Лаптоп или Смартфон?

• 4o4ity
      4o4ity
      Бронз
      Здравейте искам да се допитам до вас кое да си купя,понеже получих едни неочаквани парични постъпления и смятам да си купя нещо,а не да ги издухам да ядене и пиене.

Та чудя се какво да си купя.Гледах доста смартфони и са на достъпни цени,но от друга страна само след няколко месеца вече ще е стар.

може би трябва да си задам няколко въпроса кое би ми било по-полезно.

значи искам смартфон,понеже като не съм си вкъщи ще имам достъп до интернет(поне на повечето места) и ще имам някакво занимание като имам свободно време,било то на работа или на даскало.

от друга старана пък с това се изчерпват ползите от смартфон-а.

Лаптоп,не ми е чак толкова необходим,понеже ще го използвам вкъщи,а аз имам настолен комп'тър който ми върши чудесна работа,но от друга страна е доста гадно да седиш на един стол и да гледаш филм,играеш покер и т.н. и то цял ден
      Друго е да си легнеш и да правиш всичките тези неща.

И така,ако някой сподели мнение,кое ще ми е по-полезно ще съм му благодарен,понеже изборът ми е труден :)
  • 56 отговора
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Смартфона е компромисен вариант... не става за повече от 30-40 мин сърфиране, защото очите ти се измарят. Става колкото да си провериш мейл, или ако ти трябва интернет спешно. За всичко останало - лаптоп, или ако искаш да си го мъкнеш наляво и надясно - Notebook, но и този вариант не ти го препоръчвам. Много зависи и с каква сума разполагаш.
      Но пък от друга страна, в момента като ползвам смартфон, не ми се налага да нося лаптопа, когато съм на лекции, а там от време на време ми трябва интернет. Но пак ти казвам, не го ползвам за неща, за които бих ползвал лаптопа си. Иначе както казваш, смартфона е доста добър за губене на време, когато чакаш на опашка да си плащаш сметките ... или пък чакаш някой ... или пък имаш 1 час за губене и седнеш на кафе .. и т.н. :)
      Абе и двете си имат предимства и най-добре си ги вземи и двете :D :D :D :D Има евтини смартфони вече с wi-fi и GPS, ако не си много взискателен, така че ... :D :D :D :D :D
      Аз откатко свикнах и с лаптопа, и със смартфона, не мога да си представя да имам телефон без wi-fi (не е задължително да е смартфон за това), или пък да ползвам PC за постоянно :facepalm: :facepalm: :facepalm:
    • kriskovliza
      kriskovliza
      Злато
      Бих ти препоръчал лаптопа :) И аз бях с настолен,но на бала си зех едно лаптопче.Настолния си го подарих на татко и сега ми е супер.Аз защото може би и имах проблема "Пак ли с тез турнири" и общо взето си го поядосвах малко като искаше да сяда.Лаптопа ми реши проблемите във връзка с това :D .И все пак аз имам и смартфон и лаптоп и като ги сравня,то няма място за сравнение :) Лаптопа си е лаптоп и ако мислиш,че смартфона ще ти е по-удобен доста се лъжеш :)
    • mitkov93
      mitkov93
      Бронз
      Аз да ти дам вариант номер 3. :D Вземи си един нетбук.Аз си взех един смартфон на Нокиа,но само кахъри.Както си цъкаш в нета изведнъж те дисконектва,горяха му пиксели,а да не говорим затова,че омръзва бързо.Определено не става ако искаш да свършиш нещо бързо в интернет.Все пак според мен телефона е за говорене.
      Предимството на нетбука е,че е лек и малък,а не като онези камъни по три кила. :D
      Аз имам един на Asus и си е супер. :s_biggrin: Според мен ще ти е най-полезен и е на същата цена.
    • 4o4ity
      4o4ity
      Бронз
      точно това е тъпото че не мога да мъкна лаптопа винаги с мен,а и повечето който имат си го ползват само вкъщи,като настолен.

От друга страна следващия месец имам РД и ако си купя смартфон сега ще получа лаптоп тогава,коеот пак е вариант.

ще го мъдря да видим,пък накрая май ще си купя два чифта маратонки и ще стана готин :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      За нетбуука - ако решиш да си вземеш такъв, забрави да играеш покер на повече от 2 маси :)
    • 4o4ity
      4o4ity
      Бронз
      За нетбук,таблети и Ипад и дума неможе да става,понеже е най-куция вариант,нито ще имам нет навсякъде,нито пък ще мога да го ползвам като лаптоп или поне повечето функции.
    • mitkov93
      mitkov93
      Бронз
      Първоначално публикувано от petarvalchev
      За нетбуука - ако решиш да си вземеш такъв, забрави да играеш покер на повече от 2 маси :)
      На мен на една ми е тегаво. :D Малко широки излизат. :D
    • mitkov93
      mitkov93
      Бронз
      Първоначално публикувано от petarvalchev
      На мен на една ми е тегаво. :D Малко широки излизат. :D
    • 7Lucker
      7Lucker
      Бронз
      И аз като митков ти препоръчвам netbook просто са уникални и с нетърпение очаквам момента,когато ще се опарича и ще си взема :f_love:

П.С.Щом не искаш,тогава по-добре лаптоп :)
    • 4o4ity
      4o4ity
      Бронз
      Иначе си харесах това,струва около 300 лв

Иначе коментарите отдолу за Албания къртят :D :D :D :D :D
    • mitkov93
      mitkov93
      Бронз
      Първоначално публикувано от 7Lucker
      И аз като митков ти препоръчвам netbook просто са уникални и с нетърпение очаквам момента,когато ще се опарича и ще си взема :f_love:

П.С.Щом не искаш,тогава по-добре лаптоп :)
      А де.И аз чакам да се опарича ама на тия 0.10 турбота дето ги играя ще трябва да направя милион турнири сигурно. :D
    • 7Lucker
      7Lucker
      Бронз
      Хах Митков верно ли :facepalm:

1.Много те кефи нетбука и мен така
      2.Играеш 0,10 турбо и аз така

Да не си някакъв близнак да го ева :D
    • mitkov93
      mitkov93
      Бронз
      Първоначално публикувано от 7Lucker
      Хах Митков верно ли :facepalm:

1.Много те кефи нетбука и мен така
      2.Играеш 0,10 турбо и аз така

Да не си някакъв близнак да го ева :D
      Може да сме се засичали.DonTony93 ми е ника там.Играя ги от 3 дена ама днеска нещо се закучи. :D

4o4ity хубаво е телефончето,но аз поне съм фен на Самсунг.Супер дисплей си правят.Моят монитор за 6 години един пиксел няма изгорял.Хубаво гледай да вземеш телефон с качествен дисплей.Няма да правя рекламация на мрежата от която си взех моя,но като им го занесох ме питаха дали телефона зарежда. :facepalm: Абе с една дума ако не е спрял си е добре. :facepalm:
      И от Сони Ериксон съм доста доволен.То почти няма марка телефон,която не съм пробвал,но сега се кротнах. :D
    • vico92
      vico92
      Бронз
      Нещата които искаш да вършиш на нетбука можеш да ги правиш и на един смартфон (поне повечето).Лаптопа ще ти свърши чудесна работа за нещата които искаш ти да правиш.Можеш да включваш към него монитори телевизори проектори които да ти игрят като втори екран за повече маси или за някои готин филм примерно.На един нетбук или смартфон няма да изпитваш такова удоволствие от филм или игра на покер понеже или няма да ти тръгне или няма да се събира на екрана.Много зависи и от сумата с която разполагаш все пак :)
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Чочи, какъв е ценовият ти диапазон, за да можем да те ориентираме най-точно?
      Че смартфон за 300лв, не знам колко е смартфон, да не говорим за лаптоп.

Наскоро, понеже трябваше да подпиша нов договор с мобилен оператор, се зачудих и аз дали да не си взема смартфон. Хубавите са около 700-800лв. Е как да дам толкова пари за нещо, което ще използвам като прост телефон? А за 750лв ще си купя лаптоп примерно...

Лични размисли. Много са малко хората, които наистина използват смартфоните по предназначение и да им вършат работа. Повечето от келешлък и за "гъзария". Телефона рано или късно го ползваш само като телефон! Обикновено когато му се нарадваш на функциите, а това става след първият месец.
      Аз лично много ги изпускам (кекав съм в пръстите) и затова не бих инвестирал в такова нещо. Ненужна гъзарийка според мен.
      Е ако имаш пари и се чудиш какво да ги правиш...

Поздрави,
      Христо
    • DannyJQ
      DannyJQ
      Бронз
      ако трябва да избирам дали да си взема лаптоп или смартфон 100% бих си взел лаптоп =)
    • xwink93
      xwink93
      Бронз
      за 750-800 лв. може да си купиш приличен лаптоп.Колкото до смартофони/айфони и другите му глупости.За мен това си е изгъзек...аз поне съм от хората които им трябва само червена/зелена слушалка друго НЕ.
      Ако бях на твое място бих събрал още кинти и си взимам един приличен лаптоп вместо да се занимавам с тия глупости.
    • pavaka
      pavaka
      Бронз
      Така като гледам не ти трябва нито смартфон нито лаптоп запази си парите може да ти потрябват
    • gunnerboy22
      gunnerboy22
      Бронз
      Лаптоп ! xwink93 и moodkiller са обяснили защо ...