че по-добре да се гордееш.
      - Не симпатизирам на никоя партия. На последните избори гласувах за БСП и то не толкова заради това, че се водят "социалисти", колкото заради факта, че тяхната икономическа програма беше единствено адекватна.
      - Кои са политиците,които мислите че са честни и некорумпирани? Понастоящем не мисля, че има такива. И дори и да има, те са марионетки под контрола на корумпирани кръгове.
      -Какво може да се промени в положителна насока в страната ни? Много неща. Основно е, че на българите ни е необходимо повече самочувствие, както и грижа за ближния и общото дело.
      -Какво ви харесва в тая държава и какво не? Харесва ми природата, кухнята, музиката ни. Обичам историята и културата ни. Харесва ми и склонността на българина към купони и забавления. Не ми харесва завистта и апатията, обхванала хората, слабата икономика, високата престъпност и корупция.
    • Thuler
      Thuler
      Бронз
      Първоначално публикувано от RedGeneral86
      20 април
      Интересно ми е дали тогава празнуваш априлското въстание?
      :rolleyes:
    • xwink93
      xwink93
      Бронз
      Първоначално публикувано от sergo233
      Здравейте,пичове,като всяка отговорна общност,съставена главно от млади хора,би трябвало да има една тема във форума,в която всеки,който иска да представи своите виждания относно държавата,в която живеем,какво му харесва и с какво не е съгласен.Тази вечер прочетох,че изчезналото 11 годишно момче в Шумен е било заклано от 21 годишен младеж заради 30 стотинки,което ме кара да мисля че нещо в тая държава не е наред,а то не е единичен случай.Та насоките,по които може да стане дискусия са.

-Какво е за вас да сте българи?
      -Симпатизирате ли на някоя определена партия и защо?
      -Кои са политиците,които мислите че са честни и некорумпирани?
      -Какво може да се промени в положителна насока в страната ни?
      -Какво ви харесва в тая държава и какво не?

...и какво ли още не.Ще се радвам на всяко изказано мнение =)
      -Че съм горд със фактите и хората които са ги извършили за да можем сега да сме свободни.
      -Всичките до един са измамници,само дето едните по умело се прикриват и някой им вярват.
      -Вече не може,мафията и политиката са една неразривна част.Срещу тях не може да се рита.
      Единственото което правя е да не замърсявам природата,и до колкото мога да я почиствам.Същото така да помагам с каквото мога на познати/непознати надявайки се и те да отвърнат със същото на някой друг.
      -Харесва ми природата + още няколко неща но не ми се обесняват.Не ми харесва в това,че се граби и то в абсолютната стойност на думата.И в другите държави се краде но с мярка.
      Тук сме като зоната на здрача,дупки/мизерия/беднотия и високи цени.И това всичко се прави според мен за да ни държат на "колене"

Колкото и да ми харесва природата и т.н. колкото и познати/приятели да имам,не бих останал тук.
      Просто не виждам "светлина" в тунела,от ден на ден става все по зле,и ако един ден имам деца (дай боже) не бих искал да израснат като мен.
      "
    • RedGeneral86
      RedGeneral86
      Бронз

Кажи де, че ми стана любопитно. Въпрос към всички във форума. На 20 април 1876 г. избухва Априлското въстание. Има ли и друго интересно събитие, свързано с тази дата?
    • tarantaleo
      tarantaleo
      Black
      на тази дата е роден Хитлер също така 1889 мисля , че беше годината.
    • Thuler
      Thuler
      Бронз

Кажи де, че ми стана любопитно. Въпрос към всички във форума. На 20 април 1876 г. избухва Априлското въстание. Има ли и друго интересно събитие, свързано с тази дата?

Има, рождението на Пророка Мохамед, на фюрера на Третия Райх Адолф Хитлер, рождението на генерал Кирил Ботев и т.н.
    • LuckyLucianooo
      LuckyLucianooo
      Бронз
      Хора събудете се. Не можем да лежим само на стари лаври. Така е, България наистина има голяма история и е имала силните си моменти но... Сега не е така. Сега България е една периферна държава, която е прекалено зависима от великите сили за да се чуе гласът и... Държавата тъне в корупция, има прекалено много сива икономика. Масова кражба на ДДС. Анархията ни е завзела родината. Нямаме армия. Ако недай си боже стане военен конфликт Турция ще ни отнесе за 15 минути.

България има нужда от млади и свежи кадри с идеи за развитие и просперитет. За съжаление повечето от тях гледат да избягат на запад. Не ги виня. В крайна сметка всеки би се "продал" за по- добър живот. Няма какво да задържи хората тук. Мизерия навсякъде. Народа е беден и гладен. Работа няма... И най най най лошото- НЯМА ПАРИ

П.С. RedGeneral май си гледал Zeitgeist? :)
    • RedGeneral86
      RedGeneral86
      Бронз
      Ген. Кирил Ботев е достоен българин, но едва ли чак толкова велик, че да се чества рождения му ден. Мохамед е пророк на религия, изповядвана от 10-15% то българските граждани. Адолф Хитлер е държавен глава на друга държава. Та, все пак предполагам, че честваш Априлското въстание.
    • 2DHades
      2DHades
      Бронз
      Гордея се, че съм българин заради историята и корените ни и истински желая България да се развива колкото се може по-добре спрямо другите държави. Т.е. националист съм, до колкото ми позволява това, че съм краен индивидуалист и донякъде социопат...

Не симпатизирам на никоя от партиите в момента, не мисля, че има нужда да обеснявам защо.

Основният проблем на България е престъпността, мутрите, рекетите и т.н.
      След тях са деморализацията на обществото(което е глобален проблем),
      растящия брой на циганите и никаквата им интегрираност, растящата бедност.

Сега интересната част - политическите системи.
      -Определено демокрацията не представлява идеално общество(не само в България, но и САЩ, Франция и т.н.). Основните и проблеми са:
      1) Избирателната система(абсурдно е всички пълнолетни граждани да имат равна тежест при избора на правителство, местна оправа, референдуми; )
      2) За съжаление, обществото е така устроено, че корупцията 'вирее' из всички етажи на властта.

Това не значи, че другите полит. системи, които са се развили (и упаднали) до ден днешен са по-добри от демокрацията - точно обратното. Идеите на комунизма/социализма са абсурдни, а даже и на практика се видя, че е пълен провал. Интересно е, че нацизмът е сигурно(?) единствената система, която има някакъв икономически успех, но пък е за съвсем кратко време => no sample. Естествено, милитаристическото общество и расовата вражда не са нещата, от които ще благоденства човешкото общество.

Тъжният извод е, че настоящем, няма "обществено благо", защото то е невъзможно => всеки трябва да гледа себе си.
    • dum1ss
      dum1ss
      Бронз
      Хубава тема. Надявам се, че ще бъде запазен добрият тон. :)

Аз съм превърженик на тъмно сините- демек на ДСБ.
      За съжаление съм доста скептично настроен за "политическия" живот у нас. Маи всичко се свежда до въпроса "колко можем да откраднем за 4 години?"
      Има един англииски сериал - "Новият политик". Героите в него са много сходни с нашите политици, което веднага ми казва, че Алеко не случаино е написал следната мисъл - "...всички са маскари..." Явно и преди е било същото и човека е погледнал напред в бъдещето на нашите и "европеиските" политици...

ето и един цитат - прочетете го!

- Ами хамалите? - любопитствува Бочоолу.

- И хамалите са наши, и циганите, и Данко Харсъзина е наш...

- Ами че той нали беше затворен за кражба? - учудва се Бочоолу.

- Е-хе, ти патки пасеш. Пуснахме го ний него. Нали той ни спечели хамалите. Отишъл при тях онзи ден, събрал ги, че като им скръцнал със зъби, те замръзнали по местата си, като им изръмжал: "Зъбите ви ще разкъртя, ако не изберете бай Ганя!" - и хамалите кандисали. Пазарил ги Данко по два лева на човек и срещу изборите цяла нощ ядене-пиене.
    • RedGeneral86
      RedGeneral86
      Бронз
      Първоначално публикувано от 2DHades
      Интересно е, че нацизмът е сигурно(?) единствената система, която има някакъв икономически успех

Идеите на комунизма/социализма са абсурдни, а даже и на практика се видя, че е пълен провал.
      Тук не съм съгласен. А и да вметнем, че като премахнем расистката особеност, идеите на Хитлер са си чист социализъм, поне в икономическо отношение. Реално комунистическата система на централизирано планово стопанство предоставя по-добри възможности за екстензивно развитие (широко разпространение на новите технологии, индустриализация). Съветският съюз през 30-те години при управлението на Сталин постига невиждан в историята икономически растеж, превръщайки се от селскостопанска страна в мощен индустриален гигант (не коментираме терора и жертвите, говорим за икономическата страна на нещата). Подобен процес се наблюдава и в България през 50-те и 60-те. Основният недостатък на тази система е, че не предоставя възможности за интензивно развитие, тоест модернизиране на стопанството чрез нововъведения. Заради това и тя бързо се изчерпва и през 80-те години изостава много от Запада.
      Но в наши дни се радва на успехи в по-различни варианти. Китай допусна частни фирми да се конкурират на равна основа с държавните и всички виждаме резултата. Прекрасен модел на социализъм има в Швеция и Норвегия. Там повечето предприятия са собственост на хората. И като казвам на хората, нямам предвид държавата. В тамошния модел работниците са собственици на малки дялове от акциите на фирмата, за която работят. Почти няма едри магнати и капиталисти. А работейки в собствената си фирма, хората, нормално, са по-мотивирани. И освен заплатата си, получават и дивиденти, когато фирмата печели. Мисля, че този модел може да бъде доста ефективен вариант на социализма.
    • 2DHades
      2DHades
      Бронз

С развитието на технологиите е нужен много по-малък % от 100% от работоспособното население, за да "вършат всичката необходима работа". И сега над 50% от хората работят в сферата на услугите. Може би в най-развитите държави по-малко от половината работоспособни са необходими, за да се извършват всички необходими дейности в 3-те сфери - производство, промишленост, услуги. Да не забравяме, и че в днешното общество има безработица, военни, хора с "професии" като трейдъри, покерпро-та, и още 1 куп занимания, които са чиста спекулация и преразпределение на валута. Въпросът в близко бъдеще, в световен мащаб, ще е не как да се произвежда повече, а как да се намери работа за всички хора и да няма свръхпроизводство.

Без да съм точно запознат с Швеция и Норвегия, но не мисля, че там има социализъм в този смисъл??
    • xwink93
      xwink93
      Бронз
      редактирано
    • 2DHades
      2DHades
      Бронз
      редактирано
    • 1
    • 2