Към какво да се насоча?

• jaggal005
      jaggal005
      Бронз
      Така играя от няколко дена онлайн покер с 50$ начален капитал. Изчетох всикчки статии възможни за Бронз по 2 пъти и общо взето банкрола ми варира 50-54$. Тъкмо спечеля 1-2$ и след 1 час ги губя ( лоша дисциплина знам). Играя само и единствено кеш маси, опитах един фрийрол, на който се класирах на 50то място от 7500 човека. Опитах и 1 SnG 1$+0.10$, но отпаднах тъпо на 4 място. Ще бъда благодарен на някои по-опитен от мен да ме насочи, дали да играя SnG и MTT или кеш маси и защо. Също ако някои добър човечец желае да ми бъде нещо като ментор и би имал желание от време на време да го питам някои неща около самата игра, моля да ми пише 1 ЛС.
      Знам, че за последното хората плащат пари, но моята цел е да разговарям с хора разбиращи от покер, а не гурута :)
  • 3 отговора
    • jokerasheva
      jokerasheva
      Бронз
      Според мен няма чак такова значение към кой вид покер щесе насочиш-всеки от тях си има своите предимства.По принцип повечето играчи(както и аз)смятат,не без основание,че парите са в кеш игрите,но пък от друга страна 1 спечелен турнир може да те изка4и много нагоре по покер стълбичката.Важно е единствено след като решиш на какво да се спреш не спираш да търсиш на4ини да подобряваш нивото си и да следваш стриктно инструкциите в статиите(най-вече тези относно банкрол мениджмънта)
      Относно помоща нямам нищо против да се опитам да ти помогна с каквото мога,макар че аз също имам да уча страшно много
      Поздрави,
      Митко
    • kymupa
      kymupa
      Бронз
      Ами според мен към каквото и да се насочиш е най-важното да го играеш, докато не го овладееш до съвършенство. Затова избери си кое ти доставя най-голямо удоволствие (защото именно това е важното в покера), изчети пак статиите, почни да публикуваш проблемните си ръце в форумите за анализ на ръце, където анализаторите (а и още доста хора) ще споделят мнението си относно играта ти, и така ще можеш да я подобриш. Единственото, което не трябва да забравяш, е че винаги ще има лош късмет и не трябва да се нервиш. А отностно помощта нямам нищо прптив да те хелпна с каквото мога. Все пак затова сме тук за да си помагаме.
    • bakela
      bakela
      Бронз
      Аз избивам в момента начален капитал. Трябва да помислиш дали ще успееш да изиграеш достатъчно турнири за да си направиш точките. Ако имаш въпроси пиши в форумите ще се намери някоя добра душа да тип помогне :f_biggrin: